Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2022., 11:15   #5611
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Jesi li uspio na kraju raskinuti ugovor ?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 12:17   #5612
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jesi li uspio na kraju raskinuti ugovor ?
Još se borim s njima. Nadam se da su me napokon shvatili i da je ovo predzadnji mail koji upravo pišem.

Samo sam htio prenijeti svoje loše iskustvo s njima.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.08.2022. u 14:53.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 15:28   #5613
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Imam iskustva sa sva tri operatera, i svi su takvi kada ideš raskidati ugovor.
Bitno je da ne koristiš opisne veličine i kreativne rečenice, nego kratko i u srž, i sve pismeno (email).
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 15:33   #5614
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Još se borim s njima. Nadam se da su me napokon shvatili i da je ovo predzadnji mail koji upravo pišem.

Samo sam htio prenijeti svoje loše iskustvo s njima.
Tako ti je više manje sa svakim operaterom kad ti nešto trebaš ili imaš problem. Dok sve radi sve je super. Iako je optima po pitanju (ne)sposobnosti oko tih administrativnih gluposti operater broj 1. Ja sam 2 mjeseca se s njima natezao da mi dođu instalirat uslugu.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 15:53   #5615
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Njihov najnoviji zahtjev je bio taj da ili ispunim Zahtjev koji su mi poslali ili da sam napišem svoj dopis i pošaljem im ga. Naravno, odabrao sam ovo drugo, poslao im ga (u njemu napisao što tražim) i onda su oni proslijedili nadležnoj službi za rješavanje prigovora pretplatnika.


Ono što mi je presmiješno je to da taj Zahtjev koji su mi poslali su za njega prvo rekli to da je valjan samo ako osoba umre.



Baš su nesposobni.




Poštovani,

obavještavamo Vas da je Vaš dopis zaprimljen te je proslijeđen nadležnoj službi za rješavanje prigovora pretplatnika.
Rok za rješavanje prigovora na kakvoću pružene usluge ili na iznos kojim je pretplatnik zadužen na računu je 15 dana od dana zaprimanja prigovora, odnosno u roku od 30 dana od dana zaprimanja prigovora u slučaju da je isti podnesen u vezi s uslugama s posebnom tarifom.
U slučaju da se radi o reklamaciji na rješenje prigovora, rok za donošenje odluke o reklamaciji je 30 dana od dana zaprimanja Vaše reklamacije.

Ukoliko imate bilo kakvih dodatnih pitanja, slobodno nam se obratite na naš besplatni broj službe za korisnike 0800 0088 ili putem emaila.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 15:58   #5616
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Imam iskustva sa sva tri operatera, i svi su takvi kada ideš raskidati ugovor.
Bitno je da ne koristiš opisne veličine i kreativne rečenice, nego kratko i u srž, i sve pismeno (email).
Ja sam više puta raskidao određene dijelove ugovora sa A1 (neke i u roku 14 dana od potpisivanja, bez navedenih razloga) i nisam imao problema. Sve preko maila.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 16:02   #5617
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Njihov najnoviji zahtjev je bio taj da ili ispunim Zahtjev koji su mi poslali ili da sam napišem svoj dopis i pošaljem im ga. Naravno, odabrao sam ovo drugo, poslao im ga (u njemu napisao što tražim) i onda su oni proslijedili nadležnoj službi za rješavanje prigovora pretplatnika.
Ako sam ja dobro razumio, ti raskidaš ugovor u roku 14 dana od potpisivanja. Ako je to točno i ako si ugovor dogovorio telefonski, onda ti ne treba nikakav razlog za raskid. To nije njihova dobra volja, nego je takav zakon o potrošačima.
''Obzirom da ste pretplatnički ugovor sklopili putem sredstava daljinske komunikacije ili izvan poslovnih prostora trgovca, sukladno članku 72. Zakona o zaštiti potrošača, imate pravo na jednostrani raskid ugovora u roku od 14 dana od dana sklapanja ugovora. ''
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 18:01   #5618
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ja sam više puta raskidao određene dijelove ugovora sa A1 (neke i u roku 14 dana od potpisivanja, bez navedenih razloga) i nisam imao problema. Sve preko maila.



Također.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2022., 16:07   #5619
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Usluga je raskinuta 22. 8.



djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 10:35   #5620
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Danas gledam optimu i napokon je optima.hr dosla u stanje da preusmjerava na telemach.hr, ne automatski ali uz poruku. Jedino sto Telemach na njihovim stranicama jos nije nista napisao o nekoj vdsl ponudi dali uz kombinaciju sa eon ili ista. Ocito ce i to biti uskoro.

Nekako se nadam nekoj boljoj ponudi od ovoga sto nudi tht, a1 i slicno jer telemach uvijek predstavi dosta dobru ponudu. Pocevsi od eona, mobilnih pretplata na dalje. Zivi bili pa vidjeli.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 11:50   #5621
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 635
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Danas gledam optimu i napokon je optima.hr dosla u stanje da preusmjerava na telemach.hr, ne automatski ali uz poruku. Jedino sto Telemach na njihovim stranicama jos nije nista napisao o nekoj vdsl ponudi dali uz kombinaciju sa eon ili ista. Ocito ce i to biti uskoro.

Nekako se nadam nekoj boljoj ponudi od ovoga sto nudi tht, a1 i slicno jer telemach uvijek predstavi dosta dobru ponudu. Pocevsi od eona, mobilnih pretplata na dalje. Zivi bili pa vidjeli.
Da, mislim da VDSL neće službeno nuditi, ali bi ga mogli ostavit postojećim korisnicima. Jer iz Telemacha su rekli kako svoje usluge planiraju nuditi isključivo preko optičke infrastrukture. Na nekim mjestima, svoje usluge nude preko HT-ove optičke infrastrukture, a na nekima grade svoju mrežu.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 12:17   #5622
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Da, mislim da VDSL neće službeno nuditi, ali bi ga mogli ostavit postojećim korisnicima. Jer iz Telemacha su rekli kako svoje usluge planiraju nuditi isključivo preko optičke infrastrukture. Na nekim mjestima, svoje usluge nude preko HT-ove optičke infrastrukture, a na nekima grade svoju mrežu.
Ma daj? O, to nisam znao, mada za koji k će im onda Optima? Optima mislim da uopće nema neke optičke infra? Ima li?

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 15:59   #5623
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Nema, koristi ht ftth
animATrIx je offline   Reply With Quote