Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2017., 11:38   #8851
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Ja sam pozvao ekipu na slušanje, jer to smatram jedino kompetentno. Mob je s7 edge. Stavljen na stalak,i snimljen zvuk sa pauzom dok promjenim kablove. Naravno da nista drugo nije dirano,nismo djeca ako smo mali...ali bez prave kamere,tu nema nista...zvuci bas kao hall efect...
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 12:13   #8852
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
ok....a di si nabavio te kabele (sorry ako sam preskocio nesto ekipa )
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 12:58   #8853
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Ma nista posebni kablovi. Ekran Osijek. Posrebreni Inakustik Silver 4mm2,i Inakustik reference 602.
75 kn/m silver,
150kn/m refernence 602.
Kazem,razlika je cujna(ne samo na mom sistemu,nego bilo gdje da smo spojili),ali mi ju je tesko podjeliti,jer nemam nacina da to malo bolje snimim.
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 19:14   #8854
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
ajde nadji mi taj isti kao tvoj na ebayu da kupim pa da probam...nisam u HR a ni ne planiram skoro
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 20:44   #8855
FujiLim
Premium
 
FujiLim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: -
Postovi: 103
Kabeli

Bojim se da su tvrdnje "Kabel A je bolji od kabela B" neosnovane.

Rečeinca "Zvuk kabela A mi se subjektivno više dopada od zvuka kabela B" je točnija izjava.

Naime, vi te kabele niste testirali dvostruko "slijepim" A/B testom na dovoljno velikom uzorku da biste donjeli statistički značajan zaključak.

A osim toga s tehničke strane, proizvođači fancy kabela često imaju potpuno neosnovane tvrdnje o njihovim performansama i zvuku koje graniče sa bizarnim.

Nadalje neki fancy kabeli mogu bit tako loše izvedeni(navodno se bore protiv induktiviteta/kapacitetea, skin efekta koji realno nije veliki problem na niskim frekvencijama 20-20kHz, nečistoća ili koriste upleteni par u nebalansiranoj kofiguraciji i slične gluposti) a na kraju unesu još više problema i utječu negativno na transparentnost zvuka. A korisnik koji nije imun na sklonost ideji ili sklnosti potvrdi kao svi mi ljudi ne imuni na takve stvari bilo kakvu promjenu tumačimo kao pozitivnu.
Bottom line. Uložite novac u bolje pojačalo/zvučnike/EQ i budite skeptični.
Uštedite novac na kabelima.

Evo par zanimljivih linkova za kraj.
http://nwavguy.blogspot.hr/2012/04/what-we-hear.html
http://nwavguy.blogspot.hr/2011/05/s...ve-debate.html
FujiLim je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 23:01   #8856
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
upravo sam i ja to napisao. da meni zvuci bolje srebrni,a zeni bakar. Da nema bolje,ali ima drugacije...nista vise
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 18:40   #8857
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ali kako onda tvrdis da sva pojacala jednako sviraju? a nije mozda da ti tu razliku stvara upravo pojacalo svojom (ne)efikasnoscu u kombinaciji sa drugacijim kablom?
da li si probao mijenjati pojacalo i da li je ista situacija?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 23:41   #8858
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
re

Pa rekoh da mi sva iz iste cjenovne klase zvuce jednako. Kablovi su probani na Marantzu pm 66, music hall a25.2 ,cayin 220 i rotel 1070. I na svim ampovima,na svim izvorima(cd,dac pc,ploca) je razlika bila ista. Srebro je uvijek zvucalo otvorenije,nabrijanije,detaljnije. I ne samo ovaj kabel nego je ista razlika bila i sa AE Albino posrebrenim kabelom,posrebreni kabeli su uvijek zvucali drugacije,na bilo kojem sistemu. Opet kazem,bolje ili ne ovisi o zvucnicima na koje se spaja,ali je vrijedno probe,jer je cijena prihvatljiva...
A konkretno izmedju music halla a 25.2,rotela 1070 i cayina 220 ja ne bi mogao odrediti koji svira u blind testu,toliko mi je to bilo slicno...cijenom su od 6 do 10 tk. i po meni odlicni ampovi...cayin ima najvise snage(barem po polozaju pota),ali nema daljinski,nema preamp za phono itd,pa sam radje odabrao rotel 1070,jer su mi zvukom bili ja bi rekao isti ,a trebao sam daljinski...music hall je bio samo nesto slabiji i morao si ga pojacati na 60% da bi zvucao kao cayin na 40%,ali music hall nije gubio dah ni na 80% pojacanju,za razliku od rotela ra 01,koji bi preko 11h nastavio svirati samo visoke i srednje tonove,bas je ostao negdje u daljini,jednostavno previse slab amp za moje zvucnike. Mada je perfektno radio sa jednim 93 db osjetljivim zvucnicima,sve je u grubo stvar sinergije i odnosa snage i osjetljivosti
Marantz pm66 je bio fini amp za povremene slusanje,ugodan,mekan,nenametljiv zvuk. Ali mu je falio onaj hi fi zvuk,koji su imala jaca i skuplja pojacala.
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 11:13   #8859
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Koristi ko Deezer? Od sad je svim premium i premium+ (to nudi HT besplatno) pretplatnicima omogućeno streamanje u FLAC-u. Za komp je aplikacija Deezer HiFi, a za android Deezer HQ. Meni na mobu ne radi, a na kompu da.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 13:47   #8860
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
položaj pot-a kao određivanje snage... e pa sad sam sve pročitao
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 14:04   #8861
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Haha, ma nisi. Ovo je tek početak, nemoj da počnem o drvenim kutijama, kvaliteti i vrstama drveta, fasadi, zidovima i podovima koliko utječu na zvuk i difuzno polje .
Šalim se, htjedoh samo reći ko voli nek izvoli, al izdvajat desetke iljada za >1% razlike za obične smrtnike je smiješno.
Po mom mišljenju i iskustvu, zvučnici i njihova izvedba + prostorija puno više utječu na zvuk nego kablovinje i pojačala. No jednostavnije je promijenit kabel nego zid ili kuću .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 14:49   #8862
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
tak jasno... pa meni je nebojša kaj drži tooloud blog reko da je došao u sfere gdje je promjena interkonekta veća od promjene pojačala (a tu pričamo o zavidnoj klasi komponenata).

makar i sami zvučnici od sobe do sobe mogu pasati ili ne pasati... ja se sjećam kad sam svoje kupio da sam ih stavio na pločice (renovirao tada kupaonu) kako bi mogao kliziti s njima po tapisonu i da nađem optimalno bas područje, a onda ćemo dalje jel.
syss je offline   Reply With Quote