Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2017., 16:58   #8791
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Točno tako, kao upgrade sa comp zvučnika I sličnog, smatram da je važnije dati savjet nekome kome je koncept ne samo dobrog zvuka nego I slušanja glazbe uopće nepoznanica, nego osobi koja prelazi iz mid-Fija na nešto skuplje.
ovaj drugi već ima predkoncepciju glazbe kao kulturnog benefita (jer je već nešto uložio u to) dok kod ovog prvog postoje šanse da sve to jednostavno prode kraj njega.

Nažalost svjedočimo da u današnjem društvu egzistira jako puno takvih ljudi.

Što se tiče proteina, čini mi se da je ta priča s teretanama postala isto jedan isprazni trend, jer više nije dovoljno samo vježbati, nego tu sad svako koristi svoje brendove dodataka I stimulansa.
Ja osobno smatram da većina toga u teretanama I nije baš korisno za zdravlje, posebno kad jednom dodje vrijeme da iz ovog ili onog razloga moraš prestat vježbat.
A sad se još I piju proteini........
S druge strane, potpuno novi I ridikulozno jeftini gradski bazeni zjape prazni, Barem kad ja idem.

Ah, valjda sam samo čangrizavi starac, no htio sam dati primjer lošijeg hobija za mladu osobu od slušanja glazbe.
Ok, mogao sam uzet primjer kao visit u kladionici, trenirat pse za borbu, urlikat ime xy nogometnog kluba sa šipkom u ruci......

Whatever.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 18:04   #8792
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
da se maknemo od tih litanija sad ok?

nego, pitanje, vec sma pitao ali sad ne mogu nac,

trebao bih neko jeftino pojacalce da na njega spojim stare bookshelfe, Energy .1e

Imao sam na njima starog Sansui-a, kako je to lijepo sviralo. I sad sam u Kanadi iz cisto nostalgije nasao jedan par tih zvucnika i kupio ih jer su mi dali puno sati uzivanja i slusanja. I dan danas sviraju jako dobro.


Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 21:00   #8793
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
R7 ili RS5 ? Čak su za ovu sobu oba prevelika. Zapravo bi mi taj odabir prave veličine zvučnika bio najveći problem, jer je soba optimalna za bookshelfove, a ne podnosim sustave bez basa. Plus gledam i filmove na tome i trenutno mi stvarno ne treba subwoofer.

Ako krenem u upgrade, strah me da neću stati... Riješio sam se upgradetitisa zasad i ne pozivam ga nazad

Evo sad me uhvatilo, pola sata čitanja recenzija o ES5 na netu, maštanje kako će se matchati sa ovim komponentama... Ma bljak

Jedna stvar koja me iznenađuje i rastužuje jest da su na njuškalu sve isti oglasi kao prije 5 godina kad sam stalno visio tamo. Al on, potpuno identični...


Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ako ćeš tako gledati na stvari onda ćeš ihi mat dok si živ!!

daj se počasti Rega zvučnicima...ima ih na njuški
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 21:36   #8794
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
da se maknemo od tih litanija sad ok?

nego, pitanje, vec sma pitao ali sad ne mogu nac,

trebao bih neko jeftino pojacalce da na njega spojim stare bookshelfe, Energy .1e
]
U zadnje vrijeme mi je ovo upalo u oko, ima sve i solidne snage za male zvučnike:

https://www.aliexpress.com/store/pro...832306269.html


Aj naruči pa javi kak svira da znamo
Taj Topping izgleda grabi koracima od 5 milja, ja sam si bezeciro njihov DX7 Dac koji Ima zvjerske specke za 400 dolara, čim se malo stabiliziram od nedavnih investicija.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 22:48   #8795
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ja sam svojedobno kupio naslijepo Yulong D18 DAC, ovaj https://www.head-fi.org/threads/yulo...ed-2-5.586153/

Nažalost, bio je razočaranje, potpuno zatvoren zvuk sa muljem u donjim oktavama. Osjetio se dobar prostor, ali Rega je bila bolja i jeftinija u SH (isprobano na prijateljevom sustavu sa M2tech USB-SPDIF konverterom, onim većim), tako da je išao dalje. To je jedini uređaj na kojem sam zbilja izgubio neki novac. Otada ne bi baš ništa uzeo bez slušanja kući. Ono, nema šanse
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2017., 04:18   #8796
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
trebao bih neko jeftino pojacalce da na njega spojim stare bookshelfe, Energy .1e
Kada si već u Kanadi onda neki NAD, to sigurno tamo raste na drveću
Ozbiljno, ja bih to upario s NAD-om ili nekim starijim Rotelom. Zvučnici su 86dB, pa ne baš oni najslabiji modeli
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2017., 10:57   #8797
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ak se dobro sjećam, Gabre je zadnji put pitao za baš takvo nekakvo malo pojačalo s Ebaya. Ako je ipak mislio na SH, onda možda uistinu tako nešto kao NAD, ovisi o budžetu-sigurno je ponuda i puno bolja nego kod nas.

Kaj se tiče Kineza, ja više nemam nikakvih predrasuda prema njihovoj digitaliji.
Tamo gdje je tržište lukrativno, oni konstatntno ulažu i rastu - dovoljno je pogledati gdje su prije 5 godina bili Huawei i Xiaomi, a gdje su sad.
Ovaj segment tržišta - u prvom redu dio koji se tiče pojačala/DACeva za slušalice, raste isto tako brzo (ali naravno u manjem opsegu nego mobiteli).

Zato u toj nekoj cjenovnoj kategoriji koju sam odredio, neću imat problema naručit si kineza. Iskustva su mi da sam do sada u pravilu dobio više nego sam očekivao, uključujući i FiiO DAP kojeg sam nedavno isto uzeo.

No za tih pola godine-godinu, ko zna što će se na kraju dogodit.....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2017., 14:26   #8798
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Da, ja isto već dugo gledam neki DAC/headamp, pa nikako da uzmem. Onaj SMSL M3 mi se čini zanimljiv, ionako ne trebam ništa specijalno. FLAC-ovi s laptopa dok radim. Sada imam neki MUSE X5 koji sam uzeo jer mi je otišao ulaz za slušalice, ali to baš nije nešto.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2017., 16:16   #8799
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
U zadnje vrijeme mi je ovo upalo u oko, ima sve i solidne snage za male zvučnike:

https://www.aliexpress.com/store/pro...832306269.html


Aj naruči pa javi kak svira da znamo
Taj Topping izgleda grabi koracima od 5 milja, ja sam si bezeciro njihov DX7 Dac koji Ima zvjerske specke za 400 dolara, čim se malo stabiliziram od nedavnih investicija.
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Kada si već u Kanadi onda neki NAD, to sigurno tamo raste na drveću
Ozbiljno, ja bih to upario s NAD-om ili nekim starijim Rotelom. Zvučnici su 86dB, pa ne baš oni najslabiji modeli
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ak se dobro sjećam, Gabre je zadnji put pitao za baš takvo nekakvo malo pojačalo s Ebaya. Ako je ipak mislio na SH, onda možda uistinu tako nešto kao NAD, ovisi o budžetu-sigurno je ponuda i puno bolja nego kod nas.

Kaj se tiče Kineza, ja više nemam nikakvih predrasuda prema njihovoj digitaliji.
Tamo gdje je tržište lukrativno, oni konstatntno ulažu i rastu - dovoljno je pogledati gdje su prije 5 godina bili Huawei i Xiaomi, a gdje su sad.
Ovaj segment tržišta - u prvom redu dio koji se tiče pojačala/DACeva za slušalice, raste isto tako brzo (ali naravno u manjem opsegu nego mobiteli).

Zato u toj nekoj cjenovnoj kategoriji koju sam odredio, neću imat problema naručit si kineza. Iskustva su mi da sam do sada u pravilu dobio više nego sam očekivao, uključujući i FiiO DAP kojeg sam nedavno isto uzeo.

No za tih pola godine-godinu, ko zna što će se na kraju dogodit.....
ma malo sam gledao te kineze, one male kutijice, i nisam siguran kolko je to pametno uzimati, ipak su ovi bookshelfi zahtjevniji komad zvucnika, i nekako ta pojacalca od 200g mi ne odaju dojam da to moze ista osim slusalica pogoniti.

Nemam namjeru potrositi vise od $100 na neko pojacalo. Zvucnici su me ispali 100. Ovo bi bio stvarno setup za zajebanciju, za neko A - B slusanje, i slicno.

NAD-ove sam gledao po oglasnicima, em ih nema bas, ili ako ima nisu jeftini, ili su 30+ godina stari....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2017., 11:03   #8800
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vi se tu zajebavate i svađate, a what hi-fi je dao svoje