Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2019., 10:39   #24751
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ford vs. Ferrari - uhvatio vjerojatno jednu od zadnjih projekcija. Meni odličan, ocjena 9/10.

U razini, ali za nijansu bolji od Rush-a iz 2013. sa Nikki Laudom i Jamesom Huntom. Od glume do trkaćih scena i tehničkih detalja sve je na mjestu. CGI neprimjetan.

Preporuka.

Sent from my OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 11:06   #24752
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,468



Nakon dugog iščekivanja, i velike želje Martina Scorsesea da snimi ovaj film, Netflix je konačno omogućio da se projekt realizira. Čovjek čiji filmovi redom osvajaju Oscare, postavio je sam sebi visoku ljestvicu, a nama gledateljima ogromna očekivanja. Da odmah prijeđem na stvar, je li ih ovaj film ispunio? Ne, no što to znači? Znači da film nije loš uopće, naprotiv, ali moja očekivanja su očito bila prevelika. Kada se sjetim Goodfellasa, pa recentnijeg Vuka s Wall Streeta, ovaj film ipak nije u tom rangu. Da pojasnim što je po meni problem. Film je sniman na način da glavni glumci (Al Pacino, Joe Pesci, Robert De Niro) većinu filma imaju gotovo duplo manje godina nego u stvarnom životu. CGI kao CGI je odličan, rekao bih da sam iznenađen kako su glumce pomladili, to još nismo vidjeli na filmovima. Međutim, ono što je meni zapelo previše za oko je to što su im pokreti i dalje kao u 80-godišnjaka. Tako da zapravo imate De Nira sa facom 40-godišnjaka, a tijelom i pokretima duplo starijeg čovjeka. I to se vidi u svim scenama sa svakim od nabrojanih glumaca. Ako i prijeđemo preko toga, na red dolazi vrijeme tranja filma, 3 i pol sata. Scorsese, De Niro, Pacino, Pesci i sve to u 3 i pol sata? Zvuči kao nezaboravno zabavan film, međutim, radnja je vrlo spora, akcije gotovo da i nema, a tematika koju film obrađuje neće svakome biti zanimljiva. Lijepo je i detaljno sve odrađeno, ali jednostavno presporo i na momente nezanimljivo. Još jedna stvar koja me razočarala je soundtrack. Scorsese je poznat po odličnom glazbenom ukusu kojeg bira za svoje filmove, no u ovom filmu često nastupa tišina, tek tu i tamo poneka pjesma koja podsjeća na ona vremena. Govoreći o dobrim stranama, gluma je odlična, tu nemam prigovora, s ovim glumcima ne možeš pogriješiti. Sama njihova pojava stvara dobar ugođaj u filmu. Scenografija i kostimografija također izvrsne. Nažalost ovaj film je hommage svoj trojici plus redatelju, koji su još jednom pokazali da u njima ima force za velike stvari



odličan, ali me ne čudi da je nekom loš i dosadan, jer to u svojoj srži i je
-->
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
The Irishman - nikako da pogledam. Kad vidim da traje 3.5 sata, nikako da krenem. 10-ka fakat? Neću stisnut spojler, ali daj malo više reci o filmu.
evo ti moj spoiler free rivju, u spoileru je samo zato da ne zauzima prostora previše




Nakon dugog iščekivanja, i velike želje Martina Scorsesea da snimi ovaj film, Netflix je konačno omogućio da se projekt realizira. Čovjek čiji filmovi redom osvajaju Oscare, postavio je sam sebi visoku ljestvicu, a nama gledateljima ogromna očekivanja. Da odmah prijeđem na stvar, je li ih ovaj film ispunio? Ne, no što to znači? Znači da film nije loš uopće, naprotiv, ali moja očekivanja su očito bila prevelika. Kada se sjetim Goodfellasa, pa recentnijeg Vuka s Wall Streeta, ovaj film ipak nije u tom rangu. Da pojasnim što je po meni problem. Film je sniman na način da glavni glumci (Al Pacino, Joe Pesci, Robert De Niro) većinu filma imaju gotovo duplo manje godina nego u stvarnom životu. CGI kao CGI je odličan, rekao bih da sam iznenađen kako su glumce pomladili, to još nismo vidjeli na filmovima. Međutim, ono što je meni zapelo previše za oko je to što su im pokreti i dalje kao u 80-godišnjaka. Tako da zapravo imate De Nira sa facom 40-godišnjaka, a tijelom i pokretima duplo starijeg čovjeka. I to se vidi u svim scenama sa svakim od nabrojanih glumaca. Ako i prijeđemo preko toga, na red dolazi vrijeme tranja filma, 3 i pol sata. Scorsese, De Niro, Pacino, Pesci i sve to u 3 i pol sata? Zvuči kao nezaboravno zabavan film, međutim, radnja je vrlo spora, akcije gotovo da i nema, a tematika koju film obrađuje neće svakome biti zanimljiva. Lijepo je i detaljno sve odrađeno, ali jednostavno presporo i na momente nezanimljivo. Još jedna stvar koja me razočarala je soundtrack. Scorsese je poznat po odličnom glazbenom ukusu kojeg bira za svoje filmove, no u ovom filmu često nastupa tišina, tek tu i tamo poneka pjesma koja podsjeća na ona vremena. Govoreći o dobrim stranama, gluma je odlična, tu nemam prigovora, s ovim glumcima ne možeš pogriješiti. Sama njihova pojava stvara dobar ugođaj u filmu. Scenografija i kostimografija također izvrsne. Nažalost ovaj film je hommage svoj trojici plus redatelju, koji su još jednom pokazali da u njima ima force za velike stvari



odličan, ali me ne čudi da je nekom loš i dosadan, jer to u svojoj srži i je
__________________

Zadnje izmijenjeno od: mamutarka. 30.12.2019. u 12:45.
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 12:40   #24753
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
E fala. I šogi mi je rekao isto ovo za CGI i pokrete, i sve se bojim da ću ga pogledati kad ću fakat imati viška vremena za takav film. Hvala
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 12:52   #24754
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
film doslovno pratis bez problema cak i da ga ne pauziras kad ides na wc ili po grickalice
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 15:43   #24755
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
Pogledao sinoc Time Trap, sasvim ok film s obzirom da je niskobudžetni SF.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 17:28   #24756
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,969



kraj je previše sladunjav. Da i ne spominjem hate iskazan prema pračovjeku i svima ostalima koji su zaglavili u rupi

-->
Citiraj:
Autor acer Pregled postova
Pogledao sinoc Time Trap, sasvim ok film s obzirom da je niskobudžetni SF.
I ja sam ga pogledao, filmić je OK ali, za moj pojam,



kraj je previše sladunjav. Da i ne spominjem hate iskazan prema pračovjeku i svima ostalima koji su zaglavili u rupi

mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 21:12   #24757
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Tek sada sam pogledao The Lost City Of Z (2016) i preporučujem ga svakome tko ga je propustio.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 21:35   #24758
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,898
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Tek sada sam pogledao The Lost City Of Z (2016) i preporučujem ga svakome tko ga je propustio.
Meni svi rekli da su zaspali dok su gledali koliko je film dosadan.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 30.12.2019., 22:10   #24759
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,926
film je dosadan do boli meni bio.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 12:23   #24760
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Ako kažem La La Land već u startu kasnim 4 godine ali evo bio na TVu pred tjedan dana i pogledao ga, kasnije posudio u videoteci još 2x...uglavnom 9/10 za mene zbog predivne fotografije filma i muzike koja me je i na početku odbijala da pogledam (nisam neki mjuzikl fan) ali je lijepo zaokružila sve to u jednu cjelinu.
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 12:24   #24761
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,468
vidim da je hvaljeni parazit u kinima sad, ja ga ima već dugo skinuto i nisam pogledo tak da gg
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 13:05   #24762
Dalthor
Registered User
Moj komp
 
Dalthor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Being Frank - Unatoč ocjeni na IMBD-u solidna komedijica o covjeku koji već 18 godina skriva da ima dvije obitelji, a što njegov sin slučajno otkrije pa kreće niz nezgodnih situacija.
Uglavnom, tema filma koju dugo nisam vidio pa me vjerojatno i zato iznenadio film i dobro nasmijao u nekim situacijama.
preporuka za ljubitelje laganih komedija.
Dalthor je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 13:08   #24763
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
Za doček Nove godine LotR 1, 2, 3 maraton na Doma TV od 18:00 do 03:10
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 14:00   #24764
Dalthor
Registered User
Moj komp
 
Dalthor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Za doček Nove godine LotR 1, 2, 3 maraton na Doma TV od 18:00 do 03:10
gledati to na TV gdje nisu extended verzije je grijeh, a da ne spominjem reklame.
Dalthor je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 14:08   #24765
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 750
Pogledao Jokera, vrlo dobar, pisalo se tu dosta o filmu, pa neću u detalje, ali definitivno film koji se isplati pogledati od ovogodišnjih. Dobro da kod nas nema Jokera, inače bi i Hrvatska planula. Ne, kad bolje razmislim, da ih ima i 10, sve bi ostalo isto.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 16:02   #24766
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Meni se film nije svidija. Stalno sam nesto ocekiva, a ono nikako. Pogleda ga jesam, al da sam nesto odusevljen i nisam. Al ni prvi ni zadnji put kad puno ovekujes, bude razocaranje.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2019., 22:40   #24767
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Ford v Ferrari


Filmčina, Damon gluma za 10 a ni Bale ne zaostaje daleko. Nema smisla pričati o filmu, samo ga treba odgledati.


PS . Sretna Nova svim filmoljupcima
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 10:29   #24768
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Pogledao dva puta, i nije mi na razini Casina ili Goodfellas.
Ono, 8/10 možda.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
The Irishman - nikako da pogledam. Kad vidim da traje 3.5 sata, nikako da krenem. 10-ka fakat? Neću stisnut spojler, ali daj malo više reci o filmu.

Da, @Colop @Sa_Stilom slazem se da nije na razini Casina i Goodfellas, no bas je pogodilo moj ukus po mnogo cemu. Zato je za mene desetka. Da ce svakome bit dobar kao meni - naravno da nece.



3:10 to Yuma (2007)

7/10, jednostavna prica, dobra gluma i izvedba. Western, no bilo je i snijega u krajoliku, tako da je odlicno sjeo za docek nove (uz peceno s peke :9 )
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 12:35   #24769
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Pogledao Ford v Ferrari:
https://www.imdb.com/title/tt1950186/

Dao sam mu 9/10, meni izuzetno dobar film!
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 14:12   #24770
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 220
Neki dan bio na TV-u pa me podsjetio na vrlo dobru komediju na koju sam i zaboravio, ako je netko propustio, neka baci oko The night before



I da....Sretna Vam Nova Godina
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2020., 14:15   #24771
Gašpar
trpi, trpi...
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: CRO
Postovi: 110
joker - 8/10

ford vs ferrari - 7/10
Gašpar je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 01:55   #24772
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Pogledao: Knives Out (2019) - 8/10, ženi 9/10
https://www.imdb.com/title/tt8946378
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 03:44   #24773
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Pogledao Ford v Ferrari:
Dao sam mu 9/10, meni izuzetno dobar film!
Sta reci o tom filmu ?

Hype ko za Ryzen 3600 dok pojedinci nisu skuzili da se isti ne oca ili nema koristi ako i pokusas... Neki Talijani koji u kucnoj radioni sastavljaju opako dobre
aute, jedva sastavljaju kraj sa krajem, ispadaju polu-negativci naspram Forda koji je imao neogranicena sredstva i resurse, lako tako Henryu Fordu drugom naravno, s tudjim ..cem
mlatiti po gloginjama i to prikazati kao americki patriotizam. Bljuv. Film je ok za pogledati kakvo popodne, ubiti vrijeme kod dosade no ovo je film takvog tipa, da se za par dana covjek
apsolutno nicega ne sjeca sta je gledao, nesto kao Spidermen nije bio kod kuce. Ostaje samo povijesna cinjenica da je lova i americanski patriotizam okrao nekoga tko nije american, zvuci
poznato i u danasnjim vremenima... dakle ovaj film ce ostati samo kao sjecanje da je nekada postojao jedan vrsni covjek u svom poslu i radu - Ken Miles. Sve ostalo u ovom filmu je nebitno.

Netko je usporedio ovaj film sa naslovom iz 2103 Rush, koje svetogrdje... Rush je ne 2 nego 5 koplja iznad po scenariju, glumi i napetosti u fimu pa i efektima. Ono, idu njih dvojca 200 necaga na sat a u kadru
glava, tijelo koje u autu skoro pa levitira i koda jedre jedrilicom po zraku ili se voze brodom po bonaci. Prikaz izvana netko snimao Need for Speed hebate ! Rush je realniji i zanimljiviji za gledanje no ajde, onaj
dio filma gdje zena od Ken Milesa vozi je poprilicno dobro odradjen, nevjerojatno da taj "civilni dio" izgleda bolje nego sve ostale trke !

Nista, zbilja film za nasmijati se koje popodne jer glupavih kadrova koji bi trebali biti komicni kao na primjer prikazivanje one dvojce Talijana kako su blesavi jer su "zagubili" stoperice - ne fali.
Ne ocjenjujem filmove nigdje ali da moram dobio bi 5/10 i tak svejedno ocete gledati Ford v Ferrari ili Spidermen nije doma, za mjesec ili dva cete se pitati, dali sam to gledao vec ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 09:27   #24774
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 711
Ja uspijem staviti sa strane američku propagandu, forsirani patriotizam i svejedno uživati u filmu, kako F vs F, tako i u nekim drugim tipa Snajperist...
Isto tako u Irishmenu me nije smetala spora priča ili gerijatrijske scene, super mi je bio a žena mi kaže da je toliko loše da joj se činilo da je parodija.

Ovih dana mi je u planu ponovno pogledati 61, i Jojo Rabbit.
goran1985 je online   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 09:45   #24775
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Sta reci o tom filmu ?

Hype ko za Ryzen 3600 dok pojedinci nisu skuzili da se isti ne oca ili nema koristi ako i pokusas... Neki Talijani koji u kucnoj radioni sastavljaju opako dobre
aute, jedva sastavljaju kraj sa krajem, ispadaju polu-negativci naspram Forda koji je imao neogranicena sredstva i resurse, lako tako Henryu Fordu drugom naravno, s tudjim ..cem
mlatiti po gloginjama i to prikazati kao americki patriotizam. Bljuv. Film je ok za pogledati kakvo popodne, ubiti vrijeme kod dosade no ovo je film takvog tipa, da se za par dana covjek
apsolutno nicega ne sjeca sta je gledao, nesto kao Spidermen nije bio kod kuce. Ostaje samo povijesna cinjenica da je lova i americanski patriotizam okrao nekoga tko nije american, zvuci
poznato i u danasnjim vremenima... dakle ovaj film ce ostati samo kao sjecanje da je nekada postojao jedan vrsni covjek u svom poslu i radu - Ken Miles. Sve ostalo u ovom filmu je nebitno.

Netko je usporedio ovaj film sa naslovom iz 2103 Rush, koje svetogrdje... Rush je ne 2 nego 5 koplja iznad po scenariju, glumi i napetosti u fimu pa i efektima. Ono, idu njih dvojca 200 necaga na sat a u kadru
glava, tijelo koje u autu skoro pa levitira i koda jedre jedrilicom po zraku ili se voze brodom po bonaci. Prikaz izvana netko snimao Need for Speed hebate ! Rush je realniji i zanimljiviji za gledanje no ajde, onaj
dio filma gdje zena od Ken Milesa vozi je poprilicno dobro odradjen, nevjerojatno da taj "civilni dio" izgleda bolje nego sve ostale trke !

Nista, zbilja film za nasmijati se koje popodne jer glupavih kadrova koji bi trebali biti komicni kao na primjer prikazivanje one dvojce Talijana kako su blesavi jer su "zagubili" stoperice - ne fali.
Ne ocjenjujem filmove nigdje ali da moram dobio bi 5/10 i tak svejedno ocete gledati Ford v Ferrari ili Spidermen nije doma, za mjesec ili dva cete se pitati, dali sam to gledao vec ?
Nevezano uz film, ali meni ovaj dio upao u oko
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 12:19   #24776
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Sta reci o tom filmu ?

Hype ko za Ryzen 3600 dok pojedinci nisu skuzili da se isti ne oca ili nema koristi ako i pokusas... Neki Talijani koji u kucnoj radioni sastavljaju opako dobre
aute, jedva sastavljaju kraj sa krajem, ispadaju polu-negativci naspram Forda koji je imao neogranicena sredstva i resurse, lako tako Henryu Fordu drugom naravno, s tudjim ..cem
mlatiti po gloginjama i to prikazati kao americki patriotizam. Bljuv. Film je ok za pogledati kakvo popodne, ubiti vrijeme kod dosade no ovo je film takvog tipa, da se za par dana covjek
apsolutno nicega ne sjeca sta je gledao, nesto kao Spidermen nije bio kod kuce. Ostaje samo povijesna cinjenica da je lova i americanski patriotizam okrao nekoga tko nije american, zvuci
poznato i u danasnjim vremenima... dakle ovaj film ce ostati samo kao sjecanje da je nekada postojao jedan vrsni covjek u svom poslu i radu - Ken Miles. Sve ostalo u ovom filmu je nebitno.

Netko je usporedio ovaj film sa naslovom iz 2103 Rush, koje svetogrdje... Rush je ne 2 nego 5 koplja iznad po scenariju, glumi i napetosti u fimu pa i efektima. Ono, idu njih dvojca 200 necaga na sat a u kadru
glava, tijelo koje u autu skoro pa levitira i koda jedre jedrilicom po zraku ili se voze brodom po bonaci. Prikaz izvana netko snimao Need for Speed hebate ! Rush je realniji i zanimljiviji za gledanje no ajde, onaj
dio filma gdje zena od Ken Milesa vozi je poprilicno dobro odradjen, nevjerojatno da taj "civilni dio" izgleda bolje nego sve ostale trke !

Nista, zbilja film za nasmijati se koje popodne jer glupavih kadrova koji bi trebali biti komicni kao na primjer prikazivanje one dvojce Talijana kako su blesavi jer su "zagubili" stoperice - ne fali.
Ne ocjenjujem filmove nigdje ali da moram dobio bi 5/10 i tak svejedno ocete gledati Ford v Ferrari ili Spidermen nije doma, za mjesec ili dva cete se pitati, dali sam to gledao vec ?
Mislim da ti je bljuvačina na američki patriotizam totalno zamaskirala sve ostalo u filmu. Niti ga ima toliko puno, niti su Talijani prikazani kao negativci već prije glavonje iz redova Ford-a.

Gluma i režija su vrh, uz malu dozu umjetničke slobode i ne praćenja povijesne točnosti do zadnje činjenice. Film nije uvreda povijesti kao recimo U-571, već su neke stvari preskočene i druge prenaglašene da bi priča bila zanimljivija. Meni je to sasvim u redu i prihvatljivo, jer su bitne stvari prikazane točno.

Ako ću nešto jače zamjeriti filmu onda je to ne prikazivanje drugih inžinjera koji si dali značajan doprinos razvoju GT40, jer u filmu ispada kao da je Ken Miles jedan jedini zaslužan.

Scene sa 200 mph su osim "usporenosti i mirnoće" vožnje sasvim na mjestu, te im opraštam tu umjetničku slobodu.

I da, film je rame uz rame Rush-u iz 2013., te ću ga kao i taj zapamtiti za dulje vrijeme. Po tvojoj logici tamo je Lauda negativac.

Složiti ćemo se da se ne slažemo. I meni je to sasvim u redu.

Sent from my OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 13:00   #24777
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nevezano uz film, ali meni ovaj dio upao u oko
...

Inače, odgledao Breaking Bad the movie... onak, da nisam veliki fan serije, rekao bih OK. Ovako, luk i voda.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 02.01.2020. u 14:03.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 13:04   #24778
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Carski
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 13:20   #24779
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,728
The Last Boy
SciFi, dobar IMDB rating pa reko da vidim. Fake reviews, 0/10

Black and Blue
6/10 Dobro za pogledat ali samo ako ste imuni na politiku odnosno ne sudjelujete u njoj onda vam nece smetat black vs white BS i vice versa. bez toga zanimljiv film s good cop vs bad cop.

Maleficent: Mistress of Evil
Vuce se po netu sala da ce nakon mandaloriana ugasiti disney subscription, pa ako jos niste pogledajte ovo. Nevolim Disney inace ali ovo mi bilo dobro. 7/10. Prvenstveno zbog efekti.

The Aeronauts
BViografijski me nemoze razocarat pa tako nije ni ovaj 8/10

The Lighthouse
WTF! 0/10
Da u 21stoljecu gledam smanjen ekran u crno biljeloj boji mora biti film. Volim Dafoea ai ovo nije to. Radje pogledajte Psycho od hitchkoka ako vam se gleda crno bijeli film.
Ako je netko odgledao do kraja prodajte mi ga jer sam ja nakon 15min prestao gledat. Ako stvarno ima nesto u filmu recite sto pa mozda nastavim nakon 15min.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2020., 13:33   #24780
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
I da, film je rame uz rame Rush-u iz 2013., te ću ga kao i taj zapamtiti za dulje vrijeme. Po tvojoj logici tamo je Lauda negativac.
Mozda je problem sto razmisljas da u svakom filmu mora biti neki negativac ?
U Rushu nema negativca jer je film prikazan kao pravo sportsko i osobno rivalstvo izmedju dvojce vozaca sto se nikako ne moze usporediti niti preslikati na Ford v Ferrari gdje se glorificira nadmoc novca i nista vise...

Enzo je zbilja rekao to sto je rekao za Forda ? Enzo se sprdao kako ovaj ide helikopterom ? Carroll Shelby baca matice kraj boxa Ferrarija, krade stoperice !?
Film pokusava biti smjesan no to nije umjetnicka sloboda nego nebuloze i sve se svodi na: potplati, sabotiraj itd... jos je samo falilo da Carroll Shelby otkine dio "jurnika" kao Sebulba u Epizodi I Anakinu.

Naravno da se mozemo ne sloziti ali nebuloze u filmu bilo cinjenicno ili povijesno prikazano - ostaju nebuloze pa makar ih zvali "umjetnicka" sloboda.

@Drug Brko, jos nije skuzio tko je tko u GoT-u i cim moras malo pogledat film da porazmislis o njemu, nije to zanr za njega tako da... nema se sta tu replicirati na izreceno kada ce skuziti tek za mjesec ili dva sta je tko htio reci...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na