Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.08.2007., 12:23   #31
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Ribic Pregled postova
/snip
Oprosti, odgovorio sam ti na post no tvoj mali prijatelj horza jednostavno ne moze podnijeti da te netko naziva losim kolumnistom i da se protivi tvojem misljenju, pa mi je pobrisao post. Ne da je previse bitno, no ako njega i tebe veseli, indzoji...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 12:40   #32
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Oprosti, odgovorio sam ti na post no tvoj mali prijatelj horza jednostavno ne moze podnijeti da te netko naziva losim kolumnistom i da se protivi tvojem misljenju, pa mi je pobrisao post. Ne da je previse bitno, no ako njega i tebe veseli, indzoji...
jeah, netko će ti popušit te fore post je obrisan zbog provokacija i odvratno blesavog tona, a ne zato kaj mene srce boli kaj ti želiš izraziti mišljenje nastavak threada molim on topic, a ne glupiranje.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2007., 12:45   #33
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Slično kao i gospodin FightingGeek - VANJSKI DOPISNIK new york times-a (bar je tako napisao). Što god da se ima reći ili nesložiti na danu temu - može se i mora napisati na normalan način.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 20:21   #34
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Slično kao i gospodin FightingGeek - VANJSKI DOPISNIK new york times-a (bar je tako napisao). Što god da se ima reći ili nesložiti na danu temu - može se i mora napisati na normalan način.
To je malo teže jer je članak napisan na nenormalan način.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2007., 00:02   #35
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
koji burn
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2007., 00:06   #36
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Oh, strast se vratila na forum

Flame, objede i pod***avanje uber alles!
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2007., 22:35   #37
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Zanimljivo kako jedna kolumna dovede do rasprave o danasnjici, kamo ovaj svijet ide i kak je nekad bolje bilo. Zatim se dotakne malo i sociologija pa se raspravlja o drustvenim navikama pojedinaca i drustva uopce, kako i zasto slikaju drvo iz svih mogucih perspektiva i slicno.
Nakon toga svi osjecaju potrebu (pa valjda i ja) da nesto napisu i na kraju se sve svede na prepucavanje, pokoji ban itd.
Ali nije to bitno, bitno da se kako kaze Catkiller probudi strast, unese malo zivosti na forum te admini imaju dodatnog posla.
Nego, hoce li uskoro biti neka slicna kolumna?
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 18:10   #38
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Heroin je na akciji u Pevecu?
Nope, humor je na akciji worldwide.

@ Ostali: onda, jesam postao slavan? Jel izasao taj clanak u NYT? Vidim da se svasta desavalo, dok sam ja 'ladio muda u Berlinu, a ovaj vanjski dopisnik si je uspio priskrbiti ban.

Hm, sry na ovom kratkom offtopicu, valjda mi nece nestati post.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 08:26   #39
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Citiraj:
Autor FightingGeek Pregled postova
(da pogodim, prva godina FERa?)
Ho, bio bih sretan da se mogu vratiti u to bezbrižno doba kad su mi u životu postojale samo cura i glazba. Inače, bliži sam tridesetoj nego dvadesetoj...

Oj narodi! Nemojte misliti da sam ja nešto povrijeđen vašim razmišljanjima; nisam jučer počeo pisati, i dobro znam da nijedno mišljenje ne dijele svi, ali ako krenete u diskusije koje su više off-topic cirkusi i auto-ego-tripovi nego rasprava, nemojte se čuditi da nastupe "organi reda". A još manje me muče mišljenja članova ovdje koji *nikad* nisu ni o kojem tekstu izjasnili afirmativno (a takvih ima i svi znamo tko su). Takav stav im, u mojim očima, instantno razbija i posljednji tračak kredibiliteta i racionalnosti, a meni se u tim kaotičnim raspravama jednostavno ne da spuštati na njihovu razinu. Naravno da i oni imaju svojih pristalica što je posve legitimno, ali znam iz iskustva (pišem već godinama za jedan jak časopis, oni koji poznaju moj potpis znaju i za koji) da su to češće "defaultni protivnici svega", nego netko tko hladnokrvno artikulira svoje mišljenje.

Uostalom, ovaj je forum tipična sredina u kojoj 2% nabrijanih članova diže 98% prašine, a preostalih 98% članova diže 2% prašine.

Dakle, giv pis e čens, braders end sistrs. Haug.
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 08:27   #40
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Neće, ali će tema biti zaključana jer više nema veze s člankom.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2007., 10:51   #41
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Pa baš je dobar članak, zagrebo je po površini problematike, a ima i humora, koji se rijetko nađe u PCE člancima. (u tolikoj količini haha)

Neki sam dan obrisala 30% slika iz svakog foldera sa slikama, duplih, mutnih i nezanimljivih, eto neke koristi od članka

Al mislim da se time ne smanjuje kvaliteta slike, štoviše sad je tek moguće , isključujući photoshopi i ostale editing programe, ispaliti nekoliko snimaka istog objekta u potrazi za najboljom, kako su rekli Lord Calidor i .. još netko. Na kraju je najprirodnija slika najtraženija (paralelu povlačim s onim tipom koji je prije neznamkoliko godina u Paintu napravio preeeedobru sliku, dakle samo u Paintu, bez PS alata).

Zgodna je paralela i sa skidanjem muzike preko neta, istina je u tom da se sad više ne sluša toliko pobožno pošto možeš u 3 min skinuti par albuma. No to, isto ko i slikanje digitalcem, ovisi o tome tko njime rukuje i na koji im način prilaze...

Da se htjelo zagristi, prožvakati i ispljuvati jpeg problematiku, moglo se ić u nastavcima eventualno...

Eto toliko, dok se vi svađate šta je bilo prije kokoš il jaje, a ja jednim okom gledam Oprah
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 15:05   #42
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Evo pročitah članak i sve mi se čini da ja spadam u skupinu ekipe koja slika sve i svašta. Iako nemam digitalac koristim kameru od k750i koja mi je čist ok za pokoju fotku. Ne znam zašto ali folim fotkati dobru hranu i neke stvari koje će mi pobuditi uspomene. Istina da tu ima gro mutnih i nepotrebnih fotki ali za takove postoji tipka DELETE ili ih spremim u "crap folder" (FTW Olaf)

Na kompu imam preko par tisuća fotki. To su fotke od mene i cure, rođendani, pijanke, auto show, info sajmovi itd..

Ali isto tako obožavam ekipu koja ima par gigabajta wallpapera iskreno ne vidim smisao toga jer mogućnost da ces ih sve koristiti jer ravna nuli

Eto tolko od mene. Pozdrav
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 20:48   #43
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Na prvu loptu sam pomislio da se radi o steganografiji...

Što se mene tiče, apsolutno sam uvjeren u prednosti digitalnih fotoaparata, a za Ribićevo neugodno iskustvo nije kriv digitalni fotoaparat, nego osoba koja ga je "pilala" s tisućama besmislenih slika.

To je kao protivljenje CD snimačima, jer eto sad se na CD-e snima sve i svašta, dok smo prije dobro pazili što ćemo snimati na Audio/VHS kazete (koje su se snimale u realtimeu).

Koliko je "digitalna" tehnologija donjela u fotografiju (pogotovo potrošački orijentiranu) daleko premašuju izolirane slučajeve "maltretiranja" bližnjih.

You can always say No means No!
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 21:27   #44
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Mislim da ga nisi dobro shvatio. Ne kaže on da su klasični fotići bolji od digitalnih i da ih treba vratiti, nego da ljudi jednostavno trebaju bolje razmisliti kaj fotkaju tak da fotke koje rade imaju smisla, a ne da slikaju sve što vide samo zato što je 1GB kartica bila tak jeftina i na nju stane 500 slika.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 21:39   #45
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Ali gle, zar nije dobro fotkat sve sto ti padne pod ruku,onda lijepo izbrisat glupe slike....Jer koliko sam shvatio problem je sto ljudi zloupotrebljavaju digitalizam u smislu kvantitete,a ne kvalitete...Jer sve dok se kvantiteta kvalitetnih fotografija ne smanjuje digitalizam je napredak...

A sto se tice osoba koje maltretiraju s fotografijama,to je jedan od produkta masovnog digitalizma....neko ga voli neko ne,no cinjenica je,tesko se moze protiv njega ako si "fini mamin decko" i ne zelis rjesavat stvari ovimili ovimnacinom
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 21:57   #46
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
To sve fino radi u teoriji, no problem je što većina ljudi ne briše fotke koje slika odnosno ne filtrira fotke koje prebaci s fotića na računalo. Ja sam prvi primjer za to. Jednostavno zaboravim to napraviti ili mi se neda, a mjesto na hardu mi zaista nije problem kao ni većini ljudi.
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 22:04   #47
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Moj stric je terorist, na moru je ispucao 1200 slika. Da se to pregleda treba 3-4 sata.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 22:20   #48
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova

par puta sam bio u situaciji da mi frend servira oko 1500 slika od 5 dana ljetovanja i to bi pregledao u 10min jer sve nezanimljive bi pregledava ukupno 2sec...
neznam jel iko reko, ali pretpostavimo da su sve nezanimljive iako nisu:
1500 x 2s = 3000s / 60s= 50MINUTA a ako su neke zanimljive.. SAT vremenaa
64VT je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 23:31   #49
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
@Beren - shvatio sam ja o čemu je O.R. pričao, ali nemožeš osporiti da je u članku kritičan prema mainstreamanju dig. fotografije.

Članak se više odnosi na ljudsko ponašanje, nego na digitalnu fotografiju kao takvu - to što on navodi je pojava koja se manifestira kod određenog broja ljudi i istina je da nove tehnologije potiču ovakvo ophođenje.

Članak ima smisla ako ga pročitaju oni koji se tako ponašaju, no mislim da to svi ovdje znaju.

Moja preporuka da prijateljici (anonimno) pošalje članak na mail
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 23:37   #50
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Članak ima smisla ako ga pročitaju oni koji se tako ponašaju, no mislim da to svi ovdje znaju.
istina, ja sam o tome čital prije par mj. na drugom portalu (sličan članak je čovjek napisao) i tad sam bil zaluđen digitalcem (dobil taman novi) i slikalo se svašta - nakon tog članka sam baš išel gledat kaj sam to "pametnog" slikal i pobacao sam valjda 95% slika i od tada pazim da baš ne "pucam" okolo bzvz. (istina slikam dosta ali čisto radi da sam kolko-tolko siguran da bu fotka ok ispala) - čisto radi uštede vremena
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 23:58   #51
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ako mene pitaš, čini mi se da je više riječ o većini nego o "određenom broju ljudi". A to da je Oton kritičan prema omasovljenju digitalne fotografije...hmmm...ne bih rekao. Mislim da je više želio ukazati na to da bolja tehnologija ne znači automatski bolju kvalitetu završnog proizvoda.

Ne znam koliko će ti ova paralela imati smisla, ali uzmi npr. estradu u kombinaciji s tehnologijom snimanja i procesiranja zvuka. Kada naprednih tehnologija za procesiranje i snimanje zvuka nije bilo, pjevači su doista morali znati pjevati (+ što su mogli biti i ružni budući da ih je većina ljudi samo slušala preko radija). Fast forward u današnjicu, imamo situaciju da je tehnologija toliko uznapredovala da od nekog tko nema niti sluha niti glasa niti ritma može napraviti zvijezdu. E sad, u teoriji nam je ta tehnologija trebala omogućiti da oni "pravi" pjevači lakše snimaju stvari (da nema recimo ponavljanja snimanja zato što je nekog recimo zasvrbilo grlo) te da se snimljeni materijal lakše obrađuje.

Ovo se također može primjeniti na fotografiju u jednoj drugoj domeni - sirove fotke i retuširanje fotke. I prije je bilo retuširanja fotki, ali to je bio naporan posao i rezultati nisu bili niti blizu toliko spektakularni kao danas kada netko u PS-u ili sličnom alatu pretvara debeljuce u švalerke s modnih pista i slično.

No vratimo se na temu. Možda malo smiješno zvuči, ali možda bi mnogi ljudi radili zanimljive i upečatljivije fotke da odjednom u dućanu više ne mogu kupiti kartice veće od 128 MB? Doduše, obzirom na to kako rezolucija digitalnih fotića raste, teško je definirati jasnu granicu u kapacitetu memorijske kartice.

Zapravo, koliko ljudi znate da koriste pisač u boji i foto papir da bi svoje digitalne fotografije dobili u fizičkom obliku?
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 11:55   #52
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Beren Pregled postova
Ne znam koliko će ti ova paralela imati smisla, ali uzmi npr. estradu u kombinaciji s tehnologijom snimanja i procesiranja zvuka. Kada naprednih tehnologija za procesiranje i snimanje zvuka nije bilo, pjevači su doista morali znati pjevati (+ što su mogli biti i ružni budući da ih je većina ljudi samo slušala preko radija). Fast forward u današnjicu, imamo situaciju da je tehnologija toliko uznapredovala da od nekog tko nema niti sluha niti glasa niti ritma može napraviti zvijezdu. E sad, u teoriji nam je ta tehnologija trebala omogućiti da oni "pravi" pjevači lakše snimaju stvari (da nema recimo ponavljanja snimanja zato što je nekog recimo zasvrbilo grlo) te da se snimljeni materijal lakše obrađuje.
Estrada = Popularna glazba (Pop)?
Mislim da je, a sto se tiče te analogije to ne stoji.

Razlog je u tome što u fotografiji je jedini bitni kriterij kvaliteta snimljene fotografije, dok na "estradi" na prvom mjestu ide izvođačevo potezanje po novinama, izgled, cover, medijska kampanja, hit single i slično.

Ljudima koji slušaju pop muziku/estradu na prvom mjestu nije glas izvođača nego cijelokupna prezentacija, što ponajviše uključuje vizualni identitet (jer ljudi prvenstveno vizualno doživljavaju).

Druga stvar je npr. operni izvođač/ica u kojem slučaju "ljepota" nije važna, nego je u prvom planu glas i sposobnost interpretacije.

Ista stvar je i kod fotografirananja, ukoliko nemaš smisla i snimaš loše fotografije, nema tog programa koji će ti od takve fotografije napraviti remek-djelo.

PS i sl. alati su tu da poboljšaju fotografije za jedan stupanj, ali nemogu činiti čuda (ako je slika van fokusa, motion blurana, s lošim DOF) ili u konačnici jednostavno loša.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 17:07   #53
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Članak je dobro pogođen, i sigurno nije "šašica ljudi" nego čak većina ljudi tako radi.
Najlakše je reć pa pobriši one glupe slike, šta vi mislite da se nekom da pregledat 1500kn idiotnih slika i na kraju shvatit da ima možda 200 dobrih.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2007., 19:37   #54
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Članak san pročitao davno, al evo da nabacin i komenrtar.

Ja osobno i ne doživljam fotografiju kao neku strast, zabavu, da ne kažem posao.
Meni taj aparat služi za zabilježit neke zanimljive trenutke, neke stvari koje želin imat vječno, al uglavnon za za***anciju (slikat novi monitor pa poslat prijatelju recimo)

Uglavnon kod ovih stvari gdje mi je bitna nekakva kvaliteta i da bude onako kako san zamislio, obično opalim i 10 slika. Zašto ? Zato šta kad dođem doma vidim da su 3 slike katastrofa, 5 je loše, a 2 su ok. A to se posebno osjeti kad slikajem ljude (valjda se družim sa ne fotogeničnim osobama) A i sam san takav, tako da ja i cura ispucamo 50 slika u 2 dana, od kojih vridi eventulano 5

Tako da iz te masovnosti izvučem nekakvu kvalitetu i iako sam do sada s ovin novin digitalcem (za stari neznm točne podatke pa neću izmišljat) slika 2000 slika, na disku iman svega njih 300-ak
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na