Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2011., 12:56   #211
d00zy
Registered User
Moj komp
 
d00zy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Strmec
Postovi: 10
Imam još jedan mali problem, uglavnom jučer sam išao malo propuhat komp od prašine i od tada se zna desiti da kad ga palim kod bootanja windowsa se pojavi BSOD. Stvar je u tome da se neki put pojavi 2-3 puta za redom, neki put nikad. Pokrenuo sam orthos da provjerim jel je u procesoru stvar ili možda u ramima, držao ga nekih sat vremena sve je bilo oke, pa sam pokrenuo furmark da provjerim grafičku makar nije u njoj stvar, isto je radilo najnormalnije.. Jednom sam imao sličnu situaciju, ali problem je bio kratki spoj, dodirivale su se žice od napajanja na krajevima.. Neznam kaj bi napravio u windowsima sve najnormalnije radi, mislim da je stvar u overclocku jer kad se restarta nakon BSOD-a vrati defaultne taktove, samo neznam zašto jer kolko god provjeravao procesor ili rame sve najnormalnije radi..
d00zy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 13:53   #212
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
rastavi komp pa ponovo slozi, ne znam sta bi drugo...i napravi clear cmosa
Astral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2011., 14:33   #213
d00zy
Registered User
Moj komp
 
d00zy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Strmec
Postovi: 10
A dobro vidjet ću ak će se to još pojavljivat jer velim u windowsima najnormalnije radi.. ak će trebat rastavljat ću x)
d00zy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 22:52   #214
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor d00zy Pregled postova
A dobro vidjet ću ak će se to još pojavljivat jer velim u windowsima najnormalnije radi.. ak će trebat rastavljat ću x)
i dobro provjeri jel sve sjelo na svoje mjesto, pogotovo 24-pinski konektor od napajanja. mom frendu nije napajanje skroz bilo uštekano, bilo je možda pola mm vani i kad je komp god se palio, BSOD. kad je zapiknuo do kraja unutra, sve radi kao da se ništa nije dogodilo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 01:00   #215
komarac01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 23
Question problem poslje clockanja amd procesora. POMOC MOLIM VAS!!

ovako clocko sam amd procesor i restarto komp,i vise ga nemogu ubalit jebo ga ja (ispricavam se na psovanju al me izludio)... ako mi netko moze pomoc neka mi kaze kaj da da napravim...
komarac01 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 04:35   #216
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
Koju konfiguraciju imaš? Ispuni moj komp pod hitno. Kako si klokao, što si sve klokao, osim proca možda i memoriju?

Zadnje izmijenjeno od: hardflat. 08.01.2011. u 04:40.
hardflat je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 08:48   #217
gustetic
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: VG
Postovi: 67
Citiraj:
Autor komarac01 Pregled postova
ovako clocko sam amd procesor i restarto komp,i vise ga nemogu ubalit jebo ga ja (ispricavam se na psovanju al me izludio)... ako mi netko moze pomoc neka mi kaze kaj da da napravim...
Izvadi bateriju, napravi clear cmos, i okani se ćorava posla...
gustetic je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 14:27   #218
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
moze jedno opcenito pitanje - jel bolje hlađenje sa aktivnim hladnjakom ili pasivni+ventilator. zapravo u oba 2 slucaja je hladjenje aktvino, ali razmisljam: ako uzmem pasivni hladnjak koji je sam po sebi napravljen da pasivno hladi i ima veliku povrsinu, a na njega dodam dobar ventilator - dobijem dobar aktivni hladnjak. jedino bi mi se mogao pojaviti problem montaze ventilatora. ako bas treba konkretno, razmisljam o hladnjaku artic accelero s1
faal je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 14:28   #219
hobitxxx
Premium
Moj komp
 
hobitxxx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 412
Podsjecas me na mene prije jedno koju godinu ,dok mi se to desilo iznojil sam litru znoja a trebalo je samo izvaditi malu baterijicu na matičnoj...
hobitxxx je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 14:51   #220
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor faal Pregled postova
moze jedno opcenito pitanje
Moze i tebi? Koja je grafa.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2011., 15:19   #221
komarac01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 23
mb: msi kt4v procesor amd athlon 1800+ 768 mb ram... al mei napajanje zeza jel moze biti posto sam ga kloko da mi ga zbog napajanje nece dici... (svoje napajanje prikljucim na burazov komp on ga tako rec nece niti uplaitit) znam da je staro al jbg kad se nema para za bolje
komarac01 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 15:50   #222
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Moze i tebi? Koja je grafa.
8800 gt. pripremam komp za overclock pa se zanimam opcenito, vec sam radio OC i procitao hrpu clanaka i foruma kroz godine, ali zanima me ovakva kombinacija koja bi bar u teoriji trebala raditi dobro. pa da li je nekom vec palo na pamet da izvede to u praksi i kako radi...

nemam popunjen "moj komp" jer imam par kompova/laptopa starih/novih za svasta
faal je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 18:09   #223
Master Neo
Stane