Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2018., 00:32   #39541
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Vozač motora (24) poginuo nakon sudara s automobilom

Mimoisao sam se s njima par minuta prije toga... Nije da su jurcali, ali vozili su po crti, po sredini kolnika. 4-5 motorista.

Pa ste me pitali neki dan zasto u pravilu nikad ne prelazim crtu ili kratim zavoje... Valjda su naletili na lika koji se vozio isto kao oni, i eto...

20km dalje niz cestu u naselju u zoni 30km/h iz zavoja mi izleti kombi bez svjetala s 80km/h direktno u mene, u moju traku i makne mi se u zadnji cas. Prodat sve i kupit tenk pa se vozit, vec mi postaje zlo sudjelovat u prometu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 02:16   #39542
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Nema tu sreće dok je ovakva situacija u državi, sudstvo potpuno neefikasno , kazne nikakve a policiju boli ona stvar. Kod mene u ulici ograničenje 50 a vozi se redovito 80-90, bude slučajeva i preko 100. Kad sam pitao poznanika policajca kog vraga ne stave kameru kaže nije do njih a ove iznad nije briga... Stavljen je onaj radar što mjeri brzinu i malo dlje pali crveno na semaforu. Dobar dio ih i ignorira to crveno pa samo prolete kao da i nema semafora. Jučer popodne neki idiot tako ide preticati u zavoju i da izbjegne auto iz suprotnog smjera zakoči, izgubi kontrolu i zaustavi se susjedu na kući. Šta da mi pokupi klince dok su vani na stazi, dobije dvije-tri godine eventualno i ? Doslovno treba sve te prekršaje u naselju drastično kažnjavati da ljudima tako šta ne padne na pamet više i za koji mjesec bi se situacija itekako popravila.
spaceman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2018., 06:46   #39543
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Nije stvar u kaznama.
Imamo dosta stroge kazne, nego je problem kaj ekipa vidi da nema murije nigdje i zato se tak voze.

Da ima murije po cesti koja ce pisat kazne onda bi ekipa pazila, ovak ih nema pa je sve postalo texasi svako radi sta hoce.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 09:06   #39544
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
jebi ga kad u ovoj državi je sve naopako.
oni svako par godina iskeširaju po pitaj boga koliko milijuna za presretače, umjesto da postave fiksne kamere

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 09:44   #39545
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Prije par dana ponovno poginula zena koja je pretrcavala aveniju dubrovnik. Rjesenje nakon prosle pogibije je bilo spustanje limita sa 70 na 60kmh. Tu i tam dodju na jedan dan i skupljaju ekipu. Da jedna ekipa mjesec dana svaki dan dosljedno halta ekipu i pise mandatne ili klasicne kazne, ljudi bi se mozda naviknuli i poceli mijenjati navike. Ovako sa povremenim kaznjavanjem ne postizu nista i s pravom se govori kako samo pune proracun. Te njihove povremene glupe akcije rutinskih kontrola ne sluze apsolutno nicemu. Da to rade svaki dan, da se ne smjestaju tamo di im je 'ladovina, da ne ciljaju vrijeme kad su ceste vecinom prazne, ljudi bi se malo i zapitali. Ovako baja fino u 1 ujutro na slavonskoj se sparka na autobusnu i tebe halta na praznoj cesti kako vozis 75, a ogranicenje je 60. I jos onako serifski se postavi.

Koje su oni marketinske akcije poduzeli oko zmigavaca i koristenja mobitela u prometu, gdje je ta njihova edukacija i preventiva? Ne rade apsolutno nista po tom pitanju.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 10:14   #39546
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Prije par dana ponovno poginula zena koja je pretrcavala aveniju dubrovnik. Rjesenje nakon prosle pogibije je bilo spustanje limita sa 70 na 60kmh. Tu i tam dodju na jedan dan i skupljaju ekipu. Da jedna ekipa mjesec dana svaki dan dosljedno halta ekipu i pise mandatne ili klasicne kazne, ljudi bi se mozda naviknuli i poceli mijenjati navike.
Za početak, kod ovakvih slučajeva trebaju mijenjati navike i pješaka, a ne da se priča o onoj iz Osijeka koja nije htjela stati policajcu.

Žena je poginula pedesetak metara od pješačkog sa semaforom, cca 100 metara od mjesta gdje je prije godinu - dvije isto poginuo čovjek na isti način.

Stavili 60 ili 70, kontrolirali svaki dan - sve isto.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 10:19   #39547
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ljudi (bilo pješaci, biciklisti, vozači autiju) ne paze na samog sebe, ali očekuju od drugih da to rade.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 10:22   #39548
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Ne podržavam pješake koji pretrčavaju Av. Dubrovnik, ali pogledajte malo profil ljudi koji to rade. Uglavnom dedeki i bakice. A zašto to rade?
Jer im je teško do gotovo nemoguće savladati stepenice u pothodniku. Što se napravilo po tom pitanju? Rade li rampe/dizalice na ulazima/izlazima iz pothodnika? Lako je nama mlađima trkeljati protiv toga, a ništa se ne radi kako bi se ljudima olakšao prelazak.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 10:31   #39549
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Ne podržavam pješake koji pretrčavaju Av. Dubrovnik, ali pogledajte malo profil ljudi koji to rade. Uglavnom dedeki i bakice. A zašto to rade?
Jer im je teško do gotovo nemoguće savladati stepenice u pothodniku. Što se napravilo po tom pitanju? Rade li rampe/dizalice na ulazima/izlazima iz pothodnika? Lako je nama mlađima trkeljati protiv toga, a ništa se ne radi kako bi se ljudima olakšao prelazak.
To rade baš svi. Pogledaj vikendom kod tržnice - na stotine ih prelazi. Neki dan mi preko sve tri trake kod Sopota ekipa iz autobusa pretrčava na tramvaj, njih cca 20 - 30, svih godina, neki pretrčavaju, neki polako k'o da su na Splitskoj rivi (i ne dira ih pola posto što dolaze vozila).

Jasno je da treba nešto riješiti za starije (posebno jer su prijelazi jako udaljeni - Avenue Mall / rotor Zapruđe), ali daj pripazi kad već pretrčavaš i napravi to na bar donekle siguran način. Nemoj druge dovoditi u probleme.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 10:33   #39550
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ma isto je na horvaćanskoj, gotovo svaku noć prolazim i svako malo netko istrčava, da ne pazim ja na njih već bi bio Carmageddon
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2018., 11:09   #39551
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Ista stvar je i u Splitu.
U centru grada u Gundulićevoj ulici, gdje imaju po dvije trake u svakom smjeru, gdje je cesta nepregledna, i voze ljudi ko manijaci, gdje se ja kao zdrav tridesetogodišnjak ne usuđujem pretrčavati, na tom mjestu uredno prelaze djedovi i bake od 70+ godina sa štapovima.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 11:21   #39552
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326