Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2018., 07:18   #39241
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Za to već treba ozbiljan auto.
Tipa Audi S3 sa 260 konja pa nadalje, jedino s takvima možeš zaobići kamion jel...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 08:14   #39242
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Zaobići možeš i sa Agriom koja vuče dvije prikolice. Preteći ne.
Kamioni su još i dobri, ima još uvijek vozača koji staju na proširenjima, usporavaju na pravcima i sl. Najgori su turisti, i hobi vozači, koji se po forumima hvale da voze "po ograničenju + 10", a u stvarnosti se kilave po zavojima i vuku ko mrtva mačka, a čim iskoči malo pravca, hopa, gas do 99 km/h, pa onda kočnica 500 metara ranije bez ikakva razloga, pa zavoj 39km/h, pa opet gas, pa kočnica...
Oprosti, izvini, ali mene to frustrira. Da imamo svi iste automobile, i da se kao po zakonu vozilo koje pretječeš miče uz desni rub ceste i ne ubrzava, bolio bi me đon. Kao što kaže kolega, genijalno, vratiš u manju brzinu i ćao zdravo. Ali ako je ispred tebe Golf 2.0TDI, nema jebene šanse da ga sa 75ks sigurno preteknes ako ovaj vozi na gore opisan način, jer moj jadni Klitač ima u crvenom duplo manje momenta od TDI-a na ler gasu.
I sad se netko nađe pametan pa kaže, "ali ubaci ga u nižu". Ma LOL, evo ti ga, pa ga ti na 50km/h ubaci u drugu.
  Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 08:32   #39243
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Zaobići možeš i sa Agriom koja vuče dvije prikolice. Preteći ne.
Kamioni su još i dobri, ima još uvijek vozača koji staju na proširenjima, usporavaju na pravcima i sl. Najgori su turisti, i hobi vozači, koji se po forumima hvale da voze "po ograničenju + 10", a u stvarnosti se kilave po zavojima i vuku ko mrtva mačka, a čim iskoči malo pravca, hopa, gas do 99 km/h, pa onda kočnica 500 metara ranije bez ikakva razloga, pa zavoj 39km/h, pa opet gas, pa kočnica...
Oprosti, izvini, ali mene to frustrira. Da imamo svi iste automobile, i da se kao po zakonu vozilo koje pretječeš miče uz desni rub ceste i ne ubrzava, bolio bi me đon. Kao što kaže kolega, genijalno, vratiš u manju brzinu i ćao zdravo. Ali ako je ispred tebe Golf 2.0TDI, nema jebene šanse da ga sa 75ks sigurno preteknes ako ovaj vozi na gore opisan način, jer moj jadni Klitač ima u crvenom duplo manje momenta od TDI-a na ler gasu.
I sad se netko nađe pametan pa kaže, "ali ubaci ga u nižu". Ma LOL, evo ti ga, pa ga ti na 50km/h ubaci u drugu.
Kad idem sa jedne lokacije firme na drugu, moram proći 5 kružnih tokova.
Sad bi netko mogao pomisliti, pa super, tu se ubrzava promet, ali nažalost često ne. Fascinantno je kako neki imaju potrebu stati prije kružnog toka, a nema nikog unutra niti nailazi. Kad nekog ima, ja isto stanem, ako ne daje žmigavac za izlazak. Ako pak izađe, onda mu/joj skidam sve svece sto nije dao/la žmigavac da signalizira izlazak.
Baš su kružni tokovi jedan od primjera gdje jači auto dolazi do izražaja.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 08:45   #39244
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
A ma ne treba ti supercar, bar da ima performanse starog TDI 1.9.
Zar je stvarno previše očekivati 99 konja, i 240 Nm na 1800 rpm u kompaktu?
  Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 10:32   #39245
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Po ovom što čitam, 90% domaćeg prometa su tegljači s prikolicama koji se voze 60 (9% su auti jači od 100 ks koji su normalni sudionici u prometu, a 1% smo mi ostali sa 50-100 ks koji smetamo normalnom toku prometa).

Također, većina prometnica je napravljena baš na uzbrdicama. Zemlja nije ravna ploča, nego je PIRAMIDA!!!! Teoretičari zavjere su već poredani na mostovima

Super je kak se osuđuje kupovanje auta koji bolje održava vrijednost s "kupio si auto za budućeg kupca, a ne za sebe", a "kupio sam auto za preticanje kamiona na uzbrdici" je ozbiljna stvar. Oh well...

Otvorio bih nagradni natječaj. Tko do kraja godine ufotka najviše kamiona na uzbrdici koje treba prestići i to ne može napraviti s "normalnim" autom, vodim ga na večeru
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 04.10.2018. u 10:42.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 10:36   #39246
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Apropo onog Range Rovera s prošle stranice...

YOU HAD ONE JOB! Uzet vozačku doživotno i zaplijenit auto. Pa dva takva stanu, da se parkiraju jednim pokretom. Tri, ako ćemo okomito na parking mjesto.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 11:08   #39247
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Po ovom što čitam, 90% domaćeg prometa su tegljači s prikolicama koji se voze 60 (9% su auti jači od 100 ks koji su normalni sudionici u prometu, a 1% smo mi ostali sa 50-100 ks koji smetamo normalnom toku prometa).
Jbt, stvarno katastrofa. Sad kad vidim da mi treba 100+ KS da bi se uključio na autocestu, pretjecao šlepere ili se uključio u kružni tok, idem odma zvati Rimca da mi rezervira demo vozilo za prodaju za koju godinu, pa ne mogu biti najsporiji na cesti...

Pa moja generacija su sve Senne i Prostovi, kako smo mogli voziti uopće vozila s 2x - 5x KS? Pretjecati? Usuditi se na autocestu? Samoubojice...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 11:22   #39248
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Opet ti sa svojim izjavama, već si to sve pričao prije par mjeseci.
Zašto bi pobogu ikoga prestizao na uzbrdici?? Koje su ti to fore?

Nije ni čudno šta pišeš kad si ti provalio da umjesto kočnice stisneš gas kad vidiš da je situacija gusta i da te to čak učio instruktor u auto školi, za nepovjerovat
1. Recimo kada ideš ZG-RI starom cestom, imaš uzbrdica koliko hoćeš, a i kamiona itd, da ne pričam po vani, Švica, San Marino... kada se ide na skijališta razna....

2. Ajde me citiraj, pokušavam ali se ne mogu sjetiti kada sam napisao takvo nešto, ili ako jesam je li to baš tako ili je kontekst drugačiji.
Ostalo neću komentirati, svatko ima svoj ukus. Želim ti dugo, sigurno i ugodno tačkanje iza kamiona, kampera i svih ostalih ljudi kojima se nigdje ne žuri

P.S. zašto onda svi bolji auto brendovi stavljaju jače motore u svoja vozila ( Volvo, Mercedes, BMW, gotovo svi Ameri itd.) Zar su oni svi ludi ili sam nešto propustio? Zašto bi to netko kupio ako ne treba. Pa više ne treba VHS player pa ga nitko ne kupuje ^^
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 11:34   #39249
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
P.S. zašto onda svi bolji auto brendovi stavljaju jače motore u svoja vozila ( Volvo, Mercedes, BMW, gotovo svi Ameri itd.) Zar su oni svi ludi ili sam nešto propustio? Zašto bi to netko kupio ako ne treba. Pa više ne treba VHS player pa ga nitko ne kupuje ^^
Zašto na takve aute stavljaju gume širine 225 i šire, a 16" i veće, kad su jednake brzine postizali određeni auti prije 30-ak godina, imali 145-165, pa kasnije do 195 širine i 13" - 14" i nisu bili manje udobni.

Kvaliteta cesta je samo veća, a zavoji nisu postali teži za savladavanje.

Ako ti je ono gore argument u raspravi da auto ispod 100 ks nije sposoban obavljati funkciju auta, onda ne znam...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 11:36   #39250
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Sada taj auto koči sa stotke za 35m a prije je za 60?
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 11:39   #39251
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644