Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2015., 10:39   #571
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Onda lijepo kažeš da taj mobitel više u toj akciji nije dostupan, a ne da govoriš kako ga uopće nema jer na taj način praviš budale od ljudi. Inače, ja sam bio tamo za vrijeme dok je ta akcija trajala i htio sam ga kupiti za gotovinu tako da ne vidim kako mijenjam kruške i jabuke, ali dobro.
Prvo moraš shvatiti da razni odjeli imaju različita skladišta. Tako da ti je kod nekih odjela potpuno nedostupan (čitaj, nemaju ga), a negdje imaju k'o blata.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Ako smo već zapeli na nekim metaforama s autom onda ću ti objasniti da razumiješ. Znači, ja sam već kupio auto koji je pod garancijom, a ne valja, međutim vi ga želite zamijeniti za auto koji meni ne odgovara i kojeg ja nisam kupio, a to meni ne odgovara.
Ne, ti nisi kupio auto, ti uopće nisi ništa kupio. Ti si ugovorio uslugu. To su potpuno dvije različite i nepovezane stvari.
Ako ti promjena usluge ne odgovara, otkažeš / promijeniš uslugu, što se radi bez ikakvih problema ukoliko postoji bilo što što mijenja osnovne postav usluge, način rada, ugovorne stavke i slično.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Mislim, da me se ne shvati krivo, ja sam uvijek za novije tehnologije, efikasnije itd. ali ne na silu i preko leđa potrošača već onoga koji zarađuje na tim potrošačima. Ista stvar će se opet dogoditi s DVBT receveirima jer se neki
konj namjerio staviti DVBT2 "zbog EU", a sve se to znalo i kad se uvodio DVBT.
Takve stvari jedino i mogu ići "preko leđa" potrošača. Kako bi uveo DVB? Poklonio svima nove prijamnike, televizore i slično?

Sve što je bilo moguće (a što je i napravljeno) je sufinanciranje prijamnika, u slučaju prebacivanja na IMS je eventualna pomoć kod prebacivanja.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Inače, vidim da netko radi u T-com-u ili ima nekakve veze s njima stoga je ova rasprava postala bespredmetna.
Da, da, baš radim u HT-u i imam nekakve veze s njima.
"Maštio si ceo fudbal".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 13:19   #572
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Prvo moraš shvatiti da razni odjeli imaju različita skladišta. Tako da ti je kod nekih odjela potpuno nedostupan (čitaj, nemaju ga), a negdje imaju k'o blata.
Šališ se? Iz iste "pipe" ista osoba donosi isti mobitel i kaže za tebe nema, a za druge ima. BTW također mi je jedna gospođa kad sam zvao službu za korisnike "savjetovala" da raskinem ugovor za ADSL i ponovno potpišem novi kako bi mogao kupiti taj telefon jer je to bilo samo za "nove" korisnike. Onda bi valjda to bilo iz tog skladišta ili?



Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne, ti nisi kupio auto, ti uopće nisi ništa kupio. Ti si ugovorio uslugu. To su potpuno dvije različite i nepovezane stvari.
Ako ti promjena usluge ne odgovara, otkažeš / promijeniš uslugu, što se radi bez ikakvih problema ukoliko postoji bilo što što mijenja osnovne postav usluge, način rada, ugovorne stavke i slično.
Moram reći opet: šališ se? Jesi li ti ikad bio na sudu? Jesi li ti ikad prekidao pretplatu mobitela, telefona, MaxTv-a? Ja jesam i to je misija koja te košta puno novaca, vremena i živaca. Moje je iskustvo da se ništa ne potpisuje i ništa ne uzima jer bez obzira i ako si u pravu oni će učiniti sve da ti zagorčaju život.

Npr. nisam imao potpisan ugovor za T-mobile i došao sam isključiti pretplatu, ali mi doslovno nije dao čovjek u T-centru, samo se cerekao i postavljao pitanja tipa: a zašto bi raskinuli pretplatu? To vam je najjeftinije na tržištu, dobro, dobro evo isključit ću vam, prođe 5 minuta i on opet: jel se niste možda u međuvremenu predomislili? Ja sam ga mirno saslušao, ali trebalo mu je sat vremena da mi prihvati zahtjev, a u stvarnosti pretplata nije bila isključena pa sam odmah prešao kod drugog operatera i to sam opet morao kod njega ići, ali sam se drugi put postavio puno bahatije.

Kad smo kod tog iskustva taj mulac mi također nije htio uzeti MaxTv receiver jer on to ne prima nego "oni dolaze po njega", a ja se dan prije dogovorio s čovjekom u T-centru da ću ga donijeti pa da više ne mislim na to jer nisam stalno kod kuće. Sva sreća pa je tamo bio taj čovjek sutradan pa sam mu rekao da sam pitao tog čovjeka i on mi je rekao da nema problema. Da bi on promrmljao "ti si se to dogovorio s njim? Onda mu ti to i napravi." Ništa, ja otišao preko kod tog čovjeka i uredno predao receiver.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Takve stvari jedino i mogu ići "preko leđa" potrošača. Kako bi uveo DVB? Poklonio svima nove prijamnike, televizore i slično?

Sve što je bilo moguće (a što je i napravljeno) je sufinanciranje prijamnika, u slučaju prebacivanja na IMS je eventualna pomoć kod prebacivanja.
Ne bi uveo DVBT, uveo bih odmah DVBT2 i ne bi istu stvar dva puta naplaćivao. Inače što se tiče kupovanja auta ili usluge tu nema razlike u "jamstvu" odnosno "ugovoru", ja sam samo napomenuo da kod prelaska na VOIP nemam više istu kvalitetu usluge koju sam imao do sada jer je jedna strana jednostranom odlukom to tako odlučila i napravila bez da je išta "sufinacirala" i ja bih sada trebao biti sretan zbog toga? Iako, meni na sreću se ništa nije promijenilo, ali drugim ljudima jest. Inače taj tehničar je već bio iživciran jer ga ljudi ganjaju sada kad nemaju telefon tamo gdje su ga do sada imali i preda mnom je zvao "Zagreb" koji je rekao da skida splitter i da svi MORAJU prijeći.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Da, da, baš radim u HT-u i imam nekakve veze s njima.
"Maštio si ceo fudbal".
Then you're just plain ignorant.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 14:24   #573
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Šališ se? Iz iste "pipe" ista osoba donosi isti mobitel i kaže za tebe nema, a za druge ima. BTW također mi je jedna gospođa kad sam zvao službu za korisnike "savjetovala" da raskinem ugovor za ADSL i ponovno potpišem novi kako bi mogao kupiti taj telefon jer je to bilo samo za "nove" korisnike. Onda bi valjda to bilo iz tog skladišta ili?
Ne iz tog, sa skladišta za ADSL.

Ali bez zezancije, razni odjeli, razna skladišta, razna mjesta troška.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Moram reći opet: šališ se? Jesi li ti ikad bio na sudu? Jesi li ti ikad prekidao pretplatu mobitela, telefona, MaxTv-a? Ja jesam i to je misija koja te košta puno novaca, vremena i živaca. Moje je iskustvo da se ništa ne potpisuje i ništa ne uzima jer bez obzira i ako si u pravu oni će učiniti sve da ti zagorčaju život.
Onog trenutka kad provider prekrši bilo što ponuđeno ugovorom miran si. Da, jesam prekidao, konkretno jedan prošli mjesec.
Nego, kako dolaziš do usluge ako ništa ne uzimaš i ne potpisuješ?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Npr. nisam imao potpisan ugovor za T-mobile i došao sam isključiti pretplatu, ali mi doslovno nije dao čovjek u T-centru, samo se cerekao i postavljao pitanja tipa: a zašto bi raskinuli pretplatu? To vam je najjeftinije na tržištu, dobro, dobro evo isključit ću vam, prođe 5 minuta i on opet: jel se niste možda u međuvremenu predomislili? Ja sam ga mirno saslušao, ali trebalo mu je sat vremena da mi prihvati zahtjev, a u stvarnosti pretplata nije bila isključena pa sam odmah prešao kod drugog operatera i to sam opet morao kod njega ići, ali sam se drugi put postavio puno bahatije.
Ne vidim neki problem - došao u T-centar, rekao gotovo, evo uređaji, papire molim, gotovo - cca 5 minuta.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Kad smo kod tog iskustva taj mulac mi također nije htio uzeti MaxTv receiver jer on to ne prima nego "oni dolaze po njega", a ja se dan prije dogovorio s čovjekom u T-centru da ću ga donijeti pa da više ne mislim na to jer nisam stalno kod kuće. Sva sreća pa je tamo bio taj čovjek sutradan pa sam mu rekao da sam pitao tog čovjeka i on mi je rekao da nema problema. Da bi on promrmljao "ti si se to dogovorio s njim? Onda mu ti to i napravi." Ništa, ja otišao preko kod tog čovjeka i uredno predao receiver.

I opet - dođao s routerom i STB-om. Nikakve re+asprave, ničega.
Nego, zašto se daš tako gnjaviti?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Ne bi uveo DVBT, uveo bih odmah DVBT2 i ne bi istu stvar dva puta naplaćivao.
Kako si ti utjecao na promjene digitalije? I kako si snosio troškove?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Inače što se tiče kupovanja auta ili usluge tu nema razlike u "jamstvu" odnosno "ugovoru",
Ima, ogromne.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
ja sam samo napomenuo da kod prelaska na VOIP nemam više istu kvalitetu usluge koju sam imao do sada jer je jedna strana jednostranom odlukom to tako odlučila i napravila bez da je išta "sufinacirala" i ja bih sada trebao biti sretan zbog toga?
Što se promijenilo, a da je bilo specificirano ugovorom / općim uvjetima? Što bi oni trebali sufinancirati?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Iako, meni na sreću se ništa nije promijenilo, ali drugim ljudima jest. Inače taj tehničar je već bio iživciran jer ga ljudi ganjaju sada kad nemaju telefon tamo gdje su ga do sada imali i preda mnom je zvao "Zagreb" koji je rekao da skida splitter i da svi MORAJU prijeći.
A što se to promijenilo? Naravno da svi moraju prijeći. Ili prekinuti ugovor.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Then you're just plain ignorant.
Jok, samo jako dobro upućen.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 09:04   #574
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Ne znam, bez obzira na to iz kojeg skladišta došao taj mobitel ili ne ipak mislim da to nije pošteno prema kupcima i krše se prava na svakom koraku.

Navest ću još par stvari kako bi malo pojasnio svoj stav.

Znači, ništa nije problem s VOIP-om osim nemogućnosti korištenja postojećih telefonskih utičnica u kući koji su do sada radile. Smatram da su zato što je njima jeftinije održavanje itd. trebali dati nekakav popust ili brži net pa čak i ako se boje "gubitka" onda su mogli reći pređite na VOIP i potpišite ugovor na 12 mj. Mislim, vrlo jednostavno.

Npr. nisam ništa potpisao s Vipom, samo sam uključio tarifu preko moba. Tu tarifu imam već 2 godine. Prije 5 mjeseci sam dobio poruku da ta tarifa više nije dostupna, ali što su oni napravili za razliku od T-coma? Oni su mi rekli da još uvijek mogu koristiti tu tarifu dok imam dovoljno novaca na računu kad se ona bude automatski obnavljala, ako ne budem imao dovoljno novaca ponovno uključivanje tarife nije moguće. Znači milijun puta pravednije od T-coma. Sve dok ja redovno njima plaćam imam i tu uslugu koju sam prvi puta platio, a ništa nisam potpisao tako da su mi mogli i ukinuti tu tarifu da su htjeli.

Ugovorom ili jamstvom su jasno definirani uvjeti koje stranke moraju poštovati kako bi mogle iskoristiti sva prava i zato nema razlike pa čak ni pravno gledano jer je sve jasno definirano. Inače i tu se krše prava jer EU nalaže jamstvo u minimalnom trajanju od 24 mj. ,ali kod nas je slučaj da kupiš traku za trčanje od 10 000 kn i imaš jamstvo 12 mj. pa se ti "bori" ako nešto ode, a hoće.

Kao što sam rekao, ovo ponovno prebacivanje sa DVBT na DVBT2 je kao dvostruko oporezivanje.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 09:45   #575
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mimo voip spike, dobro ti iggy priča ovo za mobitele, razne lagere, mjesta troška i sl.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 10:02   #576
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Ne znam, bez obzira na to iz kojeg skladišta došao taj mobitel ili ne ipak mislim da to nije pošteno prema kupcima i krše se prava na svakom koraku.
Niti se krše prava niti je tu nešto "nepošteno".

Mogućnost prodaje pojedinog proizvoda ovisi o brdu stvari, među ostalim i o politici prodavača. Ukoliko se neki proizvod prodaje samo uz nešto drugo, to je njegova odluka i nema "ja bi ipak".

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Navest ću još par stvari kako bi malo pojasnio svoj stav.

Znači, ništa nije problem s VOIP-om osim nemogućnosti korištenja postojećih telefonskih utičnica u kući koji su do sada radile. Smatram da su zato što je njima jeftinije održavanje itd. trebali dati nekakav popust ili brži net pa čak i ako se boje "gubitka" onda su mogli reći pređite na VOIP i potpišite ugovor na 12 mj. Mislim, vrlo jednostavno.
Razvod po kući nije stvar providera i nimalo ga ne interesira kako je to izvedeno. To što je netko samostalno radio razvod ne vodeći računa o "jednom ulazu" je njegov problem. A više telefona uredno funkcionira na oba načina. Sve što je potrebno je prebaciti RJ konektor s utičnice na router.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Npr. nisam ništa potpisao s Vipom, samo sam uključio tarifu preko moba. Tu tarifu imam već 2 godine. Prije 5 mjeseci sam dobio poruku da ta tarifa više nije dostupna, ali što su oni napravili za razliku od T-coma? Oni su mi rekli da još uvijek mogu koristiti tu tarifu dok imam dovoljno novaca na računu kad se ona bude automatski obnavljala, ako ne budem imao dovoljno novaca ponovno uključivanje tarife nije moguće. Znači milijun puta pravednije od T-coma. Sve dok ja redovno njima plaćam imam i tu uslugu koju sam prvi puta platio, a ništa nisam potpisao tako da su mi mogli i ukinuti tu tarifu da su htjeli.
Točno, mogli su. HT to nema i gotovo, pređeš na VIP ako ti se ne sviđa.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Ugovorom ili jamstvom su jasno definirani uvjeti koje stranke moraju poštovati kako bi mogle iskoristiti sva prava i zato nema razlike pa čak ni pravno gledano jer je sve jasno definirano. Inače i tu se krše prava jer EU nalaže jamstvo u minimalnom trajanju od 24 mj. ,ali kod nas je slučaj da kupiš traku za trčanje od 10 000 kn i imaš jamstvo 12 mj. pa se ti "bori" ako nešto ode, a hoće.
Kod nas se gledaju samo RH zakoni. Oni ne moraju biti potpuno suglasni s EU regulativom.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Kao što sam rekao, ovo ponovno prebacivanje sa DVBT na DVBT2 je kao dvostruko oporezivanje.
Otprilike, ali možeš sjesti i plakati. Nema tu kršenja ničega, osim zdravog razuma (što je pak nekažnjivo, nažalost).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 10:36   #577
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Niti se krše prava niti je tu nešto "nepošteno".

Mogućnost prodaje pojedinog proizvoda ovisi o brdu stvari, među ostalim i o politici prodavača. Ukoliko se neki proizvod prodaje samo uz nešto drugo, to je njegova odluka i nema "ja bi ipak".



Razvod po kući nije stvar providera i nimalo ga ne interesira kako je to izvedeno. To što je netko samostalno radio razvod ne vodeći računa o "jednom ulazu" je njegov problem. A više telefona uredno funkcionira na oba načina. Sve što je potrebno je prebaciti RJ konektor s utičnice na router.



Točno, mogli su. HT to nema i gotovo, pređeš na VIP ako ti se ne sviđa.



Kod nas se gledaju samo RH zakoni. Oni ne moraju biti potpuno suglasni s EU regulativom.



Otprilike, ali možeš sjesti i plakati. Nema tu kršenja ničega, osim zdravog razuma (što je pak nekažnjivo, nažalost).

Sve je to jasno, ali ako su oni naveli u svojoj "akciji" da prodaju taj isti mobitel i onda ti ga ne daju jer ga "nema" onda je to zavaravajuće oglašavanje i shodno tome protuzakonito, dokazivo? Kod nas baš i ne.

Sjećam se da sam jednom također bio u trgovini i kupovao neki aparat i pitao jel ga još ima da bi mi prodavač rekao da je ostavio jednog sebi ispod pulta i ako hoću može mi ga prodat, a ja sam odgovorio ne treba jer je čovjek bio iskren i to cijenim.

Također ti moraš malo svoje poglede usmjeriti dalje od svog nosa i Zagreba, nemaju svi ljudi toliko novaca, uvjeta itd. Npr. u mojoj kući su radili majstori koji su sve napravili prema pravilima struke, ali ja sam još 2003. god. (ili čak kasnije) prilikom slanja zahtjeva za MaxADSL povukao direktnu liniju do routera. Ponavljam, jasno je meni da radi više telefona (točnije samo 2 tel. bez splittera druge vrste ili routera koji podržava više) ako se spajaju preko routera, ali ne rade više iz telefonske utičnice što prije nije bio slučaj i to naglašavam.

Inače i u našem zakonu je navedeno 24 mj. samo se toga nitko ne drži.

Za DVBT2 se slažem, ali ipak mislim da mora postojati način na koji bi se trebalo vremenski ograničiti prelazak na drugu tehnologiji jer ovako ispada da bi svakih par godina mogli kupovati TV ili receiver.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 11:27   #578
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888