Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2013., 21:11   #1
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
(riješeno) Usporavanje rada laptopa

Bok ljudovi.
Već duže vrijeme ne pratim novotarije u svijetu računala, a pogotovo u svijetu računalnog softvera.
Sad dolazim ovamo jer znam da je ovo jedino mjesto gdje mogu dobiti pomoć za problem koji imam.
Naime, komp iz siga je davnih dana prodan, a na njegovo mjesto je došao mali jeftini laptop emachines E529.
E sad, imam jedan problemčić, a neznam kako da ga dijagnosticiram.
Naime, jedino što volim vikendom zaigrat je League Of Legends, i to igram isključivo ARAM, a to mi je na ovom laptopu problem.
Nakon par minuta igre, dogodi mi se nešto što izgleda kao cpu throttle, fps mi padne sa stabilnih 45-50 na 8-15, a pritom se i ventilator uspori.
Nekako sumnjam da je do pregrijavanja procesora, jer onda bi ventilator i dalje vrtio na 100% okretaja, samo bi mi igra zaštekala, a ovako meni kad uspori, uspori sve.
E sad, ono što mi treba je nekakav softver kojim bih ja mogao pratit malo temperature procesora i ove integrirane grafike, da vidim što se događa sa temperaturama tokom igranja.
Druga stvar koja mi treba je nekakav softver kojim bih mogao barem prodesiti procesor i grafiku da mi stalno rade na 100% raspoložive snage, jer definitivno je da mi zbog nečega ili procesor ili grafika nakon nekog vremena jednostavno uspore.
Pa eto, pomagajte sa idejama i savjetima
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 21:28   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Skini HWinfo pa imas Sensors i lijepo će zabilježiti min i max svih tempova i upotrebe svega. Kad si zadnji put otvorio lap i počistio finove od coolera ? Mislim to se radi jednom godišnje A možda ti je i heatpipe propiškio, to je onda pušiona, ali mislim da su ti se samo finovi zaštopali, lijepo otvori propuši i usput zamjeni onu tvorničku "žvaku" sa ozbiljnom termalnom pastom.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2013., 21:52   #3
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
A nisam otvarao laptop nikako u ove dvije godine, ali vidim da ću morati. Sad sam upalio nekavu bezveznu igricu na facebooku, i ventilator se odmah pojačao, pogledam temperature a ono 80°c. No i tu mi sad opet nije jasno, nakon nekog vremena temperatura ne pada, a ventilator se uspori, i čim se uspori, cijeli laptop počne štekati.
EDIT:
Markiraj riješeno.
Nakon par sati muke i istraživanja skužio sam gdje sam fulao prethodni puta kad sam pokušao rastaviti laptop. Tipkovnica se skida uz pomoć šarafcigera na onaj klik sistem, i ispod nje su šarafi koji drže gornju plohu za donju.
Rastavio, počistio hladnjak i problemi nestali.
Black Dragon, hvala na linku za hwinfo
__________________

Zadnje izmijenjeno od: D-I-A-B-L-O. 28.12.2013. u 23:50.
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na