Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2013., 19:12   #6061
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Zadnji ovaj Samsung LED, nećeš požalit, nemoj ni razmišljat o plazmama u tom cjenovnom rangu. Pogotovo ako ćeš najviše spajat sa računalom, tu je po meni LED puno bolji.
LCD bolji od plazme u tom cjenovnom rangu??? Koji LCD za 5500 kn je bolji od plazme što je linkao kolega listerstorm?
Situacija je baš obratna. U nižem cjenovnom rangu se LCD uopće ne može mjerit s plazmom po kvaliteti slike. IMO
Slažem se za spajanje s računalom, čisto zbog straha od burn ina.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2013., 20:06   #6062
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Ja bih rekao da je i to prenaglašeno. Ako u početku ne dođe do burn-ina onda teško da će doći kasnije kada je panel "razrađen". Imam pet godina staru plazmu i HTPC na kojem se surfa i koji je često u desktop modu, nisam primjetio ni zadržavanje slike, kamoli da je došlo do burn-ina. Mislim da je i Mad_Duke nekoliko puta dijelio svoje pozitivno iskustvo s plazmom i spojenim računalom.
cccp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2013., 20:37   #6063
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Mislim da je to isto jedan od tereta plazme kojeg se ni godinama nije uspjela rješiti. Slično kao i da se "jako kvare" ili da troše kao uljni radijator sa 10 rebara.

Kod mene na UT50 non stop spojeno sa pc-em, frend koristi G30 samo za net i filmove već 2 godine i isto nikakvih problema.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2013., 20:56   #6064
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni je 9 mjeseci bila služila kao ekran za komp. Tako da ako mi se tada nije ništa "zapeklo" pretpostavljam da neće, ali nikad neću reći da je burn-in stvar prošlosti jer ne odgovaram za sve moguće slučajeve te ne mogu zamisliti sve moguće ideje koje nekom mogu pasti na pamet

U cijenovnom rangu od 5K kuna, svi LCD-i se mogu posramljeno sakriti u kut. Dubina crne stvarno čini čuda. Maksimalna svjetlina je puno manje relevantna od jako duboke crne koja nije crushana. (govorim o filmovima/serijama).
  Reply With Quote
Staro 23.09.2013., 09:16   #6065
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Meni je 9 mjeseci bila služila kao ekran za komp. Tako da ako mi se tada nije ništa "zapeklo" pretpostavljam da neće, ali nikad neću reći da je burn-in stvar prošlosti jer ne odgovaram za sve moguće slučajeve te ne mogu zamisliti sve moguće ideje koje nekom mogu pasti na pamet

U cijenovnom rangu od 5K kuna, svi LCD-i se mogu posramljeno sakriti u kut. Dubina crne stvarno čini čuda. Maksimalna svjetlina je puno manje relevantna od jako duboke crne koja nije crushana. (govorim o filmovima/serijama).
e 90% ljudi kupuje LCD u cjenovnom rangu do 5000 kn...mali je broj onih koji uzimaju TV za kvalitetno gledanje mkv ili filma sa BD diskova...

uglavnom za SD singnal, a tu je entry plazma bolja, no oni su "čuli" priče o burn in, punjenu plinom nakon 2-3 godine, veelikoj potrošnji struje (a svi vole napunit trbušinu mesinom iz rerne nakon 3ipol sata pečenja pod skupom strujom), teškom TVu (a bivši CRT 55cm je imo istko kila ko i 42" plazma) i tako...ljudi su neinformirani i vole pričke "rekla-kazala"
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2013., 09:23   #6066
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa nikaj novog! Zato plazma ide lagano papa. (na žalost) pa će jedno vrijeme biti preskupi OLED i jeftiniji (gori LCD). Baš se dotaknuo te teme u jednom od rijetkih svojih kreativnih izleta lol
  Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 00:30   #6067
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Jel se smije u ducan donjeti film MKV sa titlom na usb-u pa lijepo uštekati i isprobati? Svuda ili samo u nekim centrima? Gje se u zg moze isprobati?
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 00:58   #6068
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Strah od burnin na današnjim plazmama je neopravdan. Uostalom uvijek ju možeš "isprat" .

Imam panasonica već skoro dvije godine, gore pc spojen, prvih 100 sati ili tako nešto se uhodavala iako je bilo materijala sa crnim trakama i svega ...

Ima dvije stvari: rotaciju piksela i onu traku za "ispiranje", s tim da tu traku nisam nikad puštao jer nije bilo potrebe.

I naravno auto off je podešen na 3h tako da puno puta on ugasi tv samim time nema statične slike na njoj više od 3 sata.

LCD.a ne bih niti pod razno .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 08:25   #6069
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Jučer mi je daljinac u žaru pričanja pored TVa odletio u TV, to izgleda ovako. TV je kuplje 8.8.2013.

Jel se to da popraviti, isplativost - naspram kupnje istog novog ? Jel se da išta napraviti ? Samsung 46F5000

Evo slike:
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 09:06   #6070
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Jučer mi je daljinac u žaru pričanja pored TVa odletio u TV, to izgleda ovako. TV je kuplje 8.8.2013.

Jel se to da popraviti, isplativost - naspram kupnje istog novog ? Jel se da išta napraviti ? Samsung 46F5000

Evo slike:
Razvalio si ga sa stilom
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2013., 09:23   #6071
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Jučer mi je daljinac u žaru pričanja pored TVa odletio u TV, to izgleda ovako. TV je kuplje 8.8.2013.

Jel se to da popraviti, isplativost - naspram kupnje istog novog ? Jel se da išta napraviti ? Samsung 46F5000

Evo slike:
Pa ide novi panel. Mislim da je cijena bila obično oko pola TV-a ili tak neš? U svakom slučaju više isplativo nego novi!
  Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 09:26   #6072
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Fora si ga razvalio, kao da imaš portal za drugu dimenziju u njemu .

A cijena tu negdje, upola novog.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 10:41   #6073
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Eh, da si imao plazmu daljinski bi se samo odbio od stakla
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 11:23   #6074
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Eh, da si imao plazmu daljinski bi se samo odbio od stakla
Ili bi sve ošlo u tri lijepe hehe
  Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 11:59   #6075
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Dobio sam ponudu od Corrigo, sljedeću:
panel + ruke (stime da su ruke kao 200 kn): 4650,00kn+PDV

OMFG, sjedi i plači
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 12:25   #6076
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
a novi TV je 4900kn jel...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 12:45   #6077
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Znaci isplati se osigurati tv u nekom osiguranju od mehaničkog oštecenja. Pogotovo skuplje modele, još ako imate klince....

@SS, bad luck, hebiga.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 13:34   #6078
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Da.. ali i to sumnjam da bi pokrili ovakvo oštećenje.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 14:45   #6079
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a neg kakvo bi pokrili? prije da ti neće pokrit ako ga struja spali nego ako ga ti razvališ.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 14:52   #6080
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Dobio sam ponudu od Corrigo, sljedeću:
panel + ruke (stime da su ruke kao 200 kn): 4650,00kn+PDV

OMFG, sjedi i plači
Isuse, koje bahatosti. Fuj, fuj. Žao mi je kaj si tak prošao. Možda ti netko da savjet koga kontaktirati da ti to proba srediti.
  Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 17:07   #6081
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Našao sam nekog iznad Bakra, odnjet ću mu ga sutra, pa će on vidit što i dal išta može. Iako je rekao da se realno ne nadam...

Nadalje, khmkhm, jel netko poklanja CRT ? Ako da, sjetite me se (šmrc)
Al ozbiljno, ako imate CRT viška, 102cm .... hehe

Ma ono, 55+ da šljaka, tu sam...

Poklonite ga, onako, Sa Stilom
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 19:38   #6082
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Isuse, koje bahatosti. Fuj, fuj. Žao mi je kaj si tak prošao. Možda ti netko da savjet koga kontaktirati da ti to proba srediti.

tako ti je u naših servisera...meni na pannyu otišao modul napajanja iliti SN Board..najjeftiniji kojeg sam našao tražio mi je za 2 i pol god staru TX P42X20E 107 cm plazmu 2000kn...da bih na kraju ja malo proučio te njene blink sheme i naručio dio preko neta,došao za 10 dana iz amerike s carinom poštarinom i svim 700KN!

kad mogu jedan modul od cca. 350 kn naplatit 2000...ništa čudno da za panel traže 4500!
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 02:03   #6083
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Nakon dosta tumaranja po Os-u i traženja modela zaboljela me glava glede izbora pa sam pokleko i uzeo OVAJ ali ne po toj cijeni već povoljnijoj
Za sada uređaj je super odmah pronašao Wi-fi mrežu i odradio nadogradnju softvera još ućim što i kako jer je krcat mogućnostima i inim opcijama koje nikada nisam koristio, a neke ni vidio
ima toliko opcija da ću se zabavljati par dana dok sve neskontam što i kako
Tražio sam navedenog Samsunga pa nije bilo pa pala odluka za LG.
I na kraju priče ćeš opet gledati "Djevojka imena Feriha" na defaultnim postavkama telke.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 02:46   #6084
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
tako ti je u naših servisera...meni na pannyu otišao modul napajanja iliti SN Board..najjeftiniji kojeg sam našao tražio mi je za 2 i pol god staru TX P42X20E 107 cm plazmu 2000kn...da bih na kraju ja malo proučio te njene blink sheme i naručio dio preko neta,došao za 10 dana iz amerike s carinom poštarinom i svim 700KN!

kad mogu jedan modul od cca. 350 kn naplatit 2000...ništa čudno da za panel traže 4500!
Ma znam, ali ti ne mogu opisati koliko me takve stvari živciraju. Da ti opišem dobio bi ban odmah sada odmah. Čovjek kupi od tebe jako skupu stvar, ti zaradiš na njemu (i to ne toliko malo). I onda mu hoćeš naplatiti popravak nečega i zaraditi i višu proviziju. Sigurno postoji neki mehanizam od strane proizvođača protiv toga, ali ja ga na žalost ne znam. Boli me briga kaj je fizičko oštećenje to samo znači da će osoba platiti fizički dio, ne fizički dio x2.
  Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 09:00   #6085
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,925
Citiraj:
... Sigurno postoji neki mehanizam od strane proizvođača protiv toga,...
cmon, budimo realni .

oni, proizvodaci i trgovci, su tu da ti (nama) isisu zadnju kunu.
jedina razlika kod nas i u jednoj US of A je da ce se oni (prodavaci) ipak potrudit malo oko kupca da nebude nezadovoljan, a kod nas nase zaboli.

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 13:17   #6086
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Odnio sam ga u jedan ovlašteni servis, nešto preko veze, pa će pogledati.
I oni su mi potvrdi da paneli znaju koštati više od samog TVa. Glupo, ali da tako zna biti.

Generalno, odmah koliko mi je rekao, neće moći ništa napraviti, pogledati će ga da ipak vidi detaljnije, pokušati će povući neke veze, ali su mi rekli da je to skoro pa nemoguće.

Moguće da mi ponude nekakav otkup za djelove, tipa 50% naspram redovne nove cijene (napajanje, mb, i šta god već...)
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 17:32   #6087
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Kad smo vec kod tv-a


Moze savjet koji tv za gledanje BLURAY filmova sa udaljenosti 2,5-2,7m u relativnoj tamnoj prostoriji. Budget bi bio 5000kn.

3D nije bitan, smart tv funkcija vise manje je bitna. Bitno je da ima usb naravno i da taj usb sluzi za mediju isto tako (reprodukcija mkv,mpg4,mpg2 i srt-sub titlova), naravo tv koji u sebi ima mogucnost DTS zvuka , reprodukcije.
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 17:34   #6088
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Negledam ferihu ali zato gledam suljejmanija i preko wi-fija filmove s kompa i to super funkcionira tako da netrebam spajati HD ili USB, a razlika je oćita u odnosu na prijašnji LG 32" non fulHD.
A vjerojatno sam mogao i bolje, ali ja nemam živaca kad nešto nađem još istraživati i ćekati ja to uzmem omah i nosim ćiku i dijete dobilo novu igračku
A s obzirom da mi TV radi min 12-14h raćun struje bi porasao u odnosu na sada to je sigurno.....da sam uzeo plasmu.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 14:25   #6089
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
Na koje sve načine mogu spojiti zvučnike Arctic S362 sa Panasonic TX-L39E6E TV-om?
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 16:28   #6090
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ne pratim televizore ni 2%, a moji ukućani žele kupiti Panasonic TX-L42E6E za 3900 kuna, jel se može za tu lovu nešto bolje pronaći?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na