Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2020., 07:42   #31
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ultrazvučni ne proizvodi nikakav zvuk recimo.
Da i to sam sad vidio u specifikacijama. Pa sam malo detaljnije čitao na stranici i kolko vidim on samo za Lower airways disease što znači za plućne probleme i bolesti, ali i ne za upper tj. nos. a meni trenutno treba i za upper i lower tj. i plućne i nosne probleme.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 22:16   #32
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da i to sam sad vidio u specifikacijama. Pa sam malo detaljnije čitao na stranici i kolko vidim on samo za Lower airways disease što znači za plućne probleme i bolesti, ali i ne za upper tj. nos. a meni trenutno treba i za upper i lower tj. i plućne i nosne probleme.

Evo, samo da te nadopunim. Dakle, ovaj omron što sam ti linkao stvarno i jest za donji dio, ali to nema veze što je ultrazvučna tehnologija, nego možeš na slici primijetiti da se uređaj stavlja u usta (donji dišni putevi), a ne diše kroz nos (gornji).


Recimo, ovdje možeš primijetiti da dobiješ dvije maske (veća i manja) , te taj dodatak za disanje kroz usta.


https://www.aliexpress.com/item/3288...27424c4dLmuVWW
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2020., 19:50   #33
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Da li postoji neki inhalator za gornje i donje dišne puteve u koji mogu stavljat eterična ulja da mi preporučite ili su svi oni isključivo napravljeni da se samo lijek i fiziološka otopina mogu stavit ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 21:13   #34
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Ne inhalira se sa etericnim uljima, nikad pa ni tad.
Ako nije dovoljna fizioloska postoji sinomarin ili nesto drugo hipertonicno sto sadrzi morsku sol.
Inace ja vec par godina imam Medikoel i za onog tko ne zeli davat previse para za Omron odlican izbor.
Krajnji rezultat je isti.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 21:39   #35
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ne inhalira se sa etericnim uljima, nikad pa ni tad.
Ako nije dovoljna fizioloska postoji sinomarin ili nesto drugo hipertonicno sto sadrzi morsku sol.
Inace ja vec par godina imam Medikoel i za onog tko ne zeli davat previse para za Omron odlican izbor.
Krajnji rezultat je isti.
Ček šta je onda ono šta u onaj obični inhalator ubaciš par kapljica pa se inhalira nego eterično ulje ?

Mogao bi i taj pogledat, da li ima neki poseban model ili je svejedno ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 22:36   #36
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Ono prije ak mislis na mentoklar iz devedestih je old school
I to si duvao dok je voda bila vruca (zbog isparavanja).

Sada je situacija drugacija i svi inhalatori se koriste ili sa fizioloskom ili kod tezih upala sa hipertonicnim otopinama sa soli, nikakve druge kapi ne dolaze u obzir. Za to postoje difuzori koji su sasvim drugacija prica ali isto odlicna.

Postoje dvije vrste inhalatora: kompresijski i ultrazvucni.
Kompresijski je glasniji i to mu je najveca mana ali zato za razliku od ultrazvucnog koji je jako tih ima dugo crijevo, tak da ga stavis na lice i mozes buljit u ekran ili gledat tv iz naslonjaca. Kod ultrazvucnog si udaljen jako malo od njega jer ima samo neki tubu iznad njega.
Iskreno bmk za buku jer ga koristis kad moras.

Ja imam Medikoel me-100 ali da sam znao uzeo bi me-110, razlika je kaj ovaj ima spremnik za cijevi pa ga je lakse pospremit nakon upotrebe.

Vidio sam i razne omrone u radu i razlika je kaj su tisi i djeluju kvalitetnije ali je i cijena bar ko dva ova sto mi je bacanje love obzirom da je krajnji rezultat isti.

Moj je dva put zavrsio na servisu (big thumbs up za servis, promjenili mi motor na licu mjesta za 5min) jer smo ga koristili za spavanje deteta. Dete je zaspalo samo uz njega i probudilo bi se kad smo ga ugasili, znaci 2-3 sata rada u komadu SVAKI dan po par puta. A u uputama pise da smije radit pol sata pa se hladit pol sata. Garantiram da bi svaki inhalator u takvom rezimu krepao nakon par mj koristenja ko moj bez obzira na marku.
Da kupujem opet inhalator uzeo bi me-110.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 22:44   #37
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ono prije ak mislis na mentoklar iz devedestih je old school
I to si duvao dok je voda bila vruca (zbog isparavanja).

Sada je situacija drugacija i svi inhalatori se koriste ili sa fizioloskom ili kod tezih upala sa hipertonicnim otopinama sa soli, nikakve druge kapi ne dolaze u obzir. Za to postoje difuzori koji su sasvim drugacija prica ali isto odlicna.

Postoje dvije vrste inhalatora: kompresijski i ultrazvucni.
Kompresijski je glasniji i to mu je najveca mana ali zato za razliku od ultrazvucnog koji je jako tih ima dugo crijevo, tak da ga stavis na lice i mozes buljit u ekran ili gledat tv iz naslonjaca. Kod ultrazvucnog si udaljen jako malo od njega jer ima samo neki tubu iznad njega.
Iskreno bmk za buku jer ga koristis kad moras.

Ja imam Medikoel me-100 ali da sam znao uzeo bi me-110, razlika je kaj ovaj ima spremnik za cijevi pa ga je lakse pospremit nakon upotrebe.

Vidio sam i razne omrone u radu i razlika je kaj su tisi i djeluju kvalitetnije ali je i cijena bar ko dva ova sto mi je bacanje love obzirom da je krajnji rezultat isti.

Moj je dva put zavrsio na servisu (big thumbs up za servis, promjenili mi motor na licu mjesta za 5min) jer smo ga koristili za spavanje deteta. Dete je zaspalo samo uz njega i probudilo bi se kad smo ga ugasili, znaci 2-3 sata rada u komadu SVAKI dan po par puta. A u uputama pise da smije radit pol sata pa se hladit pol sata. Garantiram da bi svaki inhalator u takvom rezimu krepao nakon par mj koristenja ko moj bez obzira na marku.
Da kupujem opet inhalator uzeo bi me-110.
Haha upravo to old skul i dan danas upotrebljavam kad nemam ovo moderno

Puno ti hvala na opširnom odgovoru ovo mi je puno pomoglo. Onda uzimam taj medikoel ME 110 i možda dodatnu masku da imamo buraz i ja svako svoju.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2020., 23:17   #38
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Na kraju sam uzeo Medikoel Me 110 i danas sam po prvi puta išao isprobat inhalator i uglavnom ne znam jesam ja to dobro prikopčao sve ako netko ko ga je koristio mi može reći

u ovu posudicu sam nasipao fiziološke otopine jedno 3/4 čašice
https://i.imgur.com/gwdAH2M.jpg

te priključio sa maskom
https://i.imgur.com/Se6MGh6.jpg

Kada upalim inhalator samo mi lagani zrak ide kroz masku bez ikakve maglice kao šta piše da bi trebala ići u priručniku. Sad ne znam jesam šta krivo napravio pa zbog toga neće i kako da stavim onaj filter za zrak (spužvice) preko tog usisa za zrak kada on vibrira pa odleti negdje

Guglao sam ali nema ovog 110 modela nigdje da ga netko isprobava pa da vidim, samo 100 model ima, a on je malo drukciji.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 19.05.2020. u 23:46.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 00:32   #39
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
U toj čašici bi trebao bit još jedan komad plastike (stožac) koji ide unutra na prozirni.
On je neke zelenije boje (bar moj) a ne vidim na slici jel ga ima ili nema, bez toga neće radit.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 07:23   #40
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
U toj čašici bi trebao bit još jedan komad plastike (stožac) koji ide unutra na prozirni.
On je neke zelenije boje (bar moj) a ne vidim na slici jel ga ima ili nema, bez toga neće radit.
Ima, al ga naravno nisam metnuo jer sam mislio da je to nastavak za jos nesto, a i u uputstvima o tome ništa ne piše, užas su ih napravili.

A kako onu spužvicu iliti filter stavljam ? Prvo sam mislio da se onaj vrh podiže, ali nisam ga uspio podić jer se čini fiksan.


hvala.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 20.05.2020. u 08:16.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2020., 14:49   #41
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ima, al ga naravno nisam metnuo jer sam mislio da je to nastavak za jos nesto, a i u uputstvima o tome ništa ne piše, užas su ih napravili.

A kako onu spužvicu iliti filter stavljam ? Prvo sam mislio da se onaj vrh podiže, ali nisam ga uspio podić jer se čini fiksan.


hvala.
Na inhalatoru imas kao neki mali cep (ili taj vrh na kaj mislis), skines ga sa prstima/noktima i tamo ide ta spuzvica.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 22:30   #42
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Na inhalatoru imas kao neki mali cep (ili taj vrh na kaj mislis), skines ga sa prstima/noktima i tamo ide ta spuzvica.
Skužio sad sve i inhalirao upravo, super stvar.

Pitanjce jedno onako informativno, da li u fiziološku recimo mogu špricnut dva puta flixonase sprej pa to inhalirat ? I da li se može kupiti negdje ja nisam uspio naći guglajući ova čašica još jedna sa tim zelenim stožcem.


Hvala na pomoći.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 20.05.2020. u 23:18.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 00:25   #43
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Skužio sad sve i inhalirao upravo, super stvar.

Pitanjce jedno onako informativno, da li u fiziološku recimo mogu špricnut dva puta flixonase sprej pa to inhalirat ? I da li se može kupiti negdje ja nisam uspio naći guglajući ova čašica još jedna sa tim zelenim stožcem.


Hvala na pomoći.
Nemoj niš stavljat u fiziološku.

Ima svih tih potrošnih dijelova po ljekarnama, bar tamo di ima i inhalatora, čašica ti ne bu otišla, jedino nakon korištenja isperi tu čašicu pod vodom i to je to.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 10:14   #44
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Nemoj niš stavljat u fiziološku.

Ima svih tih potrošnih dijelova po ljekarnama, bar tamo di ima i inhalatora, čašica ti ne bu otišla, jedino nakon korištenja isperi tu čašicu pod vodom i to je to.
Aha, okej onda necu nista stavljat.

Hvala jos jednom na svoj pomoci oko ovog.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 15:59   #45
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Nemaš frke, ak kaj treba pitaj, zato i služi informatički forum
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na