Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2020., 20:54   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Električni inhalator

Pozdrav, planiram si kupit električni inhalator pa me zanima da li je ko kupovao kakav pod zadnje i ima iskustva ? Gledam omronove ima neka akcija pa ne znam kakva su vam iskustva s njima.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 21:11   #2
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
S omronom nemožeš pogriješit.Na zaraznoj ih koriste a vjerovatno i ostale zdravstvene ustanove.Ja imam njihov tlakomjer,njega isto vidim di god da odem na kontrolu.5 god je garancija ak se dobro siječam.Inhalator gledaj onaj s velikom i malom maskom ako imaš dijecu.
danex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2020., 21:37   #3
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Omron je no brainer, dosta frendova ga ima. Makar meni nije nikad zbilja toliko pomogao koliko mi je pomogla promjena zivotnog prostora i odrzavanje vlage u stanu. Stoji mi doma par godina, vidjet cu sa curom treba li nam jos pa ako te slucajno zanima polovni...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 21:54   #4
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ja sam uzeo Hangsun Inhaler Kids Electric CN680. Zadovoljan.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 21:59   #5
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Omron MicroAir U100 uzet za malu bebu ali mogu ga i odrasli koristiti. Dolazi sa 2 maske (dječja i veća) te cijevi za inhalaciju kroz usta. Mali, stvara finu izmaglicu za udisanje .... prijenosan, jednostavan za korištenje ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 23:44   #6
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Omron je no brainer, dosta frendova ga ima. Makar meni nije nikad zbilja toliko pomogao koliko mi je pomogla promjena zivotnog prostora i odrzavanje vlage u stanu. Stoji mi doma par godina, vidjet cu sa curom treba li nam jos pa ako te slucajno zanima polovni...
Promjenio bi način života, al je svakodnevni ritam života toliko sjeban da prostiš je teško promijeniti puno. Kontrolu vlage bi mogao počet kontrolirat definitivno pogotovo još jer u prizemlju živim. Hvala ti na ponudi, ali budem novog uzeo.


Dvoumim se između C102 Total i C28P modela.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 00:03   #7
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
C28P uzmi.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 00:36   #8
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
C28P uzmi.
Ne kužim koja je razlika uopće, jedino šta kužim od ovog je buka i to je sve
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 11:06   #9
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
E taj C28P sam vidio kod frendova, a i mi ga imamo (al ne znamo gdje nam je, jucer sam ga trazio, kao da je u zemlju propao ). Bucan je, cijev je dosta duga pa ga mi stavimo ispod kauca (dalje od glave).

Imao sam jedno 3 godine probleme sa sinusima i zimi sto sranja zbog toga. Posudio od frendova odvlazivac na 10ak dana i skuzili smo da i stan promjeni miris kad drzis vlagu oko 50%. Kupili smo svoj i od onda se preporodili. Zivjeli smo u garsonjeri, sjeverna strana, susili robu u njoj itd. U to neko vrijeme smo uzeli i Omrona al nam nije bog zna sto pomogao jer smo ocito imali drugi problem. Ukratko, nastavili smo zivjeti isto kao prije, ali vlaga je prestala biti problem br.1. Sad smo u novom stanu, jug, malo bolji po pitanju vlage, ali odvlazivac susi robu i dalje i ne dam ga za nikakve pare. Sretno u svakom slucaju!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 11:49   #10
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 404
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
E taj C28P sam vidio kod frendova, a i mi ga imamo (al ne znamo gdje nam je, jucer sam ga trazio, kao da je u zemlju propao ). Bucan je, cijev je dosta duga pa ga mi stavimo ispod kauca (dalje od glave).

Imao sam jedno 3 godine probleme sa sinusima i zimi sto sranja zbog toga. Posudio od frendova odvlazivac na 10ak dana i skuzili smo da i stan promjeni miris kad drzis vlagu oko 50%. Kupili smo svoj i od onda se preporodili. Zivjeli smo u garsonjeri, sjeverna strana, susili robu u njoj itd. U to neko vrijeme smo uzeli i Omrona al nam nije bog zna sto pomogao jer smo ocito imali drugi problem. Ukratko, nastavili smo zivjeti isto kao prije, ali vlaga je prestala biti problem br.1. Sad smo u novom stanu, jug, malo bolji po pitanju vlage, ali odvlazivac susi robu i dalje i ne dam ga za nikakve pare. Sretno u svakom slucaju!
Koji odvlazivac? 🤔

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2020., 11:57   #11
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
hash je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 12:29   #12
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
E taj C28P sam vidio kod frendova, a i mi ga imamo (al ne znamo gdje nam je, jucer sam ga trazio, kao da je u zemlju propao ). Bucan je, cijev je dosta duga pa ga mi stavimo ispod kauca (dalje od glave).

Imao sam jedno 3 godine probleme sa sinusima i zimi sto sranja zbog toga. Posudio od frendova odvlazivac na 10ak dana i skuzili smo da i stan promjeni miris kad drzis vlagu oko 50%. Kupili smo svoj i od onda se preporodili. Zivjeli smo u garsonjeri, sjeverna strana, susili robu u njoj itd. U to neko vrijeme smo uzeli i Omrona al nam nije bog zna sto pomogao jer smo ocito imali drugi problem. Ukratko, nastavili smo zivjeti isto kao prije, ali vlaga je prestala biti problem br.1. Sad smo u novom stanu, jug, malo bolji po pitanju vlage, ali odvlazivac susi robu i dalje i ne dam ga za nikakve pare. Sretno u svakom slucaju!

Ja oduvijek imam problema sa sinusima kao mali sam imao bronhitis tako da je to vise od pocetka zivota sta imam, a ne od nedavno da se pojavilo. Brat ima kronicnih problema sa sinusima cak ih je i operirao i to isto ima od malih nogu kao i ja. Tako da nije kazem od jednom samo da nam se pojavio problem sa sinusima i bolovima od njih.

Morao bi i ja nabavit taj mjerac za vlagu da si kontroliram sad kad bolje pogledam malo uz inhalator.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 25.04.2020. u 13:18.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 15:14   #13
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ja sam ženi kupil od kineza neki mini na baterije ultrasonični za 20ak dolara, kaže da je jako zadovoljna i da joj dosta pomaže.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 15:18   #14
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pozdrav, planiram si kupit električni inhalator pa me zanima da li je ko kupovao kakav pod zadnje i ima iskustva ? Gledam omronove ima neka akcija pa ne znam kakva su vam iskustva s njima.
Za što ti točno treba?
Za neke medicinske indikacije možeš ga dobiti "na recept". No onda nije više Omron, ako se ne varam.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 16:29   #15
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ja sam ženi kupil od kineza neki mini na baterije ultrasonični za 20ak dolara, kaže da je jako zadovoljna i da joj dosta pomaže.
Kavka razlika između ultrasoničnog i ovog omrona ?

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Za što ti točno treba?
Za neke medicinske indikacije možeš ga dobiti "na recept". No onda nije više Omron, ako se ne varam.
Pa napisao sam gore sinusi inhalacija dišni putevi, astma, bronhitis.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 16:31   #16
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Kavka razlika između ultrasoničnog i ovog omrona ?



Pa napisao sam gore sinusi inhalacija dišni putevi, astma, bronhitis.
Sorry, nisam vidio.
Onda bi ga mogao dobiti for free ili uz sitnu nadoplatu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 16:33   #17
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Sorry, nisam vidio.
Onda bi ga mogao dobiti for free ili uz sitnu nadoplatu.
Ma uzet ću taj omronov samo ne znam kakva je razlika između ultrasoničnog i tog normalnog omronovog.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 16:40   #18
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ma uzet ću taj omronov samo ne znam kakva je razlika između ultrasoničnog i tog normalnog omronovog.
Ne bi išao na nešto jeftino ako se koriste i lijekovi u inhalaciji.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 17:11   #19
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne bi išao na nešto jeftino ako se koriste i lijekovi u inhalaciji.
A sta njega ne mogu u te svrhe isto koristit ? Makar bi samo fiziolosku unutra nemam inace nikakvih ljekova. Mozda neka etericna ulja ako se moze miksat eventualno. Sa burazom uzimam po pola pa nije tolki bed sto se love tice.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 17:21   #20
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne bi išao na nešto jeftino ako se koriste i lijekovi u inhalaciji.
Misliš da je omron jeftin ili da bi prek hzzoa dobijo neko kinesko smece?

U omrona idu normalno ljekovi. Etericna ulja ne, mislim da i pise u uputstvima tako. Ako koristis s nekim drugim bilo bi najbolje da svako ima svoju masku i da se pazi da je urešaj čist i dezinficiran.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 17:25   #21
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Misliš da je omron jeftin ili da bi prek hzzoa dobijo neko kinesko smece?

U omrona idu normalno ljekovi. Etericna ulja ne, mislim da i pise u uputstvima tako. Ako koristis s nekim drugim bilo bi najbolje da svako ima svoju masku i da se pazi da je urešaj čist i dezinficiran.
Aha nisam mogao pronać tu info. ili sam čorav

Jel ima koji omronov uređaj koji podržava i ulja ako poželim ?

Što se maske tiče pa operem ju poslije svakog inhaliranja ili bi mogao možda još bolje ekstra masku kupit samo za sebe, valjda nisu skupe toliko.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 17:29   #22
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
https://www.mojaljekarna.hr/inhalato...resorski-.html
Imas dole pod opis i za hzzo i za ulja

Zadnje izmijenjeno od: danex. 25.04.2020. u 17:35.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 17:39   #23
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
https://www.mojaljekarna.hr/inhalato...resorski-.html
Imas dole pod opis i za hzzo i za ulja
Aha, da tu piše. Znači samo fiziološka otopina može unutra ?

Ja sam ga našao ovdje našao još jeftinije, ovaj jedino nije c28p nego je bez tog p. No kolega tu jedan sa foruma mi je objasnio da je zanemariva razlika, jedan ima širu i nižu posudu za inhalirat a drugi višu i užu.

https://shop-medikor.hr/disanje/omro...i/compair-c28/
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 18:41   #24
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Mi smo ih promjenili valjda pet komada, sada se više ne sjećam koje smo sve imali.

Ali najveća mana svih tih inhalatora je da nakon nekog vremena ode membrana ako se jako intenzivno koriste. Čak i ako ih koristiš prema uputama.
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2020., 19:11   #25
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor KillerLoop2807 Pregled postova
Mi smo ih promjenili valjda pet komada, sada se više ne sjećam koje smo sve imali.

Ali najveća mana svih tih inhalatora je da nakon nekog vremena ode membrana ako se jako intenzivno koriste. Čak i ako ih koristiš prema uputama.
A sve ima svoj neki rok trajanja, ovaj bar ima 3 godine jamstva pa sam predpostavljam barem u te tri godine miran što se tog tiče. A i omron kolko čitam je na glasu kao dobra marka plus šta je netko gore rekao isto koriste ih u bolnicama na predpostavljam svakodnevnoj bazi pa valjda nije da im crkavaju non stop.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 16:22   #26
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ak i maš zdravstvene indikacije, svakako si uzmi nešto medicinsko. Žena ima samo alergije, pa joj je dovoljno inhalirati vodenu paru. Krknemo malo soli još u tekućinu i to je to.

Ima i omron ultrazvučni, samo kaj je 10 puta skuplji. E sad koliko je to sve kvalitetnije , ne znam.
https://ljekarnaonline.hr/proizvodi/...ir-u100-19128/
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 20:37   #27
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
E taj C28P sam vidio kod frendova, a i mi ga imamo (al ne znamo gdje nam je, jucer sam ga trazio, kao da je u zemlju propao ). Bucan je, cijev je dosta duga pa ga mi stavimo ispod kauca (dalje od glave).

Imao sam jedno 3 godine probleme sa sinusima i zimi sto sranja zbog toga. Posudio od frendova odvlazivac na 10ak dana i skuzili smo da i stan promjeni miris kad drzis vlagu oko 50%. Kupili smo svoj i od onda se preporodili. Zivjeli smo u garsonjeri, sjeverna strana, susili robu u njoj itd. U to neko vrijeme smo uzeli i Omrona al nam nije bog zna sto pomogao jer smo ocito imali drugi problem. Ukratko, nastavili smo zivjeti isto kao prije, ali vlaga je prestala biti problem br.1. Sad smo u novom stanu, jug, malo bolji po pitanju vlage, ali odvlazivac susi robu i dalje i ne dam ga za nikakve pare. Sretno u svakom slucaju!

Sad kad bolje pogledam pa imam Xiaomi Mi Air Purifier na kojem mi piše humidity iliti vlaga koja je uvijek na oko 50% znači kao i kod tebe šta je ok i mislim da mi je nepotreban odvlaživač onda.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 26.04.2020. u 21:10.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 21:22   #28
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Posudi higrometar od nekoga. Meni posudjeni odvlazivac i ovaj kojeg sad imam nikad nisu pokazivali normalnu brojku. Dok 2-3 higrometra koja sam isprobao su pokazivali vlagu u 2% razlike pa zakljucujem da su oni tocni(ji) :/

Samo kazem, ipak sad vise naginjem tome da ti i ja nemamo iste dijagnoze
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 22:37   #29
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Posudi higrometar od nekoga. Meni posudjeni odvlazivac i ovaj kojeg sad imam nikad nisu pokazivali normalnu brojku. Dok 2-3 higrometra koja sam isprobao su pokazivali vlagu u 2% razlike pa zakljucujem da su oni tocni(ji) :/

Samo kazem, ipak sad vise naginjem tome da ti i ja nemamo iste dijagnoze
Da to je točno drukčiji simptomi.

A ništa onda naručujem ovog

https://shop-medikor.hr/disanje/omro...i/compair-c28/

Valjda će bit dobar, samo mi je glupo šta mogu samo fiziološku i recimo ljekove ako imam, ali nemam pa ću samo onda fiziološku. No mislio sam možda kakvo eterično ubacit, al kad se ne smije fuck it

Još nisam skužio razliku između ultrazvučni onog i običnog inhalatora, osim šta je ultrasonični bežičan i manji jel to sva razlika ultrazvučni i ovog stolnog ili klasičnog kako bi ga već nazvao.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 27.04.2020. u 07:37. Razlog: ispravak
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 00:19   #30
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da to je točno drukčiji simptomi.

A ništa onda naručujem ovog

https://shop-medikor.hr/disanje/omro...i/compair-c28/

Valjda će bit dobar, samo mi je glupo šta mogu samo fiziološku i recimo ljekove ako imam, ali nemam pa ću samo onda fiziološku. No mislio sam možda kakvo eterično ubacit, al kad se ne smije fuck it

Još nisam skužio razliku između ultrasoničnog onog i običnog inhalatora, osim šta je ultrasonični bežičan i manji jel to sva razlika ultrasoničnog i ovog stolnog ili klasičnog kako bi ga već nazvao.
Ultrazvučni ne proizvodi nikakav zvuk recimo.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na