Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2019., 16:47   #31
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Da da, zbog toga i pitam jer sam vidio kod frendova te prociscavave na spini i bili su spori. Nisam ih previse niti razmatrao nego sam odmah isao na vrc kojeg ujutro nafilam pa pretocim u boce za frizider ili drito iz vrca rokam cijeli dan uz dopunjavanje. Ako ima rezervu sa strane onda vjerujem da nema problema s tri iznenadne case vode za tri zedna covjeka
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 01:38   #32
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Evo sad naletim na neke Berkey kućne filtere.
Svi ih hvale, da su daleko najbolji od svega trenutno ponuđenog na tržištu. Da ih čak vojske koriste kad idu u krajeve di je zagađena voda.
Navodno filtriraju sve živo, i bakterije i viruse i sve ostalo. Po netu ima gro testova di su ljudi slali sample-ove u laboratorije na analizu i vratili se savršeni.
Filteri koštaju 500kn i traju 5-10 godina i imaju najbolji omjer uloženo/dobiveno. Nema mijenjanja svaku malo i vremenskog roka.






Malo su skupi, ali dosta su velikog kapaciteta.

Koliko vidim ovo je službeni distributer za HR: https://svetahrana.eu/page/berkey-filteri-za-vodu

I webshop: https://svetahrana.eu/shop/category/...vodu-berkey-18
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2019., 21:33   #33
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Pa i nije baš 500KN Jedan set filtera je 959KN, drugi (opcionalni) 520KN.

Malo me prca taj filter koji traje 5-10 godina s tehničkog stanovišta. Pogotovo što kaže da može filtrirati i razne stajaće vode.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 13:51   #34
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Pazite samo s tim filterima, nije uvijek baš dobro sve isfiltrirati.


Starci već 10ak godina koriste nekakav filter, ima "prekidač" na pipi koji preusmjerava vodu u njega. Jedinica stoji pokraj pipe i iz nje ide cijev za točenje. Mjenjaju filter jednom ili dvaput godišnje. U filteru je neka crna gromada koja se mjenja, pretpostalvjam na bazi ugljena.

E sad, ja kad sam kod njih to skoro nikad ne koristim jer je voda 10 puta bolja nego koju pijem svakodnevno u gradu. Dal ima kakvih efekata, neznam.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2019., 13:34   #35
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Pa dobro, nije ovo reverzna osmoza. Za taj berkey naglašavaju da ne demineralizira vodu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 13:14   #36
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Evo sad naletim na neke Berkey kućne filtere.
Svi ih hvale, da su daleko najbolji od svega trenutno ponuđenog na tržištu. Da ih čak vojske koriste kad idu u krajeve di je zagađena voda.
Navodno filtriraju sve živo, i bakterije i viruse i sve ostalo. Po netu ima gro testova di su ljudi slali sample-ove u laboratorije na analizu i vratili se savršeni.
Filteri koštaju 500kn i traju 5-10 godina i imaju najbolji omjer uloženo/dobiveno. Nema mijenjanja svaku malo i vremenskog roka.






Malo su skupi, ali dosta su velikog kapaciteta.

Koliko vidim ovo je službeni distributer za HR: https://svetahrana.eu/page/berkey-filteri-za-vodu

I webshop: https://svetahrana.eu/shop/category/...vodu-berkey-18
https://svetahrana.eu/shop/product/s...94?category=18
Ovo sam trazio, boca sa filterom. Na poslu mi voda bas nije nesto, ovo bi bila odlicna zamjena.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 14:49   #37
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Ajde baš javi kakva je voda iz Berkeya kad ti dođe...

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2019., 17:14   #38
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ajde baš javi kakva je voda iz Berkeya kad ti dođe...

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Budem. Baš sam tražio bocu sa filterom, čak mislim da je aquaphor neko vrijeme imao u ponudi takvu bocu, doduše manji kapacitet, 4dcl, cijena je bila oko 350kn.
Nego, danas baš naručio filtere iz aquaphora za vrč koji imam doma od iste firme, tri filtera 99kn..
https://www.aquaphor.com.hr/shop/fil...-pakiranje-3-1

EDIT: Sad se baš sjetio, imao reklamaciju na (prije cca 1.5god.) te aquaphor filtere, naručim paket, dojde doma, bubnem u vrč, a kad ono, natočim vode u vrč, a voda ide kroz filter praktički ko da ga i nema, izvadim iz kutije drugi, al nisam ga otpakiral i onda mi je sve jasno bilo, u ruci su bili dost lagani, nazvao žensku i objasnio situaciju, poslal im nazad poštom, a oni meni druge filtere; ti su bili teži i voda se polako filtrirala, onak lagano kapajući, a ne da curi ko na prethodnim filterima koje sam reklamirao, tak da kod kupnje pripazite i na te stvari, voda kroz filter ne smije samo "prozujat".

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 22.08.2019. u 17:23.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 11:56   #39
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Koliko je ovo sa linka realno



https://stemark.hr/proizvodi/selk-eliminator-kamenca



Vidim po nekim forumima da ljudi kažu da radi, a i slična

rješenja se koriste desetljećima. Ali nije mi jasno kakva fizika stoji iza toga,

pa ako me neko može prosvijetliti



Vodu za piće imam riješeno, ali pošto je kod nas voda ekstremno tvrda, trebalo bi mi ovako nešto da mi ne crkavaju grijači u
bojleru i perilicama svakih par mjeseci, mislim da bi mi se nakon godinu dana ovo isplatilo
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 13:27   #40
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Koliko je ovo sa linka realno



https://stemark.hr/proizvodi/selk-eliminator-kamenca



Vidim po nekim forumima da ljudi kažu da radi, a i slična

rješenja se koriste desetljećima. Ali nije mi jasno kakva fizika stoji iza toga,

pa ako me neko može prosvijetliti



Vodu za piće imam riješeno, ali pošto je kod nas voda ekstremno tvrda, trebalo bi mi ovako nešto da mi ne crkavaju grijači u
bojleru i perilicama svakih par mjeseci, mislim da bi mi se nakon godinu dana ovo isplatilo

Jel znas koja je okvirna cijena Selk-a?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2020., 13:36   #41
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,662
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Koliko je ovo sa linka realno



https://stemark.hr/proizvodi/selk-eliminator-kamenca



Vidim po nekim forumima da ljudi kažu da radi, a i slična

rješenja se koriste desetljećima. Ali nije mi jasno kakva fizika stoji iza toga,

pa ako me neko može prosvijetliti



Vodu za piće imam riješeno, ali pošto je kod nas voda ekstremno tvrda, trebalo bi mi ovako nešto da mi ne crkavaju grijači u
bojleru i perilicama svakih par mjeseci, mislim da bi mi se nakon godinu dana ovo isplatilo
Ovo i mene zanima
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 13:36   #42
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel znas koja je okvirna cijena Selk-a?
Mislim da je 625kn srednji model
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 14:16   #43
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Pa to nije tako ni puno, očekivao sam vecu cijenu. Tim vise jer nema nikakvih filtera, odnosno daljnjih troskova.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 14:55   #44
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Pa to nije tako ni puno, očekivao sam vecu cijenu. Tim vise jer nema nikakvih filtera, odnosno daljnjih troskova.
S tim da to NIJE filter, nije čak ni omekšivač vode, sve što (navodno) radi je da sprečava taloženje kamenca na cijevima, grijačima i slično
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2020., 00:57   #45
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,662
S tim da mi ovakvi opisi zvuce kao sprdnja - “uređaj koji djeluje na principu elektrodinamičkog polja i mikroprocesorske tehnologije“
Genijalno
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 26.05.2020., 10:21   #46
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Da, kad sam vidio mikroprocesorsku tehnologiju, malo mi je mrak pao, ali ok, treba uređaj i prodat
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2020., 10:41   #47
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
A cekaj da vidis sto radi onaj tablet s vlagom u zidovima. Jebes hidroizolaciju
https://www.ecodry.hr

"ECODRY uređaji mijenjaju smjer kretanja čestica vode prema negativno nabijenom tlu. Učinak je dvostruk: prvo, zid se isušuje jer se postojeća vlaga iz zida potiskuje nazad u zemlju, i drugo, rješenje je dugotrajno jer se sprječava ponovno „penjanje“ nove vlage kroz zid." Easy peasy!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2020., 11:11   #48
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A cekaj da vidis sto radi onaj tablet s vlagom u zidovima. Jebes hidroizolaciju
https://www.ecodry.hr

"ECODRY uređaji mijenjaju smjer kretanja čestica vode prema negativno nabijenom tlu. Učinak je dvostruk: prvo, zid se isušuje jer se postojeća vlaga iz zida potiskuje nazad u zemlju, i drugo, rješenje je dugotrajno jer se sprječava ponovno „penjanje“ nove vlage kroz zid." Easy peasy!

OK, i koji dio ti tu nije jasan? ok, zaboravili su napisat da se radi o mikroprocesorskoj tehnologiji, ali to se podrazumijeva u tako sofisticiranom uređaju.



__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 26.05.2020. u 11:20.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2020., 11:20   #49
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Pa dobro, ref lista im je solidna, samo treba provjeriti dal lažu

https://www.ecodry.hr/referentna-lista/


Ni ovi sa eliminatorom kamenca ne lažu (u odnosu na standardni sa 555 oscilatorom, ovaj ima mikrokontroler),
druga je stvar što mi znamo da je to više "dizanje rejtinga", tj....reklama
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 03:17   #50
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,374
Vi koji ste kupili nešto od Berkey proizvoda, kakva su vam iskustva? Vrijedi li te pare? Razočaran sam kvalitetom Laica i Maxtra filtera za Britu, već nakon dva tjedna imam hrpu kamenca u bocama, a o bubrezima mogu samo nagađati.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 10:11   #51
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,141
Koliko sam cuja, ti Berkey su strava, britta je za šminku, oni su bas pravi filteri.
Prijatelj mi isa na kampiranje na cetinu, uzeli su samo taj lonac i pili iz rijeke, nikom nista bilo nije, da je bas zvijer od filtracije.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 12:29   #52
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Nedavno sam komentirao s curom, imamo isti brita vrc sad ce 3 godine. Na poslu koristim staklenu bocu za vodu i pijem spinovacu. Bocu moram dekalcificirati najmanje jednom godisnje jer mi se stvore crte od kamenca. Brita vrc nisam nijednom cistio od kamenca. U njemu uvijek ima vode (vrlo cesto i preko noci) i iznutra izgleda kao da je jucer opran.

Ista je voda na poslu i doma.
Usporedbe radi, kuhalo za vodu mi se nakupi bijelo-smedjeg kamenca u roku mjesec dana, grozno za vidjeti... Nakon 3mj moram razbijati naslagu jer vise ne ide dolje sa octom/sodom/tabletama/limunskom kiselinom.

Btw, usporedio sam amazon basics i maxtra+ filtere i ne vidim neku razliku. Okus isti, trajanje rekao bih isto, ali mi filter mijenjamo svakih ~6-8 tjedana. Basics filter treba isprati malo bolje da izadje sav karbonski prah inace se skupi na dnu vrca. Mala usteda je tu, a dalje tko sta voli.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 13:43   #53
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Vi koji ste kupili nešto od Berkey proizvoda, kakva su vam iskustva? Vrijedi li te pare? Razočaran sam kvalitetom Laica i Maxtra filtera za Britu, već nakon dva tjedna imam hrpu kamenca u bocama, a o bubrezima mogu samo nagađati.
Kupia za staru Berkey filter za tuš, ima puno kamenca i klora pa joj smeta za kožu. Traje cca godinu dana, dodje 100 eur iz UK.
Feedback je jako dobar, kaže da joj je sad puno manje crvenila nakon tuširanja, i manje suhoće...e sad,placebo ili ne, ne znam,al dogodine kupujem novi
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 14:00   #54
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Bi se dao taj filter retrofitati na klasičnu pipu uz korištenje vlastitog kabela i tuš-glave? Vidim da je moguće na njega staviti svoju tuš-glavu, ali me brine onaj dio prije filtera

Recimo ovo su standardne slavine u hr:
https://www.trgovina-ekstra.hr/10834...-tus-essen.jpg


EDIT:
E to to, ja naletio na US sajt. Hmmm, mislim da vrijedi probati jednu godinu. Tnx!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 12.11.2020. u 14:21.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 14:07   #55
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Ja sam ovog uzea
https://berkey-waterfilters.co.uk/pr...-filter-berkey
I montira se prije crijeva,direktno na špinu


A možeš ga montirat i na dovod vode za wc, iza mjerila...sve ovisi koliko si sposoban vodoinstalater ili koliko češ platit nekoga
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 16:27   #56
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,374
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nedavno sam komentirao s curom, imamo isti brita vrc sad ce 3 godine. Na poslu koristim staklenu bocu za vodu i pijem spinovacu. Bocu moram dekalcificirati najmanje jednom godisnje jer mi se stvore crte od kamenca. Brita vrc nisam nijednom cistio od kamenca. U njemu uvijek ima vode (vrlo cesto i preko noci) i iznutra izgleda kao da je jucer opran.

Ista je voda na poslu i doma.
Usporedbe radi, kuhalo za vodu mi se nakupi bijelo-smedjeg kamenca u roku mjesec dana, grozno za vidjeti... Nakon 3mj moram razbijati naslagu jer vise ne ide dolje sa octom/sodom/tabletama/limunskom kiselinom.

Btw, usporedio sam amazon basics i maxtra+ filtere i ne vidim neku razliku. Okus isti, trajanje rekao bih isto, ali mi filter mijenjamo svakih ~6-8 tjedana. Basics filter treba isprati malo bolje da izadje sav karbonski prah inace se skupi na dnu vrca. Mala usteda je tu, a dalje tko sta voli.
Mi mijenjamo filtere otprilike svakih mjesec dana jer filtriranu vodu koristimo i za piće i za kuhanje pa bude cca 150 litara koliko su i deklarirani. Sad baš gledam, imamo par boca od 0,7 u koje točimo vodu. Ako ću sve to prati, potrošit ću više vremena i sirćeta nego što vrijedi cijela boca.

Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Kupia za staru Berkey filter za tuš, ima puno kamenca i klora pa joj smeta za kožu. Traje cca godinu dana, dodje 100 eur iz UK.
Feedback je jako dobar, kaže da joj je sad puno manje crvenila nakon tuširanja, i manje suhoće...e sad,placebo ili ne, ne znam,al dogodine kupujem novi
To sam isto gledao, i mene zeza to crvenilo i suha koža poslije tuširanja. Ispitaj ti to još malo... Imam Brita filtera negdje do kraja godine pa bih u kupovinu.

Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ja sam ovog uzea
https://berkey-waterfilters.co.uk/pr...-filter-berkey
I montira se prije crijeva,direktno na špinu


A možeš ga montirat i na dovod vode za wc, iza mjerila...sve ovisi koliko si sposoban vodoinstalater ili koliko češ platit nekoga
Je li to official site za EU? Koliko se isplati kupovati vani? Svetahrana.eu i nema tako loše cijene kad usporedim sa USA...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 19:53   #57
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
To sam isto gledao, i mene zeza to crvenilo i suha koža poslije tuširanja. Ispitaj ti to još malo... Imam Brita filtera negdje do kraja godine pa bih u kupovinu.
A evo pitao sam. Znači stara ima psorijazu, dosta je alergična na sve,odma crvenilo,ljušti se koža. Živi u podriučju visokog kamenca,al još i višeg klora.
Kaže da se stvarno isplati,da se dosta manje crveni koža i suši nakon tuširanja. Čuješ, za 550 (75kubika/1 god) nemaš šta izgubit


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Je li to official site za EU? Koliko se isplati kupovati vani? Svetahrana.eu i nema tako loše cijene kad usporedim sa USA...
Kad san ja naručiva nije bilo uzet u HR...ovo za 550kn je ekstra cijena. Sa uk stranice mi je uzelo malo manje od 100$ na paypalu.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 10:38   #58
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
Pozdrav. Da malo temu osvjezim.

https://www.aquaphor.com.hr/shop/fil...aphor-provance

Imate na akciji ovaj vrc, dolazi s jednim filterom..

Upravo ga testiram, razlika je vidljiva u pogledu okusa vode, u zadnjih par dana, voda kod mene nije nesto bistra, pa vec neko vrijeme pikiram na kupnju vrca s filterom posto ova voda iz pipe nije bas nesto. Filter izdrzi, 300-350l.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 10:58   #59
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Kupia za staru Berkey filter za tuš, ima puno kamenca i klora pa joj smeta za kožu. Traje cca godinu dana, dodje 100 eur iz UK.
Feedback je jako dobar, kaže da joj je sad puno manje crvenila nakon tuširanja, i manje suhoće...e sad,placebo ili ne, ne znam,al dogodine kupujem novi
Mali update, sad je nesto vise od pola godine kako ga koristimo. Mi nazalost nismo primjetili neke benefite na kozi. Tus kabina se jednako brzo "kalcificira" (damn!) Jednom sam okretao filter da ga isperem, lijepi mulj izlazi van, smedja voda. Ostat ce gore do kraja godine, pa cu se vratiti na spinovacu i vidjeti ima li razlike.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 16:30   #60
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Mislim da tu nema ništa bez reverzne osmoze i povrata nečiste vode. Jer dok se ta "mutna voda" gura kroz filter, to znači da na kraju i dalje dobiješ mulj, samo nešto manje.

Donekle vezano za temu, ja sam nedavno shvatio da u mom manjem mjestu nije kvaliteta vode iz špine ista svugdje. Očito imamo barem dva potpuno odvojena vodotoka. Kod mene doma kao i kod nekih susjeda istočnije kvalitet vode je očajan, ima okus kao da je to nekakva stajaća voda iz propalog brodogradilišta.
Dok na drugu stranu, valjda postoji neki cjevovod koji dolazi iz Pule, okus vode je dramatično bolji. To bi bilo južnije od mene.
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na