Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2019., 00:54   #31
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
kad sam se prije 4 ili 5 godina uselio u novu kuću za svaki aparat sam barem dva tjedna čitao i gledao što treba kupiti.
na kraju sam skužio da kod perilica rublja i frižidera je dobro uzeti inverterski motor. u mom slučaju bilo je to da samsung ima oboje i dan danas mi fridž i perilica rade besprijekorno. daklem tu mogu dati glas za samsung. kod frižidera tu mi je jedino ulazio liebher, ali on je bio ipak malo preskup tada.

od kuhinjskih aparata imam sve zoppas (electroluxov brand koji simbolizira "neuništovost" odnosno visoku izdržljivost) i oni se koriste puno manje, ali i dan danas rade bez ijednog kvara. istina: nije prošlo 7 ili 9 godina da bih mogao reći to je to.

perilicu suđa nemam - ima je buraz. neku candy. nema milosti prema njoj već dugo, minimum 6 godina. radi dan danas bez kvara. zadovoljan je rasporedom i slaganjem.

sretno s kupovinom
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 01:12   #32
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Candy perilica i sušilica kombi uredjaj, stara 7 godina, pod garancijom popravljana matična, motor, crijeva neka unutra, sad opet crkao motor i neću više u nju ulagati jer mi je ionako služila samo kao backup.

Gorenje kondenzacijska sušilica stara 4 i pol godine, jednom lupala nešto, tvornički nisu stegnuti neki vijak , tako kaže serviser. Drugi puta sada curila voda ispod nje. Popravak 40 dana... Inače što se tiče funkcionalnosti besprijekorno radi i s obzirom da je toplinska pumpa u pitanju ne skuplja veš toliko i ne suši na velikim temperaturama.

Gorenje side by side hladnjak, 4 godine bez kvara, odličan

Gorenje napa, Kaminska, vuče super i nije glasna

Whirlpool pećnica sa pirolizom i plinska ploča -za sada savršeno ...

Candy perilica rublja , neka WiFi, NFC, kurac palac 8 kg. Radi odlično i žena je zadovoljna jako

Ove kombo uredjaj više ne uzimam nikad😂

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2019., 09:57   #33
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Beko hladnjak i LG perilica rublja kupljeni sad će skoro 9 godina. Beko hladnjak nakon 5,5-6 godina otišao mu je nofost, totalno se bio ledio iznutra, popravak neisplativ. LG perilica rublja dan danas radi kao i prvog dana.

Electrolux pećnica i Electrolux indukcijska ploča kupljeni prije 7 godina i dalje rade kao i prvog dana. Pećnica ima pirolizu i to mi je postala obavezna stavka kod budućih pećnica; stvarno olakšava čišćenje. Kod pećnica dosta sužuje odabir ako želiš bijelu ili crnu, kolega s posla sad kupuje bijelu pa nema puno opcija.

Prije dvije, tri godine nakon što je Beko hladnjak crkao kupio sam Bosch i taj radi ali nije da ga dugo imam. Kad sam gledao i birao hladnjake dosta je utjecalo i unutrašnji raspored, dizajn i kod Boscha se sve to poklopilo pa sam ga uzeo. Tada sam uzeo i Bosch suđericu, također zasada bez problema.

Jedino loše iskustvo je sa Beko hladnjakom, ostalo sve 5.
cane je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 10:31   #34
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Može malo više o toj pirolizi? Znam što je, ali zašto se ekipa više ne želi vraćati na staro nakon što probaju pirolizu?

Nekako koliko vidim za sada se formira sljedeća lista:
ZA:
Bosch, Elektrolux, Samsung, Candy, Whirlpool

PROTIV:
Gorenje, Hisense, Beko (ne želim ga, više osobna preferencija nego negativna iskustva)

Ono što bi želio je:
Frižider - inverter (bez ledomata i ovog dreka za vodu)
Veš-mašina - inverter + tajmer
Pečnica - piroliza + ventilator
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 11:02   #35
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Uzeli mi Whirlpool pećnicu sa pirolizom,
jednom je upaliti i nije nešto očistilo/odstranilo masnoća.
Dalje ručno čistimo...
Inače vrhunska pećnica, žena je zadovoljna ali eto mozda ta piroliza nije uvijet više.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 11:13   #36
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,665
ukoliko se kupuje "kvalitetnije" ne može se "ušparat" jer ti kvalitetniji koštaju više za neki % novaca.
ako se ide samo na manju cijenu vjerojatnost kavara je puno veća za neki %. pa tu moraš sam procijeniti dali si spreman biti bez tog aparata neko vrijeme dok servis ne izađe na teren i detektira kvar + još koliko za zamjenu dijela ili čak aparata ako je pod jamstvom.
a to je jako nezgodno sa firžiderom/veš mašinom ili nekim aparatom koji treba skoro svaki dan.

s obzirom da i proizvođači vole "podvaliti" nižu klasu u modelu veće oznake i to naplatiti više, ne treba se zaletavati pa ić na to "aha veći/bolji model, bude radio bolje/duže"

kod mene za sad:
ploča plinska/pečnica/suđerica electrolux radi 10 godina bez kvara (na suđerići otišo meh. za otvaranje pretinca tablete, sad ubacim tabletu u ono za žlice/vilice, opere jednako dobro)

frižider gorenje 9 godina - cakum pakum (bez ledenice- to imam posebno gorenje)
veš mašina candy 4,5 godina - cakum pakum
mikrovalna samsung 14 godina - cakum pakum
napa elecrolux 14 godina - radi al to je sa jednim motorom pa sam onak polovično zadovoljan, bučna je na 3. brzini

eto to su aparati koji trebaju svaki dan. one male kućanske ne spominjem jer je to potrošna roba ali i koja košta puno manje
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 11:20   #37
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,352
Piroliza na Electroluxovoj pećnici radi odlično, temeljito očisti horore koje bi mogao satima ribati sa kemijom i ne bi uspio ni približno tako dobro očistiti. Piroliza i indukcija su mi dvije najbolje stvari u kuhinji.

A ovo da ne ledomat... uopće ne gledam frižidere bez ledomata, na moru kod staraca mi ledomat najviše fali. Kad se jednom navikneš na odmah dostupan led, teško se vratiti.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 11:26   #38
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Da se razumijemo, pričamo o ledomatu na vratima koji pretvara vodu u led direktno i izbacuje van pritiskom na tipku na vratima s vanjske strane.

Imam Samsung frižider koji ima ledomat u sklopu ledenice, radi odlično i nemam brige s njim. Takav i mislim uzeti.

No, ovaj s vanjske strane je problem, imam i njega u firmi, voda prije nego što dođe do ledomata prolazi kroz filter koji košta 400kn (najjeftiniji u VŽ, provjereno), a preporuča se zamjena svakih 4-7 mjeseci ovisno o korištenju.

Mogu ti provjereno reći, ako se prekorači taj rok par mjeseci, led poprima čudan miris i okus, pa tako i voda/sok počne smrditi.

Ne bubam, koristim ga svakodnevno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 11:32   #39
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ako se ide samo na manju cijenu vjerojatnost kvara je puno veća za neki %.
Kompliciraniji proizvodi su najčešće skloniji kvarovima, a ne jeftiniji ili skuplji.

Iskreno, možda bi se više trebali baviti nekim praktičnijim stvarima tipa zašto volim plinske štednjake, a ne npr. električne. Ne jednom električnom mi je zakipila kava na električnom i čak i kad zgasiš na nulu, kipilo je još minutama valjda . Plin smanjih i odma bam - nema više da curi preko.
Ok, plin i struja ovisi o željama da netko ima bocu u kući ili da nema plinske instalacije, pa je onda struja ko bog.

Mi smo na dvotarifnom brojilu i inverter u vešmašini stvarno smanji buku navečer, tako da je to definitivno plus.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 13:23   #40
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,352
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Da se razumijemo, pričamo o ledomatu na vratima koji pretvara vodu u led direktno i izbacuje van pritiskom na tipku na vratima s vanjske strane.

Imam Samsung frižider koji ima ledomat u sklopu ledenice, radi odlično i nemam brige s njim. Takav i mislim uzeti.

No, ovaj s vanjske strane je problem, imam i njega u firmi, voda prije nego što dođe do ledomata prolazi kroz filter koji košta 400kn (najjeftiniji u VŽ, provjereno), a preporuča se zamjena svakih 4-7 mjeseci ovisno o korištenju.

Mogu ti provjereno reći, ako se prekorači taj rok par mjeseci, led poprima čudan miris i okus, pa tako i voda/sok počne smrditi.

Ne bubam, koristim ga svakodnevno.
Na LG-u imam ledomat koji je u sklopu ledenice i koji izbacuje led van pritiskom na gumb (mogu birati kocke, crush ili ledenu vodu), bez otvaranja ledenice. Vodu dobiva direktno iz vodovoda i ima taj filter. Filter sam u sedam godina koliko imam frižider zamijenio dva ili tri puta. Zadnji put sam ga mijenjao prije više od godinu dana (možda i više), a led nema ni okusa ni mirisa. Cijena filtera je 220 ili 250 kn, ne sjećam se više.

Gle, ne znam u čemu je fora, ali očito imamo različita iskustva. Ledomat zbilja često koristim, posebno sad kad kreću topliji dani.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2019., 18:15   #41
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Bio sam u istoj dilemi prije 5 godina kada sam uselio u novi stan. Tražio iskustva , čitao forume i na kraju opet ispadne generalno koliko para-toliko muzike.

Sve sam kupio prosječno, onda nisu bili aktualni no frost hladnjaci, kupio gorenje 6191 model, sa edenicom u donjem dijelu. Bio oko 3k kn, toliko je i danas. Radi do dan danas bez greške.

Indukcija Gorenje, isto oko 3k kn, radi bez greške. Onda bila jedino jeftinija Zannusi, ostale su bile dosta skuplje, bar +500kn.

Perilica Gorenje, imala jedan kvar na programatoru, garancija pokrila. Greška je što nisam uzeo s timerom za odgodu.

Sušilica Gorenje radi bez problema. 7kg robe, programator, masu opcija, minuta sušenja, meni dovoljno.

Perilicu suđa sam kupio naknadno, prije 2 godine, mall.hr imao dodatnih 20% na Whirpoola, pa me dosta povoljno izašlo, 2800 kn. Ima i previše funkcija koje se ni nemogu sve iskoristiti. 9 programa pranja, gornje jače, donje jače, dodatna voda i svašta nešta. Kod perilice su me neki savjetovali da je bolje da je unutrašnjost full od inoxa, da donji dio nije plastični. Navodno takve dulje traju.

Generalno sam se vodio s 5 godina garancije, i cijenom. Da ponovno kupujem, birao bi veš-mašinu s timerom, i nešto bolju pećnicu. Sad da li bi mijenjao marku proizvoda, ovisi kolika se cijena ostalog nudi.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 19:01   #42
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Može malo više o toj pirolizi? Znam što je, ali zašto se ekipa više ne želi vraćati na staro nakon što probaju pirolizu?
Koliko puta si čistio zagorenu pečnicu?

Ak je odg nijedanom onda probaj jednom čisto da vidiš kako je to genijalna stvar
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 20:26   #43
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Na LG-u imam ledomat koji je u sklopu ledenice i koji izbacuje led van pritiskom na gumb (mogu birati kocke, crush ili ledenu vodu), bez otvaranja ledenice. Vodu dobiva direktno iz vodovoda i ima taj filter. Filter sam u sedam godina koliko imam frižider zamijenio dva ili tri puta. Zadnji put sam ga mijenjao prije više od godinu dana (možda i više), a led nema ni okusa ni mirisa. Cijena filtera je 220 ili 250 kn, ne sjećam se više.

Gle, ne znam u čemu je fora, ali očito imamo različita iskustva. Ledomat zbilja često koristim, posebno sad kad kreću topliji dani.
Vjerojatno je taj filter tu s razlogom, a to je vjerojatno kvaliteta vode.
Znam da tu u Varaždinu, voda je užasna. Odrastao sam van grada i imao sam vodu iz Ivanščice, odlična, bez mirisa i okusa, ne puno klora itd.

Od kada živim u gradu, nekih 5 godina, voda je užasna. Sve cijevi, slavine, kada, sve je bijelo već nakon par dana, svako malo čistimo, ali ništa.

Ne pričam gluposti, u firmi imamo 2 identična frižidera, oboje isti slučaj.

Tako da, vjerujem da ima dobrih iskustava, ali jedan big NOPE od mene

@buljo

Nikada
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 20:40   #44
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Gorenje perilica suđa, stara 18 godina. Pod jamstvom ošla vratašca za doziranje i to od prenatrpavanja detrđenta. Došao serviser drugi dan od poziva, riješeno. I sad nedavno je ošlo neko crijevo od godina, zamjenili stari i ja, 60kn trošak.

Imali smo najjeftiniji gorenje frižider, zamjenili ga prošle godine s novijim modelom. Radio je i dalje ali se počeo led stvarati, otkinuli smo vrata od ledenice i tako

Vešmašina Gorenje, izdržala 15 godina. Dok smo bili svi kod kuće, prala je bar mašinu dnevno

Vivax napa radi 15 godina, krepala žarulja par puta.

Liebherr škrinja, zasada 2 godine radi, šta je je, minimalno se pali i super zadržava hladnoću.

Mislim da su škrinje i frižideri stvari za koje se isplati dati više jer stalno rade i tu je moguća neka i ušteda.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 21:13   #45
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Beko štetnjak - radi već 5+ godina, ali... One lampice koje označavaju kada je uključen poispadale nakon mjesec dana. Zamijenjene u garanciji, ispale opet u istom roku, dalje ignorirano.
Natpisi na prekidačima se obrisali u roku odmah, kao da su pisani whiteboard markerom. Sad ti namjesti temperaturu napamet.

Beko hladnjak - Radi ok već 4 godine, ali je nakon godinu dana pukao dihtung na vratima. Fizičko oštećenje garancija ne priznaje. Iščekujem da rikne za godinu dana kad istekne garancija.

Dakle u oba slučaja osnovna funkcionalnost je ok, ali dojam kvare sitnice koje na kojima su uštedjeli valjda 5 lipa u proizvodnji.

Gorenje perilica rublja - pri prvom pranju spao remen. Pleše prilikom centrifuge i ne bi je Isus zadržao na mjestu, koliko god je savršeno poravnao. Koliko sam vidio, redovan problem s njihovim plitkim perilicama. Nakon pola godine prestala potreba za istom pa već 3g. leži nekorištena.

U obranu proizvođača, u sva tri slučaja se radi o najjeftinijoj klasi proizvoda. Ostavljam mogućnost da su njihovi skuplji proizvodi i kvalitetniji.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 21:48   #46
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Može malo više o toj pirolizi? Znam što je, ali zašto se ekipa više ne želi vraćati na staro nakon što probaju pirolizu?

Nekako koliko vidim za sada se formira sljedeća lista:
ZA:
Bosch, Elektrolux, Samsung, Candy, Whirlpool

PROTIV:
Gorenje, Hisense, Beko (ne želim ga, više osobna preferencija nego negativna iskustva)

Ono što bi želio je:
Frižider - inverter (bez ledomata i ovog dreka za vodu)
Veš-mašina - inverter + tajmer
Pečnica - piroliza + ventilator
mislim da si na dobrom putu
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 22:02   #47
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Piroliza na Electroluxovoj pećnici radi odlično, temeljito očisti horore koje bi mogao satima ribati sa kemijom i ne bi uspio ni približno tako dobro očistiti. Piroliza i indukcija su mi dvije najbolje stvari u kuhinji.

Potpisujem - piroliza na Electroluxovojradi besprijekorno. Baš sam za vikend pokrenuo pirolizu i nakon postupka samo krpom obrisao pepao koji je ostao u pećnici. Rešetke se na mojoj pećnici moraju izvaditi kad je piroliza pa sam ih ostavio preko noći da se namoče u vodi sa deterdžentom, poslije ih malo oribao i skinuo zagorene dijelove. I pećnica očišćena za pola sata posla bez nekog velikog ribanja i korištenja kojekavih kemikalija.
cane je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 22:52   #48
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Piroliza na whirpoolu radi tako dobro da je žena rekla da bez toga više ne želi živjeti. A nakon nas kupili istu pećnicu šogorica, punica i susjeda . 😂

Treba pripaziti jer neki proizvođači reklamiraju olakšano čišćenje a to nije piroliza nego stavljaš posudu sa vodom unutra pa sa parom kao omekša prljavštinu

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 23:52   #49
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
Mene sad fakat zanima što i kako vi to koristite pečnicu
Da toliko zagovarate pirolizu i ciscenje

Eto moja zena svaki tjedan 1x nesto peče
Al da bi umazala tu istu kahlu... jok
Picek se standardno pece u vatrostalnoj posudi
Pica.. ne napravi neku pizdariju previse
A na dnu kahle stavljamo alu foliju
Koju po potrebi promjenimo
1x na 4-6mj ako se ne varam

I imamo starog končara 10g
3 plin + 1 struja
I pecnica na struju bez ventilatora
Al ima svijetlo

A bas nas u zadnje vrijeme ovi plinski termostati zajebavaju
Gasi se, pa otvorim sistem
Promrdam bakrene žice od termostata i jedno vrijeme je ok
Any hint?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2019., 10:39   #50
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,352
Hint zašto ti jako treba piroliza u pećnici: ventilator.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 10:45   #51
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Bio jučer u Elipso-u malo pogledati to što vi govorite, i sada sve nekako ima smisla.

Hisense je jeftin, ali nije ni Samsung ništa bolji (kada pričamo o entry level uređajima). Ako želiš nešto čvršće u ruci, kvalitetnije izrade, moraš se rastegnuti malo više financijski.

Npr. vešmašina samsung, 1200 okretaja, 7kg, entry level izgled, bijela, socijalna 2200kn, ništa bolja od Hisense. Ona od 3700-4000kn, je već nešto drugo, ali je i cijena gotovo duplo veća.

Ali imam neku vizualizaciju sada nečega, znaš to želim, pitanje je samo što će se od toga realizirati, jer ne računam na neke sitnice u stanu koje će sigurno koštati, npr. staklo u tuš kabini. Uzeo sam tuš kabinu koja je 2 kvadrata, tj. nije kabina, već staklom odvojen prostor u koji uđeš i to je tuš kabina, nabig je napravljen, sad trebam kupit staklo. Uopće ne računam to kao trošak, jučer gledao stakla, trebam i za to 300-400EUR


Eto, žena me jučer nagovorila, uzeo sam Roombu usput, sada je neka akcija.

Jučer je čistila sat vremena, fakat odličan proizvod.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2019., 13:30   #52
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
šta si na kraju sve uzeo i kakva su inicijalna iskustva?
ja isto sad gledam neku bijelu tehniku pa me zanima.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2019., 14:50   #53
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Još ništa, još nije stan u potpunosti gotov.

Ali nekako sam si posložio prioritete.

Veš mašina će biti 100% Bosch.

Frižider vjerojatno Hisense (ili neki Samsung), ostalo u kuhinji će biti ili beko ili electrolux, vidjet ću još.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2019., 16:01   #54
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
ma ja si gledam sad perilicu suđa i u nekoj bližoj budućnosti frižider.
vidim da kod ove srednje klase perilica suđa nije drastična cjenovna razlika između recimo Boscha i ostalih marki pa sam najviše i gledao Bosch. Elipso je sad imao neku Beko rasprodaju, ali to je brzo otišlo.

što se frižidera tiče tu sam na prvu Liebherra zapikirao, ali to još moram proučiti.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2019., 16:12   #55
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Ono što ja znam, što su mi rekli...

Ne gorenje, nikako, ništa od Gorenja.
Ne Samsung perilicu veša, navodno nije dobra, dosta brzo krenu problemi, ostale stvari su im ok.
Bosch je dobar, no nije tako dobar kao što je nekad bio. Ali i dalje nekako razred iznad svih.
Beko, ok uloženo/dobiveno, ništa posebno.
Electrolux nešto bolji od Beka, ok za lovu koju daš.
Hisense ima ok proizvode, svi ih hvale, ali ne vjerujem im 100%. Frižider ću uzeti jer je jako jeftini.
Candy, dosta problema ima, njih isto izbjegati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2019., 16:24   #56
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Još samo dodatno na sve ovo gore da je i whirlpool na dosta lošem glasu.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2019., 16:59   #57
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Candy, dosta problema ima, njih isto izbjegavati.
Slažem se za Candy, još bi dodao Indesit pod "obavezno izbjeći". Na Vox, Vivax, Quadro i sl. , ne treba trošiti riječi....
P.S. Npr Beko perilicu posuđa imamo 15 godina i još radi bez ijednog kvara. Na osnovu tog iskustva kupili smo Beko 3+1 štednjak. Tursko smeće. Kao što je netko spomenuo možda skuplji uređaji od Beka nešto i vrijede.
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2019., 17:16   #58
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Mi imamo od Boscha perilicu suđa, frižider i pećnicu nekih 2,5 godine i prezadovoljni smo. Također i nešto sitnih kućanskih uređaja i isto su svi ok.
Indukciju i napu smo uzeli Gorenje želeći uštedjeti par sto kn i mislim da je to najveća greška. Indukcija dobro radi ali imam osjećaj da je preslaba za naše svakodnevne kulinarske egzibicije a napa bi isto mogla biti jača i tiša...
Perilica rublja Gorenje je stara 20 godina i na savjet servisera ju ne mislimo mijenjati sve dok ima zamjenskih dijelova za nju.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2019., 23:40   #59
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Mi imamo od Boscha perilicu suđa, frižider i pećnicu nekih 2,5 godine i prezadovoljni smo. Također i nešto sitnih kućanskih uređaja i isto su svi ok.
Indukciju i napu smo uzeli Gorenje želeći uštedjeti par sto kn i mislim da je to najveća greška. Indukcija dobro radi ali imam osjećaj da je preslaba za naše svakodnevne kulinarske egzibicije a napa bi isto mogla biti jača i tiša...
Perilica rublja Gorenje je stara 20 godina i na savjet servisera ju ne mislimo mijenjati sve dok ima zamjenskih dijelova za nju.
Moji starci zamjenili Gorenje vešmašinu staru 28godina, prije 3 godine s novom Gorenje vešmašinom. Nova bila na servisu 3 puta već.

Na faksu sam imao dosta istraživanja po pitanju Gorenja, pošto sam studirao u Sloveniji. Zanimljiva stvar. Slovenci ne mogu kupiti Gorenje "Made in Slovenija", nego China, dok Austrijanci i Švabi mogu kupiti slovensko gorenje. Užas.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2019., 11:09   #60
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
važem između ove dvije perilice:
Bosch SMS25AI03E
Bosch SMS25AI05E

jedina bitna razlika između ovo dvoje se vidi u tehničkim podacima pod programi/funkcije. da li se netko kuži u te programe, odnosno da li ova SMS25AI05E ima nešto bitno što SMS25AI03E nema?
Moshus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na