Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2019., 12:00   #1
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Kupnja bijele tehnike

Pozdrav.
Prije svega, isprike ako je dupla tema ali nisam našao sličnu u kojoj se svi aparati provlače.

Kupio sam stan, i sada sam u procesu nabavke bijele tehnike. Zgrada bude gotova sljedeće godine u rujnu, tako da imam vremena.

Imam nekih godinu dana da kupim sve, pa neću forsirati, ali da se raspitam prije svega.

Trebam:
Veš mašinu
Friđ
Perilicu suđa
Indikcijski štednjak
Pečnicu
Napu


Ono što me buni je odabir proizvođača.

Htio bi nešto modernije, a opet da ne preplatim sve.

Gledam Hisense frižidere i veš mašine, ali imaju samo 5 godina garancije, što mislite o tome.
Hisense dvokrilni frižider košta nekih 4000kn, dok takav isti Beko ili Samsung su oko 7000kn.
Isplati se riskirati s takvih proizvođačima ili ići na provjereno?

Svaki savjet je dobrodošao.

Zanimaju me vaša iskustva s aparatima, vijek trajanja ovih modernijih aparata itd.
Neću slušati one fore, gorenje 20 godina, jer si znamo da više nije tako. Nekada je bilo tako, ali znam da više nije.

Npr. Beko. Frend je prije 8 godina uselio, sve novo uzeli, gotovo sa svime su problema imali. Perilica suđa im je krepala 2 puta, veš-mašina ih je nešto zezala itd.
A s druge strane, frend s posla ima frenda koji ima svoju firmu i servisiraju bijelu tehniku, kaže da je Beko najbolje uloženo/dobiveno...

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 25.03.2019. u 12:06.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:04   #2
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Evo i ja sam u istim problemima pa sa zanimanjem pratim temu.
S time da je meni useljenje za 3 mjeseca
T0X1C je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2019., 12:08   #3
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Spomenuo si frizider, ja osobno nisam fan nekvalitetenih aparata, jer njih kupujem jednom u dosta godiani koristim ih svaki dan i zato volim da su kvalitetni i pouzdani.


Frend kupio Beko (kojeg ja osobno izbjegavam u sirokom luku) frizider, ogroman, sve džiđe-miđe, i naravno, nakon godinu dana usred ljeta, frizidrer pun ko brod, riknuo motor, prvo je 3 tjedna bio bez frizidera, nakon toga je dobio neki zamjenski, naravno nisu mogi nabaviti motor za taj model (iako je kupljen prosle godine) i onda je na kraju dobio novi, ali sva ta priča je trajala oko 2,5-3 mjeseca.


Meni je nekako Bosch brand kojeg se drzim, ok, u necem su bolji, u necem losiji, u nekom segmenu samo imaju prelevike cijene kod nas u odnosu na normalnu europu (tipa suđerice)

Njihove ves masine su jedne od boljih, i u zadnjih 15 godina sam u pravilu okruzen bosvh aparatima i nikad nikakvih problema/reklamacija.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:09   #4
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Kolega koji radi u velikoj trgovini mi je rekao također da na Beko ima ponajmanje pritužbi.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:16   #5
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Evo, za ekipu koja se razumije.

Što fali ovome? https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...NSE-WFBL7014V/

Da se razumijemo, svi smo na nekom budžetu. Ali ću radije kupiti kvalitetnije u svakom slučaju, ali ako mogu prišparati nešto, nije mi važno da li na frižideru piše Samsung ili Hisense ako dobivam iole sličan/isti proizvod za manju lovu.

I nekako bi naglasio, uzeo sam energetski razred A zgrade, tako da mi je i to dosta važno, vidim da Hisense ima A+++, je li to clickbait ili je fakat realno?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:08   #6
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Pogledaj taj hisenae uzivo i usporedi ga sa ostalima i vidjeti ces zasto je tolika razlika u cijeni.
Bas sam kupovao frizider prosli tjedan. Istonisao gledati hisenae. Pogledao i odustao.
Uzeo na kraju Beko, 5 god garancije + 10 god na kompresor,sirina 85cm, 8k kn
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:33   #7
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Evo moje iskustvo sa tim pizdarijama.
Gorenje veš mašina, cijena nove 2800 kn, u 2 god imali točno 6 kvarova, jedino nije krepalo motor i elektronika, sve ostalo.... Iako nemrem reć da nije dobro prala.
Pečnica, Electrolux, nakon 2 god počela se sama od sebe u radu gasit.
Suđerica je bila stara 10ak god i dala je svoje.
Sve novo kaj uzimamo je Bosch, serija 4 i 6. Zasad kuc kuc o drvo sve dela super.
Garanciju sam do nedavno gledao maltene na prvom mjestu baš zbog potencijalnih problema ali ispada da te stvari koje su kupljene pretežito zbog duže garancije su imale više problema od recimo Boscha.
Ne kažem nit mislim da je Bosch kvalitetniji od svih ali dajem mu prednost dok me ne iznevjeri
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:39   #8
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Iz iskustva od mene i uže obitelji:
Samsung no frost(2 godine),Liebherr no frost(5+ godina), Gorenje obični (10+ godina) - rade kao novi
Beko mašina za robu i suđe - 2godine, rade obe kao nove
Beko sušilica kondezacijska (2 godine)- radi odlično

Bosch mašina za suđe (7 godina za sad) - riknila pumpa vode nakon 3 godine, 900kn nova pumpa, od tad radi uredno

2x Electrolux pečnice (obe starije od 3 godine) - rade obe

Electrolux mašina za robu,gornje punjenje,vrti već 9 godina uredno


Znači il nas je posrala sreća pa da baš i ne rikaju aparati, il su sve marke dobre
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 14:24   #9
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Evo moje iskustvo sa tim pizdarijama.
Gorenje veš mašina, cijena nove 2800 kn, u 2 god imali točno 6 kvarova, jedino nije krepalo motor i elektronika, sve ostalo.... Iako nemrem reć da nije dobro prala.



Sa 6 kvarova u prve dvije godine, taman da je imala masazu erogenih zona, to nije dobar uređaj.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 14:26   #10
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
isto iskustvo sa 2 perilice suđa gorenje, muke isusove i poplave, jedna je zamijenjena nakon 4 popravka, druga je u procesu pa ćemo vidjet
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2019., 14:30   #11
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Pogledaj taj hisenae uzivo i usporedi ga sa ostalima i vidjeti ces zasto je tolika razlika u cijeni.
Bas sam kupovao frizider prosli tjedan. Istonisao gledati hisenae. Pogledao i odustao.
Uzeo na kraju Beko, 5 god garancije + 10 god na kompresor,sirina 85cm, 8k kn
Zašto? Zanima me konkretno zašto si odustao?

Pitam jer sam uzeo nedugo ženinim starcima Hisense TV, oduševljeni su.
A i čitam review-e, svi ih hvale.

Ali opet, nije takva razlika u cijeni.

Frižider Hisense 3500kn, Samsung 4000kn. Ali na 5-6 aparata je razlika gotovo 10 000kn.

Nekako mislim da mi je najbolje ići na što više garancije, ako je razlika u cijeni minimalna. Ako Samsung ima 10 godina, a Hisense 5, tih 500kn razlike mi ne igra ulogu. Dobro razmišljam?

Znači Bosch i Samsung za sada mi se čine kao dobri izbori.
Beko neću sigurno, Hisense još visi, a Gorenje otpada.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 14:43   #12
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,352
Nakon 7 godina u novom stanu, ovakva su iskustva:
- Electrolux suđerica - došla sa stanom, ima najmanje 10 godina, tadašnji top model - dobro je oprao, promijenio ručku, filter i košaru za pribor koje su prijašnji stanari rasturili - nula problema, odličan uređaj, kupio bi istu takvu danas (a imam iskustva sa samostojećim Miele i serijom 4 Bosch suđerica).
- Candy perilica/sušilica - nakon drugog dolaska servisera za čišćenje komore za sušenje, prodao je kad je imala nekih šest godina, kupac oduševljen s njom
- Miele perilica/sušilica - kupljena nova, prvih dvije godine nula kvarova, druge dvije godine četiri, uglavnom problemi sa termostatom, zapunjenom komorom za sušenje i ožičenjem. Platio samo prvi dolazak servisera, sve ostale mi ili refundirali ili poslali poklon paket isprike u vrijednosti većoj nego sam platio popravak. Sad sam im trenutno na listi "popravljamo sve besplatno jer hoćemo da ste zadovoljni".
- side-by-side LG frižider sa ledomatom - top model star najmanje deset godina, made in Korea, od starosti su cijevi za vodu postale krute pa je jedna popucala i napravila malu poplavu, pukla kopča vanjskih vratašaca, odapelo grijanje dovoda vode u ledomat, par žaruljica odapelo - sve riješio serviser za sve skupa manje od 1000 kuna, zadovoljan s uređajem.
- Electrolux indukcija+plin ploča i pećnica sa pirolizom - kupio nove, srednju klasu - nula problema, super aparati.
- Bosch multipraktik - kupio novo, nikakvih problema
- Bosch mikser - "made in Slovenia" sva tri- jedan odapeo prije isteka garantnog roka, dobio drugi koji je odapeo nakon isteka novog garantnog roka, sad sam na trećem.
- Miele usisavač - kupio novo, S5 stara zvijer od 2,2 kW, to je tenk s kojim nikad nikakvih problema osim fizičkog oštećenja osigurača produžne cijevi koju su mi zamijenili unutar garantnog roka i daljinskog kojeg sam oštetio svojom nepažnjom pa mi ga je vga killer zalemio ().
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 14:58   #13
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja prije 4 mjeseca kupio budget varijantu (jer ne planiram biti tu dulje od 5god):
Suđerica Candy (45cm uska) ~ 2600kn
Vešmašina Beko (inverter, 6kg, isto 45cm dubine a ne 60cm) ~ 2400kn (imaju starci od cure već 3 godine slabiji model, radi ko zmaj)
Frižider Beko 85cm, 210L + 90L frizer = ~2300kn
Ploča za kuhanje Candy - 3 plinska + 1 strujni ring = ~900kn
Pećnica Candy (sa ventilatorom, grill gore i dolje, 7 funkcija) ~ 1400kn
Napa Gorenje sa odvodom zraka van - 600kn
Mikrovalka Končar - 300kn
sudoper Ikea - 300kn

I sad kad pogledam, Beko vešmašina je fakat tiha sa tim inverter motorom, ali glupa za podešavanje odgode pranja, Beko frižider je ok, ne zaleđuje se ništa (kupili ga jer su iskustva sa vešmašinom bila dobra), suđerica je fakat ok i dobro pere suđe. Pećnica je super, brzo se zagrije, ventilator radi, picek, pizza, krumpir i cheesecake ispadnu savršeni. Napa je već počela rondati na najmanjoj brzini, ali prestane nakon par minuta. Izvlačenje zraka joj je koma iskreno te ako pečem ribu na grill tavi, cijela kuća smrdi 3 dana iako sam ja stavio na najjaču brzinu (od svih napa za te pare je imala najveću brojku za strujanje zraka i to valjda za 50%).

Candy ploču za kuhanje je birala žena, ja sam htio sva 4 na plin, ali kako smo na boci, ona je htjela jedan električni ring. Iskreno, to je koma jer nije sve u istoj ravnini pa onda pola stvari ne moš staviti na taj električni ring. Električni ring još nismo iskoristili niti jednom. One rešetke na koje stavljaš lonce i tave su grozne, sve nekakvi križevi (sa tankim profilima), a ne da fino bude oko cijele ploče, da ti se tavica nemre baš tak lako prevrnuti. Starci imaju staru Candy sa 4 plinska i debelom lepom žicom koja ide po rubovima. Nit se lonci klatare, niti mogu se prevrnuti.

Gledam kod staraca Candy vešmašina već 35g pere, frižider (ne znam koji) je ugradbeni počeo sad zafrkavati nakon 20godina (zaledio skoro sve unutra prekjučer ). Faber napa je šugava od 2. godine rada, zuji, ali vuče bolje od moje. Candy perilica suđa kod njih je imala 2 popravka u 20 godina (programator prvi puta 600kn, drugi puta isti 900kn). Ploča Candy plinska radi tip-top. Pećnica Candy isto radi 20godina da nije trepnula.

Nek moje traje upola toga, ja prezadovoljan. Mi kad smo kupovali gledali smo što nižu cijenu, što dulju garanciju, a da zadovoljava neke kriterije. LG, Samsung, Miele, sve je to bilo van cijene. Čitajući po webu, sve može krepati, sve može raditi godinama bez problema.

Inače, Hisense je kupio Gorenje prošle godine.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 15:02   #14
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Lepi, kaj ti stvarno pečeš ribu u stanu?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 15:05   #15
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Pitajte potiho ekipu u Elipsu koliko imaju (uspješno riješenih) reklamacija Hisense bijele tehnike otkad su ga krenuli prodavati
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 15:46   #16
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Sa 6 kvarova u prve dvije godine, taman da je imala masazu erogenih zona, to nije dobar uređaj.
Jedno su kvarovi, drugo je kvaliteta pranja. Kad nije bila pokvarena radila i prala je odlično.

E sad zašto to velim, stara je prije x godina kupila Končar suđericu i suđe, pogotovo čaše nakon pranja izgledaju mutno, koristila više tableta i razna sjajila. Dok kod moje čaše izgledaju kao iz dučana bez obzira na tablete ili sjajilo...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 16:01   #17
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Lepi, kaj ti stvarno pečeš ribu u stanu?
Omega 3 masti ne pitaju koje je godišnje doba !
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 16:58   #18
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pitajte potiho ekipu u Elipsu koliko imaju (uspješno riješenih) reklamacija Hisense bijele tehnike otkad su ga krenuli prodavati
Imam frenda koji radi baš tu u VŽ u Elipsu, kažu da od kada prodaju, svega par mjeseci, jako malo za sada.

Bojim se da će doći taj garantni rok od 5 godina na naplatu, i kakve sam ja sreće, krepati će mi i friđ i suđerica i veš-mašina u razmaku od par tjedana, i onda iskeširaj 10 000kn za sve.

Htio bi najbolje za neke normalne novce, istrošio sam se već i tako previše za stan.

EDIT: Ajde još iskustava, da sastavim neki graf pa da vidimo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 17:02   #19
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
onda pola stvari kupi s 2g a pola s 5g garancijom, pa si miran da neće sve riknit u skoro pa isto vrijeme..

iz mog iskustva (a sam živim 2 godine i sve sam isto kupovao), i iskustva kolega koji su se poženili, biraj garanciju ispred svega, pa onda dalje
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 18:42   #20
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
A gledaj, zivim i ja sam vec dugo, i nikada ko nije nista krepalo, ali nije da me bilo briga, podstanar sam pa se nisam nikada ni brinuo o tome. Sada je druga priča...

Ali da, ne isplati se bas Hisense, premala razlika u cijeni.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 18:45   #21
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,514
ja imam
samsung veš mašinu a++ .. 5g garancija .. istekla več .. al radi tip top
simens sušilica .. a++ ista stvar .. žena super happy btw neki dan sa ekipom hitili mjerenja koliko struje papa sve to .. 1kn pranje i 1kn sušenje ciklus od 7kg veša


frižider sam kupio Liebherr.. star isto 4g .. za sada sve ok
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 19:49   #22
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Svaka cast rano si krenuo u istrazivanje
Ja pred mjesec dana narucio kuhinju i sve uzeo od Boscha. Kad sam krenuo istrazivat i vidio more podataka reko neki srednji razred od Boscha i gotovo. Nemam ni vremena ni volje to sve pretrazivati.
Perilica i susilica takodjer Bosch.

Covjek koji mi je slagao kuhinju (Kika) je preporucio AEG kao dobar omjer cjene i kvalitete.

Jedino ugradbeni fridge je whirpool jer jedini ima vanstandardno veliki da mi popuni ormar taman.
Ni prodavacu u Kiki nije jasno zasto samo Whirpool radi tako veliki fridge.

NOTE: kod pecnice navodno je dobro uzeti sa pirolizom. Googlaj... model koji sam uzeo je BOSCH HBA5784B0

Zadnje izmijenjeno od: Romul. 25.03.2019. u 19:57.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 19:56   #23
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zašto? Zanima me konkretno zašto si odustao?

Pitam jer sam uzeo nedugo ženinim starcima Hisense TV, oduševljeni su.
A i čitam review-e, svi ih hvale.

Ali opet, nije takva razlika u cijeni.

Frižider Hisense 3500kn, Samsung 4000kn. Ali na 5-6 aparata je razlika gotovo 10 000kn.

Nekako mislim da mi je najbolje ići na što više garancije, ako je razlika u cijeni minimalna. Ako Samsung ima 10 godina, a Hisense 5, tih 500kn razlike mi ne igra ulogu. Dobro razmišljam?

Znači Bosch i Samsung za sada mi se čine kao dobri izbori.
Beko neću sigurno, Hisense još visi, a Gorenje otpada.

Razlika u kvaliteti materijala hisense vs svi ostali. Ta zavrsna izrada je u rangu quadro frizidera.
Candy, Electrolux, LG, Samsung, Beko, Gorenje su mi svi bili isto govno.
Klasa iznad je Bosch, ali Bosch osnovni kosta kao bolji fridz od gore navedenih, a nije toliko bolji od njih. Liebherr & Miele necu komentirati.
Na kraju sam samo gledao sljedeće
a) fukncionalan
b) oku ugodan
c) odgovara po dimenzijama
d) ima sto duzu garanciju
e) nije hisense, quadro i slicni tog ranga
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 20:00   #24
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Znači Bosch je klasu iznad?
Nisam znao...

@romul
Sam sebi si odgovorio.
Ti nemas vremena, ja imam, zato i krenuo ranije.

Stavljam sve na papir, da znam koliko me kosta useljenje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 20:10   #25
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 215
Sve 5 pohvalno sa tvoje strane. Ja bi volio da sam imao ovu temu prije a bilo mi glupo ovdje trazit savjete ali vidim kolege forumasi imaju itekako sta za reci i o kuhinjskim elementima

Ako te bude sto zanimalo oko Boscha i modela pitaj javit cu iskustva kad namontiraju sve za koji dan.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 20:14   #26
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Naravno, hvala.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 20:51   #27
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Kod mene je ovakva situacija, prije 6 godina uzeo stan a od aparata slijedece;
Perilica samsung slim sa inverter motorom-svakodnevno u upotrebi, radi odlicno osim sto se nedavni mladnica zastopala od kamenca- sam ocistio.
Samsung fižider sa škrinjom - radi odlicno
Bosch indukcija, suđerica i pečnica- takoder bez probelma u ovih 6godina.
Perilicu suđa i veša često sam odrzavam, primjerice limunskom kiselinon itd pa vjerujem da dobro dode.
Uglavnom kombinacija bosch i samsung mi se pokazala odličnom.
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 21:50   #28
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Svaka cast rano si krenuo u istrazivanje
Ja pred mjesec dana narucio kuhinju i sve uzeo od Boscha. Kad sam krenuo istrazivat i vidio more podataka reko neki srednji razred od Boscha i gotovo. Nemam ni vremena ni volje to sve pretrazivati.
Baš to, čovjek može izgubiti dane i dane u istraživanju i onda kupit vrhunski uređaj koji nikome nije krepao i baš tebi krepa prvi. Kao kad ti u servisu bilo čega vele, Vi ste prvi sa tim problemom. Osjećaj je poseban
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Covjek koji mi je slagao kuhinju (Kika) je preporucio AEG kao dobar omjer cjene i kvalitete.

Jedino ugradbeni fridge je whirpool jer jedini ima vanstandardno veliki da mi popuni ormar taman.
Ni prodavacu u Kiki nije jasno zasto samo Whirpool radi tako veliki fridge.

NOTE: kod pecnice navodno je dobro uzeti sa pirolizom. Googlaj... model koji sam uzeo je BOSCH HBA5784B0
AEG je odličan, ali ako misli sve od njega kupovati, možda se isplati u Austriju otić to kupit. Cijene tamo i tu su različite poprilično. S time da je AEG 2x skuplji od recimo BEKO, Gorenje, Končar etc.

Iako, npr. kad kreneš suđerice otvarati, vidiš da ima razlike i da je Candy tu top za ove low budget modele.

Sad, pečnica sa pirolizom je zadnji krik. Normalno da će svi reći da to treba uzeti. Hoće li to prelomiti stvar ? Teško. Više znači ovaj ventilator unutra nego piroliza. Vjerojatno neću tako govoriti kad ću je čistiti
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 21:57   #29
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Sad, pečnica sa pirolizom je zadnji krik. Normalno da će svi reći da to treba uzeti. Hoće li to prelomiti stvar ? Teško. Više znači ovaj ventilator unutra nego piroliza. Vjerojatno neću tako govoriti kad ću je čistiti
Nije zadnji krik, i da, nećeš tak govorit kad ju kreneš čistit

Bez toga više ne bi gledao pečnicu...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 23:14   #30
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Znači Bosch je klasu iznad?
Nisam znao...

@romul
Sam sebi si odgovorio.
Ti nemas vremena, ja imam, zato i krenuo ranije.

Stavljam sve na papir, da znam koliko me kosta useljenje.

Cjenovno je klasa iznad. Kvalitativno, imam bosch doma, beko, philips, samsung, lg bla bla bla
sve radi vec 8 godina. Dakle, svemu je garancija istela, sve radi i dalje. Prvo je riknuo LG tv nakon 7 godina, druga stvar koja je riknula je hotpoint ariston frizider nakon 8 godina.
RainZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na