Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2019., 16:45   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Pročiščivač zraka

Ne znam da li je već netko imao upit, no nisam mogao nać search-om. Vidio sam u kauflandu da imaju u ponudi nekakav pročiščivać zraka pa me zanima ako netko ima kakva iskustva. Jedan dan sam naišao na xiaomiev air purifier pa me i za njega zanima ako ga netko možda ima kakav je kolko često se moraju mijenjat filter itd. bitno mi je također da ima čišćenje od grinja i ostalih alergena.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 06:54   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,374
To je samo marketing, sve je jasno čim vidiš veličinu uređaja. Ne može on toliko brzo filtrirati koliko ga ti brzo možeš potrošiti pa opet moraš otvoriti prozor/vrata da se zrak obnovi. Ostaje pitanje i vlage. Ako želiš čist zrak, makni se iz grada, nema tu puno priče.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2019., 16:15   #3
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Nije tu problem u gradskom zraku već u prašini, ak imaš ljubimce, tim više.
Trenutni best buy ti je Xiaomi mi air 2, malo ga proguglaj.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 13:28   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,374
Pa i za prašinu je isto beskorisno. Ako može povući zraka u krugu jednog metra, puno sam i rekao. A za ljubimce ne znam što bih rekao. Volim ih, ali u stanu ih nikad ne bih držao.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 14:01   #5
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Kad izmisle odprašivač za nas stanare u gradovima kupit cu za svaku prostoriju po jedan i drzati ih 24/7 online.

Svaka 2-3 dana moram preci elemente krpom jer za 7 dana to izgleda sramotno koliko prasine padne. Isti drek ljeti ili zimi, nemam pojma kako to "ublaziti". Stvarno smo cisti stanari i ovih 35m2 lako odrzavamo, ne mogu zamisliti kako bi to izgledalo da imamo 55 kvadrata. I psa/macku/papigu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 14:55   #6
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pa i za prašinu je isto beskorisno. Ako može povući zraka u krugu jednog metra, puno sam i rekao. A za ljubimce ne znam što bih rekao. Volim ih, ali u stanu ih nikad ne bih držao.
Ja imam odvlaživač zraka u stanu, on ima lošiji filter nego što je hepa filter recimo....
Ali "čudesa" se nakupe na njemu, možeš si zamislit onda kaj se sve nakupi u hepa filteru.
Tako da te stvari nisu beskorisne, isprobaj prvo, pa onda prosudi
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 15:21   #7
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kad izmisle odprašivač za nas stanare u gradovima kupit cu za svaku prostoriju po jedan i drzati ih 24/7 online.

Svaka 2-3 dana moram preci elemente krpom jer za 7 dana to izgleda sramotno koliko prasine padne. Isti drek ljeti ili zimi, nemam pojma kako to "ublaziti". Stvarno smo cisti stanari i ovih 35m2 lako odrzavamo, ne mogu zamisliti kako bi to izgledalo da imamo 55 kvadrata. I psa/macku/papigu
Uffff, točno znam kako ti je. Meni se znalo nakupit u par dana toliko da se krenulo kolutat po podu kao u westernima. Najveći kontributor bio je tepih koji je masovno puštao dlake (sva prašina je bila plava u boji tepiha, pa sam tako skužio). Otkako sam ga maknuo, čak ni nakon tjedan dana nemam ni približno prašine koliko bi prije imao u 2 dana.

Xiaomi Air Purifier bi trebao pomoći, samo je pitanje koliko često treba mijenjat filter u takvim uvjetima.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 15:54   #8
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Svojedobno sam vršio 'istraživanje tržišta' na istu temi, pa mogu dati neke zaključke.
Nikada nisam kupio taj uređaj, ali sam došao do nekih zaključaka.
Naime, ovi pročišćivači/ionizatori veličine boce od 2 L su igračke bez obzira o proizvođaču i svaka kuna koju potrošiš na takav uređaj je bačen novac.
Imaš rabljenih Zepter uređaja za ispod 1000kn na Njuski, ali njihov set filtera kosta 100E i mijenja se 1 godisnje
Xiaomi Mi Air 2 mi se cini kao dobar deal a kosta manje od 200E i filter je 30 E (višeslojni cilindar 4 vrste filtera)
trex je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 16:00   #9
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,374
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ja imam odvlaživač zraka u stanu, on ima lošiji filter nego što je hepa filter recimo....
Ali "čudesa" se nakupe na njemu, možeš si zamislit onda kaj se sve nakupi u hepa filteru.
Tako da te stvari nisu beskorisne, isprobaj prvo, pa onda prosudi
Da nisam imao doticaja s tim, ne bih pričao bezveze.

Ti uređaji su premali da odrade posao kako spada. Povuče možda 1% smeća iz zraka, a potroši puno više energije. Treba spriječiti prašinu da se pojavi. Promjena tepiha u recimo one pletene od špage dosta pomaže, promjena posteljine u svilenu, ubacivanje kožnog namještaja itd. Tu se onda vidi puno veći napredak nego kod tih govanaca od uređaja.

Odvlaživač ne trebam jer mi je svuda suh zrak pa zato imam ovlaživače i to donekle djeluje. Doma šerpa s vodom na radijatoru, a na poslu imam jedan mali uređaj gdje samo bocu staviš naopako i jedan veliki kao friteza pa isparava iako i to sve manje koristim.

Da, HEPA je dosta dobar filter, imam ga u usisavaču i fino radi. Nakon nekog vremena se samo otrese vani, opere i vozi dalje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 16:42   #10
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Zavisi koji protok zraka ima.
Da, ima stvarno puno smeća ali ima i dobih stvari.
Odvlaživač sam samo naveo kao primjer.

E da, di ima za kupit hepa filtera koje režeš po mjeri?
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2019., 17:55   #11
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Najveći kontributor bio je tepih koji je masovno puštao dlake
Nemamo mi toga. Laminat, kauc od skaja i na njemu dekica (da ne bude zima pod guzicom). Na krevetu su nasi madraci (klasika, spuzva/pjena). Al tu su radijatori i plinsko centralno. Prasina je obicna sivkasta. Nedavno nas nije bilo doma 10 dana, zatvoreni prozori i radijatori, svejedno se nakupilo.

Imam i odvlazivac koji se lipo zastopa nakon mjesec dana, al taj ima i dobar protok pa nije ni cudno...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 11:36   #12
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Ja sam se sada nabrusio na Xiaomi.
Sve mi se čini da ću ga uzeti, samo nisam siguran da li da idem sa starim 2 ili novijim 2s
Koliko čitam, starom fali neki laserski senzor za prašinu, ali ima metalne ploče za hvatanje čestica električnim nabojem, dok 2s nema te ploče (ušteda na proizvodnji i transportu) pa je lakši masom.
Za sada mi se stariji model čini bolji

Edit:
Osim toga 2s ima ugrađen NFC čitač koji pročita tag s filtera i kada dođe vrijeme za promjenu filtera, uređaj kuži da filter nije promijenjen iako je korisnik napravio reset proceduru
To pravi probleme za nas koji smo škrti kupovati novi filter po preporuci i koji živimo na 20 puta čistijem zraku od kineskog, pa su potrebne modifikacije u vidu blokiranja RFID polja metalnom pločicom ako bi se filter htio koristiti dulje nego proizvođač to želi
Stari model tih problema nema, stisne se reset i vozi dalje dok se ne odlučite kupiti novi filter
Stari model FTW

Zadnje izmijenjeno od: trex. 28.03.2019. u 11:48.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 23:18   #13
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Naručio 2S, dolazi u pon./uto. pa kad isprobam malo javim dojam.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2019., 14:49   #14
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,662
Gdje si ga naručio?
Koliko vidim, najjeftiniji je u neutrinu za 1099kn.

Razmišljam se i ja da ga kupim.
Zna li netko koja je cijena u mi shopu u Arena centru?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 12:06   #15
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Gdje si ga naručio?
Koliko vidim, najjeftiniji je u neutrinu za 1099kn.

Razmišljam se i ja da ga kupim.
Zna li netko koja je cijena u mi shopu u Arena centru?
Preko firme sam naručio iz ABC date, dobio ga za 1030kn. Zasad se čini kul, moram još malo ga isprobat da bih mogao napisat točno šta mislim i isprobat onaj antialergijski filter.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 14:35   #16
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Mozda netko probao ovo?


https://m.youtube.com/watch?v=K9bIWI...e_continue=634


Nisam bas uspio naci kod nas tako velikih filtera, ali cini se kao dobra opcija za probati on budget
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2019., 23:15   #17
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Preko firme sam naručio iz ABC date, dobio ga za 1030kn. Zasad se čini kul, moram još malo ga isprobat da bih mogao napisat točno šta mislim i isprobat onaj antialergijski filter.
Iiii?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 11:08   #18
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
jel ima negdje kupit Xiaomi mi air, znači prva verzija, ovaj Xiaomi mi air 2, ima nfc tagove na filterima pa ih ne možeš samo ispuhati i vratitstari natrag, već treba novi.
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 17:59   #19
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Također sam u intenzivnoj potrazi za čistim zrakom, zapeo mi je za oko XIAOMI Mi Air Purifier Pro EU.

Također ne znam kojem bih filteru dao prednost, XIAOMI Mi Air Purifier Anti-formaldehyde Filter ili XIAOMI Mi Air Purifier Filter (Antibacterial). Navodno ovaj antibakterijski već ima sve funkcije ovog prvog + antibakterijski učinak, naravno.

Svako iskustvo je dobrodošlo.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 18:00   #20
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Evo da javim kolega me pitao kakva su mi iskustva.

Pa iskreno po ljeti me hladio kad ga stavim na najjače a ostalo nisam primjetio znači što se prašine tiče, grinja i ostalo 0 bodova, imam ovaj osnovni filter šta dolazi s njim.
Jedino gdje sam primjetio je odličan ako imate manju kuhinju ili neki prostor u kojem se puši i želite se što prije riješiti dima, on je idealan za to. Metnete ga na najjače i za max. pola sata usiše sav dim i ko da nitko nije pušio u prostoru, ista stvar je sa mirisima hrane, pečenja itd.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 18:14   #21
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Hvala ti na brzom odgovoru,

svakako mi je zanimljiva eliminacija mirisa duhana, pečenja i ostalih kulinarskih radnji.

Prašine kod mene ima na izvoz, preko cijelog dnevnog boravka je neki tapison star sigurno preko 20 godina, također su tu i zavjese, kako često nemam vremena ni volje za to počistiti prašinu se može skupljati lopatom.

Možda kod tebe ima dosta manje prašine pa se manje i primijeti učinak?

Koliko ti traje filter i kako izgleda nakon nekoliko mjeseci rada?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 18:33   #22
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Hvala ti na brzom odgovoru,

svakako mi je zanimljiva eliminacija mirisa duhana, pečenja i ostalih kulinarskih radnji.

Prašine kod mene ima na izvoz, preko cijelog dnevnog boravka je neki tapison star sigurno preko 20 godina, također su tu i zavjese, kako često nemam vremena ni volje za to počistiti prašinu se može skupljati lopatom.

Možda kod tebe ima dosta manje prašine pa se manje i primijeti učinak?

Koliko ti traje filter i kako izgleda nakon nekoliko mjeseci rada?
Ma vraga ima prašine brdo, samo kažem prašinu ne eliminira baš.

Filter traje stvarno dosta dugo, u ovih godinu dana skoro svaki dan je radio po pola dana i trenutno piše 97-98% da je filter.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 18:33   #23
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
WTF čovječe. U kakvim ti uvjetima živiš? To nije zdravo. Baci taj tepih

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 19:28   #24
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,662
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Također sam u intenzivnoj potrazi za čistim zrakom, zapeo mi je za oko XIAOMI Mi Air Purifier Pro EU.

Također ne znam kojem bih filteru dao prednost, XIAOMI Mi Air Purifier Anti-formaldehyde Filter ili XIAOMI Mi Air Purifier Filter (Antibacterial). Navodno ovaj antibakterijski već ima sve funkcije ovog prvog + antibakterijski učinak, naravno.

Svako iskustvo je dobrodošlo.
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Evo da javim kolega me pitao kakva su mi iskustva.

Pa iskreno po ljeti me hladio kad ga stavim na najjače a ostalo nisam primjetio znači što se prašine tiče, grinja i ostalo 0 bodova, imam ovaj osnovni filter šta dolazi s njim.
Jedino gdje sam primjetio je odličan ako imate manju kuhinju ili neki prostor u kojem se puši i želite se što prije riješiti dima, on je idealan za to. Metnete ga na najjače i za max. pola sata usiše sav dim i ko da nitko nije pušio u prostoru, ista stvar je sa mirisima hrane, pečenja itd.
Imam i pro i non-pro verzije. Zadovoljan sam sa obje.

Kao što je kolega Thermaltake rekao, stvarno je odlična stvar za bilo kakav dim i smrad.
Pogotovo sad tokom zime kad ne želiš baš zračiti prostoriju pola sata da bi smard ili dim izašao.

Samo za razliku od kolege, meni je pomogao i sa prašinom.
Odokativno, primjećujem bar 50% manje prašine po prostoriji u odnosu na prije, tako da nije ni to za odbaciti.

U svakom slučaju - super stvar, od mene preporuka!
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 22:33   #25
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,900
Prašinu vrlo efikasno riješava ionizator zraka. Pustiš ga primjerice da radi u preko noći u dnevnoj sobi i ujutro imaš šta vidjeti. Sve bijelo po podu i namještaju od prašine.

Ionizator sruši svu prašinu, pelud i sl. dolje, pa završiš posao sa krpom i saugerom. Alergičari tako puno lakše dišu.

Imam doma ionizator koji sam kupio u Chipoteci za 600kn prije 18god i još uvijek radi Nažalost već dugo ga nemaju.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 10:34   #26
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Jeli ovaj XIAOMI Mi Air Purifier Pro dodje već sa filterom ili se on posebno kupuje?
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 10:52   #27
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Uzmeš MI Purifier 2 ako ga igdje uspiješ naći jer na njemu filteri nisu kodirani.
Na 3 su filteri kodirani (imaju chip) i kada prođe 1 godina moraš kupiti drugi filter inače uređaj ne radi. Na dvojci samo resetiraš interval i voziš sljedećih godinu dana.
Nakon više od godine sam izvadio filter i otišao na kompresor da ga ispušem i nisam imao šta raditi, nije uopće prašine bilo.
On ti neće sakupljati prašinu niti mu je to namjena, a što e tiče filtera, meni na oko izgleda jednako kao i kada je bio nov.
Kod mene radi 24/7 na low brzini stalno a brzina se povećava automatikom kada se zapale 2 cigarete ili nešto slično (soba je jako velika)
trex je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 18:27   #28
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Uzmeš MI Purifier 2 ako ga igdje uspiješ naći jer na njemu filteri nisu kodirani.
Na 3 su filteri kodirani (imaju chip) i kada prođe 1 godina moraš kupiti drugi filter inače uređaj ne radi. Na dvojci samo resetiraš interval i voziš sljedećih godinu dana.
Nakon više od godine sam izvadio filter i otišao na kompresor da ga ispušem i nisam imao šta raditi, nije uopće prašine bilo.
On ti neće sakupljati prašinu niti mu je to namjena, a što e tiče filtera, meni na oko izgleda jednako kao i kada je bio nov.
Kod mene radi 24/7 na low brzini stalno a brzina se povećava automatikom kada se zapale 2 cigarete ili nešto slično (soba je jako velika)

ček kako to misliš neće skupljati prašinu??
ako je uključen, i u prostoriji ima prašine po podu i u zraku, zar je ne uvlači u sebe i zaustavlja na hepa filteru? pa trebalo bi valjda biti manje prašine ispod ormara i kreveta, što ne??
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 21:02   #29
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,900
Onaj gorespomenuti ionizator se u samo dva tjedna toliko naguta prašine po filteru da praktički više nema protoka dok ne ispušeš filter, a moj stan ima vrlo malo prašine.

Možda u onom slučaju ventilatori na ATX kućištu povuku svu prašinu iz sobe na filter, pa Xiaomi nema što povući
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 21:44   #30
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Kupio ovaj
https://klimatizacija.hr/odvlazivac-...proizvod-1025/

Odvlaživač sa hepa filterom i ionizacijom

Jest da košta, ali radi svoj posao
Mihael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na