Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2017., 01:59   #31
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Do zime planifam zatvoriti balkon, ideja je alu klizni prozori, ne treba mi roleta. Stoga dajte preporuke firmi da mogu slat upite i da vidimo koliko ce me to cca kostat.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 16:29   #32
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Također, ljeti bi se trebali staviti u "ljetni način" rada, a zimi u "zimski" (pritisak prozora na okvir).
Problem je šta pola ekipe ne zna uopće za to, a drugoj polovici se ne da štelat ih, pa se čude kad im nakon par godina počme zimi puhat kroz njih. Pa ih dodatno pritegnu, i onda u kratkom roku su spremni za promjenu brtvi.
To bi značilo kvaku prozora staviti pod 45 stupnjeva?
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2017., 14:23   #33
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,524
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pogledam, pa javim naknadno, nemam sad tu papire... neka meni nepoznata firma skroz, ali znam da su ugovorili još 2-3 posla u zgradi taj dan dok su nama stavljali stolariju

ljudi su doslovno ušli u stan i ono - e možete i nama izmjeriti i dat ponudu kad završite.
Jesi možda uspio pogledati o kojoj firmi je riječ?
Upravo takvu neku firmu i tražim.



Citiraj:
Autor Mattheous Pregled postova
Raspitaj se malo o RAL ugradnji i obrati pozornost na okove, nemoj neke no-name kupiti, imaš nekoliko kvalitetnih proizvođača okova pa odaberi.
Hvala, bacio sam već bio malo oko na to. No ono što mi je najvažnije u cijeloj priči je to da nađem dobre i pouzdane majstore. Koji će posao napraviti kako treba, i počistiti za sobom, a da neće morati netko popravljati.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 20:16   #34
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Hm, RAL ugradnja je ok kad gradiš kuću, pa stavljaš otvore prije fasade, no kad samo mjenjaš otvore na postojećem objektu, to je zajebancija. A IMO, baš i ne vidim neke prednosti RAL ugradnje. Neću reć da ih nema, no mislim da odnos uloženo/dobiveno baš i nije neki.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2017., 21:41   #35
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,333
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Do zime planifam zatvoriti balkon, ideja je alu klizni prozori, ne treba mi roleta. Stoga dajte preporuke firmi da mogu slat upite i da vidimo koliko ce me to cca kostat.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Samo nemoj kao neki susjedi iza ostaviti ruzinavu ogradu koja samo što ne padne na prolaznike. Jesi li prvi u zgradi ili su to neki već napravili?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 11:04   #36
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Samo nemoj kao neki susjedi iza ostaviti ruzinavu ogradu koja samo što ne padne na prolaznike. Jesi li prvi u zgradi ili su to neki već napravili?

Orjentacija balkona mi je iza zgrade, na dvoriste i tako da nitko u pravilu ne prolazi tamo. Zgrada je iz 2007. i za sad je sve stabilno i čvrsto, ograda (rukohvat) je od inoxa, tako da ne moze bitio "ruzinava".



Naravno, ovi inox rukohvati bi se odrezali da duzem dijelu terase, odnosno skinuli na ovom kraćem. Isto tako bi se na ovom kraćem dijelu nadozidao zid da bude u istoj visini kao i ovaj duzi dio. Na to bi isli klizni prozori bez roleta, znači samo staklo+okvir.

Crna Siso, dosao si tu , nahvalaio neku firmu i onda nestao.
Ali i vi ostali mozete slobodno napisa/preporučit firme za pvc/alu stolariju s kojojm ste imali pozitivna iskustva.

I trebam nekog zidara koji bi mi nadozidao taj komad zida i navukao fasadu sa vanjske strane na taj novi komad.

Unaprijed hvala
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 11:05   #37
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
na pm sam slao da se netko ne bi ljutio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 11:32   #38
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Tko se ljuti, zna se sta ga slijedi

Budem zvao pa javim jel su stvarno tako dobri.

Nevezano za stolariju, ali vezano za firme/obrte, posto zivimo u 2017. godini, firme bilo koje branse, ako nemaju mail ili ne odgovaraju u realnom roku na njega, jednostavno ne uzimam za ozbiljno. Sve telefonske rekla/kazala ponude/dogovore, jednostavno ne uzimam za ozbiljno.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 11:39   #39
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Ja mogu preporučiti Palus iz Ivanić Grada za PVC stolariju, rade sa Rehau profilima i Roto okovima, barem tada prije 3 godine.

Imam i jednu firmu sa lošim iskustvima, ali nebi to javno pisao. Isto koriste Rehau profile.

Palus mi je na jednom objektu radio samo jedan kuhinjski prozor, bez greške i kvalitetno ugrađen.
A druga firma mi je prije njih radila puno opsežniji posao na drugom objektu i potpuno zasrali sve, od proizvoda do ugradnje i sanacije zidova tj. špaleta.

To sam odmah trebao predvidjeti, jer sam tada tražio ponude od 10-ak firmi i bilo ih je više sa Rehau profilima, a na kraju sam birao prema najnižoj cijeni, iako su mi svi ispoštovali upit i poslali identične specifikacije prozora (2 slojno staklo i argon plus lowe premaz, alu rolete, vanjsko staklo deblje od unutarnjeg).
Sada mi je potpuno jasno zašto su oni imali dosta nižu cijenu od drugih koji su koristili iste profile.

Palus mi je nudio prozore, demontažu i montažu (bez klupica i obrade špaleta) za 19.500 kn, a firma koju sam odabrao je nudila to isto, plus unutarnje i vanjske klupice i obradu špaleta do farbanja za 17.500 kn.
Krucijalna greška je to bila.

Znači, nemojte birati isključivo prema cijeni.

Najbitnije od svega je montaža i da dobijete dobar dojam o čovjeku koji vam dolazi izmjeriti prozore, a i da isti čovjek na kraju to montira, a ne neki kooperanti ili da su 100 kilometara od mjesta gdje živite.

Danas bi uzeo 3 slojno staklo, mala je razlika u doplati, a inače od dobrih profila to su Rehau, Salamander, Kommerling, Gealan, Veka...druge ja osobno nebi gledao.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 11:56   #40
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
I da, oženili su me kod obrade špaleta sa 100 kn plus PDV po dužnom metru, a kad sam ih gledao kako rade tj. saniraju zidove, došlo mi je da ih prebijem.
Inače veliki dio nemaju praktički puno toga za sanirati nego samo malo ljepilom i to pazite "prstima" popuniti i probati malo izravnati...znači u minutu bočni dio prozora/zida popune ljepilom i to je cca 150 kn zarade (prozori su visoki oko 1.5 metra), i tako sa svake strane lijevo i desno, i naravno po dužini ispod klupice, ali ajde tu su špahtlom natrpali ljepilo, zapravo još lakše ali sve skupa 7.5 metara prozora puta 100 kn plus PDV, a to su obavili u možda 5 minuta.
Najviše su imali posla sa velikom rupom iznad rolet kutije i tu su brljavili strašno, koristili su prvo vunu da zapune rupu i onda stiropor i ljepilo, nakon čega je sve ostalo grbavo, neravno, dio stiropora viri...tu nema pomoći, a nema šanse da ih dobiješ nazad da poprave...

Uglavnom pazite da te zidarake radove ne dobijete u ponudi, jer nitko ne zna koliki će točno biti obim posla ovisno o pedantnosti montera i koliko će zida razvaliti.

A i 100 kn plus PDV po metru je suludo za malo fleksibilnog ljepila.

Ja nisam niti znao da oni to neće niti pogletati i izbrusiti da bi bilo ravno i glatko, otišli su sa potpuno grbavo odrađenom obradom špaleta i rekli da sam to i tražio u ponudi.

Kasnije sam zvao nove majstore koji su se zgražali kad su vidjeli što moraju pokušati srediti, nisu 100% uspjeli, jer jednostavno bi trebalo odštemati dijelove i nanovo to popraviti, ali za to čekam drugu priliku.

Tu se radi o kooperantima, i monteri i zidari...znači bježite od kooperanata i sav posao tražite da obavi ista firma.
Lak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2017., 11:56   #41
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
-->
Da, iz iskustva znam koji cirkus nastaje kad jedna firma izradi stolariju, druga ju montira, a treca radi špalete tj završnu obradu. S tim da sam u konkretnom slučaju imao situacija da je stolarija izrađena u Rijeci, montirana od strane firme iz Dugog Sela, a završne radove radio neki majstor sa Črnomerca. Radilo se o ukupnom poslu od 40k kn, ispalo na kraju poprilično lose.
Curenje, problemi sa roletama, nezatvaranje određenih prozora, i jos popriličan broj sitnih nepravilnosti.

To u pravilu u 90% slučajeva ne zavrsi dobro, odnosno 100% zadovoljstvom kupca.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 12:11   #42
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Apsolutno točno, svakakve kombinacije da bi se na kraju uštedilo ispadnu loše.
Pregovaranje kod cijene isto nije poželjno kad je stolarija u pitanju.
Prihvatite ponudu kakva je kada se odlučite za tu i tu firmu i sve hladno odradite.

Ja sam na kraju cijelog brljavog njihovog posla kroz nekoliko dana uočio jos brdo problema i grešaka na samim prozorima i skroz podivljao i natjerao gazdu firme na kompenzaciju...dobio sam na drugoj strani stana u istim dimenzijama nove prozore, ali nisam niti tamo baš zadovoljan i prozorima i radom majstora.

Svi prozori se i dan danas nakon 3 godine objese s vremenom pa ih na imbus moram narihtavati, i skoro na svim krilima su očito okove zasrali, pa kod otvaranja proizvode takve zvukove da se smrzneš kad kažem da su stari par godina.
Sva krila imaju sitne ogrebotine, znači sve je bilo loše, od radione i proizvodnje do ugradnje (ostavljali su nekakve plastične pločice koje su služile kao kajle ispod prozora umjesto da ih maknu na kraju ili da podkajlaju sa stirodurom ako već mora ostati da ne dolazi do toplinskog mosta...danas mi kroz rub prozora i zida u zimu probija i puše hladnoća...tada to nisam osjećao, jer je bilo ljeto)...uglavnom katastrofa sve skupa, a ne želim tu firmu niti vidjeti više.

Zato sam i pitao gore Syssa s kojom je to firmom toliko zadovoljan, jer pripremam se u skorije vrijeme na ugradnju ogromne klizne stijene.

Pa uz Palus bi tražio još poneku ponudu.

A ove koji su mi zasrali neću imenovati, ako nekoga zanima tu je PM.

Zadnje izmijenjeno od: Lak. 29.08.2017. u 12:27.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 12:37   #43
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
šibnem ti pm ako trebaš
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 12:38   #44
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Šibni
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 13:02   #45
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Po meni, nemas potrebe se suzdrzavati od spominjanja firme s kojom si u vise navrata bio izrazito nezadovoljan. Ali ako je to iz nekih osobnih razloga, daj na pm, čisto da znamo koga zaobić.

Iako tih firmi samo na području Zg ima more, ne vjerujem da sam bas takav baksuz da na kraju posao dogovorim sa takvom ili bas tom firmom.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 14:01   #46
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Nebi javno stavio ime jer su ispoštovali kompenzaciju iako je i s njom pokazano da je sve to dosta loše.
U tom trenutku da su trebali napraviti kuhana jaja, oni bi ih spekli na oko.

Danas je možda druga priča, učenje na greškama, tko zna, zato ih nebi imenovao ovdje, na PM može.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 15:31   #47
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Srale jel ovo uopce legalno, s obzirom na nekakav prostorni plan ili po cemu se vec to gleda? Ne mislim nista zlonamjerno, nego pitam cisto informativno.

Znam da su u Splitu neki balkoni pozatvarani u pvc i da je bilo po novinama kako je to divljastvo i ilegalno itd. Doduse radilo se o "standalone" balkonima, nešto kao npr. ovo i to zatvoreno full u PVC je sasvim nakaradno. U tebe je dosta drukcija situacija, posto je balkon prakticki "uvucen" u zgradu i izgleda kao mala soba bez zatvora.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 15:54   #48
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Srale jel ovo uopce legalno, s obzirom na nekakav prostorni plan ili po cemu se vec to gleda? Ne mislim nista zlonamjerno, nego pitam cisto informativno.

Znam da su u Splitu neki balkoni pozatvarani u pvc i da je bilo po novinama kako je to divljastvo i ilegalno itd. Doduse radilo se o "standalone" balkonima, nešto kao npr. ovo i to zatvoreno full u PVC je sasvim nakaradno. U tebe je dosta drukcija situacija, posto je balkon prakticki "uvucen" u zgradu i izgleda kao mala soba bez zatvora.

Dobro pitanje, iskreno nisam 100% siguran, ali, orjentacija mog stana je na "straznju" stranu zgrade, i sa balkona praktički gledam na krov susjedne kuce i bočnu stranu druge strane. Imeđu toga se vidi Sljeme i susjedov bazen

Ne postoji netko kome bi to moglo na bilo koji nacin smetat, balkon je uvučen i nista nece biti van gabarita. Susjed koji je na "prednjoj"strani je napravio isto i sve 5. Stvarno ne vidim kome bi to i zasto moglo smetat po bilo kojem parametru.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 16:12   #49
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Smiješ zagradit balkon, al moraš ostaviti vrata koja su bila i prije kroz koja se ide na balkon. Tako je nešto u igri.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 16:14   #50
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
To je zapravo lođa, a ne balkon

A zašto ju zatvaraš? Planiraš si povećati sobu iz koje se izlazi na tu lođu?

Ako ne, jesi razmišljao o ovako nečemu

http://www.groplast.hr/database/slik...zvodi/43_4.jpg

http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-36383286.jpg

Ne vidim poantu kliznih prozora ako se ta lođa legalizacijom ne misli pretvoiti u stambeni prostor.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 16:14   #51
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ma da, kazem, u tebe je dosta suptilna situacija i prakticki stavljas dva prozora pa sumnjam da bi itko radio probleme.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 16:54   #52
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
...



Naravno, ovi inox rukohvati bi se odrezali da duzem dijelu terase, odnosno skinuli na ovom kraćem. Isto tako bi se na ovom kraćem dijelu nadozidao zid da bude u istoj visini kao i ovaj duzi dio. Na to bi isli klizni prozori bez roleta, znači samo staklo+okvir.

... I trebam nekog zidara koji bi mi nadozidao taj komad zida i navukao fasadu sa vanjske strane na taj novi komad.

Unaprijed hvala
A zašto bi si komplicirao život angažiranjem dodatnih radnika (zidara) i trošenjem novca na zidanje i fasadu... zapravo ni onu ogradu od inoxa ne moraš micati... onaj tko će ti raditi alu stolariju izmjeri kompletni otvor i onda prozore napravi u visini prozora koji će doći na mjesto gdje imaš zid, a donji dio odnosno prazninu koja ostane zatvore nekom plastificiranom pločom pa se održavanje svodi na mokru krpu . Ja sam si tako napravio na stanu jer sam imao prije dupla drvena vrata koja nisu nikamo vodila (nemam balkon) i to iz stana izgleda ovako:




... a sliku izvana ti mogu poslikati kasnije... i da, prvi smo u zgradi prije 15-ak godina zamijenili drvenariju alu prozorima (Rehau) i nitko se nije od susjeda žalio što smo promijenili izgled (prozorima umjesto vratima).

I da, kad već radiš, napravi to kako treba i uzmi rolete i komarnike zajedno sa prozorima... mi smo zbog nedostatka love kad smo radili uzeli samo prozore za cijeli stan i onda išli nadograđivati roletama i komarnicima... možda sad misliš da ti ne treba, no zapravo ti treba
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 23:28   #53
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Ja renoviram kucu i imao sam majstore da pogletaju zidove i stropove, naravno zahebavali su se. nisu dolazili pa smo pred kraj prekinuli sve.

Sad sam zvao dva majstora da se pogleta druga ruka i poboji u klasicno bijelo i jedan mi kaze 25kn po m2 a drugi 26kn m2. Jesu to neke fer cijene ili?

Sve sam probap u životu ali građevinu ne, a to je baš najskuplja stvar u koju ulažem u životu.

Ne samo da se ne razumijem u to pa me žele oprat, nego ni ne rade kako treba
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 00:03   #54
Jooj
Premium
Moj komp
 
Jooj's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: De
Postovi: 165
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Jesi možda uspio pogledati o kojoj firmi je riječ?
Upravo takvu neku firmu i tražim.

Hvala, bacio sam već bio malo oko na to. No ono što mi je najvažnije u cijeloj priči je to da nađem dobre i pouzdane majstore. Koji će posao napraviti kako treba, i počistiti za sobom, a da neće morati netko popravljati.
evo ti jos malo :
https://www.youtube.com/watch?v=0SQGDA0k6R0

Inace radim u firmi koja izvozi vecinu stolarije van tj njemacka austija, irska... i tamo obavezno rade ral montazu. dok kod nas je jos uvijek wtf is ral montaza ???
kao i da kupuju sve sa troslojnim staklom. kod nas dvoslojno u vecini slucajeva iako se sve vise trazi troslojno

sto se tice zimskog/ljetnog nacina to bi trebalo svakako radit i sigurno se brtve dulje ocuvaju.a na vecini okova je podmazivanje jednom godisnje obavezno, iako ako cemo realno rijetko se to radi
Jooj je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 02:18   #55
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova

Sve sam probap u životu ali građevinu ne, a to je baš najskuplja stvar u koju ulažem u životu.

Ne samo da se ne razumijem u to pa me žele oprat, nego ni ne rade kako treba
To sam i ja primjetija tijekom adaptacije prošle godine. Momci šta su mi stavljali strojno estrih su totalno zasrali stvar pa sam morao na 25 kvadrata u dnevnom boravku stavljati masu za izravnavanje jer sam imao ~2 cm razlike u visini pa me brinulo kako će mi laminat na takvoj podlozi funkcionirati. Aposolutno ne postoji razlog da se estrih postavi tako loše u 2016. godini kada se sve radi strojno i sa svim dostupnim znanjima, ali eto.

Uglavnom, zvao sam druga 2 majstora da mi dođu naliti masu za izravnavanje i to me došlo 1800kn za nekih 5 sati posla (900kn materijal + 900kn ruke, otprilike). To je bolje zarada nego u programera.

Citiraj:
Autor Jooj Pregled postova

Inace radim u firmi koja izvozi vecinu stolarije van tj njemacka austija, irska... i tamo obavezno rade ral montazu. dok kod nas je jos uvijek wtf is ral montaza ???
kao i da kupuju sve sa troslojnim staklom. kod nas dvoslojno u vecini slucajeva iako se sve vise trazi troslojno
Da, ja sam imao ponudu 5 komora ili 6 komora, isti brand. Razlika je bila 3000 kn između te dvije ponude. Sad je pitanje isplate li se jeftiniji prozori + RAL ili skuplji prozori bez RAL ugradnje. Naravno, većina majstora ne zna odgovor na to pitanje, nije sad da se bave tim poslom 12 sati dnevno, 5 dana u tjednu.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 10:01   #56
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
@LAK i Bertone

Ta lođa je ujedno i najveci izvor svjetlosti u stanu jer se na nju ide preko klizne staklene stjene 2,5x2,4,m. Poanta svega je da bi htio taj balkon/lođu napraviti iskoristivijim prostorom, jer ovako kako je trenutno, mogu drzat samo prazne gajbe pive i gume/felge. Svaka kiša/vjetar/prasina zavrse na njoj i samim tim se smanjuje i njezina uporabna vrijednost (kao mini skladiste, prostor za susenje rublja i sl. Znači ne mislim od balkona raditi zivotni prostor, vec samo bolje iskoristiv, pomoćni.
Ovo sto je Lak stavio je isto super rjesenje, ali ono radi jednu meni neprihvatljivu stvar, a to je da zatvara svjetlo kad je zatvoreno, a meni treba nesto sto ce propustat svjetlo bilo zatvoreno/ili otvoreno. Nakon dosta preispitivanja vastitih potreba i navika, ovo sa kliznim ALU stjenama se pokazalo kao najbolje, najpraktičnije, zadovoljava sve moje potrebe i nije pretjerano skupo.
Kad je zatvoreno, nema kise/vjetra/prasine/hladnoce tj stiti od svih vremenskih utjecaja i propusta svo svjetlo. Ako trebamo dobit efekt prozračnosti terase, jednostavno se otvore objes stjene i dobije se velika otvorena povrsina sa dobrim protokom zraka. Tako da bi ovim rjesenjem zadrzao efekt terase, ali rijesi problem otvorenosti terase.

Plus sto je to sjeverena strana i definitivno ce se po zimi osjetit to sto je lođa zatvorena.

@Bertone
Znam da se stvar (ne)potrebno komplicira, a ovim zidićem, ali, meni su iskreno te ispune gadne u 3pm. Smanjenjem povrsine same stolarije dobiva se na njenoj čvrstoći i postojanosti, plus sto mi je neopisivo ljepse, i unutra cu imati mramornu klupčicu koja je jako zgodna stvar. I da to u globalu vizualno liči na nesto. A mislim da taj zid nebi trebao kostati vise od parsto kuna (ciporex, zbuka, 0,3 boje za fasadu, mramor cu probat skinuti i ponovo zaljepit)
-->
@LAK i Bertone

Ta lođa je ujedno i najveci izvor svjetlosti u stanu jer se na nju ide preko klizne staklene stjene 2,5x2,4,m. Poanta svega je da bi htio taj balkon/lođu napraviti iskoristivijim prostorom, jer ovako kako je trenutno, mogu drzat samo prazne gajbe pive i gume/felge. Svaka kiša/vjetar/prasina zavrse na njoj i samim tim se smanjuje i njezina uporabna vrijednost (kao mini skladiste, prostor za susenje rublja i sl. Znači ne mislim od balkona raditi zivotni prostor, vec samo bolje iskoristiv, pomoćni.
Ovo sto je Lak stavio je isto super rjesenje, ali ono radi jednu meni neprihvatljivu stvar, a to je da zatvara svjetlo kad je zatvoreno, a meni treba nesto sto ce propustat svjetlo bilo zatvoreno/ili otvoreno. Nakon dosta preispitivanja vastitih potreba i navika, ovo sa kliznim ALU stjenama se pokazalo kao najbolje, najpraktičnije, zadovoljava sve moje potrebe i nije pretjerano skupo.
Kad je zatvoreno, nema kise/vjetra/prasine/hladnoce tj stiti od svih vremenskih utjecaja i propusta svo svjetlo. Ako trebamo dobit efekt prozračnosti terase, jednostavno se otvore objes stjene i dobije se velika otvorena povrsina sa dobrim protokom zraka. Tako da bi ovim rjesenjem zadrzao efekt terase, ali rijesi problem otvorenosti terase.

Plus sto je to sjeverena strana i definitivno ce se po zimi osjetit to sto je lođa zatvorena.

@Bertone
Znam da se stvar (ne)potrebno komplicira, a ovim zidićem, ali, meni su iskreno te ispune gadne u 3pm. Smanjenjem povrsine same stolarije dobiva se na njenoj čvrstoći i postojanosti, plus sto mi je neopisivo ljepse, i unutra cu imati mramornu klupčicu koja je jako zgodna stvar. I da to u globalu vizualno liči na nesto. A mislim da taj zid nebi trebao kostati vise od parsto kuna (ciporex, zbuka, 0,3 boje za fasadu, mramor cu probat skinuti i ponovo zaljepit)
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 11:08   #57
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
@srale7, danas ti dobar zidar uzme par sto kuna za dobar dan i onda ti tek naplati posao ... al idobro, ako hoćeš šogor ima građevinsku firmu pa ga mogu pitati kako stoji sa poslom, odnosno da li ima vremena pa ti pošaljem podatke na pp (ako ništa drugo da ti kaže cijenu).
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 11:16   #58
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Može, salji na PP i zahvaljujem unaprijed na info
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 12:00   #59
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Kod onih harmo grilja sa slika, letvice se mislim mogu pomicati okomito/vertikalno i propuštati svjetlost.
Ali ne kao obično staklo.
Tu kod mene je susjed ugradio PVC klizne prozore bez roleta na lođu, ok izgleda.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 12:56   #60
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Da, ali to nije ono sto zelim, jer zelim svjetlo i termo izolaciju, a to se sa tim griljama ne moze dobit.

PVC klizna priča isto nije bas neko najsretnije rjesenje, jer su vodilice/mehanizmi jako skupi, PVC prozori teski i usljed čestog koristenja jednostavno razbeyu te skupe vodilice. Uglavnom Alu profil sa vec ugrađenim vodilicam je najbolje rijesenje, jer jedini pokretnio dio su kotačići u pojedinom krilu i to je to, nema se sta strgat.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na