Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2017., 10:15   #31
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
a da si dao neki link da vidimo kak izgleda taj mokkaminator??

i sad se čudiš cijeni boljih aparata a i sam kupuješ lavaziju koja je poprilična u cijeni..
zar ti nije lakše ić na gugl i utipkat "moka" nego ovdje cijelu rečenicu? u primorju, istri, i cijeloj italiji je moka glavni (ili barem uobičajen) način kuhanja kave. doma. daleko od toga da ljudi ne kuhaju tursku, ali moka nije nepoznanica kao preko učke, gdje kad nekom kažeš da ne piješ tursku, dobiješ obrve dignute do plafona i pitanje "a kaj piješ?!"

i nisam se bunio na cijenu kave (btw lavazza koju kupujemo je jeftinija od svog šita koji se prodaje na lokalnom tržištu, frank 100kn kila, barcaffe isto tako... lavazza 50tak kn kad je na akciji , jedino moraš rastegnut do italije, šta meni nije neki problem).

nego me zanimalo - zašto davat toliko para za aparat za kavu? ajde ako imaš gro love, pa pljuneš 4k kn za mašinu čisto jer možeš, ali kad si nategnut s financijama, i onda gledaš takav (imho nepotreban) aparat, kad istu stvar napravi moka od 30 eura. i troši manje kave.
ima ih i različitih veličina, pa imaš moku za 1 šalicu, za 3,5...

jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 11:05   #32
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
zar ti nije lakše ić na gugl i utipkat "moka" nego ovdje cijelu rečenicu? u primorju, istri, i cijeloj italiji je moka glavni (ili barem uobičajen) način kuhanja kave. doma. daleko od toga da ljudi ne kuhaju tursku, ali moka nije nepoznanica kao preko učke, gdje kad nekom kažeš da ne piješ tursku, dobiješ obrve dignute do plafona i pitanje "a kaj piješ?!"

i nisam se bunio na cijenu kave (btw lavazza koju kupujemo je jeftinija od svog šita koji se prodaje na lokalnom tržištu, frank 100kn kila, barcaffe isto tako... lavazza 50tak kn kad je na akciji , jedino moraš rastegnut do italije, šta meni nije neki problem).

nego me zanimalo - zašto davat toliko para za aparat za kavu? ajde ako imaš gro love, pa pljuneš 4k kn za mašinu čisto jer možeš, ali kad si nategnut s financijama, i onda gledaš takav (imho nepotreban) aparat, kad istu stvar napravi moka od 30 eura. i troši manje kave.
ima ih i različitih veličina, pa imaš moku za 1 šalicu, za 3,5...

S čime melješ?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2017., 11:39   #33
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
moj aparat je dosao 100 chf, piknem unutra kapsulu, stisnem gumb i to je to. nema paljenja plina, mljevenja, rastezanja do italije i sl

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 12:42   #34
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
Zašto da bilo šta meljem? Pa neću kupovat kavu u zrnu...

A to na kapsule mi je posebno odvratno.

Vi "prekoucke" ne znate za dobru kavu nhf.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 01:10   #35
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,849
Pozdrav, ima li netko ove marke:
https://www.mall.hr/aparati-za-espre...presso-ad4404r
https://www.mall.hr/aparati-za-espresso-kavu/camry-aparat-za-kavu-cr4405b

Dosta su jeftini pa ne znam "valja" li to išta?

Ako ne, imate li kakve preporuke za aparat u koji ide obična samljevena kava tj. da ne moram kupovati npr. one dolce gusto kapsule i slično?
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 16.09.2017. u 13:19.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 01:38   #36
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Vi "prekoucke" ne znate za dobru kavu nhf.
Generaliziraš nepotrebno.

Osobne također ne pijem tursku osim u izuzetnim prilikama ako je to jedini izbor. Doma se uredno "moka pot". Komplet ima kakvih 30 godina ak ne i više, posuda za vodu je jedino pocrnila malo, aluminij jbg.
Bome dobra cijena za Lavazzu, kila 7 eura, pošalji meni kod nas je najjeftinija "creme" i ona je 25-26 kn 250 grama. Najskuplje je one crno pakiranje, 43 kn 250 grama

Illy mi nije opravdala cijenu kod nas. 80+ kn za 250 grama ne vrijedi.
Isprobao sam valjda sve s našeg tražišta koje se mogu nać u dućanima i Lavazza mi najbolja. Čak i generička Spar marka je super bila, bolja od mnogih renomiranih imena.
Jedino mi još preostaje zavirit u neki specijalizirani dućan kave pa isprobat neke "divlje" i rijetke. Jel postoji uopće takav dućan kod nas?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 08:47   #37
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Probaj Teneo, Cogito i Elis...

Teneo imaš na Trešnjevačkom kod konzuma
Cogito imaš u Žerjavićevoj, preko puta špara, caffee U Dvorištu
Elis, Ilica kod Britanca
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 12:06   #38
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,849
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Pozdrav, ima li netko ove marke:
https://www.mall.hr/aparati-za-espre...presso-ad4404r
https://www.mall.hr/aparati-za-espresso-kavu/camry-aparat-za-kavu-cr4405b

Dosta su jeftini pa ne znam "valja" li to išta?

Ako ne, imate li kakve preporuke za aparat u koji ide obična samljevena kava tj. da ne moram kupovati npr. one dolce gusto kapsule i slično?
Nitko nema ovako nešto?
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 16.09.2017. u 13:19.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 13:03   #39
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 977
Za kucnu upotrebu bolje netreba (po meni)
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2017., 13:35   #40
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Ako netko traži slučajno.
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...-ECAM21.117.W/
Vrhunski stroj, pogotoov za te novce.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2017., 13:39   #41
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Ima tko, il zna nekoga tko ima krepani Dolce Gusto Oblo? Imam dotični aparat i ženi je pala zadnja strana i polupala se. Pa ako netko ima i voljan je mjenjat za porciju ćevapa nek se javi.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 15:31   #42
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Žena i ja kupili Breville vcf045x
Odličan je, ja pijem espresso, tj ristretto i volim kad imam kontrolu nad samim pritiskom kave u ručki, jer volim da se malo jače pritisne, da bude intenzivniji okus kave.
Baš mi je danas došao novi mlinac za kavu, keramički mlin, fino podešavanje, odlično melje

Inače, koju kavu kupujete?
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 18:36   #43
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Žena i ja kupili Breville vcf045x
Odličan je, ja pijem espresso, tj ristretto i volim kad imam kontrolu nad samim pritiskom kave u ručki, jer volim da se malo jače pritisne, da bude intenzivniji okus kave.
Baš mi je danas došao novi mlinac za kavu, keramički mlin, fino podešavanje, odlično melje

Inače, koju kavu kupujete?
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Probaj Teneo, Cogito i Elis...

Teneo imaš na Trešnjevačkom kod konzuma
Cogito imaš u Žerjavićevoj, preko puta špara, caffee U Dvorištu
Elis, Ilica kod Britanca
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 19:27   #44
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,289
Za Elis imam pohvale, odlični su.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2017., 19:36   #45
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Znam za sve ta mjesta.
Meni je interesiralo kakvu kavu volite

Meni je recimo super kad kava ima onaj blago kiselkasti voćni okus, takvu kavu volim.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 10:51   #46
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Opa, živnula je tema. Baš mi je drago
Da li je itko uspoređivao Franck Stretto i neku ponuđenu Lavazzu?
Ja sam "osuđen" na kupnju mljevene kave i Franck Espresso (zeleni) mi je očaj, kao da pijesak pakiraju. Davno sam probao Lavazze koje se mogu kupiti u Kauflanda i Interspara ali su mi bile loše (previše jake,a bez pjene).
Mislim da sam ih čak bacio, jer nisu bile za piće
Jedan način za riješiti problem je početi kupovati Illy, ali je 3x skuplja od Francka.
Drugi je kupiti Franck Stretto u zrnu i nositi ga nekome na mljevenje.
Problem je u čemu ga sačuvati 4-5 tjedana koliko mi traje 1 kg?
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 11:14   #47
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Koristim stariju varijantu Gaggie Classic, probao sve kave sto se nude na nasem trzistu po razno raznim soping centrima, Uglavnom moja Gaggia jedino normalno radi sa Illy kavom, sve ostale mljevene kave za espesso su prekrupno mljevene i onda voda jednostavno proleti kroz pak i kava bude bljutava i prazna.
Druga opcija je kupovina kvalitetnog grindera i nabava kave u zrnu. Grinder je oko 100E+zauzimanje mjesta u maloj kuhinji, tako da se i nakon par godina drzim Illya koji se povremeno da naci i na akciji, jer inace je oko 82 kn za 250g.
-->
Koristim stariju varijantu Gaggie Classic, probao sve kave sto se nude na nasem trzistu po razno raznim soping centrima, Uglavnom moja Gaggia jedino normalno radi sa Illy kavom, sve ostale mljevene kave za espesso su prekrupno mljevene i onda voda jednostavno proleti kroz pak i kava bude bljutava i prazna.
Druga opcija je kupovina kvalitetnog grindera i nabava kave u zrnu. Grinder je oko 100E+zauzimanje mjesta u maloj kuhinji, tako da se i nakon par godina drzim Illya koji se povremeno da naci i na akciji, jer inace je oko 82 kn za 250g.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 12:48   #48
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Baš se to meni događalo sa većinom probanih kava.
Imam Gaggia Baby Class.
Franckova je dobro mljevena, ima pjene, ali jednostavno je okus loš. Valjda je loše zrno...

Ustvari, još pokušavam dobiti okus kave kao u kafiću koji pravi dobru kavu. Za sada samo sa Illy to postižem.
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 13:05   #49
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Ja sam doma na Gaggiom postigao jako dobar okus, slobodno mogu reci dosta bolji od random okusa po bircevima, gdje mi cesto esspreso bude spaljen i prejak.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 13:20   #50
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,479
Hm, meni Illy nije draga po ukusu.
Možeš probati crnu Lavazzu, dobar ukus, za moj aparat paše kako je mljevena al je zaheb šta je fino skuplja.

Jednom sam za probu uzeo iz lok. kafića izvjesnu količinu mljevene kave,
ne mogu se sad sjetiti koje marke, doma bi mi ispala približno ista (recimo 90%),
vjerojatno zbog nešto manjeg tlaka.

Nije ti prekrupno mljevena nego je preblaga / šroteks / "laganija" i predviđena za one šta je piju na litre. Mi bi u žargonu rekli "šporka voda".
Desi se tu i tamo da naletiš takvu vrstu. Tada naprosto miješam sa nekom drugom u nekom omjeru.
Za (kućne) aparate je obično veći zaheb ako je presitno mljevena pa slabija pumpa je teško probije ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 14:49   #51
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 273
Jucer dobio kao poklon:



O cemu se tocno radi tek trebam saznati
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 16:09   #52
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,690
Nazalost ne, radi se o prekrupnoj granulaciji i voda kroz pak prođe za 7-8 sec, a za dobar espresso treba cca 20 sec. Prekrupna granulacija za moj aparat, ofc.
Od kava koje su prosle kroz moja aparat, sve vrste Lavaze (i ta crna koja je kao najbolja) vise vrsta francka, barcaffe, Špar premium, kava u rifuzi iz Ellisea i Tenea i vjerojatno sam neke zaboravio.

U razgovoru sa konobarom u Eliseu, prilikom kupovine njihove kave, samljeo mi je na granulaciju „3“ tj oni na tu melju svoju kavu koju posluzuju. Za moj relativno slabi aparat je to očito prekrupno i tlak +temperatura vode jednostavno nisu dovoljno jaki/konstatni i prođu kroz kavu i ne izvuče se ono najbolje.
Zanimljivo mi je da i Illy nije svaki put iste granulacije, u vecini slučajeva je ok, ali tu i tamo mi se zaleti limenka koj je malo sitnija i to za uzrok ima to da se aparat muči , tj voda ide sporo i espreso nerjetko traje i po 30 sec, sto opet nije dobro. Taj problem se lako rijesi stoi se jednostavno puno manje stsisne pak tamperom, ali dok je obrnuta situacija (granulacija prekrupna) mozes stisnut kako god zelis, svejedno voda prebrzo proleti i dobije se drek od kave.
-->
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Hm, meni Illy nije draga po ukusu.
Možeš probati crnu Lavazzu, dobar ukus, za moj aparat paše kako je mljevena al je zaheb šta je fino skuplja.

Jednom sam za probu uzeo iz lok. kafića izvjesnu količinu mljevene kave,
ne mogu se sad sjetiti koje marke, doma bi mi ispala približno ista (recimo 90%),
vjerojatno zbog nešto manjeg tlaka.

Nije ti prekrupno mljevena nego je preblaga / šroteks / "laganija" i predviđena za one šta je piju na litre. Mi bi u žargonu rekli "šporka voda".
Desi se tu i tamo da naletiš takvu vrstu. Tada naprosto miješam sa nekom drugom u nekom omjeru.
Za (kućne) aparate je obično veći zaheb ako je presitno mljevena pa slabija pumpa je teško probije ...
Nazalost ne, radi se o prekrupnoj granulaciji i voda kroz pak prođe za 7-8 sec, a za dobar espresso treba cca 20 sec. Prekrupna granulacija za moj aparat, ofc.
Od kava koje su prosle kroz moja aparat, sve vrste Lavaze (i ta crna koja je kao najbolja) vise vrsta francka, barcaffe, Špar premium, kava u rifuzi iz Ellisea i Tenea i vjerojatno sam neke zaboravio.

U razgovoru sa konobarom u Eliseu, prilikom kupovine njihove kave, samljeo mi je na granulaciju „3“ tj oni na tu melju svoju kavu koju posluzuju. Za moj relativno slabi aparat je to očito prekrupno i tlak +temperatura vode jednostavno nisu dovoljno jaki/konstatni i prođu kroz kavu i ne izvuče se ono najbolje.
Zanimljivo mi je da i Illy nije svaki put iste granulacije, u vecini slučajeva je ok, ali tu i tamo mi se zaleti limenka koj je malo sitnija i to za uzrok ima to da se aparat muči , tj voda ide sporo i espreso nerjetko traje i po 30 sec, sto opet nije dobro. Taj problem se lako rijesi stoi se jednostavno puno manje stsisne pak tamperom, ali dok je obrnuta situacija (granulacija prekrupna) mozes stisnut kako god zelis, svejedno voda prebrzo proleti i dobije se drek od kave.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2017., 19:25   #53
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ja recimo illy kroz svoj espresso aparat vise ne znam koliko da stisnem, ili procuri kroz njega, ili nece uopce da prolazi

lavazza zlatna i amen.

uzeo za doma Nespresso Ventruoplus, dobra je skroz kava
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2018., 02:32   #54
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Evo da dignem temu. Dakle imao sam Gaggia New Baby Class, strava aparat. I nikako dobit dobru kavu. Uzmem i neki profi mlinac, La cimbali ili tako nešto i s njim kada tek sameljem kavu bude odlična (Julius Crem caffe). Ali malo mjesta u kuhinji, napor svakih par dana donositi mlinac, otpakirat ga, samljeti zrna i nakon toga sve počistiti...Jednostavno sam zaključio da je vrijeme za upgrade. Prodao Gaggiu, mlinac nisam još stigao oglasiti i kupio Melita automatic. Preporodio se. Kava za 2 koplja bolja od bilo kojeg Delonghi automata kojeg sam probao i jednaka onoj koju sam dobijao iz Gaggie. Cijena je oko 4500kn.

Sada vidim da ništa Franckovo ne valja
Strettu sam 2 puta po 1kg dao šansu, to je takvo smeće za ne povjerovati. Julius je neusporedivo bolji.
Sada opet moram probati iz Elisa ali u zrnu, a ne da mi pošalju samljeveno.
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2018., 12:06   #55
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Moje iskustvo s tim automaticima je onak.... U firmi imamo Juru, i njegov mlinac jednostavno ne možeš podesiti da jako fino samelje kavu da ti jedan ristretto ima protok u duljini od 20-30 sec....jednostavno je nemoguće.
Da se razumijemo, radi se o Jura j9 aparatu, dakle "malo" bolji aparat.
Onda dofuram svoj ručni mlinac, keramički, sameljem kavu, ubacim u Juru i kava znatno sporije ističe i bude puniji, bolji okus kave.
Ti automatici su praktični, ali ne možeš dobiti s njima rezultat kao kad ručno samelješ kavu, ili na nekom boljem automatskom mlincu.

Franck kava....no no no
Probaj si Covim
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2018., 15:36   #56
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Covi kava? Nikad cuo. Daj link


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2018., 18:38   #57
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
franja je izbacila novi blend pa probaj i kod njih.
mogu ti samljeti ako želiš, ali prodaju i u zrnu.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2018., 15:56   #58
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
meni je ovaj bomba.
a kava najbolja mljevena mi je arabesca.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2018., 14:23   #59
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor mdodig Pregled postova
Covi kava? Nikad cuo. Daj link


Sent from my iPhone using Tapatalk


Covim

http://www.covimcaffe.it/

Kava je odlična
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2018., 20:49   #60
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,662
Ja sam završio na Delonghi Magnifica S aparatu, kupio sam ga na akciji za 2999 u elipsu.
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...-ECAM21.117.W/
aparat

Mogu reći da sam stvarno oduševljen sa strojem - odlična kava, jako jednostavan za upotrebu i održavanje, a i meni oku ugodna mašina.

Za sad ga kombiniram sa Movenpick Arababica kavom (nekih 100kn 1kg u mulleru), meni je kava perfektna, pogotovo ako uzmem cijenu u obzir.

Apsolutno preporuka i za aparat i za kavu!
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na