Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2017., 15:57   #1
Blaž
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
Question Aparat za kavu/espresso

Molio bi preporuku aparata za kavu, cijena do 1500kn. Idealno bi bilo i da melje kavu u zrnu, ali sumnjam da postoji za takav buđet.

Meni je ovaj upao u oko, da li ga netko ima? Na sto paziti kod kupnje?

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/a...VILLE-VCF045X/


I bonus pitanje za kavoljupce, koja vam je najdraza kava? Meni je do sada Lavazza bila vrh, no od jucer mi je Illy na prvom mjestu. Pricam o kucnoj "turskoj", Illy mi je prva kava bez grdog aftertaste-a, bas odlicna kava ali debelo pre skupa (1kg = 320kn).
Blaž je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 16:25   #2
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
To da je Illy najbolja kava nije neka novost. I to da si je rijetki mogu priustiti isto tako.

Meni je Segafredo fina, nedavno je probao od kad se Barcaffe brutalno pogorsao.
Pili smo i Lavazzu, ali Segafredo mi je fini i nema nikakav aftertaste (nije ni Barcaffe prije imao iskreno).
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2017., 19:51   #3
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Elven, misliš li na pogoršanje Barcaffea kad se kuha kao turska kava?

Ja kupujem Barcaffe zadnjih 2 godine i također mi se čini da je zadnjih mjesec ili 2 lošiji okus, pijem je kao tursku kavu.

Često Barcaffe bude na akciji za 50kn/kg, onda kupim veće količine (i veća pakiranja), pa mi recimo pakovanje od pola kg stoji duže vremena otvoreno. Možda to utječe na okus.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 19:54   #4
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mattheous Pregled postova
Elven, misliš li na pogoršanje Barcaffea kad se kuha kao turska kava?

Ja kupujem Barcaffe zadnjih 2 godine i također mi se čini da je zadnjih mjesec ili 2 lošiji okus, pijem je kao tursku kavu.

Često Barcaffe bude na akciji za 50kn/kg, onda kupim veće količine (i veća pakiranja), pa mi recimo pakovanje od pola kg stoji duže vremena otvoreno. Možda to utječe na okus.
Da mislim na kavu kad se kuha kao turska.
Jako brzo ishlapi to je istina, plus sto mi se cini da vec kad otvorim pakiranje je ishlapila dosta. Kao da su se pogorsala pakiranja, pa nije dobro zatvoreno. Ili zato jer nije vakumirano (iako to prije nije bio problem).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2017., 20:05   #5
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Prava šteta, nadam se da okus Barcaffea neće propasti. Drugi brandovi su mi loši pa ne bih želio opet u potragu.

Prije možda 6-7 godina mi je Gloria bila dobra pa je i ona totalno propala šta se tiče okusa, slično i Arabesca.

Victoria i Franck su oduvijek bile loše.

To valjda budu kvalitetniji dok ne osvoje dio tržišta pa onda počnu prodavati lošiju kavu (da vrate uloženo).
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 00:22   #6
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Mattheous Pregled postova
Prije možda 6-7 godina mi je Gloria bila dobra pa je i ona totalno propala šta se tiče okusa, slično i Arabesca.

Victoria i Franck su oduvijek bile loše.
Tada negdje je Gloria prodana Francku, i proizvodnja je premještena u ZG. Victoria ti je Franck isto proizvođač.

Očito ti ne odgovara Franck. 😀
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 04:03   #7
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 977
Ja kupujem u špara njihovu, pije nas više i niko nije reka "meni nevalja". Nije nesto wooow, al placat skuplje kavu kad se dnevno na aparat skuva bar 5 kava, ne isplati mi se. Uzmem neku "bolju" kad bude na akciji
Imam aparat sa slike vec skoro 2g i nikakvih problema. Naravno sve ja to cistim i nedam nikome da to radi osim mene. Tehnika je moj "posal"

I nisam zna da illy ima tursku kavu
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 09:23   #8
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Imam aparat sa linka od prije nove godine i njega mogu osobno preporuciti. Radi oke kavu, dovoljno pjenastu, a i sam mlaz pare za izradu pjene od mlijeka je dobar tako da sve ukupno kava ispadne super.

Poštosmoi ja i žena kavopije kuha se po nekoliko puta na dan i za sada sve super.

A što se same kave tiče, nisam još uzimao nešto skuplje, baš zato što se često kuha pa se možda ne bi isplatilo baš. Od jeftinih kava koje su mi tu po dućanima dostupne su mi oke Auslesse Mellita i Dallmayir koju trenutno pijem
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 10:11   #9
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Blaž Pregled postova
Molio bi preporuku aparata za kavu, cijena do 1500kn. Idealno bi bilo i da melje kavu u zrnu, ali sumnjam da postoji za takav buđet.

Meni je ovaj upao u oko, da li ga netko ima? Na sto paziti kod kupnje?

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/a...VILLE-VCF045X/


I bonus pitanje za kavoljupce, koja vam je najdraza kava? Meni je do sada Lavazza bila vrh, no od jucer mi je Illy na prvom mjestu. Pricam o kucnoj "turskoj", Illy mi je prva kava bez grdog aftertaste-a, bas odlicna kava ali debelo pre skupa (1kg = 320kn).
ispod segafreda ne idi. kada je na akciji to je best buy. lavazza po meni tu negdje. probaj franju - zna biti ok. e da, zaboravih: govorim o kavi u zrnu. naravno: illy je TOP, ali to pije mali broj ljudi u hr. standard je takav - ništa drugo.
što se tiče poluautomata ako možeš uzmi ovaj: de longi. dolazi u crnoj, crvenoj i srebrnoj boji. cjenovno u hr do cca 2400 kuna nećeš naći bolji. nekad je bio na akciji za 1250 kuna. tolika je i redovna cijena izvan hr. cijene aparata vani znaju biti dosta niže.
da melje kavu nećeš naći ništa osim ako za dodatnih cca 600 kuna ne kupiš grinder (mlinac).
automati ti idu od kojih 3000 kuna. recimo da cijene na tromjesečnoj ili polugodišnjoj bazi neznatno padaju. što zbog potražnje što zbog proizvodnje.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2017., 10:14   #10
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
naravno: illy je TOP, ali to pije mali broj ljudi u hr. standard je takav - ništa drugo.
što se tiče poluautomata ako možeš uzmi ovaj: de longi. dolazi u crnoj, crvenoj i srebrnoj boji.
Potpis oboje: Illy je top ali skup, a kod aparata De'Longhi je klasa za sebe, samo je skup (iako je to jako relativno).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2017., 20:02   #11
Blaž
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
što se tiče poluautomata ako možeš uzmi ovaj: de longi. dolazi u crnoj, crvenoj i srebrnoj boji. cjenovno u hr do cca 2400 kuna nećeš naći bolji. nekad je bio na akciji za 1250 kuna. tolika je i redovna cijena izvan hr. cijene aparata vani znaju biti dosta niže.
Nije bilo crnoga, kupio crveni

Još tražim optimalne postavke, optimalni pritisak (tamping) itd., ali za sada sam zadovoljan. Full brzi stroj, fina kava, fenomenalno izgleda i ništa prostora ne zauzima.

Naravno da sam se odmah bacio na proučavanje svega kao profi barista, lol, i vidim da je velika greška što koristim mljevenu kavu. Zapravo su ljudi takvog mišljenja da je espresso aparat sekundaran naspram kvalitetnog mlinca, bez kojega nejde Kažu da kava nakon što se samelje, u roku 12-15 minuta gubi svoje, te da nema većeg zla od mljevene kave (melje se npr. u italiji, pakira, putuje do nas, stoji na polici itd., to je već kao prastara kava :/ Vjerujem da jesu u pravu, ali zbilja mi se trenutno ne daje još 100€ za mlinac, možda jednog dana.


Za sada mi espresso ispadne mrvu pre gorak za moj gušt, probati ću lakše pritisnuti, ako ne, probati ću sa nižom temperaturom.


Što se aparata tiče, spomenuo bi još da možeš 2 kave istovremeno raditi i da postoje "tajne" postavke gdje se rihta niska/srednja/visoka temperatura, te da se mogu gumbi programirati sa vremenom koliko dugo će ići ekstrakcija.
Blaž je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 20:28   #12
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ja na starom poslu imao neki model De longi na kojem sam biraš jačinu i količinu espresa koji ti ulijeva u šalicu...dobra stvar, jer ono kad dobiješ tako malo kave da ti jedva pokrije dno taman se "naložiš" a ono nema više...

ja i dalje korsitim Philips filter aparat iz 2000 godine, to je model na kojem imaš 2 jačine temperature i dvije arome kave...sad bi ponovo kupio takav al naravno kod nas nema, nigdje...mogu ga naručit prek e-baja i košta koliko je koštao i ovaj sadašnji - oko 110€
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 20:45   #13
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Meni je best buy Lavazza Espresso Perfetto za svaki dan, iako nije 100% arabica.

Probao sam preko 20 vrsta i svaka ima svoju čar.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 21:06   #14
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Potpis oboje: Illy je top ali skup, a kod aparata De'Longhi je klasa za sebe, samo je skup (iako je to jako relativno).
Skupo ali dobro. To je tak.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2017., 20:43   #15
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Barcaffe kava (koja se kuha kao turska kava) je značajno poskupila u posljednje vrijeme (oko 80kn/kg). Razlog je suša u Brazilu, Vijetnamu i Indoneziji.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2017., 22:43   #16
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Probao gloriju, victoriju, crem caffe, franck jubilarnu obicnu i ciglu, nescaffe, illy, segafredo, anamariju, barcaffe, jacobs i dinos...od svih navedenih jedino franck ciglu sam nastavio kupovati i pijem dan danas, i to je bio neki period sa nekom novim pakiranjem cigle koja nije valjala...doduse, ni ovo mi nije 100% po gustu, jer nigdje nema punomasnog mlika za kupit...sve ispod 3,2% ne valja...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2017., 23:12   #17
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
doduse, ni ovo mi nije 100% po gustu, jer nigdje nema punomasnog mlika za kupit...sve ispod 3,2% ne valja...
U Sparu/Intersparu imaju austrijsko punomasno mlijeko za kavu u staklenim bočicama od pola litre. U rangu Maresijevog, ali izađe jeftinije.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2017., 23:19   #18
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
ja sam inace ljubitelj instant kava, provao sam svasta, vecinu ovih komercijalnih sto se ima uzet u nas, ali definitivno najbolja kava i pijem je vec evo pola godine, je (Zino) Davidoff caffe (sve tri vrste su odlicne)

ima ih u intespara za 90 kn/100g, prije su bile 129 kn, al je snizeno, je da je malo skuplja kava (900kn/kg), al je čudo kako dobro miriše, ne moze se ni jedan nescafe/frank/jacobs/montesantos/barcaffe i sl. mjerit ni blizu

http://www.zinodavidoff.com/wp-conte...6-1038x576.jpg

http://www.citylinetrade.com/upload/...y_1038x576.jpg

http://www.zinodavidoff.com/coffee/products/rich-aroma/

uglavnom, ljubitelji dobre kave, preporucam probajte tu kavu, ima ih uzet i u zrnu, mljevenu i za instant, necete se razocarat

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 20.03.2017. u 23:32.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 10:35   #19
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Svaka čast Davidoffu, al mene je kila Nescafea na zadnjoj akciji ispala 144 kn. Poslije toga mi je malo previše dat skoro 100kn za 100g, pogotovo što kod mene ode bar pola kile mjesečno.

Inače okusom mi se jako sviđa Jacobs cronat gold, ali fali joj snage pa mi je više onako za predveče. Ujutro mora bit Nes, 'malo' jača obavezno.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2017., 11:05   #20
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
koristim nespresso aparate vec 15 godina, mislim da ih je julius meinl poceo kod nas prodavati.
  Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 08:40   #21
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
Hello ekipa. Zanima me kave aparat do nekih 1600 kn da melje kavu u zrnu , ali da nema ručicu..moze kakva info?

Hvala
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 08:52   #22
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Hello ekipa. Zanima me kave aparat do nekih 1600 kn da melje kavu u zrnu , ali da nema ručicu..moze kakva info?

Hvala
Odogovireni je ranije u temi.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3032878

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 08:54   #23
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 61
ma svi imaju ručicu :/ očito ću morati dati malo više
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 09:11   #24
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
jedno padobransko pitanje ali - šta će vam aparat za kavu?
mi svi (prosto proširena familija) koristimo moke (kafetjere) za radit kavu. staviš vodu dole, staviš sito, staviš unutra kavu (ako si lijen - ima za kupit dozator, samo se okrene ručica i napuni do kraja), zavrneš gornji dio i staviš da se kuha.

kupujemo lavazzu qualita' rossa ili crema e gusto, 1 kila (4x250) bude oko 7 eura na akciji, inače 9-10. i to bude odlično.

u uredu di sam prije radio smo imali neku nabrijanu mašinu, melje kavu, grije mljeko, svašta nešto radi, i to je bilo jedva pitko. a kupovali smo u lidlu onu jeftiniju kavu u zrnu (oko 70kn kila).

tako da - kad vidim te ešpreššo aparate za 2000-3000-4000kn si mislim kojiqurac, bialetti moka košta oko 30 eura... električna moka je oko 70, a ima i timer.

/piše osoba koja je prije pila 2 moke kave dnevno (za vrijeme faxa, ispita, ostajanja budnim do 2 ujutro). zbog zdravstvenih razloga sam to smanjio na 0.5 moka , odnosno popijem samo jutarnju i popodne nešto lagano nakon ručka. nebi kupio mašinu za kavu pa da plivam u lovi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 09:18   #25
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
jedno padobransko pitanje ali - šta će vam aparat za kavu?
mi svi (prosto proširena familija) koristimo moke (kafetjere) za radit kavu. staviš vodu dole, staviš sito, staviš unutra kavu (ako si lijen - ima za kupit dozator, samo se okrene ručica i napuni do kraja), zavrneš gornji dio i staviš da se kuha.

kupujemo lavazzu qualita' rossa ili crema e gusto, 1 kila (4x250) bude oko 7 eura na akciji, inače 9-10. i to bude odlično.

u uredu di sam prije radio smo imali neku nabrijanu mašinu, melje kavu, grije mljeko, svašta nešto radi, i to je bilo jedva pitko. a kupovali smo u lidlu onu jeftiniju kavu u zrnu (oko 70kn kila).

tako da - kad vidim te ešpreššo aparate za 2000-3000-4000kn si mislim kojiqurac, bialetti moka košta oko 30 eura... električna moka je oko 70, a ima i timer.

/piše osoba koja je prije pila 2 moke kave dnevno (za vrijeme faxa, ispita, ostajanja budnim do 2 ujutro). zbog zdravstvenih razloga sam to smanjio na 0.5 moka , odnosno popijem samo jutarnju i popodne nešto lagano nakon ručka. nebi kupio mašinu za kavu pa da plivam u lovi.
kak radis espresso?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 09:24   #26
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,004
u moki.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 09:37   #27
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
jedno padobransko pitanje ali - šta će vam aparat za kavu?
mi svi (prosto proširena familija) koristimo moke (kafetjere) za radit kavu. staviš vodu dole, staviš sito, staviš unutra kavu (ako si lijen - ima za kupit dozator, samo se okrene ručica i napuni do kraja), zavrneš gornji dio i staviš da se kuha.
.
a da si dao neki link da vidimo kak izgleda taj mokkaminator??

i sad se čudiš cijeni boljih aparata a i sam kupuješ lavaziju koja je poprilična u cijeni..
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 09:45   #28
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ma jedan od gustova mi je kava, nemrem se tu ciganit na cijeni

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 09:48   #29
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa eto neki dan sam se ponovio, nakon 17 godina (već sam pisao o tome) stigo novi Philips filter aparat...

aroma meni odlična...uglavnom stavljam obične mljevene kave, tu i tamo neku exkluzivu iako espreso kava nije za takav aparat...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 10:06   #30
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
u moki.
Na ovo misliš?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na