Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2019., 17:51   #91
Catch_Me
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Arizona
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Jako. 6 litara izvuče preko noći kad se suši rublje u prostoriji od 10m2.
Znači ovi sa spremnikom od 2l bi bili neuporabljivi.
Minus bi naveo bučan kompresor i eventualno što ima kapacitivne tipke pa ih slučajno stisneš, ali ima zaključavanje
E sad je li do njega ili se poklopilo, ali maloj se prestao štopati nos preko noći. Ja sam na žalost još uvijek na rinolanu pa ne mogu ništa još reći

Vec sam vise puta cuo da se zrak, pa i samo disanje poboljsa. Tako da vjerujem da je pomogao .
Catch_Me je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 17:53   #92
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Fotka - ako se gleda odostraga, donji lijevi kut.
Ali cijela donja strana saća cijelo vrijeme je mokra, vide se kapljice vode između lamelica. Moj se nije još usmrdio jer je isparivač čist, ali od prvog dana smrducka dok radi, onako kao što recimo novi električni alat malo ispušta dok se ne razradi. Miris kao po spaljenom laku od motora.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	TTK51E_rust.jpg‎
Views:	393
Size:	244.6 kB
ID:	21738  
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2019., 18:00   #93
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
izgleda da bi Trotec stvarno trebao poraditi na unutarnjem dizajnu svojih uređaja...

moj je imao hrđe na okviru od saća, u donjem desnom dijelu, ali unutar njih nikad nije bilo hrđe i sl.

a miris... čudan, bar se kod mene nikad nije tako osjetilo (po paljevini i sl).
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 18:09   #94
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Vode iz saća se nikad neće riješiti s takvim dizajnom, za to bi trebao vent ostati raditi, kao npr. na kućnoj klimi. Svejedno ne bi smjelo biti te hrđe, kakav je to materijal da prohrđa. Kako je već rečeno, dok radi, radi stvarno dobro. Nek izdrži još koju godinu, a jednom kad rikne, tražim neku drugu marku.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 18:25   #95
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor Catch_Me Pregled postova
Da li bolje preko Trotec.com uzeti ili u nekoj od nasih firmi?
Dostava se u Trotec.com naplacuje, ali nezz kakve su te nase firme (klimatizacija.hr ili termol.hr) u vezi jamstva. Ima netko mozda nekakva iskustva?
Ovaj model što sam uzeo jednako košta i na klimatizacija hr kao i na stranicama troteca. Otišao u dućan i platio karticom
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 18:32   #96
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Fotka - ako se gleda odostraga, donji lijevi kut.
Ali cijela donja strana saća cijelo vrijeme je mokra, vide se kapljice vode između lamelica. Moj se nije još usmrdio jer je isparivač čist, ali od prvog dana smrducka dok radi, onako kao što recimo novi električni alat malo ispušta dok se ne razradi. Miris kao po spaljenom laku od motora.
Miris novoga traje jedno vrijeme, sjecam se i meni je tako bilo, al ne znam koliko dugo. Govorimo o mozda par tjedana do mjesec. Kompresor se isto dosta ugrije, pa ako dira plastiku mozda i to utjece na miris. Mislim da voda na isparivacu nece biti problem ako ga koristis svakodnevno

Meni cudno izgleda sto su sace tako deformirane, a i taj hrdjavi dio prvi put vidim kako izgleda, cudno...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 18:43   #97
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Ništa nije dirano po njemu, nikad otvaran. Malo sam pogledao po računima i to je drugi po redu kojega sam kupio kod njih. Prvi iz 2017 više nije kod mene pa ne znam u kakvom je stanju, ali ovaj još nije niti godinu dana i radio je samo prošlu zimu. Mogao bi ja to njima prijaviti jer je unutar garancije. Kupljen je na trotec24.com, ali ne nalazim sad kad sam se ulogirao u profil niti za download/print ponudu ili račun. Idem kopati dalje po webu, imaju neki complaint form.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 18:54   #98
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
onda su vjerojatno to napravili prilikom ugradnje. pogotovo ako kućište nema oštećenja i sl.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 19:08   #99
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Made in PRC
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 00:53   #100
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Ovaj model što sam uzeo jednako košta i na klimatizacija hr kao i na stranicama troteca. Otišao u dućan i platio karticom
Sad si me scimao ali ipak je i kod njih 69E 1700, a sa trotec24.com me ispao 1300. Nemala razlika.

XLR hvala jos jednom, ovaj put za uputstva za ciscenje!

Javim dojmove kad stigne.

EDIT:

Stigao.
Placen Revolutom sa onim popustom od par eura direktno na racun al da sam znao da cu rucno kasnije morati upisivati podatke firme u revolut vjerojatno bi uplatio bez tog popusta. Uplata zabiljezena isti dan, sljedeci dan poslano. Stigao nakon tjedan dana DPDom.
Spigan radijator ali nista strasno.
Tih nije niti na najtisoj brzini. Venilator se cuje kolko tolko prihvatljivo ali kompresor rezonira s kucistem negdje pa se cuju udari. Morat cu vidjeti jel se moze negdje stisnut kakva plastika.
Nista ne smrdi iz njega.
Radi kako treba. Ako imate problema s vlagom toplo preporucujem, jedino mozda isprobati neki drugi model, po mogucnosti tisi.

https://imgur.com/Re2D51l

Zadnje izmijenjeno od: hash. 05.12.2019. u 02:59.
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2020., 21:58   #101
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Došo danas trotec TTK 69 E. Tj. nije baš "došo" nego sam morao po njega u skladište od dpd-a. Bio je zakopan ispod toliko sranja da nije ni čudo da ga nisu znali uručit 10ak dana. Mamicu im jebem.

Nego, imam par pitanja, već vidim uzaludnih, vezano za rad tog uređaja.

Pitanje prvo: što njemu predstavlja postavka relativne vlažnosti? Stavim na 60%, nagura ispod 60% i ne gasi se ni sekunde. Stavim 70% kao nešto malo uspori, ono što mjeri krene polako gore i dalje se ne gasi.

Pitanje drugo: je li taj "quiet" odnosno kako stoji u manualu "whisper quiet" stvarno tihi način rada ili je uređaj defektan Mora da im neka gluha baba radi Q&A. Već vidim, prisloni rog na uređaj, osluškuje i osušenom drhtavom rukom šenja da je uređaj po specifikaciji.

@hash jesi uspio štogod napraviti po pitanju vibracija? Malo sam ga probao na ruke stiskat ali nisam primijetio nikakav napredak na bolje.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 22:46   #102
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ja imam ttk100s i isto rezonira
Rastavio sam ga skroz (nekoliko puta) ali nisam uspio otkriti di rezonira
Moja sestra takodjer ima ttk100s i njen ne rezonira, naspram mog je bar duplo tisi zbog toga.
Vezano za odrzavanje, jednom mjesecno ga naspricam sa sanitolom, nikad nisam problema s neugodnim mirisom imao
Tak da je to kako pogodis, naviknes se
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 23:38   #103
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Pitanje prvo: što njemu predstavlja postavka relativne vlažnosti? Stavim na 60%, nagura ispod 60% i ne gasi se ni sekunde. Stavim 70% kao nešto malo uspori, ono što mjeri krene polako gore i dalje se ne gasi.
Pojma nemam, ne koristim, upalim ga pa nek radi. Kad mi dojadi ugasim, cesce zena nego ja doduse.

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Pitanje drugo: je li taj "quiet" odnosno kako stoji u manualu "whisper quiet" stvarno tihi način rada ili je uređaj defektan Mora da im neka gluha baba radi Q&A. Već vidim, prisloni rog na uređaj, osluškuje i osušenom drhtavom rukom šenja da je uređaj po specifikaciji.
Quiet ne radi nis, tj. smanji ventilator na low.

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
@hash jesi uspio štogod napraviti po pitanju vibracija? Malo sam ga probao na ruke stiskat ali nisam primijetio nikakav napredak na bolje.
Nazalost ne, navikao sam se.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2020., 23:38   #104
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Ttk 69 nema pravi quiet mode, to je zapravo prva brzina ventilatora. Malo glupo, slazem se.

Onaj postotak nesto kao pokazuje, u mom slucaju uvijek pokaze 10% vise od higrometra. Kada padne ispod recimo 60 onda se ugasi kompletno (nekad mu treba malo duze da se ugasi). Tako stoji neko vrijeme, postoci rastu i upali se, pa ispocetka. Automatsko gasenje vrijedi samo ako je aktivan smart mod.

Nisam primjetio vibracije uredjaja, barem ne rezoniranje :/

Pro tip, sum strujanja zraka se maaalo manje cuje kada onaj poklopac rukom malo pritvorite. Ja ga cesto tako usmjeravam da puse horizontalno.
Ps: trebate cuti kako je bucan bez kucista oko ventilatora. Mislio sam da ga jebe resetka na izlazu, ali vraga! Resetka ga utisa
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2020., 19:11   #105
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Ovaj moj nekako mi se čini da malo manje danas vibrira. A možda me jučer jednostavno glava malo previše rasturala.

Držim ga ja u tom smartu, ali jednostavno se ne gasi na 60%. Niti na 70% se ne gasi, tako da mi zaista nije jasno.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 07:54   #106
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Evo jutros ga malo prckam pa da podijelim, smart/low speed (tako ga inace koristim):
- Podesio ga na 70%, upalim i u roku minute pao sa 80 na 65 i tu se zacementirao sljedecih pola sata. Nije se ugasio, kompresor i dalje radi.

- Tako upaljenog mu dignem limit na 80%, kompresor se odmah ugasio, ali vent vrti.

- Rebootam ga, setiram odmah na 80%, i dalje radi, ali ovaj put s upaljenim kompresorom.

Ne kuzim vise nista

Inace mi je limit na 50 ili 60%, znam da se pali-gasi, a ima li kakvih drugih preduvjeta za full auto mod - ne znam :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 23:05   #107
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Kod mene je sada radio nekih 4 sata na 60%. Spustio je s 80% na 54% i ne gasi se ventilator. Za kompresor nisam siguran, ali ne kužim ni poantu držanja samog ventilatora u pogonu. Ali smart je, valjda zna šta radi

Svakako bi bilo zanimljivo saznati zašto forsa na 54% ako sam reko 60%, po toj logici da ga slučajno ostavim upaljenog cijeli dan svo voće bi bilo dehidrirano.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 10:49   #108
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Meni se TTK 68E ugasi (ugasi se i ventilator i kompresor i ona gornja rozeta/poklopac se zatvori) kad ode 2% ispod zadane vrijednosti i upali kad se popne 2% iznad zadane tako da mi nije jasno ponašanje TTK 69E kad su po specifikacijama isti uređaji u drugačijem pakiranju.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 15:42   #109
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Ponovno isto danas, dakle full speed, spustio na 55% i ne jebe živu silu, ne gasi se. Cijelo vrijeme je na smart. Bit će da ima neki problem.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 20:11   #110
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Moj 69 se isto ponaša. Uopće ne znam na koliko se gasi. Doduše, jednom sam skužio da ima drukčiji zvuk i prišao bliže pa sam skužio da je ugasio samo kompresor i nastavio raditi samo ventilator, ali je onda malo kasnije ugasio i ventilator. Da možda ne ostane neko vrijeme samo ventilator da ohladi/osuši neki dio?
generic je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 21:11   #111
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Moguće, čini mi se da kada čujem laganu vibraciju to je zato što je upaljen kompresor. Kad ne vibrira onda vjerojatno nije. Ali koliko dugo mu treba da se osuši Pa satima stoji tako.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 00:06   #112
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Moguće, čini mi se da kada čujem laganu vibraciju to je zato što je upaljen kompresor. Kad ne vibrira onda vjerojatno nije. Ali koliko dugo mu treba da se osuši Pa satima stoji tako.
Potvrdjujem ovo. Trenutno ocitava vlagu na 46%, stavio sam humidity na 70% pa cemo vidjeti oce li se ugasiti. Kompresor (tj rezoniranje) se isti tren ugasio kako sam postavio na smart i humidity 70%.

Ako nista bar sad znamo kako ugasiti kompresor uz ventilator pa da se radijator lufta.

EDIT:
Zgasio se i ventilator nakon 3min.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 00:24   #113
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Ventilator uvijek radi nakon kompresora da istjera vlagu iz sustava da ne dodje do smrada

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 00:43   #114
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ako ga zgasim na off gumb onda se ugase i ventilator i kompresor.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 20:53   #115
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Malo sam bolje upratio i došao do slijedećeg zaključka: ukoliko stavim na 70% počinje isušivati na 70%, spušta na 60%, onda se ugasi kompresor i nekoliko minuta kasnije ventilator. Potom krene ta mjerena vlaga dosta brzo gore, na nekih 70%+ što je čudno mjerenje. Na cca 75% se opet upali i mjerena vrijednost za cca 15 sek padne na 65% tako da nisam baš siguran što se tu dogadja, ali sve u svemu to je OK.

Jedina mana je što ne pamti tu postavku relativne vlage, što god postavio po uključenju uvijek ode na 60%.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 11:28   #116
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Preselio sam se u novi poslovni prostor, prostor je na razini zemlje, ima tri sobe i samo jedan prozor, dakle druge dvije sobe su bez prozora.
Ja i printer smo u sobi sa prozorom.

Prije nekih mjesec dana veliki printer IR 2230 mi je stalno počeo imati paper jamove, zvao sam servis ,ljudi došli, i na kraju mi kažu da je nije problem u printeru nego u velikoj vlazi u prostoru koja utječe na papir.
Nakon jednog paper jama otvorio printer, i na grijaču kondezirano vode za napuniti čašu od dcl.

Pokušao sa klimom, ali ne pomaže.
Soba je veličine 18 m2, nigdje ne vidim nikakvu vodu ili vlagu po zidovima ali očito je ima.


Ima li itko kakav prijedlog za odvlaživač?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 14:46   #117
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Skupit ce on vlagu ali nikad sve. Jedino da neki box napravis za printer...

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 15:07   #118
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ni ne treba mu skupit sve, da spusti vlagu na 50-60% ne bi mu se to lovilo sigurno.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 15:56   #119
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Mene buni u cijeloj prici dio "na grijacu kondenzirana vlaga". Znam da ti veliki printeri griju, a ako ne griju, topli su ili barem mlaki. Na kraju krajeva papir izadje topao Je to sigurno kondenzacija, da nije nesto drugo?

Ako je u prostoru 20ak C, ni na 70% ne bi smjelo biti vidljive kondenzacije osim npr na jako hladnim zidovima i sl., al to je onda vec teze sranje. Dugotrajnu visoku vlagu ces lako namirisati ako imas iskustva, a i prati je taj osjecaj hladnoce na kozi usprkos grijanju.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 16:04   #120
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Kondenzacija se događa kada zrak dosegne temperaturu za rosište.
Kod njega je to slučaj jer ima visoku vlagu u zraku, topli zrak kod grijača koji se ohladi na temperaturu rosišta i nastane sranje(voda).
Da smanji vlagu u zraku, temperatura rosišta će jako pasti i zrak se neće moći toliko ohladiti sam od sebe - neće biti kondenzacije.

Edit: druga solucija je da pojača grijanje u prostoriji ili da printer prebaci dalje od hladnih zidova

Zadnje izmijenjeno od: jed2i. 29.01.2020. u 16:10.
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na