Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2019., 00:10   #61
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Elipso?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 01:56   #62
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a da jednostavno uzmete onaj mačji silica gel za kenjanje u buksi od par kila i stavite to u neku kutiju?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2019., 02:42   #63
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Imao sam u kupaoni par mjeseci 2 komada onih texo odvlazivaca. Znaci uvijek vlaga jer nema prozora i savrseno za testirati pasivne odvlazivace. To cudo nije skupilo ni litar-dva vode u cijelom vijeku trajanja te silica vrecice.

Ubacim odvlazivac u prostor, za sat-dva vremena je vlaga u mojih 120-130 metara kubnih spustena sa 60+ na 50. Roba se uredno susi uz 50-55%. Wc vise ne futa na vlazno i rucnici su prilicno brzo prosuseni.

Po pitanju izvucene vlage iz zraka, ima dana kada ne uspije izvuci ni 1-2 litre u jedno popodne. S druge strane, za juga i ako susim nesto, bez beda izvuce barem 4 litre u jedno popodne (jedan spremnik). Mogu se ja zakopati u macji gel, ali nije to to kad on susi drek i pisaku i za to je odlican
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 16:53   #64
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Elipso?
Koliko vidim na njihovoj stranici nema ih:
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/odvlazivaci-zraka/
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 11:36   #65
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Pozdrav gdje bi se moglo najjeftinije uzet TTK 69e? Po mogučnosti u splitu?
Uzeo bi na rate tako da mi direktno od proizvođača ne odgovara.

Hvala
Frend nedavno uzeo tu, vidim imaju opciju na rate, ali nista Split:
https://klimatizacija.hr/odvlazivac-...proizvod-1021/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 22:23   #66
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Trebam kupiti odvlazivac, preporuka je za ovaj jelda TTK 69E, i direktno s te stranice se može kupiti? Sve sigurno stiže?

Se treba pomicati po prostorijama ili dovoljno ga ostaviti negdje u sredini stana pa da radi svoje s jedne lokacije?
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 22:43   #67
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Ja svog selim iz spavaće u spavaću sobu jer je jedna na SZ, a druga na SI strani izgrade, boravak mi je u sredini.
Probao sam ga držati samo u boravku i nije izvukao dovoljno iz bočnih soba (po higrometru) koliko izvuče ako pola dana radi u jednoj, pola u drugoj.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 22:55   #68
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ja svog selim iz spavaće u spavaću sobu jer je jedna na SZ, a druga na SI strani izgrade, boravak mi je u sredini.
Probao sam ga držati samo u boravku i nije izvukao dovoljno iz bočnih soba (po higrometru) koliko izvuče ako pola dana radi u jednoj, pola u drugoj.
Dali ga svaki dan pališ ili?
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 23:39   #69
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Kod mene krenula sezona odvlazivanja, pocele juzine i vlagustine i malo pale temperature

Jedino sto se promjenilo, prestao sam ga skroz koristiti po ljeti jer puse topli zrak. Zamijenila ga je klima.

Dvije i pol godine u pogonu, i dalje zadovoljan. Plan je oplemeniti setup pametnom uticnicom pa da ga mogu lijepo paliti po potrebi na daljinu ili nastimati pametniji timer. Iako su mu tipke na touch, veliki plus je sto uredjaj pamti da je bio upaljen ako mu prekines napajanje pa ga mozes palit/gasit bez diranja tipke. Samo jos izvesti odvod kondenzata u sifon i bok!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 11:56   #70
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Trebam kupiti odvlazivac, preporuka je za ovaj jelda TTK 69E, i direktno s te stranice se može kupiti? Sve sigurno stiže?

Se treba pomicati po prostorijama ili dovoljno ga ostaviti negdje u sredini stana pa da radi svoje s jedne lokacije?
Sa njihove stranice sam ja svog kupio, sve bez greške dolazi
TTK100S model
Jak je i napravi uragan u stanu kad se uključi, minus je što je glasniji od ostalih ali se zato ne pali tak često
Uglavnom je u dnevnoj sobi i iz stana od 70-75 kvadrata izvuče vlagu(zimi zbog smrada vani sušimo veš u stanu)
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2019., 13:27   #71
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Dali ga svaki dan pališ ili?
Zadnjih tjedan-dva kako su krenule kiše da, prije podne mi radi u SZ sobi, poslijepodne u SI sobi (TTK 68 E),... preko ljeta ga nisam uopće koristio jer sam zamijenio stare Samsung klime novim Fujitsu klimama pa su one same odrađivale i dio oko reguliranja vlage (nisam tu ništa posebno namještao klime, ali po higrometru i sinusima sam vidio da ne treba dodatno koristiti odvlaživač),... iako mi i sad klima odrađuje dio regulacije jer nam još nisu uključili grijanje pa poslijepodne/navečer rade po par sati kad klince kupamo i spremamo na spavanje, a odvlaživač tad pokupi manje vode u spremnik nego kad su klime ugašene.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 22:02   #72
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Čini li se još kome da je ovaj whirlpool rebrandirani trotec TTK 69 E? Btw., dosta dobar deal.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 11:59   #73
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,167
Vrlo vjerojatno isti, tako sam ja kupio samsung printer za 850 kuna da bi za mjesec dana skuzio da je to xerox od 450 kuna...
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 12:12   #74
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Cudno mi je da su im specke za kvadraturu prostora razlicite... Al vjerojatno su identicni
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2019., 17:45   #75
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Vidim da nisam jedini sa problemom vlage u prostoriji... Prije nekoliko godina (baš negdje u ovo vrijeme, 11, 12, mjesec) mi je izbila vlaga u spavaćoj sobi. Počelo je malo u kutu, i preko noći se proširila preko cijelog zida. Dok se nisam ni snašao, sve je bilo plijesnivo, a krevet je bio za otpad.

Da skratim priču, nabavio sam si Trotec TTK-72E. Da sad kupujem odvlaživač opet, vjerojatno bih odabrao TTK-69, zbog izgleda i dodatnih opcija. Ali ne mogu ništa prigovarati, ovaj moj odrađuje posao, pogotovo u zimsko vrijeme.

Također bih se želio osvrnuti na komentare sa prijašnjih stranica, one koji ne žele potrošiti malo više, pa kupuju kemijske "kuglice" za skupljanje vlage - ljudi, to ne djeluje! Nažalost sam jedan od onih koji je kupovao to smeće, i na kraju potrošio gotovo jednako novaca kao i za sam Trotec! A ako uz sve to pridodam i troškove bojanja, kupovine novog kreveta, kao i anti-bakterijski premaz za boju, sve to je koštalo VIŠE nego sam odvlaživač zraka. Što bi se reklo, pametnom dosta!
  Reply With Quote
Staro 09.11.2019., 14:53   #76
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
https://klimatizacija.hr/odvlazivac-...proizvod-1025/

Neki dan uzeo. Ima pročišćavanje zraka. Ne možemo se načuditi koliko vode.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 16:33   #77
Catch_Me
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Arizona
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
https://klimatizacija.hr/odvlazivac-...proizvod-1025/

Neki dan uzeo. Ima pročišćavanje zraka. Ne možemo se načuditi koliko vode.

Isti i mi gledamo. Ste zadovoljni?
Catch_Me je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 00:22   #78
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Pozz, uzeo bi 69e (ili ako imate nesto drugo za preporuciti) ali kod nas je 1700kn, a njemci ne salju u HR pa bi trebalo preko preko mailboxde.com uzeti.

Vidim da za paket navedene velicine traze 22E za GLS ili 27E za UPS.

Kao da sam negdje procitao da postoje neki problemi s GLS pa se ne bi zajebavao radi 5E?

Ugl i sa ekstra shippingom i dalje je ukupna cijena osjetno manja nego kod nas: cca 1350kn. (150E uredjaj, 30E shipping)

Ima li neki drugi prijedlog prije nego uzmem? Cijenio bi tisi uredjaj ako je moguce.

Reference za zainteresirane:
https://de.trotec.com/shop/design-lu...-ttk-69-e.html
https://www.mailboxde.com/shipping-c...ulatorVysledky
Dimenzije za mailboxde.com s prvog linka: 14kg, 21cm x 38cm x 58cm
hash je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 01:36   #79
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Probaj tu narucit - https://www.trotec24.com/hr-hr/ureda...-ttk-69-e.html

Ja sam kupio sa te stranice i vidis da u kalkulatoru ima Hrvatska ali onda u kosarici mozda neces imat ili tak nes, ne sjecam se tocno ali imao sam neke probleme s tim ja mislim. Možda mi se samo pomiješala trotec24 i trotec.de...
stops je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 05:31   #80
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor Catch_Me Pregled postova
Isti i mi gledamo. Ste zadovoljni?

Jako. 6 litara izvuče preko noći kad se suši rublje u prostoriji od 10m2.
Znači ovi sa spremnikom od 2l bi bili neuporabljivi.
Minus bi naveo bučan kompresor i eventualno što ima kapacitivne tipke pa ih slučajno stisneš, ali ima zaključavanje
E sad je li do njega ili se poklopilo, ali maloj se prestao štopati nos preko noći. Ja sam na žalost još uvijek na rinolanu pa ne mogu ništa još reći
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 09:10   #81
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
GLS i UPS nemaju problema u hr, mozda ti se pomijesalo s Overseasom Oba su good to go, osobno imam vise iskustva s GLSom.

Trotec24 je stranica s koje smo narucivali par komada.

Sto se tice buke, neka te ne zavara silent mode kokeg ima 69e. To je zapravo fan speed 1, nista tise od toga. A fan speed 1 sumi kad radi, cuje se bas šššššš od zraka koji cirkulira. Kod mene se ne cuje kompresor, ili ga ne razabirem od suma. Osobno smo se naviknuli na njega preko noci, kao sto i cijelo ljeto imamo upaljen ventilator u sobi, to je onaj white noise uz kojeg kao bolje spavas

@Mihael: ne vjerujem da se poklopilo. Inace sam svaku zimu u ovom stanu bio prehladjen zbog sinusa, ujutro bude beton u nosu itd... Otkad smo ga uzeli puuuno bolje mi je stanje, nema zapunjenih sinusa, lakse disem. Rijedje sam i bolestan.

Ujutro stavim timer za ves masinu, probudim se za na posao, objesim robu, kresnem odvlazivac, u 15h je roba suha 80-100%. Navecer skidam robu jer pokusavamo spavati bez susenja robe (garsonjera).

Ima dana kada izvuce 4l (1 spremnik) u jedno popodne (juzina i susenje robe). Sad gledam uzeti jedan mali za wc i nastimati da s timerom da se pali svakih par sati
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 09:58   #82
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
I ja imam / čekam novi TTK 69E. Prvi je radio 6 mjeseci - i nakon toga počeo javljati grešku F0. Poslao sam ga natrag i dobio novi jer kažu da ga nije bilo moguće popraviti.
Novi je radio 5 dana i nakon toga opet F0 - radi sat vremena, ali ne odvlažuje (F0 greška znači da je iscurio plin). Poslan je u DE na servis i u opisu servisa piše leakage. Javim kad dođe je li problem riješen.

U slučaju kvara oni rješavaju pickup i dostavu preko UPS-a. S te strane svaka pohvala.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 10:02   #83
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,845
Sa koje stranice si kupio ?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 10:11   #84
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
https://www.trotec24.com/hr-hr/ureda...-ttk-69-e.html

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 15:25   #85
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
meni je riknuo nakon isteka garancije (ne odmah). isti model, jel. kupljen u Švabiji.

Zadnje izmijenjeno od: sale001. 27.11.2019. u 15:34.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 16:35   #86
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Kupio sam pred koju godinu mali TTK 51E čini mi se da je model. Rijetko mi treba, ali koristan je kad je kao nedavno 3 tjedna kiše i nema se gdje sušiti veš koji inače ne može u klasičnu sušilicu.
Nisam baš zadovoljan. Od prvog dana prostorija u kojoj radi par sati dobije malo miris, onako po nekom el.uređaju.
U posudu za vodu već je prve sezone ispustio malo neke prljave vode, vidi se gdje je kapalo tamne mrlje na plastici. Uvijek je bio uredno osušen i pospremljen kad se ne koristi i opet je na kutu onih saća od isparivača dobio neku hrđavu mrlju.
Odvlažuje uredno, tu nemam primjedbi, ali kvaliteta izrade nije baš neka.
Nezgrapan je za nositi, ručke malene, a težak. Posuda neobično dizajnirana, svaki put kad je izvadim, kapne malo vode iz stroja pa moram brisati. Možda sam ja uzeo jeftiniji uređaj pa zato, ali nije me se baš dojmio kvalitetom.
Jel netko razmišljao kako to čistiti i dezinficirati jer u biti to je mini klima, ima kompresor, isparivač koji se vlaži. Bakterije, plijesan,...?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 17:04   #87
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
i 69e hrđa, bez brige. ja sam čak i ventilator čistio koliko sam mogao, a "saće" sam čistio "češljem", dezinficirao Klimaseptom.

a kod vađenja posude, obično sam pričekao malo nakon zaustavljanja uređaja, pa bih izvadio i nije kapalo.

Zadnje izmijenjeno od: sale001. 27.11.2019. u 17:11.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 17:28   #88
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Svako pola godine ocistim isparivac i naspricam klimasept po njemu i u kantu nakon pranja. Jednom godisnje ga bas raskupusam i ocistim kanalicu jer se zna usmrditi na staru vodu. Ima lose dizajniran dio di kaplje voda u kantu - ima udubljenje u koje se skupi voda i ne ide nigdje. Takodjer ventilator na krilcima nabere prasine to je cudo al je tlaka za ocistiti... Dio oko kompresora je cist ko suza. Nisam primjetio neku hrdju po isparivacu. I ja imam zutosmedje mrlje na mjestu gdje kaplje u kantu.

Nazalost nema opcije da ventilator ostane raditi par min nakon gasenja u svrhu susenja isparivaca :/ Ovako ostaje mokar i jbga, ako imas peh zasmrdi se kod sljedeceg paljenja.

https://imgur.com/a/tQmkKme
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 17:41   #89
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
da, to mu je najveća mana, ali što se može.
održavaš ga ok, teško da može bolje od toga. e da, čak sam znao i foam coil ili tako nešto (ne sjećam se naziva) našpricati pa bi se to cijedilo sa isparivača u posudu. kako god, uređaj ima nekoliko mana, jel, ali dok radi-radi dobro. 😀
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 17:50   #90
Catch_Me
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Arizona
Postovi: 12
Da li bolje preko Trotec.com uzeti ili u nekoj od nasih firmi?
Dostava se u Trotec.com naplacuje, ali nezz kakve su te nase firme (klimatizacija.hr ili termol.hr) u vezi jamstva. Ima netko mozda nekakva iskustva?
Catch_Me je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na