Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2017., 00:33   #31
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Nakon nekoliko dana par dojmova. Živim u garsonjeti s visokim stropovima. Frend mi posudio ovaj model i prodisao sam. Par postova prije sam pisao o nekim simptomima koje sam imao zbog prevelike vlage, i tako zadnjih godinu dana. Ukratko, ujutro se budim s puno čišćim nosom, nemam problema sa disanjem i sinusima, ne kišem i slinim. Vani su se u međuvremenu izmjenili i bura i jugo.

Ultimativni test je bio spavanje i sušenje robe. 6 plahti stavljeno oko 21h, uređaj na medium, konstantno odvlaživanje. Roba je u 3h ujutro bila praktički suha. Jedno 2-3 litre vode je izbacio van. Ugasio sam uređaj jer jebat ga, malo me počeo živcirati zvuk. Ujutro sam ga opet upalio i ugasio nakon posla. Roba je suha, u stanu se ne osjeti vlaga niti miris detrđenta i oprane robe. Dodatnih par litara je izbacio...

Troši otprilike 0,4-0,5 kW/h u kontinuiranom radu. Ako podesiš npr održavanje 50% vlage, onda troši i manje jer se gasi, oko 0,3 kW/h. Očekujem porast računa za struju oko 50-80 kn što mi je na mjesečnoj bazi zanemarivo.

Mane ima dvije: uvjetno - buka. Šumi, kao ventilator, treba vremena da se naviknete na zvuk. Nemam problema s bukom prometa niti ventilatorom po ljeti, ali šum u zatvorenom tihom prostoru traži navikavanje.
I drugo, grije zrak. Probudim se usred noći i bude mi toplo iako se tanko pokrivam i nemam problema s toplinom (krevet mi je na mansardi na povišenom). Uređaj zbilja ispuhuje blago topliji zrak nakon par sati rada.

Sad gledam uzeti TTK 66E ili 68E. Ovaj drugi ima nešto nižu buku, veću posudu i manju potrošnju te nekakav mod za sušenje rublja. Prvi je za iste pare puno jači ulog u budućnost (za veći stan npr.), ali ima samo 2 brzine venta i u startu deklariranu višu buku.

Imam u planu potrošiti do cca 150 eura / 1300 kn (bez poštarine) pa ako ima kakav drugi prijedlog, slušam. Čak i ovaj 68E iz HR bi mogao ući u izbor zbog amex opcije
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 23:53   #32
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Evo, gledam Trotec 105 S uzeti direkt od proizvođača. Neka preporuka u toj klasi, neki drugi proizvođač?
Amepshi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2017., 10:23   #33
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Vezano za moj prethodni post, uzeo sam u 5.mj na kraju T69e:
https://www.trotec24.com/en-de/machi...ygrometer.html

Malen, lijep dizajn, kontrole, osvjetljenje i prikaz razine vlage... Meni bitnije, ima 4 litre spremnik i drago mi je sto sam isao na tu opciju.

Jako zadovoljan s njim, nemam prigovora.

Mane:
- quiet mode je zapravo isti vrag kao low speed fan mode. Po defaultu ima 3 brzine ventilatora, ocekivao sam da je quiet mode zapravo 4. brzina...
- prikaz razine vlage nije vas precizan. U paketu sam dobio i mjernu postaju koja npr pokazuje 50%, a odvlazivac na sebi pokazuje 60%. Kao da ima neki offset pa se ravnam prema postaji koja ipak u speckama navodi odredjenu preciznost itd.
- podesavanje smjera strujanja zraka ne postoji. Po defaultu puse za gore, a nekad ga zelim usmjeriti u robu na susilu pa improviziram

Vezano za buku, naviknuo sam se, ne zuji ne cvili, samo ima taj zvuk cirkulacije zraka. Kompresor je tih. Spavam u istoj prostoriji s odvlazivacem na low brzini.

Performanse:
Odusevilo me koliko brzo se roba susi kada je vani vlaga 70+%. U garsonjeri bude konstantno oko 55% vlaga, a roba se od 21h navecer osusi do 5 ujutro. Deblje stvari se trebaju jos malo prosusiti u toku jutra. Ma milina, prije smo robu susili po 2 dana.

Sve u svemu najbolja investicija u 2017.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 18:50   #34
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 356
Kolika ti je temperatura zraka koji izbaciva 69? Ne mislim da baš mjeriš nego ono kad staviš ruku na 30cm od njega jel topliji ili hladniji zrak
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 19:13   #35
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Zadnjih par sati mi radi na max brzini pa ti mogu i izmjeriti. Mjereno s ovom mjernom postajom, kaze oko 27-29 C ovisno gdje pozicioniram postaju. Najtoplije pokazuje kad je stavim na resetku ispuha. U prostoriji je oko 23 C
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 21:01   #36
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 356
Puno hvala. U svakom slučaju izbacuje bar jednako ili toplije nego što je u prostoriji? Jel vrijedi ono što si napisao ranije da tek nakon par sati rada počne topliji zrak? Meni radi već nekih 2 sata i još uvijek puše dosta hladan zrak
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 22:27   #37
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Ne znam o cemu ovisi toplina zraka :/ nekad kad ga ugasim i za par min upalim onda puse hladnije nego prije. Da se razumijemo, nikad mi nije puhao zrak hladniji nego sto je sobni, ili ja to nisam primjetio

U pravilu nakon sat-dva puse toplije
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 18:22   #38
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Dižem malo stariju temu, ali što uzeti za dvije (vratima) spojene prostorije od cca 40 kvadrata (zajedno).
Vidim da trenutno neke modele imaju na popustu no to i nije toliko bitno već je bitno na što obratiti pažnju (buka, spremnik prikupljene vode, automatski rad i sl.)?

https://mikroklima.com.hr/17-susaci-odvlazivaci-zraka
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 18:50   #39
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Da ga danas opet uzimam gledao bi da postoji pravi quiet mode (malo tiši rad nauštrb efikasnosti) te fizičke tipke/botuni, a ne touch. Upališ ga na tipku, podesiš što želiš, a preko raznih tajmera ili smarthome utičnica možeš detaljnije regulirati njegov rad.

I dalje stojim pri tome da mi je ovo najbolja investicija.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 20:29   #40
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Hvala za info, no pogledao sam podatke za sve modele kaj imaju u ponudi i nigdje ne navode buku
Nego još jedno pitanje, kako se i da li se to treba povremeno servisirati?
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2018., 20:58   #41
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
https://www.trotec24.com/hr-de/ureda...-ttk-69-e.html

jednog ja koristim vec 3-4 mj, 40ak kvadrata ( kupaona i dvije prostorije )..
kad se digne vlaga palim, znao je u noci i cijeli spremnik napuniti - 4 litre!
kod tusiranja, tajmer na sat-dva i nema vise tropskih uvjeta u kupaoni..
buka vjerojatno kao i svima nije najjaca strana jer mora imati velik protok zraka, ali je podnosljivo
timer, automatsko gasenje kada je pun ( jedino sto bi bilo dobro da ima i automatsko paljenje :/ )

ali najvaznije od svega trebas pripaziti na izvor vlage, ne susiti robu u stanu, prozor/ventilator u kupaoni paliti kada treba, otvoriti malo prozore da se prozraci pogotovo kod kuhanja...


drugi narucen za buraza i upravo u tranzitu (mislim da je jasno onda koliko ja zadovoljan)



ako kupujes obavezno direkt iz njemacke narucivati (kud brze stigne, cca 5dana, kud je 20-30% jeftinije) (*stranica im je jako blesava pa recimo meni nikako nece preko PC-a nego samo s mob-a prihvatiti narudzbu)

servisa nekog posebno nema, usisati povremeno filter i ako osjetis "miris" malo dezinfekcijskog sredstva (u mom slucaju ocat i limun ), u principu isto kao i unutarnju jedinicu klime cistis
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 21:04   #42
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Hvala za info, no pogledao sam podatke za sve modele kaj imaju u ponudi i nigdje ne navode buku
Nego još jedno pitanje, kako se i da li se to treba povremeno servisirati?
Moj odvlaživač ima 3 godine i nikada nije servisiran, jedino što napravim je da isperem filter gdje usisava zrak kada se na njemu nakupi prašine. Taj filter se skida jako lako.

Model je:

Sinclair CFO-20N

https://www.sinclair-solutions.com/h...0-cfo-20n.html

Vidim tu u opisu da piše tihi rad, ali to nije istina, kompresor mu se čuje i to nije tiho, možda decibeli koje proizvodi nisu pre visoki, ali zvuk je svakako tu i to je onaj pravi kompresorski zujavi zvuk.

Jedino što bi možda moglo biti tiho je kada postigne željen postotak vlage, pa se kompresor ugasi, a ventilator i dalje radi i izbacuje zrak, onda se u sporom modu vent stvarno slabo čuje, ali tada uređaj uopće ne odvlažuje, dok se vlažnost opet ne podigne.

Frend ima neki Trotec, kupio ga direktno od njih, ne znam koji je model, ali mi se činilo da je tiši rad kompresora kad sam bio neki dan kod njega, a ventilator na najvišem stupnju brzine se čuje kao i moj, dakle glasno, na najnižem skoro nečujan, kao i moj. Kaže da ga je ispao oko 1400 kuna.

Uglavnom tko ima problema s vlagom, ovaj stroj je spas i pod obavezno...a buka, nažalost to se mora prihvatiti, ali benefite koje daje, neusporedivo kada se pogleda kako je do tada netko živio sa vlagom u prostoru.

Kod mene je u prvih dva dana izvlačio po 3-4 pune posude vode, dakle oko 20 litara kako i piše u speckama. Te vlage je većinom bilo u zidovima, tako da kada vam uređaj dođe, prvih nekoliko dana ga ne gasite, najozbiljnije

Zadnje izmijenjeno od: Lak. 28.12.2018. u 21:12.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 21:09   #43
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
I ja sam vlasnik odvlaživača, zadnjih mjesec dana. Uzeo sam TROTEC TTK 90 E u abrakadabri po 1699 kn. https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...90-E/p/S00ASWC

Imao sam problema u sjevernoj sobi, pojava vlage kod spoja zida i plafona. U toj sobi sušiomo i veš. Sanirao gljivice i premazao bojom sa nekih termo svojstivama i sada je ok.

Što se tice uređaja, glasan je. Posao radi i više nego dobro, spremnik od 5 litara se napuno preko noći. Koristimo ga kada sušimo veš i jako sam zadovoljan. Ta soba je zatvorena, pa ne smeta buka. Ima velik kapacitet, pa ne vjerujem da može biti puno tiši ako se gleda ta klasa za taj budžet. Jedostavan je.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 21:12   #44
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Mogu iz prve ruke reći (mislim da sam to već spomenuo), TTK 69e je ipak tiši i buka je uhu ugodnija naspram Sinclair CFO-20N. Po noći ga ne moram gasiti, a buka se svodi na huk i šum zraka. Srećom kompresor se ne čuje i nema zujanja/vibracija. To me mučilo na ovom posuđenom Sinclairu.

Svejedno volio bih da postoji još sporija brzina venta, baš ono jedan mod koji je jako tih, pa makar radio upola neefikasnije.

Spremnik od 4l napuni u jedan dan ako sušim robu i vani je južina. Održava mi u stanu bez problema 50-55% vlage u tim uvjetima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 21:23   #45
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Evo, pitao frenda, kaže da ima TTK68E

https://www.trotec24.com/hr-de/ureda...etar-rp05.html

EDIT: zanimljivo, ima jedan Trotec koji je identičan mom Sinclairu

https://www.trotec24.com/hr-de/ureda...etar-bz05.html



Pa ti reci tko to uopće proizvodi...

Zadnje izmijenjeno od: Lak. 28.12.2018. u 21:29.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 00:30   #46
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Hvala svima za informacije, uzeti ću onda u ponedjeljak TROTEC TTK 68 E jer za njega piše da je dostupan.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 07:16   #47
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Hvala svima za informacije, uzeti ću onda u ponedjeljak TROTEC TTK 68 E jer za njega piše da je dostupan.
Ovog ja imam već dvije godine.
Razlika je samo u boji.
Kompresor mu ne čujem, ali nemoj očekivat da će bit bešuman.
Ima brojač radnih sati pa ti javi kad da opereš filter zraka, i to je to.
Naručio sam ga direkt sa Trotec24, razlika u cijeni je značajna, čak i sa dostavom, pa razmisli.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 18:09   #48
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Kupio, još jednom hvala svima na komentarima, preporukama, savjetima



... za bilo kakav dojam je prerano
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 18:38   #49
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Neka te dobro sluzi!

Pitanje za TTK 69E (mozda i za 68E), koliko vam je precizan njegov prikaz vlage na displayu? Kod mene 69E uvijek pokazuje za 15-20% vise naspram higrometra koji stoji 5m dalje. Tako recimo kada higrometar kaze 50%, odvlazivac kaze 60+%. Vise vjerujem higrometru i svojim sinusima pa vi rekao da odvlazivac krivo ocitava. Iskustva?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 18:40   #50
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Uvijek u početku pokaže više odmah nakon paljenja. Kasnije ta brojka pada prema stvarnoj vrijednosti u zraku.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 19:11   #51
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Neka te dobro sluzi!

Pitanje za TTK 69E (mozda i za 68E), koliko vam je precizan njegov prikaz vlage na displayu? Kod mene 69E uvijek pokazuje za 15-20% vise naspram higrometra koji stoji 5m dalje. Tako recimo kada higrometar kaze 50%, odvlazivac kaze 60+%. Vise vjerujem higrometru i svojim sinusima pa vi rekao da odvlazivac krivo ocitava. Iskustva?
5-10% više u odnosu na kineze i jedan digitalni sat (vjerojatno isto kinez)

*kineske higrometre
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori

Zadnje izmijenjeno od: marikris. 31.12.2018. u 19:16.
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 19:21   #52
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Neka te dobro sluzi!

Pitanje za TTK 69E (mozda i za 68E), koliko vam je precizan njegov prikaz vlage na displayu? Kod mene 69E uvijek pokazuje za 15-20% vise naspram higrometra koji stoji 5m dalje. Tako recimo kada higrometar kaze 50%, odvlazivac kaze 60+%. Vise vjerujem higrometru i svojim sinusima pa vi rekao da odvlazivac krivo ocitava. Iskustva?

Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Uvijek u početku pokaže više odmah nakon paljenja. Kasnije ta brojka pada prema stvarnoj vrijednosti u zraku.
Odmah po uključivanju je pokazivao vlažnost od 64%, ovo na slici je vrijednost nakon 5-6 sati što radi, ali uzeo sam odmah kod njih i higrometar (pokazuje 10% manje) pa ću se više ravnati po njemu i osjećaju

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 31.12.2018. u 19:35.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 20:05   #53
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Pomakni odvlaživač, izgleda kao da je zabijen skoro do zida i sa svake strane ima namještaj...probaj ga postaviti na neko otvorenije mjesto, ili barem okreni prema otvorenom onaj dio gdje usisava zrak.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 20:08   #54
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,628
Imam od Sinclaira, model CF0 16E, odlican odvlazivac, prije sam koristil one za 50kn u vrecici, vlagu pobire, al to je tak tak; na kraju mi puknuo film i nabavil pravu stvar
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 20:43   #55
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Pomakni odvlaživač, izgleda kao da je zabijen skoro do zida i sa svake strane ima namještaj...probaj ga postaviti na neko otvorenije mjesto, ili barem okreni prema otvorenom onaj dio gdje usisava zrak.

Hvala, probam... ovo mi je na prvu bilo najpogodnije mjesto gdje najmanje smeta
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 23:48   #56
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Koja je točno razlika između 69e i 68e modela? Planiram sutra naručiti jedan od ta dva pa rekoh da ovdje pitam jer već ima tih modela na forumu.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 04:48   #57
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Koja je točno razlika između 69e i 68e modela? Planiram sutra naručiti jedan od ta dva pa rekoh da ovdje pitam jer već ima tih modela na forumu.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
Pozicija displaya koliko shvaćam. Nema druge razlike.
Jedan ima na vrhu, drugi sprijeda.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 07:25   #58
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Koliko sam istraživao, specifikacije su im jednake tako da je razlika u dizajnu i konstrukciji... možda i u buci koju proizvode u radu, ali kako 69e nisu imali u ponudi, nisam mogao vidjeti i čuti razliku u živo.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 08:37   #59
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Super, hvala. Onda ću ipak uzet 69e

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 23:41   #60
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Pozdrav gdje bi se moglo najjeftinije uzet TTK 69e? Po mogučnosti u splitu?
Uzeo bi na rate tako da mi direktno od proizvođača ne odgovara.

Hvala
Smarty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na