Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2017., 08:36   #1
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Odvlaživač za prostorije?

Ima netko kakvu preporuku za mali kućni odvlaživač?
Ne onu kemiju sa silica gelom, nego mali na struju, kompresor ili kako već rade. Tu kod mene na moru nakon x dana kiše vlaga je poprilična u stanu. Nema nekih većih problema, ali volio bi neke prostorije sušiti redovno, prethodnih godina mi se znalo tu i tamo od konenzacije iza ormara u hodniku i tako naloviti plijesan. Prozračuje se to sve, ali badava dok je vani rel. vlažnost preko 90%.
Kad otvorim prozore još mi više vlage ulazi
Mislim si da nema šanse da se cijeli stan odvlažuje odjednom radi hodnika, vrata itd. pa ga eventualno seliti po kritičnim prostorijama.
Na što gledati kod takvog uređa,a kapacitet posude, l/h,...?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 10:19   #2
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Ja ti imam ovo:

https://mikroklima.com.hr/susaci-odv...-ttk-90-e.html

Kratko i jasno : prezadovoljan

Samo jedno sušenje odjeće na sušilu (jbg nemam gdje drugdje) je opravdalo investiciju kad sam vidio koliko je vode povukao.
Chandler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2017., 10:45   #3
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Ovisi kolika ti je kubatura prostorije. Ja sam imao isti problem nakon ugradnje PVC prozora. Nakon što sam došao do kraja interneta proučavajući odvlaživače, taj trotec je najbolja kupovina. Jedina razlika je što sam ja naručio direktno od njih jer je puno povoljnije a dođe na kućnu adresu. Uzeo sam model TTK51E:
https://goo.gl/Ep0JPn

Poslao sam im mail oko garancije i plaćanja dodatnog poreza, evo što su odgovorili:
Dear Tomislav,

Thank you very much for contacting us.
The warranty time for private customers shall be 2 years and for companies 1 year. If you need to have your product to be repaired, we send you a label with which you can send the item back to us without any costs. When we repair the item, we send it back to you.
The shipping time is about a week.
You pay only the tax to us, included on the invoice.

If you have any further questions do not hesitate to contact us.

With kind regards,
Your Trotec Team
Karolina Gwizdala

Edit: zaboravio sam napisati, jedna od najboljih stvari koju sam si priuštio u zadnjih par godina.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 10:50   #4
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Gledao sam tog troteca jer ga preporučuju na forum hr. Jedino kao da j ebolje uzeti model s displayem, a razlika do cijene kod nas je cca 300 kn za model koji sam gledao: 31E.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 11:38   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Ne bi li bilo bolje i kvalitetnije rješenje da se napravi nova hidroizolacija na kući?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 13:32   #6
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Nije kuća nego stan i vlaga je pretežno kondenzacija iznutra. Nije neki strašan problem, ali tu je malo dijete, roba se pere svaki dan, u sušilicu ne možeš sve pa tu i tamo se nešto osuši unutra dok je ovakvo vrijeme. A na moru znaš da su vlažne zime.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 13:42   #7
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Ima li klima ikakav utjecaj na odvlaživanje prostora?
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 16:21   #8
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Gledao sam tog troteca jer ga preporučuju na forum hr. Jedino kao da j ebolje uzeti model s displayem, a razlika do cijene kod nas je cca 300 kn za model koji sam gledao: 31E.
Za istu cijenu dobiješ model 51E s linka što sam stavio a ima puno veći kapacitet nego taj 31E (taj mi se čini kao igračka). A što se displaya tiče, ne znam, možda je bolje ali meni ne treba, navečer ga uključim na max i radi do ujutro. imam higrometar i tako odlucim kad cu ga paliti ili ne. Iako i on na sebi ima potenciometar kojim određuješ na kojem postotku vlage će se paliti.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne bi li bilo bolje i kvalitetnije rješenje da se napravi nova hidroizolacija na kući?
Problem je u kondenzaciji koja se pojavljuje zbog skoro hermetički zatvorenog prostora.

Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
Ima li klima ikakav utjecaj na odvlaživanje prostora?
Možda i može ali je ovo ekonomičnije rješenje jer troši relativno malo struje. Ne sjećam se točno brojke ali znam da sam mjerio i bilo je zanemarivo.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 16:24   #9
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Koliko vidim, 31E bi trebao imati automatsko namještanje, kad postigne namještenu vlažnost da stane s radom.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 16:28   #10
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Tomislave, koliko je trebalo da dođe iz Njemačke kod nas? DHL?

Puno hvala za onaj info za popravke. Sad opet naginjem tome da naručim direktno od njih. Pikiram 68E/69E.
generic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2017., 16:37   #11
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
To je bilo 2015. ali mislim da je trajalo max 10 dana. Meni je Overseas dovezao. Sad kad gledam po mailovima, poslali su ga sutradan nakon što sam naručio i ovo su rekli (ja sam s njemačkim na vi):
Sollten Sie Ihre Ware spätestens 5 Tage nach Eingang dieser E-Mail nicht
erhalten haben, so informieren Sie uns bitte telefonisch unter +49 2452 962 599 oder
per E-Mail an service@trotec.com
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 21:26   #12
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 630
Ljudi, aj recite simptome te vlage, pa vam treba odvlaživač

Ok ako sušite veš u kući, pa osjeti se, ja isto imam sušilicu, u wc-u je, zatvorim vrata wc-a otvorim prozor i ćao, doduše ionako se skupi vlage po pločicama, ali ispari to do jutra.
Svaki dan kada izađemo iz kuće prozračimo je, jer isto su pvc otvori, na klimi imam opciju dry (predpostavljam da možda to nešto odvlaživa, al nikad je nisam upalio).

Kako znate da vam je vlaga u kući velika, pa vam treba poseban aparat od ~250E da je odvlažite, ja ozbiljno pitam, možda je i u mene veća nego što treba, al možda ne obazirem pažnju na to uopće.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 21:37   #13
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Ljudi, aj recite simptome te vlage, pa vam treba odvlaživač

Ok ako sušite veš u kući, pa osjeti se, ja isto imam sušilicu, u wc-u je, zatvorim vrata wc-a otvorim prozor i ćao, doduše ionako se skupi vlage po pločicama, ali ispari to do jutra.
Svaki dan kada izađemo iz kuće prozračimo je, jer isto su pvc otvori, na klimi imam opciju dry (predpostavljam da možda to nešto odvlaživa, al nikad je nisam upalio).

Kako znate da vam je vlaga u kući velika, pa vam treba poseban aparat od ~250E da je odvlažite, ja ozbiljno pitam, možda je i u mene veća nego što treba, al možda ne obazirem pažnju na to uopće.
Osjeti se jako kolicina vlage u zraku i zidovima u nekim objaktima a i gljivice se stvaraju od nje.

p.s. klima dok hladi, na isparivacu se kondenzira vlaga jer je temp manja od ambientalne , ona se odvodi van pa vidis kako kaplje , ne odvlazuje samo na "odredenom modu".
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 21:42   #14
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
If you need to have your product to be repaired, we send you a label with which you can send the item back to us without any costs.
Ovo nisam skužio kako oni to misle da se šalje natrag preko "label", kakav label?
Ne znam jel ok da linkam drugi forum, ali evo ovdje ima negativnih iskustava s tom garancijom. Tako da sam malo skeptiačn prema tome, ali uređaje hvale na više foruma tako da je ozbiljno za razmisliti naručiti izvana. Možda ima pošaljem upit ovih dana.
Uglavnom vani krenula bura danas popodne, sad kad otvorim stan ima da se osuši u roku odma
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 22:00   #15
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ovo nisam skužio kako oni to misle da se šalje natrag preko "label", kakav label?
Ne znam jel ok da linkam drugi forum, ali evo ovdje ima negativnih iskustava s tom garancijom. Tako da sam malo skeptiačn prema tome, ali uređaje hvale na više foruma tako da je ozbiljno za razmisliti naručiti izvana. Možda ima pošaljem upit ovih dana.
Uglavnom vani krenula bura danas popodne, sad kad otvorim stan ima da se osuši u roku odma
Dobiješ broj/narudžbenicu tj. label po kojem ti dođe overseas kući pokupit paket.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 23:39   #16
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
@c-shadow imaš tamo moje iskustvo gdje su odmah odgovorili na mail, poslali label, ja isprintao, došla neka služba odmah idući dan i mislim da ne lažem ako kažem da je novi uređaj došao u roku 10 dana sa svime.
TTK 31 E, namjestiš do koliko % vlage i on skida, malo je sporiji bio u sobi od 40-tak m2 ali je odradio i to. Sam se gasi i pali po potrebi. Nije baš tih iako mislim da niti jedan nije.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 07:53   #17
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Hvala, konačno netko s realnim iskustvom.
Dvoumim se između 31E i 51E, razlika je 10EUR u cijeni. Na strani 51E je veća posuda za vodu, kapacitet, manja buka, ali skoro duplo veća potrošnja struje.
Brine me što za 31E navode da je do 15m2 dok je 51E do 31m2.
Najveća prostorija doma za koju bi ga koristio je cca 30m2, ostale su manje, a to je taman za 51E.
Kakkva su tvoja iskustva s 31E i koliko je to čudo stvarno glasno?
Po spec je 45dB dok je 51W 43dB.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 08:08   #18
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Ljudi, aj recite simptome te vlage, pa vam treba odvlaživač .
Ujutro kad se probudim, ili mi je nos extremno suh da me boli na dodir sto onda osjetis i na suhom grlu, ili se zapune sinusi da ne mogu disat na njega niti ga ispuhat dobar dio jutra. Najveci problem mi je nakon ljeta kad pocnemo zatvarati prozore i dok se tijelo navikne na visu vlagu. Po mjesec dana znam biti nateknutih sinusa i sliniti, a bez ijednog simptoma hunjavice ili prehlade.

Nisam znao da mi je to od vlage pa sam otisao doktoru i njegovo prvo pitanje je bilo "da nemas slucajno vlage u stanu?". A stan je garsonjera i jedini problem je sto se i roba susi unutra, cesto preko noci. Otkad sam poceo malo vise vodit racuna kad robu susim, a preko noci je izbacim na hodnik, i simptomi su se ublazili. Kada 3-4 dana nemam robe na susenju simptomi potpuno nestanu.

Da se razumijemo, stan nije vlazan po prirodi, grijanje je plinsko centralno i to dodatno jebe moj nos (prije spavanja svakako otvorim prozore makar vani bilo -10) + povremeno klima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 09:34   #19
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Hvala, konačno netko s realnim iskustvom.
Dvoumim se između 31E i 51E, razlika je 10EUR u cijeni. Na strani 51E je veća posuda za vodu, kapacitet, manja buka, ali skoro duplo veća potrošnja struje.
Brine me što za 31E navode da je do 15m2 dok je 51E do 31m2.
Najveća prostorija doma za koju bi ga koristio je cca 30m2, ostale su manje, a to je taman za 51E.
Kakkva su tvoja iskustva s 31E i koliko je to čudo stvarno glasno?
Po spec je 45dB dok je 51W 43dB.
Kako ti je razlika u cijeni 100€ kad je 51E sa shippingom 132€?
Isto tako, na tvome mjestu, ne bi gledao površinu nego kubaturu prostora, nije isto ako je soba visine 2.5 ili 3 metra. Što se buke tiče, meni nije problem, ostavim ga da radi cijelu noć u dnevnoj sobi, čak ne zatvaram vrata od spavaće.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 09:55   #20
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
10€ je razlika, di si vidio 100?
Da, 51E se čini kao bolji izbor. Makar bi radije prije nabave kupio neki higrometar pa provjerio malo po stanu kakva je situacija.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 09:58   #21
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
I ja sam gledao te Trotec kad sam uzimao pa sam na kraju uzeo ovaj s 5 godina garancije.
https://www.bauhaus.hr/elektro-i-gri...-proklima.html
Nekih mana nema osim sto kad dode do zeljene vrijednosti gasi samo kompresor a ventilator i dalje vrti, sta se tice glasnoce nije nista strasno, radi nam samo danju.
Koliko sam skuzio te aparate radi samo dva ili tri proizvodaca, unutrasnjost je ista dok je samo izgled drugaciji.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 10:22   #22
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
10€ je razlika, di si vidio 100?
Da, 51E se čini kao bolji izbor. Makar bi radije prije nabave kupio neki higrometar pa provjerio malo po stanu kakva je situacija.
Ne pišem više ništa dok ne popijem kavu
To ti je dobra ideja, trebat će ti svakako i ako kupiš odvlaživač da znaš kad da ga pališ.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 10:54   #23
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Evo tebi moj i novaca za taj veci.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 21:58   #24
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Eto na kraju naručen TTK 51E u kompletu s nekim higrometrom pa ćemo vidjeti kako radi kad stigne
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 11:43   #25
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Pitat ćeš se kako si do sada živio bez njega
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 21:45   #26
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Eto na kraju naručen TTK 51E u kompletu s nekim higrometrom pa ćemo vidjeti kako radi kad stigne
Imas kakvih povratnih informacija?

Razmisljam isto o kupovini odvlazivaca za garaonjeru od 32 m2 s visokim stropovima (3,5m), cca 114m3.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 22:00   #27
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Ima. Vratio sam ga natrag neupotrebljavanog
Ispostavilo se da je samo jedna prostorija problematična i to iz vanjskog izvora vlage, to ćemo sanirati. Ostale su čak i presuhe, valjda otuda problemi s dišnim putovima. Higrometar je zakon, da sam barem to prije imao.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 22:19   #28
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Ajde barem si rijesio problem u korijenu
Mene najvise zaebava sto robu moram susiti u stanu, a preko dana dok me nema ne stigne se osusiti/prozraciti pa trpim tih noc/dvije... Frend ce mi posuditi neki njegov odvlazivac cisto da probam, bumo vidli.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 22:32   #29
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,986
Sad dok je ova bura vani, danas se vratio iz grada, kroz stan je bio propuh, lagano onako prozori na kip, unutra relativna vlažnost 28% i temp cca 22°C.
Šogor ima sličan uređaj, ali ima mali stan na katu i nema gdje sušiti robu nego unutra, on pali često odvlaživač baš radi toga.
Uglavnom ovaj Trotec rješava sve ekspresno i dostavu i povrat, u slučaju kvara u garanciji šalju dostavnu službu po uređaj. Ja sam platio povrat natrag, imaš 14 dana za povrat bez pitanja, samo ako nije kvar onda plaćaš trošak dostave, 20€, to smo prebili kod povrata.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2017., 21:11   #30
tree
Registered User
 
tree's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Moon
Postovi: 3
Iz iskustva, sve što ne ide na struju, dakle svi gelovi i điđe miđe su beskorisne.

Daj malo više para i kupi pošteni uređaj.
tree je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na