Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2014., 22:46   #61
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Ako vam mobilnost nije puno bitna, to je najbolje riješenje.
Ne da je mobilnost bitna nego je i primarna svrha aku bušilica o kojima se priča, bušilice na struju služe za teže i dugotrajne radove, a ne za povremeno hobi šarafanje po kući. Tu je trajnost baterije totalno nebitna.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 23:04   #62
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ne da je mobilnost bitna nego je i primarna svrha aku bušilica o kojima se priča, bušilice na struju služe za teže i dugotrajne radove, a ne za povremeno hobi šarafanje po kući. Tu je trajnost baterije totalno nebitna.
Ispričavam se na blagom skretanju sa teme, ali samo sam želio ukazat na drugačije riješenje. Ne vidim razlog za kupovanje aku bušilice, za recimo zavidat 50- 100 vida godišnje, ako recimo imate bušilicu sa potenciometrom, ali to je samo moje mišljenje, i drago mi je ako sam nekome pomogao.
brisani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2014., 23:41   #63
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
petrinja, bilo ih je jos negdje 7-8 komada. uzeo sam i onaj kompletic finih alata, najvise jer mi fali nekakva pinceta jer sam prosle sve potrgao .

sada kada pogledam koliko imam finijeg / finog alata, malo sam zbunjen kad sam sve to kupio, pomalo i zasto sam sve to kupio. ali ajd, dobro dode, nece se pokvariti .

Takav sam ti i ja, kad god vidim nešto zanimljivo, uzmem si jer mislim da će dobro doći, a onda kad pogledam što sve imam, zaključim da mogu opremiti cijelu ekipu bauštelaca sa alatom
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 00:42   #64
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Ja uzeo u Konzumu danas neki Matrix za 70 kuna. Bio sam znatizeljan. Za te pare korektno. Baterija je 4.8V. Na e-bayu je duplo skuplje nego ovdje.
Imam i ja jednog. Baterija mi je koma, snaga koma, koliko para toliko muzike.

I ne, nisam ga sam kupio, dobio sam ga za poklon jer eto,
ljudi znaju da volim alat i hardware.

Koristio 5 puta, bacio u kutiju sa "alatom za sudnji dan, kada više ništa drugo ne bude radilo".

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ja ti mogu potvrditi iz prve ruke...
Bio si sumnjičav pa si došao da probaš moj stari Parkside prije kupnje.

Yup, mali radi kao veliki. Bolje nego moji Black&Drekeri koji su 2-2.5x skuplji.

X puta sam u životu naletio na nešto skupo, a da nije toliko dobro koliko sam platio.

Originale Dremel Tools. Nakon 50ak sati rada, osovina počela plesati,
gumb za otklanjanje nastavaka je pukao (a od metala je, nekakva smeće legura).

Donesem ga nakon 3mj na reklamaciju, da vidim šta se može.
Tip mi kaže "jeste vi s tim tenka rezali" - pobogu ako je kućište tenk,
onda sam ja Chuck Norris.

(a možda i je tenk, ako se uzme u obzir da sam pilio i dva Chieftec-a)

Tako da sam "spušio" 250€ alat. Radi na produžnoj osovini (žica),
i samo preko toga ga je moguće koristiti, dakle u visećem položaju.

Ali ne bunim se jer ni nemam vremena da radim s njim više.
Možda kad se oženim budem imao više vremena za hobije.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 00:54   #65
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
A da se tema preimenuje u nesto kao "Hobby alati" pa da se tu stavljaju kada budu npr. akcije u Lidlu, recenzije i slicno? Bas kao sto je ovako sa aku odvijacem, na kraju smo ga svi kupili
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 00:57   #66
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
A da se tema preimenuje u nesto kao "Hobby alati" pa da se tu stavljaju kada budu npr. akcije u Lidlu, recenzije i slicno? Bas kao sto je ovako sa aku odvijacem, na kraju smo ga svi kupili
glasam za ovo.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 01:41   #67
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Bio si sumnjičav pa si došao da probaš moj stari Parkside prije kupnje.

Yup, mali radi kao veliki. Bolje nego moji Black&Drekeri koji su 2-2.5x skuplji.
joooook (ovo se ovako cita: udri jace manijace).

nisam ga vidio u akciji, dosao potrosit neke pare i tebe zatekao . salim se, uzeo sam ga jer eto, islo mi se do lidla da vidim malo alate, vidio i kupio .

i ne kakaj po black&deckeru samo zato jer je tebi krepao taj okretac. ja isto tako mogu B&D izdizati u nebesa jer imam aku busilicu koja ima nekih 6-7 godina, baterija i dalje brutalno dobro drzi, sve na njoj radi kao prvog dana, i nabusila se drveta i metala svakakvih, radila sa svakakvim sranjima od borera i bitova, a nista posebno placena (u uradi sam je bila nekakva akcija, dobio sam ju u lijepom kovcegu sa bacacem laserske zrake za ravnine i jos nekakvo sranjce je islo). rastavila i sastavila preko nekoliko trokrilnih ormara, stolova i elemenata.........

ali kuzis, ne mozes srati po necemu jer tebe nije posluzilo. zamisli da ja kazem - e asrock je gigantsko sranje i nebi to govno nikome preporucio jer mi je xyz maticna prdnula nakon mjesec dana sto je gara prosla, dok evo pcchips radi vec 13 godinu, a dobijena uz huba-bubu okusa kokakole!

__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 07:07   #68
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Ne kenjam po blekendrekeru, ali imam ih dva-tri u firmi,
svima isti problem, baterija. Oba su radili manje od 18 mj i baterija pa pa.

Jamstvo na bateriju je 12mj, a nova baterija i zamjena je cijena novog Parksidea.

Eno stoje kod mene ispod pulta, dam ih "novajlijama" praktikantima da se "muče",
dok ne skuže da nešto "ne štima".
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 14:52   #69
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Naslov teme promjenjen

Netko je spomenu one precizne bitove i odvijac za 55 kn u lidlu. Kakva je kvaliteta? Da ne budu kao oni kineski kad se oglodu poslije 3 sarafa
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 15:24   #70
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Naslov teme promjenjen

Netko je spomenu one precizne bitove i odvijac za 55 kn u lidlu. Kakva je kvaliteta? Da ne budu kao oni kineski kad se oglodu poslije 3 sarafa
ja uzeo i taj kompletic. cuj, ne znam, jer sam samo otvorio da vidim dojam u ruci. plus, 55 kuna je, za finiju mehaniku je, tako da tesko da ces izglodati bit jer su svi uski i kratki. nema za vecu glavu vijka, mozda jedan od kompleta.

nelos komplet, ima boljih, ali se vracamo - kosta 55 kuna .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2014., 15:32   #71
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ja uzeo i taj kompletic. cuj, ne znam, jer sam samo otvorio da vidim dojam u ruci. plus, 55 kuna je, za finiju mehaniku je, tako da tesko da ces izglodati bit jer su svi uski i kratki. nema za vecu glavu vijka, mozda jedan od kompleta.

nelos komplet, ima boljih, ali se vracamo - kosta 55 kuna .
Mislim da cu i to uzeti Jesu bitovi namagnetizirani, to mi je bitno
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 20:12   #72
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 21:15   #73
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,016
Naravno da nisam više našao svoj primjerak parksidea, nego hrpu odjeće što je valjda ovotjedna akcija, a čak sam po ovoj kišurini išao u lidl. Sve ste mi pokupovali A dobro, bit će toga još.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 21:24   #74
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Od Parksidea generalno sve manje/više je vrlo dobre kvalitete.

Evo konkretno vibraciona brusilica PHS 160 B2 je fenomenalan alat za te novce. Tri mjeseca je praktički svaki dan radila i sve ok (čuo sam da neki stalno rade i uže prostore na brodovima s njom i nijedna nije krepala). Brusni listovi imaju jači "čičak" nego Bosch verzije, jedino ih treba izvani kupovati jer Lidl nema webshop kao u Njemačkoj recimo.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 21:40   #75
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Naravno da nisam više našao svoj primjerak parksidea, nego hrpu odjeće što je valjda ovotjedna akcija, a čak sam po ovoj kišurini išao u lidl. Sve ste mi pokupovali A dobro, bit će toga još.
U PZ ima jos 4 komada, bio veceras kupio jednom clanu formuma
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 22:32   #76
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 01:25   #77
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ja sam uzeo u lidli rotary tool od parksida aka "dremel" dobije se kovceg, i 30-ak dijelova, zasad super zadovoljan, dvoumio sam se da uzmem dremel 3000 za 420 kuna, al je ona ovo uletilo u lidlu za manje od 200
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 09:51   #78
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Koliko Nm ima Parksideova šrafilica?

Bilo je price o F1 i amerima - Milwaukee je zakon
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 22:56   #79
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Vidio sam danas u Lidlu neki set za finmehaniku.

Bitovi, odvijač za bitove/držač kako god se to zvalo, isto to ali neki teleskopski kao, pinecta, i još nešto možda.

Pitanje, jel kupo to netko možda? Ako jest neka kaže nešto.

Uzeo bih to zbog zvjetdastih/imus bitova najviše, i ovo teleskopsko bi bilo korisano ako funkcionira dobro.
Cijena je cca 50kn koliko se sjećam.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 08:21   #80
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Nisam kupio, ali sam vidio i probao. Bitovi su magnetizirani toliko malo da jedva jedan sarafic podignu. Tu sam odmah prekrizio kupovinu. Imam jedan set sa ebaya (kostao je oko 60 kn) koji je 5 puta bolji od tog iz lidla. Imam ga vec godinu i pol, bitovi svi uredni, magnet pokupi po par sarafa koliko je jak. Za te novce imas i bolje
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 08:56   #81
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Nisam kupio, ali sam vidio i probao. Bitovi su magnetizirani toliko malo da jedva jedan sarafic podignu. Tu sam odmah prekrizio kupovinu. Imam jedan set sa ebaya (kostao je oko 60 kn) koji je 5 puta bolji od tog iz lidla. Imam ga vec godinu i pol, bitovi svi uredni, magnet pokupi po par sarafa koliko je jak. Za te novce imas i bolje
Slazem se, ja imam onaj u zutoj kutijici isto 60 kn, sa vise bitova, i to hvata sarafe sam tak naspram ovog.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 10:35   #82
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Slazem se, ja imam onaj u zutoj kutijici isto 60 kn, sa vise bitova, i to hvata sarafe sam tak naspram ovog.
Evo, ovakav ja imam i svakako preporuka naspram ovog iz lidla
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 11:30   #83
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Evo, ovakav ja imam i svakako preporuka naspram ovog iz lidla

Naručio sam ovo gore, hvala na linku.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 20:30   #84
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Eh propustio sam ove postove danas, kolega s posla rekao da ima set iz lidla već dvije godine i da je dobar pa sam uzeo danas.
Hvala na odgovorima svejedno. Ako zatreba uzmem ovaj s eBay-a.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 21:05   #85
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,104
Ljudovi, gdje bi mogao do subote kupiti lemilicu u ZG-u sljedećih specifikacija?
Da nema regulaciju topline i da ima stalak (dakle ne pištolj)!
Tenks.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 23:18   #86
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,235
Za ove jeftine hoby alate mogu samo reči koliko para toliko muzike. Ne očekujte previše. Za iole zahtjevniji posao možete sjest i plakat.
Prvo kad vam nakon nekoliko mjeseci zatreba aku bušilica ona je prazna. Ako ste i dobili dvije baerije nemaju neki kapacitet, a punjenje traje predugo tako da nakon sat vremena posla sjedite do popodne da se napune. Nemaju snage. Servisa nema. Čak vam nakon isteka garantnog roka (einhel) nisu u stanju nabaviti prekidač koji ne košta više od 3$.
Dok takvi proizvodi traju malo duže od garantnog roka kvalitetni alat traje i nakon 20 i više godina imate osigurane dijelove i servis.
Imam Hilticu (bušilica-štemerica) staru preko 20 godina i kad mi je procurilo ulje na semeningu odnio sam na servis i nakon 5 dana je bila popravljena.
Zadnje sam se počastio prije 3 godine sa Makita BDF343SHE. Koštala je 2200. Kofer, brzi punjač 2 Li baterije. Bušio sam s njom beton, napravio kompletnu šupu sa OSB pločama od 15 kvadrata. Kad netko spomene kvalitetu Parksidea, Einhela i sl. proizvoda samo mu se nasmijem i kažem ZNAM TO JE ODLIČAN ALAT.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 18:05   #87
petar75
Premium
Moj komp
 
petar75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: slavonija
Postovi: 101
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ljudovi, gdje bi mogao do subote kupiti lemilicu u ZG-u sljedećih specifikacija?
Da nema regulaciju topline i da ima stalak (dakle ne pištolj)!
Tenks.

Daklem ovu + stalak i ako ti nije problem uzmi odmah i vrh N1-4 jer onaj što dobiješ uz lemilicu te neće baš usrećit.
Takvu lemilicu imam dosta dugo kao backup backupa i za polemit žice na autu - za sve ostalo tu su stanice.
petar75 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 19:14   #88
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,140
ja doma imam hrpu alata od Iskre pa sve do kineskog matrixa kaj se prodaju u konzumu.
npr.. imam bušilicu Iskra (original slovenska) staru preko 25 godina i dan danas radi.
pa sam npr.. prije 3 godine kupio u konzumu ovo: http://online.konzum.hr/#!/products/...-cekic-ehd-900

evo već tri godine radim s njom i sve fino radi.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 21:07   #89
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Pozdrav ekipa
Trebam miniwash ili visokotlačni čistač.Ništa preskupo ali ipak kvalitetnije.Imao sam Einhela i nikad više.E sad vidio sam u Pevecu ovo(malo ispod sredine) http://www.pevec.hr/katalog/2014-10.pdf + malo niže kaže da ima 20% na sve Bosch alatke ako doneseš stari uređaj bilo kojeg proizvođača.
Ako tko ima iskustva sa Bosch čistačima ili za preporučiti nešto drugo.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2014., 03:51   #90
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,104
Citiraj:
Autor petar75 Pregled postova
Daklem ovu + stalak i ako ti nije problem uzmi odmah i vrh N1-4 jer onaj što dobiješ uz lemilicu te neće baš usrećit.
Takvu lemilicu imam dosta dugo kao backup backupa i za polemit žice na autu - za sve ostalo tu su stanice.

Tenks, tek sada vidim tvoj post jer sam bio na putu. Uglavnom ova je kupljena http://www.ms-zagreb.hr/hr/pretraga-proizvoda.htm
ali svakako hvala na preporuci za lemilicu i za vrh jer i ja imam sličnu ovoj http://www.ms-zagreb.hr/hr/pretraga-proizvoda.htm (neznam dali je ista marka) i definitivno moram vrh promijeniti.
Pozz.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na