Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2020., 10:46   #751
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Ako netko ima neki kod za Louis neka slobodno javi, 20-tak km mi je od stana, pa bi se moglo nešto i donijeti iz Njemačke. 😁
baš ću prelistati ponudu pa javim ak naletim na nešto dobro jer mi kuponi taman pokrivaju trošak puta do Graza


tražim neke (duboke) kožne hlače sa tregerima
gledao sam alpinestars mission, al mi izgleda da se ne nadovezuju dobro na jaknu, tj da ima "propuha" između hlača i jakne

i quote mog posta s prethodne stranice:

Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
kakvi su komentari na Louis ducane? onaj u Grazu je najblizi...

svako toliko mi dolaze kuponi od po 20+50€
i cesto imaju ok popuste i svakako dobru ponudu

tamo sam kupio kacigu, jaknu, hlace, cizme, .... ceradu za motor, torbicu za sic...
i ostale điđe
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2020., 11:01   #752
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ja cu danas do Louisa. Meni je tu na par kilometara od mene. Nikako da nadjem kacigu koja mi 100% odgovara, pa odoh danas isprobati sve sto imaju
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2020., 11:12   #753
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ja cu danas do Louisa. Meni je tu na par kilometara od mene. Nikako da nadjem kacigu koja mi 100% odgovara, pa odoh danas isprobati sve sto imaju
ja sam htio neku sarenu shoei, dopala mi se "marc marquez" al mi ne sjeda.
ni nolan, nista

schuberth mi je na prvu super sjeo. ovisi kaj trazis, integralnu ili preklopnu..
probaj s2sport
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2020., 11:24   #754
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Preklopnu mogu zaboraviti. Probao 3-4 modela i ili me stiska na preklopima toliko da me glava boli naredna dva dana ili mi viri brada vani. Odoh danas neku integralku uzeti jer mi treba za auto skolu i polaganje, a ako ne prodam VN-a onda cu uzeti sebi neku jet kacigu kasnije. Ako kupim nesto "sportskije" od VN-a, ostaje integralka svakako.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2020., 13:02   #755
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Preklopnu mogu zaboraviti. Probao 3-4 modela i ili me stiska na preklopima toliko da me glava boli naredna dva dana ili mi viri brada vani. Odoh danas neku integralku uzeti jer mi treba za auto skolu i polaganje, a ako ne prodam VN-a onda cu uzeti sebi neku jet kacigu kasnije. Ako kupim nesto "sportskije" od VN-a, ostaje integralka svakako.
Jel si probao Schuberth C3 pro? Super tiha i udobna kaciga. Osobno favoriziram preklopnu jer je lakse napit se vode recimo ili je otvorit pa pricat ili sl. Sa tom Schuberth sam super zadovoljan! Prosjecnim brzinama od 100-120kmh je unutra skroz tiho a na 180kmh se malo nesto ko i cuje vjetar. Ventilacija je isto super, zraka ima na pretek a vizir je sa pinlock pa ni ne magli.

Doduse nije bas da je i jeftina...
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2020., 13:21   #756
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Probao i jednostavno mi je neudobna. Neces vjerovati, ali mi je na glavu najbolje legla neka od 50€ sa ebaya. Nisam ju probao u voznji, ali me jedina nije nepodnosljivo pritiskala u sljepoocnice i stvarala glavobolju. Sta da kazem, imam cudnu glavu
Nema veze, danas odoh u Louis i ne izlazim dok mi ne nadju kacigu koja mi odgovara
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 12:11   #757
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
još uvijek si u Louis-u ili si nešto kupio?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 14:16   #758
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Kaciga mora žuljati na početku dok se ne namjesti.
Nemoj se zahebavati s tim poluproizvodima s ebaya.
tomislav_sb je online   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 14:59   #759
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
još uvijek si u Louis-u ili si nešto kupio?

Trazio najprije san nekih pola sata i isprobavao jer u cijelom Louisu radi 5 ljudi na nekih valjda 2000 kvadrata i svi ih vuku za rukav konstantno. Nakon pola sata sam konacno uhvatio jednoga od djelatnika i pitao ga za savjet a on mi je onako brzinski pogledao u glavu i uvalio mi neki MTR integralku u XL velicini koja mi je odmah bila jako udobna i stiskala koliko treba. Narednih 2 sata sam hodao po Louisu i probao naci nesto bolje, jer onako laicki prepostavljam da neka Shoei ili Schubert od 400€ mora biti bolja od ove od 120€. Naravno, prevario sam se jer mi niti jedna nije odgovarala kao ova.
Cijelo vrijeme iz ruku nisam ispustao ovu MTR u velicni XL da mi je netko ne bi uzeo jer je radnja bila prepuna i ljudi su doslovno kupili sve sa polica ko babe tariguz.
Ok, prihvatim cinjenicu da necu naci nista bolje i odem na kasu, platim i pravac doma. Doma sjednem sa zenom na balkon da popijemo kavu i da dodjem malo sebi od toga svega, vadim kacigu iz kutije, stavljam je na glavu, pokusavam ugurati naocale, kad ono jedva idu unutra. Skinem kacigu kad na njoj pise velicina L
Nista, sjednem opet u auto, vratim se u Louis i sat vremena pokusavam izmoliti nekoga od djelatnika da mi je zamjeni za vecu. Popizdim, odem na kasu, zavitljam kacigu preko pulta i bacim racun pred kasirku, rekoh "vracaj pare!".
Istu kacigu sam narucio preko web shopa, njima ostavio google recenziju sa jednom zvjezdicom i cisto sumnjam da cu ikada vise uci tamo. Sve ubuduce kupujem ili online ili u Polo-u koji mi je isto na 15 minuta voznje od mene, ali kolega kaze da su puno ljubazniji i susretljiviji.
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
Kaciga mora žuljati na početku dok se ne namjesti.
Nemoj se zahebavati s tim poluproizvodima s ebaya.
Naravno, u pravu si. Ovu sam narucio onako na prvu i bez razmisljanja. Vratio sam ju nazad.
Primjetio sam da mi ova MTR hoce iscupati usi kad je stavljam i skidam, ali citam okolo po stranim forumima da je i to normalno iz pocetka.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 16:31   #760
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
^




Đaka, jesi se riješio VN-a, šta sad voziš?
tOta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2020., 16:42   #761
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
^




Đaka, jesi se riješio VN-a, šta sad voziš?
Nisam se rjesio VN-a. Svi se korone boje ovamo i odbijaju trositi pare
Neka ga za sada. Vozit cu ga ovu sezonu, a nesto imam osjecaj da ce mi preko zime biti dosadno, a ovakvi motori su raj za customiziranje. Vec imam u planu drugi auspuh ili prepravku postojeceg, mozda neki ape hangers u kombinaciji sa sissbar ili mozda dragbar (ovisno sta mi se bude vise svidjalo u tom trenutku), produzene nozne komande, mozda cak i neka lagana bobber prerada...
Dizalica je vec u garazi, nesto ce se sigurno raditi.

Da li je tko radio auspuh u Kucelja, tj. preradu postojeceg auspuha na podesivi? To mi je nekako najzanimljivija opcija da dobijem dobar zvuk a da ga po potrebi mogu i utisati jer su ovi ovamo postali rigorozni sto se tice glasnoce auspuha.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 22:15   #762
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Bajkeri, imam hjc i70 kacigu i nigdje ne mogu pronaći kako se mijenja top vent set na kacigi.

Trebam izvaditi komplet bijeli dio, da li ga treba doslovno potrgati ili ima neki sistem?

Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 10:27   #763
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Bajkeri, imam hjc i70 kacigu i nigdje ne mogu pronaći kako se mijenja top vent set na kacigi.

Trebam izvaditi komplet bijeli dio, da li ga treba doslovno potrgati ili ima neki sistem?

Kako po manualu za ciscenje ventova spominju kompresirani zrak - https://www.manualslib.com/manual/16...?page=3#manual

mislim da ces morati pokidati. To ti je pukao vent od pada ili pala kaciga na pod?
__________________
Psycho je online   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 10:43   #764
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Aha, sam od sebe mi je ovaj crni "poklopac" počeo lupkat i čuti se u vožnji, pa sam reklamirao i dobio novi dio. Ovaj crni sam skinuo lako, ali vidim da ovaj ide malo teže, pa nisam htio silit da ne bi napravio još veću pizdariju. Hvala.

EDIT: Pokidao sam ipak i uspio izvadit.

Zadnje izmijenjeno od: Sony1. 18.06.2020. u 12:34.
Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2020., 23:37   #765
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da li je tko radio auspuh u Kucelja, tj. preradu postojeceg auspuha na podesivi?
danas su me na tehničkom skoro poslali na homologaciju zbog akrapoviča
uglavnom, trebat ću to upisati u knjižicu

ne kužim koje su to fore

uglavnom, predviđena kazna je 1000kn


....ak te ulove
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 00:04   #766
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
daleko od doma, daleko od svoje vozilice ali uspio rentati Multistradu 950 i provozati se po vrhunskim cestama Mallorce. U zivotu nisam vidio toliko bikera na cestama u jednom danu



moram sloziti video krajolika i cesti, 300km u dva dana gustanja
__________________
Psycho je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 18:40   #767
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Jucer ponovio Yamahu u nove papuce Metzeler Sportec M7.
Jel to istina da se potrose vec za nekih 4-4.5 kkm?
4kkm sam napravio u roku 2 mjeseca vec i to sa istim takvim starim gumama. Doduse, prednja je potrosena do daske na kraju bila
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 09:28   #768
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Jucer ponovio Yamahu u nove papuce Metzeler Sportec M7.
Jel to istina da se potrose vec za nekih 4-4.5 kkm?
4kkm sam napravio u roku 2 mjeseca vec i to sa istim takvim starim gumama. Doduse, prednja je potrosena do daske na kraju bila
Ja ih imam na svom mezimcu i za sada 2500km napravljeno, nikakvi vidljivi znakovi trosenja da ce na 4k km otici. Ali ponovo dolazimo do toga, ovisi kakve voznje

M7 zahtjevaju malo jacu voznju da se zagriju inace. Po ljeti ne bas, ali proljece morao sam prvo malo na rijecku zaobilaznicu za zagrijavanje prije neke voznje po zavojima inace bi proklizavalo na hladnijem asfaltu.
__________________
Psycho je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 22:23   #769
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,940
Jel ima tko sta za reci na temu honde vfr800 2008 godiste? Naime u skoro vrijeme cu ju vjerovatno prisvojit pa da se znam pripremit na gust/trosak/nacin voznje?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 23:11   #770
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Nije najštedljviji motor u klasi definitivno, od "problema" pripaziti na standardne probleme nekih Hondi, regler i namotaji, na 40k km često odlaze napinjači faznih lanaca. Meni jako udoban i vozan motor za tu (sport-touring) klasu...

Poslano sa mog SM-A307FN koristeći Tapatalk
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO

Zadnje izmijenjeno od: ti.le. 07.08.2020. u 09:51.
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 23:42   #771
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Ja danas promjenio ulje i filter i peglanje dalje samo da se vrijeme konačno popravi.
Okreno 31000km i mali prede dalje.


__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2020., 02:52   #772
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
ovaj post gore me zaintrigirao,


Citiraj:
pripaziti na standardne probleme nekih Hondi, regler i namotaji, na 40k km često odlaze napinjači faznih lanaca"
vešmašina danas traje 10ak godina
mobitel možda i kraće...
itd


zašto je mercedes, rađen prije 50 godina, u stanju prebaciti pola milijuna km,
a motocikli su se u stanju rascvjetati nakon jedne malo žešće vožnje

koliko je pola milijuna km u moto svijetu?

lupio bih da je 55kkm (moto) = 200kkm (auto)
što bi ipalo 137kkm (moto) = 500kkm (auto)

znate li neki motor koji je prešao 137k km?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2020., 08:44   #773
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Znam jednog R1150GS koji je presao 197k
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2020., 09:29   #774
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,940
Prijatelj na TDM900 ima na satu 110k i broji dalje jako.

Kolega hvala za savjete u vezi vfra jer neznam o "standardnim" boljkama pa ako ima jos koja slobodno napisi. Trenutno ima cca 25k km.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2020., 18:25   #775
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Kada sam ja čitao, nekih drugih problema nema, motor je super model,ako si u tom segmentu nečega što tražiš. Čitao sam 9 dosta primjeraka sa preko 100k km.

Jos jedna stvar na njemu ti je da :vjrovatno nećeš nikada raditi provjeru i podešavanje ventila, jer je skup zahvat i neda se mehaničarima raditi, jer za provjeru ventila trebaš 2x skidati bregaste osovine dolje sa glave, a imaš, jel 4 komada, po 2 na prednjim i stražnjim cilindrima (ako nisi znao mašina je v4).

Poslano sa mog SM-A307FN koristeći Tapatalk
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 16:33   #776
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ima li tu tko sa Versysom 650 prve generacije? Kakvi su motori inace? Je li mu dosta tih 70ak konja?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 17:27   #777
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Naletio mi Kymco Downtown 300i ispod cijene. Lik ulupao 600€ u mjesec dana u njega samo novih dijelova, nakon sto je zamijenio kvacilo pocelo mu lupati u prijenosu, razocarao se i stavio ga u prodaju. Prosli petak popodne rastavio prijenos, sve slozio kako treba i gas. Odusevio se kako je to prakticno vozilo, a bogme i fino ide. Nema sic nego sofu, a ispod komotno stanu dvije normalne integralne kacige. Dobio uz njega jos i GIVI kofer odd 50ak litara i 2 dodatna Puig vjetrobrana (racing i touring) te Garmin navigaciju.

Za sada ostaje i on u garazi jer se i zeni svidja. VN je davno dobio novog vlasnika, a ja mjerkam jednu XJR1300
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 17:45   #778
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Nesto tipa Kymca bi ja imao za svakodnevni djir po gradu kad bi radio u HR jer prakticnost je nemjerljiva.
Koji XJR mjerkas? ja imam 2015.god i recimo sada bi radije mozda onaj stariji oko 2010 kad ima el. ubrizgavanje ali je veci od ovog mog i veci tank ima. Cisto zbog velicine bi ga radije htio imati

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je online   Reply With Quote
Staro 01.10.2020., 18:08   #779
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Nesto tipa Kymca bi ja imao za svakodnevni djir po gradu kad bi radio u HR jer prakticnost je nemjerljiva.
Koji XJR mjerkas? ja imam 2015.god i recimo sada bi radije mozda onaj stariji oko 2010 kad ima el. ubrizgavanje ali je veci od ovog mog i veci tank ima. Cisto zbog velicine bi ga radije htio imati

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Stariji obavezno. Nesto mi onaj noviji nije bas legao.
Ima li onih starijih sa ABS-om? To mi je nekako must have na motoru.

Gesendet von meinem SM-G973F mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 10:11   #780
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na