Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2012., 00:15   #61
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Ja pretezno trazim usisivac bez vrecica, min 300W usisne snage i HEPA filter. Ic cu uzivo pogledat oba gore navedena modela pa cu odlucit.

Zasad je sc-4550 u prednosti zbog vece usisne snage (360 > 305 W), ima predmotorni i HEPA 11 filter te MOZDA regulaciju snage na teleskopskoj drsci i turbo cetku. Prednost ZTF7640 je sto sigurno ima turbo cetku i rezervni HEPA filter, ali ne znam koje je klase HEPA filter kod njega.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 00:19   #62
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam prije koliko već pričao o svom samsungu i došao je 500kn i ima regulaciju snage, sumnjam da za iste pare modeli danas nemaju, ali phone u ruke i kreni

btw. taj samsung je najzahvalniji sauger kojeg smo imali do sada, radi sve ko i prvog dana i dalje.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2012., 14:19   #63
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Imam neki Electrolux sa onom posudom (nije ni vrecica nije ni vodeni) i super zadovljan (1800W) koji je bio na 50% popusta (ispao 350kn) jos u Pevecu prije stecaja. Radi dan danas ko i prvog dana (a sad je oko 4+ godine star), samo ispraznim tu posudu i ispusem (kompresorom na zrak) hepa filter i sve 5.

BTW navodno su i ovi super - http://www.youtube.com/watch?v=2ciqHgCVpng
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 23:00   #64
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Da rezimiram (ako nekog slucajno bude zanimalo ), uzeo sam Philips FC 8144 za 650kn:

http://www.philips.hr/c/usisavaci/ea...specifications
http://www.technomarket.hr/products/...ips-fc-8144-01

Ona 2 Electrolux-a (ZT3510 za 400kn i ZTF7640 za 500kn) mi nisu bili bas zadovoljavajuci. Ovaj skuplji ZTF7640 me totalno razocara, izgleda stvarno jadno (moj osobni dojam) i cak bi uzea radje jeftinijeg ZT3510 da nema bas slabu usisnu snagu. Inace izgleda skroz dobro sklopljen, a i ima neki svemiski izgled ).

Samsung SC-4550 nije vise bio po 500kn nego po 550, a i nema turbo cetku niti regulaciju na drsci. Za iste pare ima SC-4360 s regulacijom na drsci. Usisavac izgleda cisto ok i ima po mom misljenju dobro rjesen sustav filtracije i ima predfilter za motor. Ali zena rekla da je za 100kn vise Philips bolje rjesenje, pa eto. Slazem se da ima manju usisnu snagu i da je skuplji, ali isto ima dobro rjesen sustav filtera i izgleda dosta robustno i cvrsto pa smo uzeli njega. Sa svojih 300W usisne snage izgleda sasvim dosta za stan (kao moj) u kojem skoro da nema tepiha.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 23:59   #65
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,268
Ja imam od 2009. SC-4360 i iskreno ne bih više nikada uzeo usisavač na posudu. Jednostavno previše je petljancije, maltene poslije svakoga usisavanja morate čistiti i hepa filter i čistiti/prati filter ispod same posude jer jednostavno ne vuče. Nije problem u samom čišćenju da je to rjeđe, ali baš svaki put...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 10:42   #66
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
Imam pitanje a ne vidim bolje teme u kojoj bih ga postavio od ove

Posudio sam dvojci frendova usisivač (electrolux cycloneXL). Otprilike bi ih se moglo opisati kao A Je To dvojac (braća su). Davajući im ga, upozorio sam ih da prije nego krenu usisavati moraju isprazniti posudu za prašinu i još im pokazao kako se ista rastavlja i sastavlja. Naravno da su bilmezi prilikom sastavljanja pomakli gumicu za dihtung i desilo se da je isisivalo povuklo prašinu u motor i ugasilo se..

Nakon cca sat-2 (oprali su filtere) usisivač je proradio sam od sebe no vidim da je na mjestu gdje stoji posuda za prašinu i na filteru ispred motora prašine pun kufer.

Zanima me koja sad može biti posljedica ove njihove bedastoće, što mogu očekivati od usisavala (smanjenje snage, rikavanje u roku par mjeseci) ili mu "malo" prašine u motoru ne škodi?

Uh što sam ljut na njih.. Znam da je usisavalo (iako ne baš jeftino) no i na njega sam, kao i na sve svoje "strojeve" pazio.. Kad samo vidim kako su mi ga prašnjavog sa svih strana vratili dođe mi da ih natjeram da ga cijelog operu ali kakvi su smotanci oni bi ga ubacili u kadu s vodom i usput doslovce tušem "očistili motor od prašine"...
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 11:05   #67
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,236
Kad uhvatiš vremena, šarafciger i lagano rastavi i počisti.
Imao sam takav slučaj kad je netko od mojih ukućana usisavao sa usisavačem na vodeni filter, a da nije ulijao vodu.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 11:23   #68
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Kad uhvatiš vremena, šarafciger i lagano rastavi i počisti.
Imao sam takav slučaj kad je netko od mojih ukućana usisavao sa usisavačem na vodeni filter, a da nije ulijao vodu.
Iskreno, nisam se nikad upuštao u takve vratolomije niti mi pada na pamet rastavljati ga. Da ga odnesem na servis da ga počiste ili da se pravim da je sve OK, po principu ne diraj dok radi..

Samo živcira me što zbog ovoga može prestati raditi za tjedan-2-3 i onda će bit da se to njih ne tiče.

Evo sad sam gledao filtere i stranu gdje motor izbacuje zrak; prašine ko u priči.. Očistio ono do čega mogu doći bez rastavljanja (znači samo izvana), kako je kod motora nemam pojma ali mogu misliti..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 11:37   #69
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,236
Pa nije usisavač svemirski brod niti ti moraš imati znanje nuklearnog fizičara.
Odšarafiš plastike koje se daju skinuti i pobrišeš suhom krpom. Motor je napravljen tako da je u jednom komadu i da je samo stavljen u plastično kučište. Njega ne raskapaš.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 12:15   #70
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
Pa nije, u međuvremenu sam ga pokušao rastaviti no ne ide. Ima samo 2 dostupna šarafa i njih sam probao skinuti križnim odvijačem (2 komada sam isprobao) no ne mogu ih skinuti, možda ima nešto ispod (velikih) kotača ali odustajem, samo još i njega da otkinem..
rak21 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2012., 12:16   #71
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Najlakša solucija -> povadit sve filtere van i uključit usisavač par minuta da istera sam sve što se da i to je to. Ako nije stao, vjerojatno ni neće a ovako će se rješit većine prašine po kratkom postupku. Neće to bit kao da je sve obrisano unutra, al blizu. A mogućnost da nešto shebe je minimalna.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 12:55   #72
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Pa nije, u međuvremenu sam ga pokušao rastaviti no ne ide. Ima samo 2 dostupna šarafa i njih sam probao skinuti križnim odvijačem (2 komada sam isprobao) no ne mogu ih skinuti, možda ima nešto ispod (velikih) kotača ali odustajem, samo još i njega da otkinem..
Ako ti je moguće, uzmi drugi usisač i usiši postojeći. meni je to jednom pomoglo.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 13:01   #73
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Najlakša solucija -> povadit sve filtere van i uključit usisavač par minuta da istera sam sve što se da i to je to. Ako nije stao, vjerojatno ni neće a ovako će se rješit većine prašine po kratkom postupku. Neće to bit kao da je sve obrisano unutra, al blizu. A mogućnost da nešto shebe je minimalna.
Stao je jučer njima no nakon sat-2 je normalno proradio i sad radi..

Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Ako ti je moguće, uzmi drugi usisač i usiši postojeći. meni je to jednom pomoglo.
Poslušat ću oba savjeta; prvo ću posuditi nečiji i usisati što se da a onda ću maknuti posudu i filtere i nek istjera ostatak van..

Nadam se samo da neće stati nakon mjesec dana pa nek se lijepo slikam o svom trošku onda. Usisavač je star oko 1.5 godinu i ne koristi se često jer stoji u stanu gdje živim samo povremeno.. Ma ko nov je bio do sad..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2012., 19:32   #74
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
U potrazi sam za novim,krepao ovaj na vrećice
Preferiram da može usisavat osim prašine i deblje smeće,oštro smeće i da se ne probuši spremnik i da ima dobru usisnu snagu

Šta kažete na ovaj samsung?

http://segar.hr/Product/Usisava%C4%8D_Samsung_SC5285
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2012., 15:17   #75
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
radi sve ko i prvog dana i dalje.
Vikend je medju nama i mnogi turiraju saugerom po svom zamku. A sad jedno posteno pitanje, koje trazi posteni odgovor. Vjerujem da ce mnogi reci da rade, no rijetko vidjeh nekoga da stvarno to radi. To sto radi je :

Koliko vas doista opere cijevi/gumumaru i nastavake, kao i same dodatak nastavke? Znaci sampon ili deterdjent i kipuca voda mlaz da kroz njih prodje. Jer ni u najcisce odrzavanom prostoru, nisam jos vidio cijev iz koje barem malo "crnine" nije izaslo.

Onima koji vise od nekoliko mjeseci ne peru - lagane krpe izlaze. Na godisnjem zanemarivanju - pogodili ste - deke vunene ispadaju. Neuk promatac se pita "oklen" to izlazi kad usisavac super vuce. E' pa smece se poveze po citavoj duzini i neuki se putnik namjernik udubi u sazanje, koliko bi manje usisavac mucio, kad bi cijevi bile 100% prohodne. I ne, vodeni/suhi/laserski nijedan nije imun na prljave duge cijevi


Ne sjecam se kad nisam oprao jer treba svega minutu vremena i samo fenom oderem po unutrasnjosti. Ako niste do danas, ulijte vruce vode i malo sampona u gumeni produzetak pa se uvjerite u neocekivani šok!

Sysse, izjasni se prvi !

__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 07.04.2012. u 15:30.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2012., 20:16   #76
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,236
Ja ću se pogurat i priznat da to nikad ne radim. Možda jednom u godinu, dvije, tri, u stvari prao sam jednom na svom končarevom nakon pola tone usisane šute i prolvene boje, a na ostalima nikad.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2012., 01:56   #77
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Neki dan naletim kod frenda, kad kod njega tip drži prezentaciju Rainbow vodenog usisavača. Sve pet, super sauga, ne izlazi prašina iz njega itd, al dat 28000 kn za usisavač, nema jebene šanse.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2012., 02:12   #78
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Za te pare će mi topless starleta usisavat i brisat prašinu u razdoblju koje nadilazi vijek trajanja tog usisavača.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2012., 02:40   #79
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,236
Za te pare imam francusku sobaricu sa svim režimima brisanja, pranja, kuhanja, peglanja.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2012., 03:42   #80
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Neki dan naletim kod frenda, kad kod njega tip drži prezentaciju Rainbow vodenog usisavača. Sve pet, super sauga, ne izlazi prašina iz njega itd, al dat 28000 kn za usisavač, nema jebene šanse.
Fora kod vecine slicnih prezentacija, a vjerujem da nije svima strano, da su neka vrsta planirane stimulacije za grupne susrete. Sjecam se dobro prvih Kirby prezentacija i projeciranih cijena u kucnim aranzmanima, te onih koje sam provjerio, kad bi ga recimo isao samostalno uzeti preko dilera iz vana. U ovom slucaju nije bila boljka carina/deseta ruka, vec bas planirano debelo dizanje cijene zbog nacina na koji se prodaje.

Prva stvar na koju racuna prezenter je da destinacija prezentacije, odnosno domacin, pozove sto vise poznatih lica oko sebe, da zajedno vide sto se nudi. U slicnim atmosferama poznatog prostora, nevjerovante prodaje se mogu ostvariti po artiklu: masazne fotelje po 50% i vise skuplje od bilo koje ponude iz ducana. Kojekakvi robot kuhinjski mikseri koji prelaze bez problema iznad 500 jureka, dok se identicni ekvalenti nalaze u prvom centru ispod 1000 kn. Kojekakvi madraci/jastuci/setovi koji svi imaju prve ekvivalente u svakom boljem centru. Jedino kostaju ponekad od 50% manje ili jos nize od toga.

Ovo pricam bas na konkretnim primjerima koje sam vidio, odnosno, slusao price otreznjavanja ljudi, koji jos dok otplacuju rate, uvidjaju kad zele prodati iste stvari, da ih nitko ne zeli kupiti! Osim bas "imenih" proizvoda, najvecih broj proizvoda nikad nema konkretno ime proizvodjaca. Vec su "tvornicki" modeli koje oni dobivaju kao "ekskluzivne" uredjaje i daju po izuzetno "niskim" cijenama. To je cesta formulacija, kad se medju najcescom metom (zenama) nadje netko znatizeljniji i ne vidi nigdje naziva robnog imena. Domena proizvodjaca obicno ne postoji, vec se pojavljuje kroz mreze prodavaca.

Ne aludiram da su svi losi proizvodi zbog toga, samo, na spomenuti nacin, daleko lakse ostvaruju iluziju kod kupaca njihove vrijednosti. Oglasi su puni takvih artikala u kojima ljudi brzo shvate zasto ih malo tko zeli platiti po cijeni njihove izvorne kupovine. Neke stvari je nemoguce prodati bez kucnih prezentacija. Ironija je da te doma netko moze tako lako stimulirati, ali to je zbilja stara i prokusana metoda kod velikog broja ljudi.


Pospan jucer nisam zavrsio misao.

Kirby namjerno spomenuh kao paradoks dvojakog primjera koji ide u krajnost. Dok je njegova kvaliteta neuptina i zasigurno ga pozicionira na sami vrh, u isto vrijeme, ozloglaseni je primjer starinskog nacina prodaje. Nacin koji je stariji od pedesetak godina i prvenstveno se bazira na izravnoj prezentaciji/prodaji u domu novih vlasnika. Na sve nacine eksplicitno negiraju garanciju ako je kupljen s eBay-a ili drugog vlasnika. Iskljucivo tri dana daju povrat novca i vracanje usisavaca. Postoje cak i pravni savjeti (pogledajte ako ne vjerujete) kako se gradjani mogu zastiti od agresivnih Kirby prodavaca. Preko bare su uz rame s auto dilerima po ozloglasenosti nametljivog pristupa prema kupcu kojeg zele motivirati za kupovinu. Jedan od slicnih primjera, a ima ih za tjedan dana citanja :

How to return a Kirby vacuum cleaner or anything else that's too expensive (2010)

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 08.04.2012. u 18:41.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2012., 22:33   #81
MORH
Premium
Moj komp
 
MORH's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: okolica crikvenice
Postovi: 101
nije da se razumijem u ovaj dio al ja sa zeni kupio ovoga i dobar je- http://www.philips.hr/c/usisavaci/pe...fc9179_01/prd/
dosta jak,navodno ta cetka jos pojaca usisnu snagu al kad se smanji na najslabije jace se cuje cetka koju vuces po podu nego motor
__________________
pomalo
MORH je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2012., 19:44   #82
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vizaž kaj se to črevo pere? mislim da je moje samoperivo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2012., 14:02   #83
xLeonidas
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Gorenje Atlantis

Pronašao sam u Elipsu Gorenje Atlantis vodeni usisavač koji mi se svidio na prvi pogled, a i cijena od 999 kn za vodeni usisavač mi je relativno prihvatljiva.
E sad, kad sam pogledao specifikacije primjetio sam da iako je sam usisavač snage 1800 W, usisna snaga istog je samo max. 150 W!?

Da li je to uobičajeno za vodene, da imaju manju usisnu snagu? Ako netko ima ovu igračku bio bi mu zahvalan za bilo kakv komentar.
xLeonidas je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2012., 14:12   #84
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Fora kod vecine slicnih prezentacija, a vjerujem da nije svima strano, da su neka vrsta planirane stimulacije za grupne susrete. Sjecam se dobro prvih Kirby prezentacija i projeciranih cijena u kucnim aranzmanima, te onih koje sam provjerio, kad bi ga recimo isao samostalno uzeti preko dilera iz vana. U ovom slucaju nije bila boljka carina/deseta ruka, vec bas planirano debelo dizanje cijene zbog nacina na koji se prodaje.

Prva stvar na koju racuna prezenter je da destinacija prezentacije, odnosno domacin, pozove sto vise poznatih lica oko sebe, da zajedno vide sto se nudi. U slicnim atmosferama poznatog prostora, nevjerovante prodaje se mogu ostvariti po artiklu: masazne fotelje po 50% i vise skuplje od bilo koje ponude iz ducana. Kojekakvi robot kuhinjski mikseri koji prelaze bez problema iznad 500 jureka, dok se identicni ekvalenti nalaze u prvom centru ispod 1000 kn. Kojekakvi madraci/jastuci/setovi koji svi imaju prve ekvivalente u svakom boljem centru. Jedino kostaju ponekad od 50% manje ili jos nize od toga.

Ovo pricam bas na konkretnim primjerima koje sam vidio, odnosno, slusao price otreznjavanja ljudi, koji jos dok otplacuju rate, uvidjaju kad zele prodati iste stvari, da ih nitko ne zeli kupiti! Osim bas "imenih" proizvoda, najvecih broj proizvoda nikad nema konkretno ime proizvodjaca. Vec su "tvornicki" modeli koje oni dobivaju kao "ekskluzivne" uredjaje i daju po izuzetno "niskim" cijenama. To je cesta formulacija, kad se medju najcescom metom (zenama) nadje netko znatizeljniji i ne vidi nigdje naziva robnog imena. Domena proizvodjaca obicno ne postoji, vec se pojavljuje kroz mreze prodavaca.

Ne aludiram da su svi losi proizvodi zbog toga, samo, na spomenuti nacin, daleko lakse ostvaruju iluziju kod kupaca njihove vrijednosti. Oglasi su puni takvih artikala u kojima ljudi brzo shvate zasto ih malo tko zeli platiti po cijeni njihove izvorne kupovine. Neke stvari je nemoguce prodati bez kucnih prezentacija. Ironija je da te doma netko moze tako lako stimulirati, ali to je zbilja stara i prokusana metoda kod velikog broja ljudi.


Pospan jucer nisam zavrsio misao.

Kirby namjerno spomenuh kao paradoks dvojakog primjera koji ide u krajnost. Dok je njegova kvaliteta neuptina i zasigurno ga pozicionira na sami vrh, u isto vrijeme, ozloglaseni je primjer starinskog nacina prodaje. Nacin koji je stariji od pedesetak godina i prvenstveno se bazira na izravnoj prezentaciji/prodaji u domu novih vlasnika. Na sve nacine eksplicitno negiraju garanciju ako je kupljen s eBay-a ili drugog vlasnika. Iskljucivo tri dana daju povrat novca i vracanje usisavaca. Postoje cak i pravni savjeti (pogledajte ako ne vjerujete) kako se gradjani mogu zastiti od agresivnih Kirby prodavaca. Preko bare su uz rame s auto dilerima po ozloglasenosti nametljivog pristupa prema kupcu kojeg zele motivirati za kupovinu. Jedan od slicnih primjera, a ima ih za tjedan dana citanja :

How to return a Kirby vacuum cleaner or anything else that's too expensive (2010)

...

Jednom probao (poslušao ) tu prezentaciju i nikad više- Nema hebene šanse da kupim nešto od nekog kog mi se reklamira agresivno , imperativno , sa neprestanim cerekanjem , da ne kažem k....čevito. I ond uz glupi smješak kaže "pa nije tih 30 000 kn puno , zamislite kolika je to ušteda tokom godina".. I da dođe 28 kn ne bi uzeo taj Rainbow uz takve "prezentacije". I još sam ih poslao u onu stvar kad su me nazvali ,(po treći put!!! nakon prezentacije , premda je jasno bila vidljiva moja "oduševljenost" istom da me pitaju o dojmovima i da li bi im mogao nekog preporučiti za daljnje prezentacije ..) uglavnom ,uz takav retardirani pristup radije koristim "rudi čajavec" iz 1977.
  Reply With Quote
Staro 15.04.2012., 18:08   #85
matrixworld
Banned
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Jednom probao (poslušao ) tu prezentaciju i nikad više- Nema hebene šanse da kupim nešto od nekog kog mi se reklamira agresivno , imperativno , sa neprestanim cerekanjem , da ne kažem k....čevito. I ond uz glupi smješak kaže "pa nije tih 30 000 kn puno , zamislite kolika je to ušteda tokom godina".. I da dođe 28 kn ne bi uzeo taj Rainbow uz takve "prezentacije". I još sam ih poslao u onu stvar kad su me nazvali ,(po treći put!!! nakon prezentacije , premda je jasno bila vidljiva moja "oduševljenost" istom da me pitaju o dojmovima i da li bi im mogao nekog preporučiti za daljnje prezentacije ..) uglavnom ,uz takav retardirani pristup radije koristim "rudi čajavec" iz 1977.
Nisi jedini koji je iskusio istu przenetaciju. Sjecam se davno, dosla zena i frajer reklamirati usisivac, kosta "samo" 30 000 kn, pa nam poceli soliti pamet da kao to nije jako puno s obzirom koliko se potrosi deterdzenta za pranje i ostalih svih tih sredstava. Jedina pozitivna stvar je ta sto su nam usisali tepih u dnevnom. Vrhunac prezentacije je bio kad je zenska koja je prezentirala proizvod izjavila da od istog materijala od kojeg je usisivac se izradjuju letjelice za NASU. Također, ne volim agresivno reklamiranje i navaljivanje i politiku firme "kad vuku ljude za rukav" i nazivaju doma za prezentacije.

Zadnje izmijenjeno od: matrixworld. 15.04.2012. u 18:09. Razlog: krivo napisao tekst
matrixworld je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2012., 18:14   #86
matrixworld
Banned
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
matrixworld je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2012., 00:31   #87
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ili možda ovaj od 30k kn kad je već toliki raspon cijena.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2012., 01:18   #88
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ili možda ovaj od 30k kn kad je već toliki raspon cijena.


baš tak..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 11:55   #89
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,858
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Neki dan naletim kod frenda, kad kod njega tip drži prezentaciju Rainbow vodenog usisavača. Sve pet, super sauga, ne izlazi prašina iz njega itd, al dat 28000 kn za usisavač, nema jebene šanse.
Imam frenda kojeg su oprali za Rainbow samo mu nesmijem to reci.
Zanimljivo je da se na USA eBay-u usisivac moze naci za 1000$, a na Dojcevele eBay-u 1000€
Kod nas od 22000-28000 ovisno o prezentatoru

EDIT:
Citiraj:
super sauga
... po mom, nema ni upola snage kao philipsovi 2200w/500w sauga.
Kod istog frenda smo postavljali nekakve police, busili i tiplali po zidu. Dok sam usisavao prasinu od busenja primjetio sam da je puno slabiji!
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 21.04.2012. u 12:06.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 17:30   #90
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Žena me potjerala po usisavač. Pošto sam malo gledao ovu temu, namjerio sam se na Philipsa
Došao u Elipso i kažem tako ženskici, naglasim da mi je bitno da ima snage i za tepih.
Odmah mi predloži Elektrolux, ja u nepovjerenju tražim da mi to pokaže.
Ženskica bez puno priče izvadi Philipsa i Elektroluxa stavi na pult i upali, prvo Philipsa, vuče odlično a i tih
Zatim Elektroluxa, moram priznat da sam ostao iznenađen. Philips je ispao igračka.
Jedino što je ovaj Elektrolux stvarno glasan al što se tiče snage...skoro je usisao ovog Philipsa
Model: Jetmaxx 2200w
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na