Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2011., 20:44   #1
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Preporuka Banke

Pošto je ovo jedini valjd forum kojeg koristim (malo) :P pa da vidim što mislite o bankama.

Znači trebam ono standardno:
Tekuči račun za plaće
Žiro za paypal i net transakcije
NetBanking

Do sad sam bio u OTP jer je tako bivši posladavac zahtjevao... Kad je firma krenila pred raspad.. skonto sam da on tamo ima veze i da mi je provjeravao kolko imam na racunu itd itd. (nisam paranoican nego 100% sigurno, znao je tocno u jednom trenu kolko imam para i kolko mogu i minus)

Pa eto što vi mislite?
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 20:55   #2
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Osobno bi išao na PBZ pošto provjereno rade (Visa Electron) s PP-om i net transkacijama. Netbanking je isto čisto pristojan, nema tu puno filozofiranja.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2011., 21:02   #3
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Osobno bi išao na PBZ pošto provjereno rade (Visa Electron) s PP-om i net transkacijama. Netbanking je isto čisto pristojan, nema tu puno filozofiranja.
OTP mi ima gadan netbanking..... Recimo prije sam bio u erste banci dok nisam poceo radit.. imo sam žiro i netbanking... sve fino pregledno.
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 21:06   #4
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
PBZ bez razmišljanja.
Tamo imam tekući (za plaću/uplate/isplate) i devizni račun (za PayPal)

Net bankarstvo im je odlično i jednostavno.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 21:06   #5
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
također preporuka za PBZ
SetH je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 21:16   #6
antimon
Premium
Moj komp
 
antimon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: U naslonjacu
Postovi: 104
Splitska banka. Nikada problema s njima, ziro, tekući, devizni 5 kn svaki mj. za banking i vozi. Prebacivanje s racuna na racun instant od kad su malo unaprijedili aplikaciju.
antimon je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 21:25   #7
palookavile
Registered User
Moj komp
 
palookavile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Citiraj:
Autor antimon Pregled postova
Splitska banka. Nikada problema s njima, ziro, tekući, devizni 5 kn svaki mj. za banking i vozi. Prebacivanje s racuna na racun instant od kad su malo unaprijedili aplikaciju.
Otvorili jednu poslovnicu drito ispred moje zgrade al mi je nekako bed ulazit unutra pošto su ju opljačkali 2put u 2 mjeseca

Inače glas za PBZ zbog vise electron i kupovanja prek neta
palookavile je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 21:33   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
PBZ ispred svih. Btw, Volksbanku nebi ni najgorem neprijatelju preporucio.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 21:41   #9
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
PBZ-om sam i ja dosta zadovoljan. Jedino ne volim što mi prilikom svakog posjeta nude Amex, minus na tekućem i ostale gluposti.
No, valjda to tako mora biti
Netbanking je odličan, druge nisam vidio pa ne mogu usporediti, ali njihov je ok.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 21:53   #10
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Stormer Pregled postova
OTP mi ima gadan netbanking..... Recimo prije sam bio u erste banci dok nisam poceo radit.. imo sam žiro i netbanking... sve fino pregledno.
ma po čemu OTP ima gadan netbanking?
jednostavan i pregledan.

ja i žena imamo i u OTP-u i u Raiff. i u PBZ-u i svi su isti ,Zabu sam imao prije ,
jedino što za razliku od drugih ,OTP ima baš Visa Web Card,iako je svrha i funkcionalnost donekle ista ko i u ostalih.

Ostani u OTP-u i zatraži Web card.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2011., 22:15   #11
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Imam I web card kod njih.

1. Kad sam radio kod njih racune... uopce mi nisu rekli da za žiro ne dobijes karticu.. i da nemos s neta kupovat ništa osim sa web cardom... koji sam naknadno onda uzeo.
2. Netbanking ima cudan pregled prometa naspram nekih drugih koje sam koristio.
3. Cijena netbankinga je duplo veca nego u erste recimo
4. I kakva je to banka koja ce otkrit osobne informacij sa vašeg računa 3. osobi. Ne mislim se svađat sa nikim ali tako postupit nije uredu! (Kolko sam skonto od poslodavca serstra ili sestrica radi u banci!)
5. Ako preko netbankinga platim nesta... on kaze "Izvrsena uplata" ... dok negdje normalno kaze kad je zaprimljena i kad je proknjizena.
6. Kad sam htio prebacit sa racuna na racun (tekuci na ziro) koji su oboje u mom vlasnistvu i povezani preko netbankiga... trazilo je da idem normalnim platnim nalogom a ne unutarnjim transferom.. i jos da platim naknadu. Sad neznam jer to svugdje al recimo prije u erste banci nisam tak sta dozivio...
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 22:53   #12
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Erste, paypal i netbanking već par godina i bez problema
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 23:02   #13
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Stormer Pregled postova
...
1. Kad sam radio kod njih racune... uopce mi nisu rekli da za žiro ne dobijes karticu.. i da nemos s neta kupovat ništa osim sa web cardom... koji sam naknadno onda uzeo.
2. Netbanking ima cudan pregled prometa naspram nekih drugih koje sam koristio.
3. Cijena netbankinga je duplo veca nego u erste recimo
4. I kakva je to banka koja ce otkrit osobne informacij sa vašeg računa 3. osobi. Ne mislim se svađat sa nikim ali tako postupit nije uredu! (Kolko sam skonto od poslodavca serstra ili sestrica radi u banci!)
5. Ako preko netbankinga platim nesta... on kaze "Izvrsena uplata" ... dok negdje normalno kaze kad je zaprimljena i kad je proknjizena.
6. Kad sam htio prebacit sa racuna na racun (tekuci na ziro) koji su oboje u mom vlasnistvu i povezani preko netbankiga... trazilo je da idem normalnim platnim nalogom a ne unutarnjim transferom.. i jos da platim naknadu. Sad neznam jer to svugdje al recimo prije u erste banci nisam tak sta dozivio...
1.pa to i je svrha te kartice,za kupovanje prek neta,manje komplikacija ,
šta nije žiro vezan uz tekući,odnosno vizu?

2.nije nikaj čudno (bar meni ) ,imaš ukupnu cifru na računu,od koje ti je oduzet iznos u *rezervaciji*(transakcije koje još nisu proknjižene) ,tako da nemožeš otići u nedozvoljeni minus ili crveno.
kada se proknjiži,odma ti piše kada i zašto.

3.čuj cijene su kakve jesu,neko je jeftiniji neko skuplji,ko i u svemu ostalome.

4. daj malo pojasni o čemu se radi ,ili ako nemožeš tu,daj na pm..

5. u čem je problem? ko da ti je bitno kad je proknjiženo (bitno je da je uplaćeno),kad ionako svaka banka (onlajn šop,itd..) ima različito vrijeme knjiženja ,ne?!

6.za ovo neznam ,jedini prijenos unutar banke mi je tekući->web.


generalno, nisu najbolji,al eto nakon 2-3 godine ,nemogu reć niti jednu lošu o banci,sve uvjek korektno i zadovoljavajuće.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 23:30   #14
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Ukratko... sef reko da napravim u otp banci kad sam se zaposljavo. Mala je firma bila i pocela propadat... nazove me i pita me kolko ima na racunu i kolko mogu u minus.. nisam mu htio rec (reko sam da neznam). "sad cu ja provjerit" i nakon 10 min me nazove i kaze imas tolko i tolko i mozes tolko i minus. Htio je da mu posudim novce da plati neki racun! (kasnije sam sazno da mu valjda sestra ili sestricna vodi poslovnicu jednu)
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 23:33   #15
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor Stormer Pregled postova
Ukratko... sef reko da napravim u otp banci kad sam se zaposljavo. Mala je firma bila i pocela propadat... nazove me i pita me kolko ima na racunu i kolko mogu u minus.. nisam mu htio rec (reko sam da neznam). "sad cu ja provjerit" i nakon 10 min me nazove i kaze imas tolko i tolko i mozes tolko i minus. Htio je da mu posudim novce da plati neki racun! (kasnije sam sazno da mu valjda sestra ili sestricna vodi poslovnicu jednu)
To definitivno mora da je ilegalno.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 23:36   #16
Stormer
Huuuah
 
Stormer's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 163
Da, nisam ja dao nikakvu punomoc nikome u vezi toga. Uglavnom zato i mijenjam banku. Ne pomisljam na nikakve tuzbe samo da se rijesim toga!
Stormer je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 23:52   #17
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
erste ili pbz
  Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 00:36   #18
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Eto još jedan glas za pbz.
Paypal, net banking, zadovoljan sa svim.
Osim što su mi premale cifre na računu
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 00:36   #19
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Ja sam nedavno zatvarao račune u Zabi i otvarao u PBZ-u zbog toga što nema naknada za studente. Za tekući sam dobio Maestro - klasika. Za žiro sam dobio American. E sad, ne znam jel to zbog studentskog paketa ili čega već, ali buraz je brucoš i kod otvaranja računa je dobio Visu Electron, a meni je rečeno da samo American mogu dobiti. Tek mi devizni prolazi za PayPal jer s njim ide Visa Electron. Mrzim kartice iz dna duše, al ajde devizni me košta oko 20-kn svakih 6 mjeseci. Najbolje da osobno odeš jer previše tih njihovih uvjeta ima da se možeš držati rekla/kazala informacija po forumima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 00:39   #20
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
što dalje od splitske banke, em im je internet bankarstvo nepregledno i treba dosta vrimena dok se prikazu transakcije, em ce te pokusat zakinit di god stignu...

konkretan primjer za ovo drugo, dugo sam u toj splitskoj ima 6 godina, koristija sam nekakakv studentski paket koji se placa 25kn misecno, previse, al kako sam mora uzet taj paket iz odredenih razloga, uzea sam ga i od onda sam ga koristija, do prije 3 miseca, kad sam sazna da su prije otprilike godinu, godinu ipo uveli nove studentske pakete, koji se sad placaju 5 kn misecno, naravno da niko nije ni pomislija obavijestit stare i vjerne klijente, o toj promjeni. nakon sta sam povisija glas na info telefonu, ugovorili su mi sastanak sa zamjenicom direktorice rijecke poslovnice, koja mi je nakon 10minuta razgovora rekla, da eto sta je tu je, bravo meni koji sam primjetija i to je to, ono vrhunska briga za klijenta...
takoder kada sam tek uzea paket jedno po godine mi nisu bile aktivirane sve usluge (internet bankarstvo, telefonsko bankarstvo), iako sam ih uredno placa, jer njihove sustav nije moga obradit te podatke, mislim wtf


u svakom slucaju i moja preporuka za pbz, o kojem cujemo samo pozitivne stvari, te cu se i ja uskoro kod njih prebacit
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 09:52   #21
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Najprije si popiši koje sve usluge od banke trebaš i onda prođi desetak najvećih u Hrvatskoj i stavi na papir sve troškove.

Pazi na vođenje računa(mjesečnu/godišnju naknadu), mjesečnu naknadu za Internet bankarstvo i cijenu provođenja naloga.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 10:39   #22
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Definitvno PBZ, ali ako drzis do drzave u kojoj zivis onda HPB
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 11:36   #23
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Moj glas za Erste banku za sada sve OK već 3god. i nisam imaonikakvih njesra.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 12:57   #24
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,928
Meni je Zaba Internet bankarstvo bolje/initutivnije nego PBZ (korisitm oba) i vise mi pase Token od Zabe BEZ umetanja kartice nego PBZov sistem (gdje treb aubaciti karticu svaki put). Sto se tice ostlaih usluga (zadavanje naloga, snimanje predlozaka, orocena stednja online, trajni nalozi, trgovanje dionicama, investicijski fodovi...) i jedni i drugi imaju sve ali kod Zabe Visa electron kartica NIJE prolazila PayPal prosle godine (ove godine jos nisam probao ) tako da u slucaju Zabe provjeri dali to sad napokon radi od 1.1.2011. bez da moras vaditi Amex, Master ili neku slicnu karticu (godisnje clanarine...).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 06:04   #25
Firkraag
Premium
 
Firkraag's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
ali kod Zabe Visa electron kartica NIJE prolazila PayPal prosle godine (ove godine jos nisam probao ) tako da u slucaju Zabe provjeri dali to sad napokon radi od 1.1.2011.
ah jos uvijek ne prolazi ni na Paypalu ni za placanja po netu
Firkraag je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 07:40   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,266
Erste ima vrlo jednostavan netbanking, ali usluga i podrška su totalna koma. Kilavost i nezainteresiranost za klijente na n-tu potenciju. Ne dao Bog da slučajno zahebeš neku uplatu. Ne pomaže ti ni brdo živaca i volje da to istjeraš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 17:36   #27
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
PBZ trenutno ne podržava android ukoliko bi uzimamo pbz365@net uslugu jer se tu ne plaća upisnina kao za recimo token od 45kn jednokratno. Aktivirao uslugu da bi kasnije kada sam ih zvao da tu nešto ne valja, rekli da ne podržavaju android :/
Žena kod koje sam to aktivirao, kada sam ponovo došao, nije ni čula za android OS
Plus je kaj su poslali upit (nekom, voditelju ili kome već) i odmah drugi dan su me nazvali. Rješenje nije baš bajno. Kažu da pričekam 2 -3 tjedna da bi trebalo biti tada dostupno.

Drugi minus im je kaj u različitim poslovnicama znaju dati nešto drugačije informacije. To mi se jednom dogodilo možda nije česta praksa, ali eto..

Ostalo im je sve recimo ok.
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 19:07   #28
v3rbatim
Banned
 
v3rbatim's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Revolving kartica

Ajde da ne otvaram sličnu temu pa ću pitati ovdje.

Upravo danas mi je došla revolving MasterCard kartica od Erste banke, pretpostavljam da će za koji dan i PIN.
Zanima me kako ta kartica funkcionira u praksi.

Ako se ne varam svaki mjesec moram platiti minimalno 100 kn za učinjene troškove, a mogu sam birati hoću li platiti više i koliko.
Pa me sad zanima kako računi dolaze na naplatu kad ja sam određujem koliko ću platiti svaki mjesec?
Jel možda dobijem uplatnicu na min. trošak (100 kn), a ostalo uplaćujem u banci ili?

Konkretno, zanima me sljedeća situacija, želim kupiti nešto što košta 2000 kn i planiram svaki mjesec platiti cca 500 kn, znači na 4 puta.

Ovo mi je prva kartica pa još ne znam kako to sve fukncionira, ako ko ima tu MC ili neku sl. karticu pa da malo pojasni taj sistem naplate.
v3rbatim je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 07:17   #29
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Malo OT:

Trebao bih platiti ponudu na žiro račun tvrtke.. Sve je isto kao da uplaćujem na tekući ili ima neke razlike?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 09:46   #30
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,437
Erste. Zato cim mi poslodavac uplati placu, gotovo trenutno je vidljiva na racunu i moze se koristit. Kolega sa Zabom i drugi sa PBZ cekaju tek slijedeci dan.
jucca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na