Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2009., 00:51   #61
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
jbte ja sam mislio da je vijest istina... sad sam tek skuzio da je ono lazni sajt i lazna vjest HAHA http://hrvijesti.com/

sretno na sudu...
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 00:58   #62
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor V1p3r Pregled postova
jbte ja sam mislio da je vijest istina... sad sam tek skuzio da je ono lazni sajt i lazna vjest HAHA http://hrvijesti.com/

sretno na sudu...
Pa da je istinita bija bi POP(tu mislim na legu forumaša a ne nekog fratra) največi jebacco u državi a i šire,a ovako-je dobar skuteraš i raznosač "pica"
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2009., 01:48   #63
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ja sam izbjegao oduzimanje vozačke zastarom.
Naime imao sam saobraćajku sa osobnim autom, došlo rješenje o oduzimanju b kategorije i neznam točno kolikoj kazni.
Prvo sam se žalio na iznos kazne, otišao kod sutkinje, objasnio joj da nemam stalnih primanja te da nemam od kuda platit kaznu odjednom, na kraju mi je skinula na nekih 600kn i to da platim na 3 puta.
Nakon što je to rješenje stiglo, ja opet žalbu, ovaj puta vezano za kategoriju, kako mi posao ovisi o njoj blablabla, i pošto je žalba išla na nekakav viši sud, došlo je do zastare.

A uvijek imaš i treću opciju, nemoj platit, već će ti oni skinut sa povrata poreza slijedeće godine.

Ja bih na tvom mjestu zauzeo stajalište da nisi mogao sigurno zaustaviti vozilo, što po zakonu smiješ napraviti.

Barem u vrijeme dok sam ja učio prometni zakon, neznam dali se šta promjenilo od '96 ali na žuto, čak ni na crveno te nema pravo kaznit ako se izjasniš da je npr bilo još vozila u koloni iza tebe te da si procjenio da bi tvoje zaustavljanje moglo prouzročiti prometnu nezgodu, a u raskrižju trenutno nije bilo prometa te si procjenio da je bilo sigurnije nastaviti u smjeru kretanja nego zaustaviti vozilo, ili nešto slično.

Doduše ako si prošao na debelo debelo crveno, policajac će doći na suočavanje, a njegova riječ vrijedi više od tvoje na sudu, ali ako ti je bilo žuto na crveno 5-10 metara od auta tu bi se mogao izvući.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 13:01   #64
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Evo imam tu pred sobom policijski "šalabahter" za kažnjavanje prekršaja u prometu, isti veli za prolazak kroz crveno 2000-5000 kn kazne i 2 boda tak da što se para tiče - dobro si prošao, trebao si molit na licu mjesta dal može iakao kakva manja kazna da platiš odma i u tom slučaju bi imao sve kaj treba odma dao lovu i basta...
Obično ti onda nepišu nekaj tipa 500-700kn tipa nevezanje, mobitel, oprema ili slično ja upravo za takve slučajeve imam u autu spremljenih parsto kuna rezerve "zlu netrebalo" iako me do sad nisu kaznili i zaustavljali su me svega jedanom i to rutinska kontrola prometa...

I ne nemoraš dobit zapisnik, on je obaveza samo kod prometne nezgode za prijavu sucu za prekšaje i kažnjavanje nije nužan, kako bi se po toj logici (da treba zapisnik) slale one "multanova kazne" kad te fotkaju u prekoračenju...

Ja bi na tvom mjestu išao samo na to da ti ne oduzmu vozačku radi posla i lošeg imovinskog stanja (da ćeš postat socijalni slučaj i tako) a na iznos se nebi niti pokušavao žalit jer ziher neće upalit (i tako imaš minimalnu kaznu za taj prekršaj) a samo ćeš razljutit sudca sa kenjanjem gluposti, idi na to da ne ostaneš bez dozvole i pitaj da platiš na rate...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 13:23   #65
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Prva verzija

REDMET: Prigovor na prekršajni nalog ser.br. ? od 23.09.2009.


Dana 21.09.2009. oko 19:30 sati u mjestu Osijek sam upravljao dostavnim vozilom marke Peugeot reg. oznake OS 463-IE krećući se iz Svačićeve ulice prema Vukovarskoj ulici.

Zaustavljen sam od ophodnje PP Osijek koji su mi priopčili da se nisam zaustavio na znak crvenog svjetla na semaforu za njegov smjer kretanja, čime sam počinio prekršaj, a za isti mi je izrečena novčana kazna od 2000 (dvije tisuće) kuna te zabrana upravljanja vozilom B kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseca. Napominjem da od policijskog službenika nisam dobio nikakav zapisnik o počinjenom prekršaju.

Toga dana sam radio u pizzerii u kojoj radim zadnje 2 godine. U trenutku kada je bilo žuto na semaforu smatrao sam da je bilo opasno kočit ili usporavat, nego sam nastavio kretanje kroz raskrižje pri čemu se crveno upalilo pri mom prolasku kroz razkrižje.
Sukladno gore opisanom događaju za koji se smatram krivim, zbog minimalne plaće za koju radim i kao zaposlena osoba kojoj je vozačka dozvola uvjet za posao, molim Vas da ako ste u mogućnosti za navedeni prekršaj mi ne oduzmete vozačku ili smanjite trajanje oduzimanja, a novčanu kaznu, za koju smatram da je previsoka, smanjite ili omogučite plačanje na rate. Ovakve prekršaje do sada nisam imao niti ću ubuduće činiti iste.
U nadi povoljnog rješenja ovog mog predmeta unaprijed se zahvaljujem.


S poštovanjem!



Prigovor podnio:
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 13:33   #66
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
priopćili, pizzeriji, U trenutku kada je bilo žuto na semaforu, procijenio sam da bi kočenje ili usporavanje bilo opasno, te sam nastavio kretanje kroz raskrižje pri čemu se crveno upalilo nakon prolaska kroz raskrižje.

molim Vas da mi za navedeni prekršaj, ako ste u mogućnosti, ne oduzmete vozačku ili barem smanjite trajanje oduzimanja.

omogućite, plaćanje

sretno
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 13:35   #67
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Iskreno, nemam baš volje se tuči s njima. U prigovoru ću navesti da nisam dobio zapisnik, da mi je vozačka jako bitna (pa nek smanje barem na 1 mjesec) i da mi je 2000kn gro puno zbog financijeske situacije.
Naime, pročitao sam masu različitih scenarija, opcija, čitam malo na legalisu, pa tu ne znaš više ko je pametan.
Druga točka definitivno pali, i niš se ne tučeš s njima. Čovjek, gospon policajac nije dobro odradio posao, i na tu kartu odigraj kako ti je čovjek predložio.

Pozz

edit: eh, tek sam sad skužio da sam čitao od početka, i da kasnim, niš, svejedno pozz
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 13:40   #68
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
priopćili, pizzeriji, U trenutku kada je bilo žuto na semaforu, procijenio sam da bi kočenje ili usporavanje bilo opasno, te sam nastavio kretanje kroz raskrižje pri čemu se crveno upalilo nakon prolaska kroz raskrižje.

molim Vas da mi za navedeni prekršaj, ako ste u mogućnosti, ne oduzmete vozačku ili barem smanjite trajanje oduzimanja.

omogućite, plaćanje

sretno
Hvala, imaš cugu, sad vidim koliko sam otupio u zadnji par godina, prije sam doslovno razbijao pravopis.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 12:09   #69
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor mahoona Pregled postova
Kolega forumaš POP pitao je za savjet i ja sam mu ga dao. Zakone po kojima je dostavljač pizze kriv za prolazak kroz crveno, a tajkunov sin ima hotelski smještaj za ubojstvo u prometu, ili školovanje u Švicarskoj, e to ne moram trpiti. I zato ću svakom ukazati kako može sačuvati 2000 kuna za svoju djecu da im kupi knjige, ili ženu počasti večerom. Tebi sretna i ugodna vožnja po Minhenu.
Potpisujem od A do Ž.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 12:14   #70
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
na stranu sve to, ali kak to da se više fleks ne javlja na temu
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2009., 13:16   #71
Thommy
Premium
Moj komp
 
Thommy's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 467
imao sam slicnu situaciju prije nesto malo vise od godinu dana ... zaustavili me na slavonskoj u 4 u jutro ... zive duse osim mene nije bilo na cesti ... vozio sam 16km/h preko ogranicenja ...
murjak mi je isto uzeo dokumente i otisao u auto kao da provjeri nesto i pokazao mi na uređaju za mjerenje brzine da sam vozio 16 vise ... vratio mi je dokumente i reko pripazite malo drugi put i ja reko valjda je to to .. kad ono dosla doma kazna 600kn i 2 kaznena boda
pisao sam zalbu i naveo da nisam podpisao kod policajca nikakav papir ni nista i da mi je to prvi prekrsaj da nisam nikad kaznjavan itd. ali na moju zalost zalba nije prosla i godinu dana kasnije sam dobio rjesenje da mi sud odbija zalbu
... i nista na kraju platio kaznu
nema tu pravila prosao sam cijelu hrvatsku sa autom uzduz i poprijeko i onda me haltaju u zg-u u 4 u jutro na praznoj cesti zbog 16 km/h previse

POP drzim fige da ti zalba prođe i da bar ublaze kaznu ako nista drugo
Thommy je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 13:19   #72
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,197
Sretno Pope.Prekrizenih ruku i slegnutih ramena neces nista postici,tako da si dobro postupio.Probaj nemas sto izgubiti.
Ja sam odradivao 20 sati dobrotvornog (valjda jer nisam imao 18 sam mogao),ime oca pitaju uvijek,ne moras dobiti zapisnik (stigne i postom),potpisati mozes i ne moras isto te izade (frend i ja u isto vrijeme,isto mjesto ja potpisao,on nije isto dobili na sudu)...

ugl najbolje se vaditi da imas nekakve gotovine kod sebe pa da ti pise manju kaznu.Meni je to dvaput upalilo,neznam zasto na to pristaju ??? radilo se o 300 kuna,koje sam dao odmah,a kazne su sigurno preko 3k.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 15:34   #73
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Thommy Pregled postova
i onda me haltaju u zg-u u 4 u jutro na praznoj cesti zbog 16 km/h previse
Pa jasno. Gle, u to doba si pri toj brzini mogao ubiti nadrogiranog tinejđera koji prelazi Slavonsku pješke u potrazi za exovima na drugoj strani. Netko ih mora zaštiti a tko će drugi nego naša policija. A osim toga jurcanjem na Slavonskoj u gluho doba noći dokazano smanjuje faunu noćnih leptira. Mora se paziti na njih...

Mene su zaustavili na spuštanju sa Slavonske na Heinzelovu oko 23:30 u noći. Ograničenje je tamo 60... Ja sam valjda vozio 75, uopće ne znam. Nema mrtvog psa na cesti a kamoli pješaka... Ali su se oni fino stali i napravili sačekušu... Krasno...
Ja sam se izvukao na jedan vrlo specifičan način kojeg sad ne bi ovdje prepričavao. No (malo) prekoračenje brzine je jedno, prolazak kroz crveno je nešto sasvim drugo.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 15:39   #74
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Ali isto tako je prolazak kroz crveno 0.264 sekunde nakon paljenja dotičnog različito od prolaženja kroz to isto crveno na polovici njegovog vremenskog trajanja.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 15:48   #75
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pošto sam aktivno preko vikenda na relaciji zg-vg tipa 1-2-3 ujutro, stvarno se nagledam svega.

evo prije koji vikend iz vatikanske ulazim u sr njemačke i frajer po plinu 100ku kroz crveno na sr njemačke... par metara ispred mene, ja krenuo na zeleno naravno. herc mi stao.

za valentinovo potjera bila za mnom, mislio sam priznat ubojstvo kako me napala policijska oktavija. dojuri ekipa pod rotirkama kod folke tamo na dizanju za autoput pokraj mene na samom zavoju i sad mi blokiramo promet i zipa razgovor kroz prozor u 3 ujutro:

- večer... imate vozačku
- imam
- hm... jeste pili?
- šampanjca malo prije jedno 5-6 sati
- hm... 5-6 sati?
- ma da, uz večeru i to
- ajde onda neka...

očito nije bio plavi klijo kojeg se traži
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 16:14   #76
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
eto ja sam imao isto jedno recimo tragikomicno iskustvo.
Naime, isao sam iz Vrbovca u Dugo Selo po neku memoriju i posto sam bio vec i umoran, nesto se zamislio kad ono crvena lizaljka iz zavoja. Stanem ja, fino uljudno, kad kolega policajac pokaze onaj pistolj, na njemu 64 km/h. ja kazem ok, pa koliko je tu ogranicenje uopce (ravnica izmedju Dugog sela i Vrbova, doslovno 4 kuce i jedna rasvjetna lampa), kaze on 50 km/h. Kaze da skida 10 km/h od mjernog instrumenta i ispada 54 gdje je dozvoljeno 50. I sad ga ja lijepo zamolim da nista ne pise, mala placa, itd, kad on kaze ili 300 kn na licu mjesta ili 500 kn i kazneni bod (ili 2, ne sjecam se...). Posto sam vido da je nesto ljut/zivcan, izvadio sam 300 kn, platio i otisao jer gledam da cu na kraju i tih 500 kn morati platiti kako god se okrene.
Sto je najsmjesnije, kako smo stajali (u noci) kraj ceste, prolazi biciklist, sav u crnom, bez svijetala, ma kamikaza, ne vidis ga, eventualno pod tom lampom (a i bio je malo nacvrcan sudeci prema nacinu voznje), i pitam ja policajca, "ok, meni ste lupili kaznu za 4 km/h vise, a ove koji se ovako voze neosvjetljeni, da li njih iskljucujete iz prometa? pitam zato jer je danas jedan u Cakovcu biciklist poginuo 5 min prije nego sam ja prosao cestom za Vz..." samo je napravio teleci pogled: "mmhhmmm... da..."
Ugl za 4 km/h 300 kn, hebenica i drzava
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 19:27   #77
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
eto ja sam imao isto jedno recimo tragikomicno iskustvo.
Naime, isao sam iz Vrbovca u Dugo Selo po neku memoriju i posto sam bio vec i umoran, nesto se zamislio kad ono crvena lizaljka iz zavoja. Stanem ja, fino uljudno, kad kolega policajac pokaze onaj pistolj, na njemu 64 km/h. ja kazem ok, pa koliko je tu ogranicenje uopce (ravnica izmedju Dugog sela i Vrbova, doslovno 4 kuce i jedna rasvjetna lampa), kaze on 50 km/h. Kaze da skida 10 km/h od mjernog instrumenta i ispada 54 gdje je dozvoljeno 50. I sad ga ja lijepo zamolim da nista ne pise, mala placa, itd, kad on kaze ili 300 kn na licu mjesta ili 500 kn i kazneni bod (ili 2, ne sjecam se...). Posto sam vido da je nesto ljut/zivcan, izvadio sam 300 kn, platio i otisao jer gledam da cu na kraju i tih 500 kn morati platiti kako god se okrene.
Sto je najsmjesnije, kako smo stajali (u noci) kraj ceste, prolazi biciklist, sav u crnom, bez svijetala, ma kamikaza, ne vidis ga, eventualno pod tom lampom (a i bio je malo nacvrcan sudeci prema nacinu voznje), i pitam ja policajca, "ok, meni ste lupili kaznu za 4 km/h vise, a ove koji se ovako voze neosvjetljeni, da li njih iskljucujete iz prometa? pitam zato jer je danas jedan u Cakovcu biciklist poginuo 5 min prije nego sam ja prosao cestom za Vz..." samo je napravio teleci pogled: "mmhhmmm... da..."
Ugl za 4 km/h 300 kn, hebenica i drzava
paradox, jedan od tisuću.

Prigovor danas predan, ide na vrhovni prekršajni sud u Zagreb kako kaže teta, sad ne znam jer želim manju novčanu kaznu ili smanjenje oduzimanja vozačke, pa zato ide u ZG.
Najjače je njezino pitanje:trebate li vi jedan primjerak?!
STRAŠNO!
Fala svima, pa javim za 5-400 dana, vidjećemo kako nam država funkcionira.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 13:33   #78
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Sretno POP-e...

Eto,i meni frenda prije 2 tjedna na BICIKLU uhvatili(oko 11h ujutro u ulici Hr. Republike,skretanje za Jegerovu) kako je presao preko zebre kad je bilo crveno(taman se upalilo) i neki dan mu stigne kazna isto 2300kn...
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2009., 13:36   #79
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,905
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
paradox, jedan od tisuću.

Prigovor danas predan, ide na vrhovni prekršajni sud u Zagreb kako kaže teta, sad ne znam jer želim manju novčanu kaznu ili smanjenje oduzimanja vozačke, pa zato ide u ZG.
Najjače je njezino pitanje:trebate li vi jedan primjerak?!
STRAŠNO!
Fala svima, pa javim za 5-400 dana, vidjećemo kako nam država funkcionira.
Pa što se čudiš? Dobro te pitala...nadam se da si sebi zadržao kopiju.(nikad neznaš)

sretno
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:00   #80
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Pozdrav.
Nisam mislio da ce se ikada javljati na ovaj topic, ali moram
Naime, sinoc sam se potukao sa jednim likom ispred diska, i privela nas je policija, mene je odvela krim policija, a njega marica. I odveli su me u postaju oko 3 ujutro, i pustili su me jutros u 10h. I pitao sam ja policajce tamo hocu li dobiti kakvu kaznu, oni su rekli da ce neki prekrsajni sud odluciti o tome, e sada mene zanima da li itko ima iskustva sa time? Koliku kaznu mogu ocekivati? I ono meni najbitnije, kako se uskoro planiram zaposliti u jednu veliku tvrtku, da li ce se meni pisati kakav dosje, i hocu li moci izvaditi onu potvrdu o nekaznjavanju, odnosno hoce li to pisati tamo?
Dobio sam neke papire od policije, i doktora, i vidim da me terete za remecenje javnog reda i mira, pa neznam koliko je to ozbiljan prekrsaj, ako me razumijete
Hvala svima na odgovorima
EDIT: I da, napuhao sam 0,7 promila, pa ako i to mozda sta znaci Te, neznam da li smijem uopce reci da sam dobio i par udaraca od krimovaca, uglavnom raskrvarili su mi uho, pametnjakovici su me samo po glavi lupali. Ali neznam bas koliko mi je to pametno uopce govoriti da ne bi jos veci belaj napravio

Zadnje izmijenjeno od: Apacer ft Bozja. 18.10.2009. u 22:10.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:15   #81
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
Pozdrav.
Nisam mislio da ce se ikada javljati na ovaj topic, ali moram
Naime, sinoc sam se potukao sa jednim likom ispred diska, i privela nas je policija, mene je odvela krim policija, a njega marica. I odveli su me u postaju oko 3 ujutro, i pustili su me jutros u 10h. I pitao sam ja policajce tamo hocu li dobiti kakvu kaznu, oni su rekli da ce neki prekrsajni sud odluciti o tome, e sada mene zanima da li itko ima iskustva sa time? Koliku kaznu mogu ocekivati? I ono meni najbitnije, kako se uskoro planiram zaposliti u jednu veliku tvrtku, da li ce se meni pisati kakav dosje, i hocu li moci izvaditi onu potvrdu o nekaznjavanju, odnosno hoce li to pisati tamo?
Dobio sam neke papire od policije, i doktora, i vidim da me terete za remecenje javnog reda i mira, pa neznam koliko je to ozbiljan prekrsaj, ako me razumijete
Hvala svima na odgovorima
lol

kolko si ga jako zmlatio ? ako si mu slomio nesto onda ces ici na kazneni sud. To neznaci da ces biti kaznjavan (ako se dokaze drugacije) nego ces imati kaznenu PRIJAVU. Dakle nista (za sada). Dok ti sud ne nakelji nesto, pa zalba pa sim pa tam ti mogu proc godine.

ako si ga malo istuko da ima par modrica onda si napravio prekrsaj. Citaj remecenje javnog reda i mira ili ti ga goli quratz. Nece ti biti apsolutno nista. dobit ces 500kn globe i to je to. Svaki pravi muskarac ima bar nekoliko takvih. To ti nejde u nikav dosje i to te nemora brinut. To ti ima tezinu ko da ti murjak opali kaznu jer vozis 5km prebrzo.

Dakle potvrdu o nekaznjavanju mozes svakako dobiti.

Imho mislim da nije nista. da je neko sranje proveo bi bar 24 sata u pritvoru... Bar...

inace, trazenje te potvrde je kolko znam ileglano. nezna dali te to smije poslodavac traziti uopče...

super pravni sustav gdje se ljudi mogu tuc, onako... - iz pizdarije, bez posljedica
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:29   #82
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ako oni za mog metal-brata Ritza nisu dobili ništa, neće ti ni vrag biti, još će te potapšati da ga letvom idući put zvekneš.

Šteta jedino što bi mogao tako mlad policijski dosje,tj. stavku remećenja javnog reda i mira,i gdje god se budeš zapošljavao,ili si zaposlen, u većini slučajeva pitaju takve stvari,pogotovo na zavodu za zapošljavanje. Meni osobno jedno od prvih pitanja je bilo jeste li kažnjavani? To bi značilo vjerujem sudska presuda,koje u tvojem slučaju nema. Ti imaš kaznenu prijavu,to je nešto drugo tako da je fleks u pravu čini mi se.

Nisam siguran za ovo 100% ali govorim iz svojeg primjera. Mislim da i ta kaznena prijava ulazi u policijski dosje,ali ako se procesuira,tj. donese presuda. Nisam siguran u ovo,kažem ne razumijem se u pravnu problematiku i zakonodavstvo policije. Trebalo bi pitati najobičnijeg policajca na ulici, priđeš i pitaš,napravio sam to to i to,šta mi to znači,i bok.

Bezbroj puta sam tako pričao sa bobby-ima,kad su ih uveli,u kvartu. I to su ipak samo - ljudi.

Šta nemamo mi murjaka tu na forumu još uvijek ?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:37   #83
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
AFAIK,možeš na pitanje jeste li kažnjavani odgovorit negativno jer on to nema pravo znat osim ako se u trenutku zapošljavanja predmet vodi protiv tebe.Mislim da u suprotnom to nemože ni saznat,odnosno tako bi trebalo biti,ali pošto je ovo Wonderland,svašta se može očekivat.
Ja pandure nebi ništa pitao jer zakon nije crno na bijelom,nego je nekoliko nizova stupidnosti koje svaki pajkan može protumačit na svoj način.A taj je podložan promjenama tokom dana...
žile je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:44   #84
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
@Fleks
Ma nisam ga jako zatukao, vecinom sam ga po glavi (iza) i po rebrima mlatio, tako da se i nije moglo ista vidjeti. A i on je prvi udarao, neznam jel i to igra kakvu ulogu, jer oni mene nisu ama bas nista pitali o tome dok sam bio u celiji, samo osobne podatke i sta sam pio i koliko dugo. A nisam mu nista slomio, u to sam bar siguran!
@for both
A sad meni nesto nije tu jasno. Da li je isto kaznena i prekrsajna prijava? Jer on je meni rekao znaci da to ide na prekrsajni sud i da cu dobiti prekrsajnu prijavu za remecenje javnog reda i mira, pa neznam koliku to tezinu ima?
Hvala obojici
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:48   #85
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nije isto,u to sam siguran 100%. Kaznena je teži oblik od prekršajne, mislim da se sva trojica netočno izražavamo,i da si ti dobio prekršajnu prijavu, za prekršaj - remećenje javnog reda i mira, i da ideš - prekršajnom sucu. Onda slijedi priča o globi od 500kn ili koliko već za troškove suda i to je to.

Tako bajkovito i dobro bi trebalo biti,nadam se najboljem,sretno!
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:54   #86
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
E to je onda to. A i ja sam bio prilicno siguran da je kaznena prijava tezi oblik od prekrsajne prijave I znaci platim tih 500kn, koliko vec treba, jel i mirna Bosna?
Ja se samo nadam da mi to nece stvarati nikakve probleme pri zaposljavanju, jer nebih htjeo da zbog takve gluposti budem zakinut za ista, kuzis? ^^
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:57   #87
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Prava šteta da više ne možeš nikoga iscipelarit a da ti to ne stvori probleme pri zapošljavanju. Šalim se,bude to dobro,IMO. Što sad, čekaš poziv suda ili?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 23:02   #88
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Prava šteta da više ne možeš nikoga iscipelarit a da ti to ne stvori probleme pri zapošljavanju. Šalim se,bude to dobro,IMO. Što sad, čekaš poziv suda ili?
Ma nisam ga ni stigao iscipelariti, policija je vrlo brzo dosla
A neznam, evo malo prije sam se probudio, jer u hebenoj celiji nisam mogao oka zatvoriti, vjecno netko lupa po postaji...pa neznam sta bi drugo osim cekao poziv suda? Jer iskreno ni neznam kada mogu ocekivati poziv od tog suda, niti koliko to traje, da li ja moram biti prisutan tamo, nista. Ovo mi je prvi susret sa time, i jos uvijek pokusavam skuziti na cemu sam, odnosno koliko sam zajebao stvar
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 23:05   #89
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
AFAIK,možeš na pitanje jeste li kažnjavani odgovorit negativno jer on to nema pravo znat osim ako se u trenutku zapošljavanja predmet vodi protiv tebe.Mislim da u suprotnom to nemože ni saznat,odnosno tako bi trebalo biti,ali pošto je ovo Wonderland,svašta se može očekivat.
Ja pandure nebi ništa pitao jer zakon nije crno na bijelom,nego je nekoliko nizova stupidnosti koje svaki pajkan može protumačit na svoj način.A taj je podložan promjenama tokom dana...
Murjaka nemas kaj pitat, jer cesto ljudi zakon bolje poznaju od njih. Nisu oni pravnici. Oni imaju na papiricu napisano 10 stvari sto smiju i to je to. U 99% slucajeva rade ono sto im velki gazda u stanici kaze. Nazalost nemaju nikakve ovlasti, novinari ih ne vole i ponasaju se onako kako je za postene građane najgore - citaj cuvaju svoj posao jer svi ih gaze kolko god mogu. Oni su ti sluzba za korisnike, a inspektori i ostali činovnici su ti uprava.

Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
@Fleks
Ma nisam ga jako zatukao, vecinom sam ga po glavi (iza) i po rebrima mlatio, tako da se i nije moglo ista vidjeti. A i on je prvi udarao, neznam jel i to igra kakvu ulogu, jer oni mene nisu ama bas nista pitali o tome dok sam bio u celiji, samo osobne podatke i sta sam pio i koliko dugo. A nisam mu nista slomio, u to sam bar siguran!
@for both
A sad meni nesto nije tu jasno. Da li je isto kaznena i prekrsajna prijava? Jer on je meni rekao znaci da to ide na prekrsajni sud i da cu dobiti prekrsajnu prijavu za remecenje javnog reda i mira, pa neznam koliku to tezinu ima?
Hvala obojici
Ako ga nisi slomio - nazalost nikome nista. mozes tako svaki dan nekog na cesti tuc i mozda te strpaju u pritvor na dve tri noci. blazen divlji zapad .

Prekrsajna prijava ti je nista. reko sam ti vec. ona nema tezinu. ko da ti murjak napise kaznu za brzu voznju. Nista. Ali bas nista.

Kaznena ti je sranje. to ti moze fino utjecat na zivot, ali to neces dobiti. makar znam za murjake koji rade sa kaznenom i nikom nista, pa ono... u wonderlandu svasta prodje

a to ko je koga prvi mozes macku o rep objesiti. To ti njih ne zanima. da ste se propucali, e onda bi se vec mozda pitalo. ne pita sud ko je prvi poceo ni zasto. boli njih racku jer si imao valjani razlog. Pravni sustav je napravljen tako da moras podilazit nasilju i suci se bave posljedicama, a ne kako je do njih doslo.

uleti ti frajer u kucu. porazbija sve, siluje sestru, ti ga opalis sa zepterom po glavi - strpas u komu. on je zrtva, ti si najebo. vrlo jednostavno. zakon te NE ŠTITI. Zapamti to. NE ŠTITI. Policija nije tu da te cuva, nego da bude neki represivni aparat koji ni jedan kriminalac ne osjeca, nego ti kao građanin. vrlo jednostavno. Pogotovo ako nemas rodbinske, kumske i slicne veze.

sad cekaj poziv suda i to je to. tam reci istinu i bok.

@thedream: pricas uglavnom gluposti
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 23:14   #90
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Šora,bez ozljeda...svako ide doma,jedino moguce remečenje javnog reda i mira. Peechkin deem.
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na