Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2013., 22:34   #3241
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Svašta. Sad kad sam ovo čitao palo mi je na pamet da me cjepe već duže vrijeme zovu bar jedanput mjesečno želim li maxtv. I naravno svaki put kad sam sad zvao korisničku odnosno tehničku službu su me pitali i blebetali kako je to super.
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2013., 15:27   #3242
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Evo stigao jutros mail od tehnicke.podrske i oni kazu nismo vam u moguscnosti podignuti brzinu bla bla bla. Probao sam i na FB i kazu isto...
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2013., 16:55   #3243
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ja recimo nemogu 20mbita, a 10 sam dobio..neide više
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 09:51   #3244
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Da li netko pozna nekog tehničara (T-com, Iskon itd.) jer bi mi u zgradi trebalo provjeriti neke spojeve te krimpati kablove, a nema mi smisla kupovati klješta za jednu upotrebu!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 10:35   #3245
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Da li netko pozna nekog tehničara (T-com, Iskon itd.) jer bi mi u zgradi trebalo provjeriti neke spojeve te krimpati kablove, a nema mi smisla kupovati klješta za jednu upotrebu!
Unutar zgrade si ti odgovoran, znači, snađi se druže, meni treba promjeniti kabel pa moram si sam naći nekog ko će promjeniti, jer to više nije od ISP-a posao.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 10:48   #3246
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Da li netko pozna nekog tehničara (T-com, Iskon itd.) jer bi mi u zgradi trebalo provjeriti neke spojeve te krimpati kablove, a nema mi smisla kupovati klješta za jednu upotrebu!
kupi si kljesta i imas ih za cjeli zivot:

http://www.ebay.co.uk/itm/RJ45-Netwo...item4d052af07c

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 12:29   #3247
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Da li netko pozna nekog tehničara (T-com, Iskon itd.) jer bi mi u zgradi trebalo provjeriti neke spojeve te krimpati kablove, a nema mi smisla kupovati klješta za jednu upotrebu!
Skuplje ce te kostati taj tehnicar nego da kupis kljesta....
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 12:47   #3248
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Unutar zgrade si ti odgovoran, znači, snađi se druže, meni treba promjeniti kabel pa moram si sam naći nekog ko će promjeniti, jer to više nije od ISP-a posao.
Znam...možda sam krivo formulirao pitanje!

Ja bi da mi to čovjek napravi nakon svog radnog vremena...vikendom i sl.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 13:44   #3249
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
Angry Muke po internetu

Frustriran neodgovornoscu hrvatskog telekoma odlucih i s vama podijeliti svoje muke u nadi da ce se napokon rijesiti.
Pa ukratko, kao sto sam i napisao na njihovoj face stranici, stanje je ovakvo:

Citiraj:
nakon 9 godina bezuspjesne borbe za ADSLom ( PCM uredaj na liniji ) pred 2 mjeseca ( 27.7 ) me uljudno nazvala vasa slubenica da mi napokon ponudi rjesenje u obliku "maxNET mini" usluge.
Ja reko super, moze, napokon cu i ja imati posten internet kuci.
Rok odrade zahtjeva je bio 30 dana. I tako sam ja pred kraj tog roka napokon naivno odjavio mobilni internet konkurentske tvrtke ( na koji izgleda da cu se morati i vratiti ) u nadi da ce te postivati ono sto ste sami zadali kao rok!

30 dana je proslo, ja bez interneta,
zovem 0800-9000 prvi put, pise se pozurnica,
nakon tjedan dana nista se ne dogada, zovem ja i drugi put, opet se pise pozurnica, ja i dalje bez interneta.
zove jos koji put poslje toga kazu da je prosljedeno nadleznima, ja jos uvijek bez inerneta!
zovem tako i prosli tjedan ( 19.9 ) kazu poslano je sefovima koji odraduju to i da ce sad biti u najkracem mogucem roku rjeseno.
zovem ja i jucer i sad nailazim na zid, kazu poslano je na najvisu mogucu razinu i ne preostaje mi nist nego cekati te mi predlazu mobilni internet sto ja odbijam jer ne mislim dodatno placati zamjensku uslugu, a i ako budem vratiti cu se konkurentskoj tvrtci koja mi je pristupacnija cijenom!

Stoga vas ovim putem MOLIM dajte sredite mi internet, dva mjeseca su prosla sto je van svakog razumnog roka!!
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 20:44   #3250
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Realizacija tog maxnet-mini je tolko smiješna da im je jedno 2 mjeseca trebalo da shvate problem, jer su se zahtjevi vračali stornirani kao preslab mob. signal na lokaciji, a ustvari je njihova baza bila neažurirana i onda se stalno vrtilo u krug.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2013., 20:52   #3251
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Jel ima kakvih akcija, poklona za produzenje ugovora ? Kako mi ugovor istjece kraejm mjeseca sad me vec zivkaju i ostali operateri da predjem kod njih. Gledam t-com.hr ali nevidim na WEBu neke akcije/poklone za MAX3 pakete na ugovor?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2013., 21:13   #3252
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Moraš pitati da ti daju za produljenje na adsl 24mj samsung galaxy young za 200kn
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 16:28   #3253
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Planiram prijeći na MAX2 internet L paket pa imam pitanje za one koji su na tom paketu.

Za foru "Neograničeni razgovori u T-Com mreži" sam pročitao da se nakon iskorištenih 60min naplačuje prva minuta poziva.

Zvao sam SZK i kažu mi da je cijena 241kn+30kn za mjesečna naknada za osiguranje funkcionalnosti opreme ali u pdf-u se ne spominje naknada od 30kn za taj paket kao ni na njihovoj stranici https://www.hrvatskitelekom.hr/paketi .
Ta naknada bi trebala iči samo za MAX3 pakete.

I još mi kažu da T-com nije imao 2G i 3G signal cijeli dan nedavno i da sad kao znak isprike svima šalju MaxTV na 3mj besplatno(ok,kužim da to nije znak isprike nego hoče navuči korisnike) pa sad ne znam jel on zbog toga računao i tih 30kn naknade ili se zabunio?

Zvat ču ih još jednom ali zamolio bih ako je netko na tom paketu da mi kaže da li plača i tih 30kn naknade za opremu?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 16:58   #3254
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
veki na njemu ne plaćaš nikakvih 30kn za održavanje, to ide samo na max3 paketima zbog odluke hakoma da izregulira cijenu.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 17:03   #3255
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Cijena je 241kn+30kn, za 10mbit/s brzinu.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2013., 17:19   #3256
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
veki na njemu ne plaćaš nikakvih 30kn za održavanje, to ide samo na max3 paketima zbog odluke hakoma da izregulira cijenu.
Ok,hvala
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Cijena je 241kn+30kn, za 10mbit/s brzinu.
Hm,rekli su da če mi povečat brzinu na 10 dok imam MaxTV,jesu onda možda mislili na tih +30kn?

Al sve mi se čini da ču osobno otiči u T-com centar,otkazati taj besplatni MaxTV da mi uopče pošalju i da vidim nešto crno na bijelo gdje piše koja je TOČNA cijena MAX2 Internet L paketa.
Strašno koje muke i peripetije da bi saznao nešto tako banalno.

Zadnje izmijenjeno od: Veki-os. 27.09.2013. u 17:26.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 01:26   #3257
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
pred 10 dana sam potpisao ugovor za dsl a nisam dobio jos postom user/pass
koliko se to govno ceka ?
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 16:59   #3258
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Jedan poziv SZK i malo strpljenja dok ne odslusaš njihove tirade.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2013., 14:29   #3259
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
a pitanje kako ?
danas stalno zovem i stalno dobivam onaj retardirani kompjuter
nijedna opcija niti ist vodi do "agenta" iliti covjeka da pricam s njim

pa doprdele radni je dan jer nemaju oni tam te koji se javljaju na telefon ?
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2013., 14:39   #3260
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Je li vas ima još da koristite Windows Live Mail ili sličnu aplikaciju i šaljete mailove preko t-com servera? Meni nikako ne polazi za rukom poslat mail iako je sve napravljeno po uputstvima - http://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/...ml?question=92.

Mailovi mi uredno dolaze.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2013., 17:13   #3261
marikris
made in Usora
 
marikris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor marikris Pregled postova
Frustriran neodgovornoscu hrvatskog telekoma odlucih i s vama podijeliti svoje muke u nadi da ce se napokon rijesiti.
Pa ukratko, kao sto sam i napisao na njihovoj face stranici, stanje je ovakvo:

"nakon 9 godina bezuspjesne borbe za ADSLom ( PCM uredaj na liniji ) pred 2 mjeseca ( 27.7 ) me uljudno nazvala vasa slubenica da mi napokon ponudi rjesenje u obliku "maxNET mini" usluge.
Ja reko super, moze, napokon cu i ja imati posten internet kuci.
Rok odrade zahtjeva je bio 30 dana. I tako sam ja pred kraj tog roka napokon naivno odjavio mobilni internet konkurentske tvrtke ( na koji izgleda da cu se morati i vratiti ) u nadi da ce te postivati ono sto ste sami zadali kao rok!

30 dana je proslo, ja bez interneta,
zovem 0800-9000 prvi put, pise se pozurnica,
nakon tjedan dana nista se ne dogada, zovem ja i drugi put, opet se pise pozurnica, ja i dalje bez interneta.
zove jos koji put poslje toga kazu da je prosljedeno nadleznima, ja jos uvijek bez inerneta!
zovem tako i prosli tjedan ( 19.9 ) kazu poslano je sefovima koji odraduju to i da ce sad biti u najkracem mogucem roku rjeseno.
zovem ja i jucer i sad nailazim na zid, kazu poslano je na najvisu mogucu razinu i ne preostaje mi nist nego cekati te mi predlazu mobilni internet sto ja odbijam jer ne mislim dodatno placati zamjensku uslugu, a i ako budem vratiti cu se konkurentskoj tvrtci koja mi je pristupacnija cijenom!

Stoga vas ovim putem MOLIM dajte sredite mi internet, dva mjeseca su prosla sto je van svakog razumnog roka!!"

i eto zovem ja njih i danas da pitam kakvo je stanje u vezi zahtjeva,
i govore mi kao da je u stanju neka administrativna provjera zahtjeva koja ima rok od tjedan dana, znaci do prekosutra 2.10 i da onda ponovno zovem

a kada sam vec nazvao pitah da mi kaze tocne datume pozurnica ( u slucaju da budem pokusao zvati HAKOM, makar nisam siguran da ce to ista pomoci :/ ), i navede mi samo dva datuma 26.8 i 26.9 makar sam siguran da je bilo 3, a mozda i 4 pozurnice ( ili su me navlacili ovi iz sluzbe za korisnike.. )
__________________
ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori
marikris je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2013., 18:25   #3262
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Maloprije sam bio u T-comu produžiti ugovor za ADSL i priječi na MAX2 Internet L.
Žena koja radi je vidila da sam uzeo onaj MaXTV na 3mj probe,ustvari su mi ga uvalili iz SZK i rekla da po isteku ta 3 mj. probe i pri vračanju opreme moram platiti 120kn .
Rekao sam da onda ne bih to uzimao,jer sva sreča nije još stigao paket,kaže da onda samo ne preuzmem paket i neče se ništa aktivirati mada ču još otiči do T-coma nakon što im se vrati paket da provjerm stanje jer sad mi je več aktiviran MaxTV,dobio sam poruku u subotu ali kaže ona da to nije "zapravo" aktivirano jer nisam preuzeo paket tako da ni sam više ne kužim ništa.
Znam samo da ne trebam preuzeti paket i otiči par dana poslije toga do T-centra provjeriti stanje.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 10:12   #3263
iprodano
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 227
Da podijelim obavijest s kolegama forumašima, ukoliko je netko od vas višegodišnji korisnik T-Comovih usluga (DSL, MaxTV, fiksni telefon) može dobiti:

Samsung Galaxy Young s6310 za 200,00 kn

6 mjeseci besplatno sportski paket za MaxTV

Barem sam ja to dobio (imam sve tri usluge), samo trebate nazvati službu za korisnike i raspitati se što nude za višegodišnje korisnike.
iprodano je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 20:17   #3264
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Dali je to uz potpisivanje ugovora ili dijele samo tako, svim starim korisnicima?
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 21:03   #3265
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
uz spajanje ugovora u max3 usluge, tako je meni rekao u sluzi danas...
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 21:19   #3266
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Aha, znači tako.. Neka zadrže onda to.. Hvala ti na info..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 21:35   #3267
iprodano
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Dali je to uz potpisivanje ugovora ili dijele samo tako, svim starim korisnicima?
Kako je kolega iznad već rekao, spaja se u Max3 ugovor. Obzirom da smo mi već imali sve tri usluge to nam nije predstavljalo nikakav problem.
iprodano je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 21:48   #3268
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Slažem se, ukoliko cijena ostaje ista ili manja (trebala bi biti manja, realno gledano jelda, a mislim da nije, potvrdi)..

I ja imam telefon, maxTV i flat adsl već "godinama".
Za maxTV trenutno nisam vezan ugovorm ali za ADSL jesam..

Ja sam očekivao, po tvome komentaru, da su oni tebi samo tako dali mobitel/6 mj sporta pošto si stari korisnik..

Ali pošto je riječ o Max3 i potpisivanju ugovora, ipak to preskačem.. Čekam neku dobru akciju za maxTV, ako je uopće bude.. A i ADSL mi ističe za koji mjesec, ako se ne varam..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 14:31   #3269
Gile
Premium
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 380
Samo za informaciju, bio neki dan tehničar od t-com i kaže da će izgleda i oni ukinuti FLAT kao u Njemačkoj, te sam također došao do informacije da će ih sa ukidanjem popratit i ISKON.
Gile je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 14:35   #3270
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Gile Pregled postova
Samo za informaciju, bio neki dan tehničar od t-com i kaže da će izgleda i oni ukinuti FLAT kao u Njemačkoj, te sam također došao do informacije da će ih sa ukidanjem popratit i ISKON.
mislim da je rasprava o tome bila vec pred neko vrijeme par stranica unazad.
samo nek naprave to, brzo ce im se prepolovit broj user-a, ak ostave neki smjesni limit.
za mene osobno limit od 300gb mjesecno mogu progutat, ali ispod toga bogami ne, ali znam da mnogima treba puno vise.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na