Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.12.2019., 18:53   #3001
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
Upravu si on na to sve gleda kao igru jednom smo bili na 35km trail utrci nakon što smo ju završili on je još trcao i igrao se sa drugim psima i zicao hranu



Bicikl nevoli jer ga bicikl plaši jednom smo imali bike joring u poprilicno žestokom speedu te je on odlučio kako super stvar za napraviti u svom tom speedu je stati i skociti lijevo gazda leti preko kormana bicikl leti na gazdu gazda se vuče po asfaltu...
od onda se boji bicikla i ne želi imati veze sa njima.... možda i bolje
Saonice svakako samo čekamo snijeg i kao i svake godine vuče djecu po travnjacima
Inače jako volimo canicross
Polarni psi nisu za svakog

cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2019., 10:57   #3002
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor cdhr Pregled postova


Moj pas (mješanac labrador-retriver) svaki put kad čuje haskije ili malamute na TV-u kako zavijaju krene zavijati skupa sa njima
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 14:16   #3003
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Citiraj:
Autor Psycho
imao dva dobermana, jedan malo trknut u glavu, drugi totalni ksenofob i kaucar. zajedno cinili kombinaciju brnjica+setnje u najdaljim sumama i livadama i ogradjenom okucnicom doma za sigurnost. uz sve dodatne komplikacije, malamut ce sada biti opustanje

i uzimam liniju malamuta koja je vise show nego sled dog, nema agresivnosti i miran temperament. biranje stenca po narudzbi.

ali nakon ova dva dobermana(muzjak i zenka), moze biti i najgori malamut na svijetu
Nemoj dvaput reci imao ga, ako osjeti kuju pa bar na 2 km kao da yebeni sonar ima, osim armature ga nista nemoze zadrzati, nakraju armatura na box i ograda nova plus armatura u metar visine... A jak je otprilike kao kamion, sestra i ja na sanjke, upregnem ga i da vidis kako pici kroz snjeg, cudo od psa. Jako tvrdoglav, ali jednom kad ga se sabere strasna zivina Ali onaj zvuk zavijanja, to ledi krv u zilama
Evo decko ima dvije godine sada, mladi sampion hrvatske i najbolji pas ikada

Takoreci odgojen sa tornjacima i sarplanincima u setnjama po planinama, lijen za trcanje uz biciklu ili vucu jer mu nije to zabavano kao trcanje po Platku sa drugim psima. Pluca za zavijanje su se razvila toliko da posrami hitnu ili vatrogasce bez znojenja




I njegov dugogodisnji kompanjon (star 10god) na kojeg je ljubomoran ful
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 14:58   #3004
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,197
Predivan Doggo ����
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2019., 23:44   #3005
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Evo i mog polarca u klubu 15-mjesečni mangup, najdraže aktivnosti pseći parkovi (što blatnije to bolje), lopte i izležavanje.




Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2019., 23:45   #3006
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Moj je smjesan ujutro, nikako nije jutarnji tip. Najradije bi da ga se ne dira, mazi ili uopće gleda dok ne dodje barem 10h 😁

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 02:20   #3007
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Udomili smo prije skoro 2 mjeseca iz udruge mješanku (veterinar nemre procjenit koga je mješanka), staru 10 mjeseci (jos malo pa ce imat godinu dana), 8.5 kg.

Bila je napuštena u Ogulinu, lutala, navodno su je drugi psi grizli, a ljudi tjerali, pa bila kratko kod privremenih čuvalica i onda kod nas od 04.12.19, krajem drugog mjeseca ide na sterilizaciju, uglavnom, imamo problema kad smo vani s njom u šetnji, stalno povlači naprijed, nos zabija u pod i njuška sve, kad vidi drugog psa počne lajat i potezat prema njemu.
A kad vidi mačku, ko da demon uđe u nju, nikakva dozivanja, poslastice nista ne pali, moras je odvuc ća da bi se smirila..
Neki otisli na Jarun malo prosetat, nije prestajala lajat na sve, jako nemirna, prekinuli setnju i isli doma.

Prije 2 tjedna nam je dosao trener koji radi s tom udrugom, i on nam je pokazao neke stvari, da pas mora cekat da mi prvi udjemo u neki prostor, da kad izlazimo iz stana mi moramo prvi a ne ona. I u šetnji, svaki put kad ode od nas da trznemo uzicom, da se vrati gdje mi želimo.

E sad, to je malo popravilo situaciju, ali se meni čini da je to trzanje uzice ustvari loša stvar, ponekad kad trznem se sva onako prestrasi i scima, oci onako zatvori ...

Prije 3 dana smo odlucili prestat cimat je tako, i pokusat s jako puno poslastica, svaki put kad hoda uz nogu, ali vrlo malo uspjeha, kad je necim zaokupljena nikakva dozivanja, poslastice, naredbe da sjedne, ništa ne pali.

Jel ima itko kakav koristan savjet? Da zovem ponovo tog trenera (150 kn po satu košta lik), da nastavim s puno poslastica, ili da probam naći nekog drugog trenera (može preporuka ako netko ima nekoga..)

Danas u setnji mi je jedan lik koji je isto vodio psa rekao da ona izgleda kao da bi se rado igrala s drugim psima, ali da je isto i u jako velikom strahu..

I da ovo nam je prvi pas xD
Sorry na duzini texta, bilokakvi savjeti dobrodosili
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20191216_153816.jpg‎
Views:	293
Size:	1.62 MB
ID:	21916   Click image for larger version

Name:	20200116_150934.jpg‎
Views:	274
Size:	1.07 MB
ID:	21917  
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2020., 23:03   #3008
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Udomili smo prije skoro 2 mjeseca iz udruge mješanku (veterinar nemre procjenit koga je mješanka), staru 10 mjeseci (jos malo pa ce imat godinu dana), 8.5 kg.

Bila je napuštena u Ogulinu, lutala, navodno su je drugi psi grizli, a ljudi tjerali, pa bila kratko kod privremenih čuvalica i onda kod nas od 04.12.19, krajem drugog mjeseca ide na sterilizaciju, uglavnom, imamo problema kad smo vani s njom u šetnji, stalno povlači naprijed, nos zabija u pod i njuška sve, kad vidi drugog psa počne lajat i potezat prema njemu.
A kad vidi mačku, ko da demon uđe u nju, nikakva dozivanja, poslastice nista ne pali, moras je odvuc ća da bi se smirila..
Neki otisli na Jarun malo prosetat, nije prestajala lajat na sve, jako nemirna, prekinuli setnju i isli doma.

Prije 2 tjedna nam je dosao trener koji radi s tom udrugom, i on nam je pokazao neke stvari, da pas mora cekat da mi prvi udjemo u neki prostor, da kad izlazimo iz stana mi moramo prvi a ne ona. I u šetnji, svaki put kad ode od nas da trznemo uzicom, da se vrati gdje mi želimo.

E sad, to je malo popravilo situaciju, ali se meni čini da je to trzanje uzice ustvari loša stvar, ponekad kad trznem se sva onako prestrasi i scima, oci onako zatvori ...

Prije 3 dana smo odlucili prestat cimat je tako, i pokusat s jako puno poslastica, svaki put kad hoda uz nogu, ali vrlo malo uspjeha, kad je necim zaokupljena nikakva dozivanja, poslastice, naredbe da sjedne, ništa ne pali.

Jel ima itko kakav koristan savjet? Da zovem ponovo tog trenera (150 kn po satu košta lik), da nastavim s puno poslastica, ili da probam naći nekog drugog trenera (može preporuka ako netko ima nekoga..)

Danas u setnji mi je jedan lik koji je isto vodio psa rekao da ona izgleda kao da bi se rado igrala s drugim psima, ali da je isto i u jako velikom strahu..

I da ovo nam je prvi pas xD
Sorry na duzini texta, bilokakvi savjeti dobrodosili
trzanje uzice radi ako imas metalnu ogrlicu(iliti davilicu) i to se radi za pse kojima se mora pokazati tko je gazda, za psa koji je udomljen ako nema naglasenu agresivnost bi radije isao pozitivnom metodom. ta njena agresivnost je vise strah od drugih pasa/ljudi. mislim da imas cak par hrvatskih behaviorista koji imaju blog i clanke za pozitivnu metodu.

pozitivnom metodom se moze nauciti da se fokusira na vas i skretanjem pozornosti umanjiti reakcije na druge pse. Kao malom djetetu od 3 godine skrenes pozornost na nesto drugo. To moze biti poslastica, igracka koja joj je najdraza (loptica) i naravno kako je mlada mozda kakvo slobodno istrcavanje bez pasa prethodno setnji medju ljude i pse radi socijalizacije.

reakcije na macke su normalne i mislim da se to po karakteru psa manifestira. dobermani bi vukli golfa duju samo da dodju do macke, sadasnjem malamutu samo kazem "ne dirat" i on stane (tako i sa divljaci kad smo u sumi) iako su svi malamuti na glasu kao veliki predatori malih zivotinja. ne prezaju proci kroz zid za mackom, zecom, srnom.

dajte si vremena, probajte pozitivnu metodu, mozda naci trenera koji koristi tu metodu. velike su razlike u treningu trenera koji su naviknuti na radne pse i one koji u biti pre/odgajaju kucne ljubimce(vlasnike zajedno s njima)
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 09:55   #3009
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Sutra nam dolazi jedna cura koja trenira pse, koristi pozitivnu metodu s klikerom, radi s grupom #dogdancingteam, pa se nadam da ce bit nekih pomaka na bolje (za toliko koliko se plati...)
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 11:03   #3010
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
ovo za potezanje radi jako dobro i to ti je dobro rekao, ali ako ti pas tako reagira onda mu probaj zamijeniti ogrlicu sa ormom.
Moja retriverica recimo puno bolje reagira na komange vodilicom kada ima svoj k9 prsluk nego kada je na ogrlici
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 14:31   #3011
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Taj lik koji nam je i pokazao to trzanje je rekao da bolje trzanje na ogrlicu nego na ormu, jer na ormi kao to psu nista ne znaci, tj da ne reagiraju dobro. Vidjet cemo kako ce biti s klikerom, pa onda jos u 3 mjesecu planiram otic na onaj tecaj kossp, ako budem imao para ��
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 10:43   #3012
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103


Moj "stroj".
Trenutno, bez nje, život je nezamisliv. Zec koji ima više slobode on mene valja. Kupuje se hrana po 40kn/kg, najbolje sijeno, zec mora biti vani kada smo mi doma, "gajba" je samo za kroz noć i kada smo na poslu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 11:09   #3013
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Vrlo lukav cable management u gajbi, good luck with that hehe! Predivan vantablack zeconja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 11:10   #3014
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Ma previsoko je to za nju.
To su neke improvizirane ledice iznad TV-a, Ebay. Potrgao sam ih već jedno 3-4 puta, sad neka tako vise I tako idu u smeće uskoro
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 16:54   #3015
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,153
Jučer sam morao uspavati svoju Freju. 10 godina je imala i odjednom ju je satralo sve... U 2 tjedna ju je skuhalo, nevjerojatno. Ljut sam, tužan sam, sve mi je...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 20:17   #3016
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
uff..uvijek tesko kad ljubimac ode
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 22:40   #3017
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,877
Pred pola godine prijatelju je partio pit bull. Bio je u naponu snage, stvarno odličan pas, dobro treniran. Jedan dan samo je "zakočio", veterinar je kazao kako je vjerojatno dobio moždani. Imao je čini mi se 7-8 godina. Mislim da životinje postanu dosta oslabljene tim više što su "čistokrvnije".
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 23:00   #3018
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 742
Kad nam je otišao prvi zajednički mačak, supruga i ja smo bili neutješni. Mislili smo da nikada više ne želimo imati ljubimca. 5 dana nakon toga, uz cestu smo, u kutiji za čaše našli 5 malih mačića, niti 2 tjedna starosti. Odveli odmah vetu da ih potretira, jedna od njih je jedva preživjela, kupili smo mačje mlijeko, uskoro uhvatili ritam
hranjenja. Uskoro je naš stan, nakon žalosti za Zvonkom, bio ispunjen s puno veselja. Sretno smo ih sve udomili osim jednog koji je ostao naš slijedeći ljubimac za cijeli njegov život.
Supruga mi je rekla da misli da to nije slučajno da smo našli kutiju od čaša s malim gremlinima, bilo kako bilo, mi smo imali još ljubimaca. Najbolji lijek za tugu nakon odlaska ljubimca je pomaganje potrebitoj životinji ili udomljavanje iz skloništa. To je lekcija koju smo supruga i ja naučili i ponavljali. Nadam se da će naše iskustvo nekome biti korisno.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2020., 20:16   #3019
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,104
Moja dva zajebanta.


Privitak 22087
Privitak 22088



Sent from my mind using magic
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 23:12   #3020
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ovu pahuljicu imamo već jedno mjesec dana, ali ga ne bi mijenjao ni za što. Netko je ostavio 3 mačića u kutiji pa smo uzeli jednog. Trenutno mu rastu zubi pa malo gricka, te voli samo Royal Canin Mousse od 15kn/limenka tako da je fina guza. Nije htio ni lososa ni pancete. Zove se Tiki i ima jedno 2 mjeseca. Ima je malo inficirane oči kad smo ga uzeli, ali nakon 10 dana Tobrex-a mu je prošlo savršeno.

https://photos.app.goo.gl/fYweXWBvmnCkSMbM7
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 23:24   #3021
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ljepotan je jučer bio na cjepljenju i malo se preplašio puta i ordinacije, ali je kad je došlo vrime bija super.



Inače, ima 4mj, nabavili smo ga 27.4 i ima je 20ak dana i 250gr, sad ima 2750gr
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 00:02   #3022
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Kako je sladak! <3 Moja prasica je prošli tjedan završila kod veterinara, mi se svi doma zabrinuli jer već ima skoro 10 godina, nikad ne znaš... Na kraju ispalo da gospođu samo bole kosti jer je stara. -.- Pa je dobila tablete protiv bolova i prah za kosti i imunitet i ko nova je.

IMG-20200628-181448
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 22:30   #3023
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,104
Evo naše nove prinove.

Sent from my mind using magic
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 23:46   #3024
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
@Mar @2die4 mace su zakon


Evo i naše dvi, starija je 4.2019, mlađa je 4.2020
Obe su pronađene odbačene na ulici, stare par dana, othranjene na dudu,grijane...puno muke i truda,al isplatilo se X10000



Na slikama izgleda da se vole, al to je samo nakon buđenje dok su još zbunjene,inače se stalno naganjaju i mlate, al nježno



webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 21:20   #3025
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,671
Mozda nije prava tema za to, ali imam 4 macica za podijeliti. Dostavljam bilo gdje izmedju ZG i VZ Susjedova macka ih donijela k meni, jer se ovaj naravno ne brine o njoj, a ja ju hranim. Crno-bijela je macka, a ostalo su muskici.

krešo je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 21:31   #3026
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Probaj na FB grupama za macke, ljudi uzimaju te male...I ja bi,al već ih imam previše
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 08:05   #3027
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,081
Čudi me da meni nije uvaljotku napravio 😀

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 23:53   #3028
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Moja zvijer

7carlos6 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 12:03   #3029
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
dugodlaki malamut?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:14   #3030
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
dugodlaki malamut?
Da. Nekakva kombinacija malamuta i vukodlaka
7carlos6 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na