Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2020., 13:28   #5491
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Šalje li Optima još Innboxe kao zamjenu? Riknuo mi danas v45, i koliko vidim sad šalju paket dostavnom službom. To iz razloga što nemaju tehničara na mom području ili je to neka nova normala sad?
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:45   #5492
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor BigMac Pregled postova
Šalje li Optima još Innboxe kao zamjenu? Riknuo mi danas v45, i koliko vidim sad šalju paket dostavnom službom. To iz razloga što nemaju tehničara na mom području ili je to neka nova normala sad?

Meni kad je zadnji put grom spalio modem poslali su mi ga Overseasom, a onda su kasnije poslali Overseas i da pokupi stari modem.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 19:22   #5493
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Pitanje za one koji su upućeni malo bolje u tematiku. Kad bi išao trajno isključiti liniju dok sam pod ugovorom, ima li kakva naknada za to, dal je to uopće moguće napraviti? Trebam li nekakv poseban razlog za trajno isključenje? Koliko shvaćam gubim trenutni telefonski broj, a što se dešava s paricom, ostaje li ona i dalje moja ali samo neaktivna?
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 19:27   #5494
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor BigMac Pregled postova
Šalje li Optima još Innboxe kao zamjenu? Riknuo mi danas v45, i koliko vidim sad šalju paket dostavnom službom. To iz razloga što nemaju tehničara na mom području ili je to neka nova normala sad?
Innbox je još u igri
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 20:00   #5495
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor BigMac Pregled postova
a što se dešava s paricom, ostaje li ona i dalje moja ali samo neaktivna?
koliko sam skužio nema pravila za to.
ako fali dolaznih parica ili postoji interes, skinut će tvoj kabel sa reglete i nekog drugog prespojit. ako si u zoni gdje nema interesa a brzine su male (i ima dovoljno viška kapaciteta u dolaznom kabelu) tada im se neda odspajati i samo ti ugase login podatke.
moji starci su pred 3 godine odjavili dsl, a parica je još uvijek živa i modem se sinkronizira.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 21:08   #5496
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Ima smisla to što kažeš donekle, a to je da nema pravila. A ovaj prvi dio pitanja, postoji li kakva naknadno za isključenje i treba li kakav dobar razlog.

Namjeravam preći na 4G kod jednog od operatera, pa me zanimaju informacije za trajno isključenje linije.

Slobodno podijelite iskustva...
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 21:21   #5497
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
pa, nema. ako nisi pod ugovornom obvezom samo pošalji zahtjev za raskidom ugovora i to je to.

neznam koju brzinu imaš na parici ali ako je to iole brzo (20+ mbita), rađe se drži parice, da ne bi kasnije bilo da 4g ne zadovoljava potrebe, a parica "ošla".
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 10:00   #5498
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor BigMac Pregled postova
Pitanje za one koji su upućeni malo bolje u tematiku. Kad bi išao trajno isključiti liniju dok sam pod ugovorom, ima li kakva naknada za to, dal je to uopće moguće napraviti? Trebam li nekakv poseban razlog za trajno isključenje? Koliko shvaćam gubim trenutni telefonski broj, a što se dešava s paricom, ostaje li ona i dalje moja ali samo neaktivna?

Možeš tražiti isključenje ali će ti operater naplatiti sve mjesečne naknade do datuma isteka ugovora iako tada nećeš koristiti uslugu. Zato i rade te ugovore da te vežu na neki rok i da ti se ne isplati raskinuti uslugu. Tako da ti je bolje onda ostaviti uslugu dok istekne ugovor, ali obavezno tjedan-dva prije isreka traži raskid da ne produlje ugovor.

Što se parice tiče nju može dobiti netko drugi ako ima potražnje, a može ostati slobodna, sve ovisi o popunjenosti kabela/izvoda i potražnji.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 16:43   #5499
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
E jbg kad je tako, još sam pod ugovorom pa će 4G sačekat neka bolja vremena...

Hvala na informacijama.
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2020., 17:54   #5500
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Svakako nije loša ideja zovnuti SZK i pitati koji su uvjeti raskida, moguće da nude nešto koji mjesec prije da se ne mora platiti puni iznos preostalih mjeseci ili nešto takvo. Čisto da znaš 100% kako stojiš.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 12:22   #5501
Kruno12
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Nijemci
Postovi: 3
Pozz, Da li da potpisem s optimom ugovor na 2 godine?
Kruno12 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 12:33   #5502
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Kruno12 Pregled postova
Pozz, Da li da potpisem s optimom ugovor na 2 godine?
Zašto na 2? Idi odmah na 4.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 12:40   #5503
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,251
Citiraj:
Autor Kruno12 Pregled postova
Pozz, Da li da potpisem s optimom ugovor na 2 godine?
Koliko plaćaš, koja brzina i kaj sad imaš sve, što dobivaš ugovorom?
Veliki upitnik je iznad optime, trebala je ići u prodaju no covid19 happened pa odgođeno. Ako stvarno imaš neki dobar deal da ti se niti HT niti iskon niti A1 niti mobilni interneti ne isplate onda ostani. Najgore što se može dogoditi je da ti ekipa krene vuć optiku kroz napamet 6-12mj a ti pod ključem 24mj Vidim da si iza 5 brda, ali kak je krenulo prije će optika u ruralne krajeve nego "gradove"

Daj podatke pa da vidimo s čim raspolažeš.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 12:46   #5504
Kruno12
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Nijemci
Postovi: 3
Trenutno sam bez ugovora imam samo internet koji placam 159 kn 40 mbps. I sad mi nude ako se vezem za njih telefon i internet koji imam sad za 139 kuna. Iskon mi nude 179 kuna net a t com mi je preskup. Ma nece optika tako skoro kod mene u Nijemce.
Kruno12 je offline   Reply With Quote