Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2017., 01:03   #2431
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Evo baš sam se igrao malo sa postavkama, kad koristim crne slotove, max je nekih 3630mhz, na sivima ide skoro do 3800 uz loše timinge i previsok napon da bi se koristilo bez aktivnog hlađenja ali bar boota.
Kom se da zabavljat nek proba, možda varira od ploče do ploče ili od rama do rama iako čitajući i iskustva drugih - sivi se čine kao sigurniji izbor za većinu.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 07:43   #2432
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Jesam ja dobro shvatio, ako se OC-a Ryzen, nema onda onih fora za ustedu energije?
Ne spusta se mnozitelj, nego je uvijek na najvecoj frekvi?
Jel tako i kod intela, neznam jer nisam imao K procesor, a ovo moje govno sam digao do max mnozitelja kojeg mi je dao (pretpostavljam i da su to sve 4 jezgre dignute) i on spusta takt tj mnozitelj kad netreba (LOL, kad netreba viskou frekvu mislio napisat, tj kad mu netreba snage )?

Malo sam ispao iz djira sa OCanjem, zadnje sto sam OC-ao kako treba je e2180
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 19.04.2017. u 08:08.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 08:01   #2433
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Jel tako i kod intela, neznam jer nisam imao K procesor, a ovo moje govno sam digao do max mnozitelja kojeg mi je dao (pretpostavljam i da su to sve 4 jezgre dignute) i on spusta takt tj mnozitelj kad netreba?
Za ryzen ne znam, al na intelu se može spustat iako je clockan, meni pada na 800mhz i 0.7v u idle.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 08:44   #2434
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Ne vidim zasto cnq nebi radio. Vjerujem da se da to slozit. Vlasnici neka potvrde
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 08:49   #2435
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Za ryzen ne znam, al na intelu se može spustat iako je clockan, meni pada na 800mhz i 0.7v u idle.
Ja isključujem sve power saving opcije u BIOS-u (C1E, C3/C6, EIST) budući da se prilikom igranja konstantno mijenja frekvencija procesora što uzrokuje masivne padove FPS.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 08:58   #2436
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Jesam ja dobro shvatio, ako se OC-a Ryzen, nema onda onih fora za ustedu energije?
Ne spusta se mnozitelj, nego je uvijek na najvecoj frekvi?
Jel tako i kod intela, neznam jer nisam imao K procesor, a ovo moje govno sam digao do max mnozitelja kojeg mi je dao (pretpostavljam i da su to sve 4 jezgre dignute) i on spusta takt tj mnozitelj kad netreba (LOL, kad netreba viskou frekvu mislio napisat, tj kad mu netreba snage )?

Malo sam ispao iz djira sa OCanjem, zadnje sto sam OC-ao kako treba je e2180
najjednostavnije napravis (npr) dva profila, jedan stock, drugi OC, i mjenjaš ih na click po potrebi
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 09:00   #2437
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Moram priznat da nisam imao takav slucaj, bar s intel i starijim amd procesorima (fx serija), mada vidim da se za Ryzen preporucuje "high performance" power profil u win.

Mislis da bi to nova serija biosa mogla popeglat?

Volio bih cut iskustva i ostalih vlasnika
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 10:00   #2438
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Meni je na prijasnjoj konfi (i5 2500k + z77) bila upaljena opcija skaliranja, jer nije bilo potribe da cpu stalno radi na max taktu.
Sad na Ryzenu, situacija je trenutno takva da high performance profil u windowsima radi najbolje. Iako vec postoji "Ryzen balanced" windows power profil, nekima ne radi kako treba.
Kako god, definitivno ce biti sredjeno novijim biosom i updateom windowsa...

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 19.04.2017. u 15:41.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 10:34   #2439
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Iako se Ryzen nakon objave recenzija pokazao kao odličan procesor koji je u prosjeku performansama vrlo konkurentan intelu uz odličnu cijenu, dionica je dan završila sa priličnim padom - 7%.

Razlog je vjerojatno taj što nije ispunio očekivanja tamo gdje je to bilo najpotrebnije - gaming.
Dionice su prijevara na kvadrat na kojima se okreće jako puno love. Očekivano nakon prezentacija i oduševljenja kreće se cijena prema dolje i sada će opet vrtiti se malo gore , malo dolje zavisi o vijestima o prodaji , novim Ryzen 3 procesorima i normalno manipulacijama.

Tko je uložio u dionice AMD-a 2014-2015 do sada je utrostučio dobit (ono o čemu sam pričao tu prije dosta vremena da Ryzen neće biti promašaj, jednostavno nije smio biti ne samo za kompaniju nego i za cjelokupnu informatičku industriju...) ,

http://quotes.wsj.com/AMD

samo malo je naših ljudi koji imaju love, PRILIKE i vremena za to. Lijepo je sve opisano u filmu Kolo sreće

http://www.imdb.com/title/tt0086465/

i ljudi još uvijek misle da je drugačije... (je za one tzv. lumene koji uče bjesne formule za izračun kretanja cijena koje su stavljene samo da prevare ljude...)

Ps. još uvijek imam mišljenje da će još malo pojeftiniti Ryzen (posebno R5 1400 i r5 1500...) taman da srednji segment prihvati udicu za zamjenama procesora i ploča...

Nego još nitko nije otkrio što je sa onim zaključanim jezgrama , postoji li način da se to otključa kao nekada davno na Phenonima i Athlonima , da li će BIOS-i to podržavati? Napokon i ploče polako postaju stabilnije i ja pripremam se za kupovinu , ali kako sam obećao ne dam više od cca 1200 kn za r5 1400, ako ne bude išlo ići će mrski mi INTEL i5 polovni za upola love....

Zadnje izmijenjeno od: Busola29. 19.04.2017. u 10:40.
  Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 11:10   #2440
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Moram priznat da nisam imao takav slucaj, bar s intel i starijim amd procesorima (fx serija), mada vidim da se za Ryzen preporucuje "high performance" power profil u win.

Mislis da bi to nova serija biosa mogla popeglat?

Volio bih cut iskustva i ostalih vlasnika
Pa izašao je community update koji to popravlja trenutno dok se trajno ne popravi BIOS-om, bar mislim.



Hoće li uskoro matične pojeftiniti, netko je ovdje prije bio spominjao da bi trebalo biti ubrzo, da su ovo cijene od starog uvoza?
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 11:16   #2441
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Cijenu matičnih ploča ne diktira AMD nego lopine koje ih rade

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 11:33   #2442
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Jesam ja dobro shvatio, ako se OC-a Ryzen, nema onda onih fora za ustedu energije?
Ne spusta se mnozitelj, nego je uvijek na najvecoj frekvi?
Jel tako i kod intela, neznam jer nisam imao K procesor, a ovo moje govno sam digao do max mnozitelja kojeg mi je dao (pretpostavljam i da su to sve 4 jezgre dignute) i on spusta takt tj mnozitelj kad netreba (LOL, kad netreba viskou frekvu mislio napisat, tj kad mu netreba snage )?

Malo sam ispao iz djira sa OCanjem, zadnje sto sam OC-ao kako treba je e2180
Možeš klokat preko p-statea i koristit AMDov power plan pa će ti napon i frekvencija padat za vrijeme idlea.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 13:16   #2443
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
OK, zahvaljujem, neznam kako ali ja sam nekako shvatio da kad se OC-a, nema ustede.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 13:47   #2444
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Ja isključujem sve power saving opcije u BIOS-u (C1E, C3/C6, EIST) budući da se prilikom igranja konstantno mijenja frekvencija procesora što uzrokuje masivne padove FPS.
Nisam primjetio nikakve padove fps-a.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 13:54   #2445
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Cijenu matičnih ploča ne diktira AMD nego lopine koje ih rade

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Znam to, netko je ovdje bio stavio da bi Gigabyte trebao uskoro sniziti cijene ploča zbog izlaska svojih novih ploča pa računam da bi se i ostali trebali korigirati.

Zanimljiva usporedba: FX 8300 - R5 1600X - i7-2600K - i7-7700K | RX 480 8GB
Old.machine je offline   Reply With Quote