Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2017., 15:43   #3001
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
neki drek neće valjati... mark my words
To uopće nije upitno. Pitanje je samo koliko će biti ozbiljno
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 15:48   #3002
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor de.fang Pregled postova
Mislim da bi bilo mudro sačekati opsežnu recenziju. Al ko voli nek izvoli. 8c 16t dušu dalo kome treba za rendering i sl.
Da ovdje dolazi i ona važna stvar da vidimo kako Ryzen bude radio na Linux-ima ..., pošto brdo majstora za rendering radi na Linuxu - razlog nevjerovatan brzina, stabilnost...

https://www.youtube.com/watch?v=cNeJ3o4mZsk

https://www.youtube.com/watch?v=S5Irayf0R5s

Očekujem nekoga da već ova testiranja napravi , kako bi prijateljima vani imao što reći oko preporuke (nemaju oni vremena od posla i užurbanog života prčkati po forumima , kažem ja prijatelju pa što si ti malo ne prelistaš , kaže on eh Busola onda ne bi ni stigao poslije posla popiti pivo , a da mi to oduzmu prolupao bi... )
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2017., 15:50   #3003
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
i7 2600k će going strong još nekoliko godina.
Tj. dok god bude bilo ispravnih ploča.

Iako bi jako volio imat frišku ploču sa friškom garancijom pa mi je zato Ryzen jako zanimljiv.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 15:55   #3004
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tj. dok god bude bilo ispravnih ploča.

Iako bi jako volio imat frišku ploču sa friškom garancijom pa mi je zato Ryzen jako zanimljiv.
Neka mi netko objasni zašto te ploče praktički gotovo da se ne proizvode , ploče puno ranije rikavaju od procesora a praktički ih gotovo nema za kupiti. Za razliku od tih ploča AMD-ove ploče uredno se prave i dan danas za npr. AM3 platformu...

Imam osjećaj da je u pitanju neka politika Intela bila , koja će sada malo popustiti...
  Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 16:05   #3005
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Kaj nije politika intela takva vec neko vrijeme? Slicna kao i na nvidiji .. to je sve napravljeno da te prisili da kupis novi proizvod, jer vjeruj mi dosta ljudi kada im rikne ploca nebudu kupili polovnu. Nvidija tako kenjka sa driverima, sto je grafa starija to je losija.

Meni je osobno isto ovaj ryzen zanimljiv cisto iz razloga jer mi je proslo jamstvo na trenutnu plocu i procesor, a bome da mi nekaj rikne makar ima trenutno na stanju, nebih bacao tolke novce iz razloga jer za nesto vise krzna mogu dobit novije + ddr4.

Sada je trenutni plan pricekat cijene kod nas i vidjet dali se isplati, ali plan je uskoro promjenit trenutno sa novijem bio to intel ili amd, tak svejedno, kaj bude bolja kupnja za pare
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 16:36   #3006
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ja rezoniram ovako.Ajde da imam sa strane 2000kn za neki x6 ryzen.Prodam ovu svoju kombinaciju i dobijem za solidnu ploču + ddr4!
E sad,kako kaže brko,ajd prvo da vidimo kakav taj ryzen bude.
Jer ako ja budem u igrama s njime dobio 2-10 fps-a spram ovog i5,a mene uz onaj "casual usage",jedino zanima snaga proca glede igara,onda miki,ja rađe upregnem tih 2000kn za neku gtx 10xx,a kasnije kad prifali lako stavim neki i7!
Govorim sa stajališta mojih potreba.Mene ne zanimaju neki tamo blenderi i ini testovi,već čisto dobitak u gamingu.
Tako da,nema kod mene hypea,već samo matematika.
Niti me više privlače neki overklokinzi,tako da rađe uzmem neku običnu matičnu i jači proc u startu ,nego trošit na hladnjake i kaj sve ne.
Naravno ,nisam više entuzijasta kao prije.

Ono što me odbija od Ryzena je novi mount za am4 socket,a srce me boli riješit mog Thor Hammera,te nedostatak podrške za win 7 ,kojem sam isto privržen.Tak da ,vidjeli bumo!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 16:43   #3007
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Neka mi netko objasni zašto te ploče praktički gotovo da se ne proizvode , ploče puno ranije rikavaju od procesora a praktički ih gotovo nema za kupiti. Za razliku od tih ploča AMD-ove ploče uredno se prave i dan danas za npr. AM3 platformu...

Imam osjećaj da je u pitanju neka politika Intela bila , koja će sada malo popustiti...
Ne proizvode se jer je to tri generacije stara platforma. Eto zašto
A AMD AM3 ploča imaš novih jer je to još uvijek aktualna AMD platforma.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 17:06   #3008
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Emilblomsky naravno da nećeš vidjeti pomak u igrama ako ti je gpu bottleneck. Tebi više smisla ima uzeti duplo jaču gpu, to je očito odmah tj. ne moraš ni čekati ryzen radi toga
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 17:30   #3009
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Emilblomsky naravno da nećeš vidjeti pomak u igrama ako ti je gpu bottleneck. Tebi više smisla ima uzeti duplo jaču gpu, to je očito odmah tj. ne moraš ni čekati ryzen radi toga
Ma ne gledaj gpu kod mene.Svaki tjedan je druga unutra,jer imam mogućnost mijenjat svako malo.Onako da isprobam,ne.Ovdje se priča o cpu!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 20:07   #3010
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
neki drek neće valjati... mark my words
vječni optimist
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2017., 20:27   #3011
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
imat ce nesto manje gajming preformanse od kabya za igre koje ne zavise od vise jezgri

ali to ce biti prakticki zanemarivo jer ce se za razliku u cijeni moci piknuti recimo jaci gpu...
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 20:30   #3012
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
imat ce nesto manje gajming preformanse od kabya za igre koje ne zavise od vise jezgri

ali to ce biti prakticki zanemarivo jer ce se za razliku u cijeni moci piknuti recimo jaci gpu...
Hexa da
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2017., 21:34   #3013
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Can AMD handle supply? Actually, that’s where the amended WSA comes in

The amendment is of a very material nature to the success of AMD (and Ryzen) but before we get into that it is interesting to point out that this is one of the more significant amendments to the WSA that has happened so far. It came almost a year after the amendment of 2015 and was officially filed as the “The Sixth Amendment to the Wafer Supply Agreement”.
The initial point of the contract was to make sure that AMD continued to buy a set quantity of wafers from the foundry every year and not simply shift to other foundries after the spin off. With almost every amendment AMD has attempted to re-adjust the grip of the WSA and paid corresponding monetary compensation according to the terms for doing so. Unlike the previous amendments however, this particular contract changes quite a few things for the duration it will stay active. The original Wafer Supply Agreement stated that it will stay active no longer than the year 2024, and this particular amendment will end on 2020. One thing is for certain though, it would seem that AMD is not as confident in the capabilities of GlobalFoundries as it once might have been.
Zen is critical to AMD’s success and quite possibly its ability to stay afloat going forward. It can be argued that the company remaining a going concern depends on Zen not being a failure. With that context in mind, it is easy to see why AMD might be looking to diversify its options in case GlobalFoundries does not perform.
Since GlobalFoundries and Samsung share the same 14nm process, it is more probable that the amendment will be utilized to harness TSMC’s ability to create high powered SOCs at the 16nm FinFET node. This amendment will also serve as a fail safe option for AMD’s Zen processors – which are due to land sometime in early 2017. So basically:

  • AMD is free to source wafers from foundries that are not GlobalFoundries for any product it sees fit, provided it pays a penalty for every time this happens.
  • It will give the company an unparalleled and unprecedented capability to not only hedge its bet with GloFo but make sure it has a fall back if the foundry does not perform. This means that as far as the supply risk is concerned, Ryzen is fairly hedged.
You can also read our complete and thorough breakdown of the amended WSA agreement but I think readers will be able to see what I am talking about when I say that AMD has never been in a better position to support high demand for its products. With this amended WSA in place, the skys the limit as far as its ability to meet demand goes. I’ll end on the same note I began, AMD has made its move and it is most definitely a check. Whether this is also consequently a ‘mate’ for a colossal AMD win, depends entirely on how Intel chooses to react to it. Will it cut its pricing across the board in response or will it chose to do what it has always does with AMD processors (which is to say, nothing) and face the consequences?
http://wccftech.com/amd-calls-check-move-intel/
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 01:23   #3014
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 669
ufuf. dobro se sjetili da ako ih glofo zezne da imaju nekoga drugoga. vidili bumo šta će intel sad napravit, jer ako je ovo istina, intel više neće moć tražit 1100$ za proc vrijedan 500-600$ najviše. Što je očito, divno. Sad i3 quad, i5 quad/ht, i i7 hexa/ht. da i to vidimo.
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 03:10   #3015
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čak su prošle godine stalno spominjali da će imati i finfet proizvode od TSMC (dakle njihov 16nm), no zanimljivo do sada nisu još ništa izbacili na tom procesu. Možda nove konzole krenu na tome štancati, jer možda previše bude za GloFo zen & gpu & konzole

Inače i ovo je netko iza bio linkao

Citiraj:
AMD sent me some answers on their 14nm plans and this is a really big deal:

"AMD has strong foundry partnerships and our primary manufacturing partners are GLOBALFOUNDRIES and TSMC. We have run some product at Samsung and we have the option of enabling production with Samsung if needed as part of the strategic collaboration agreement they have with GLOBALFOUNDRIES to deliver 14nm FinFET process technology capacity."
http://www.forbes.com/sites/patrickm.../#2a821cee50fb

EDIT

Citiraj:
Press Now Receiving Samples

Reviews for AMD’s next generation Ryzen CPUs will go live on February 28th and will include about half a dozen different models our sources have revealed. The company is currently in the process of seeding review samples to testers across the globe. AMD’s officially announced launch date for Ryzen is March 2nd. That’s when the majority of the lineup is expected to go on sale, with a few models expected to begin shipping to customers a couple of days before that.

http://wccftech.com/amd-ryzen-review...iving-samples/

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 15.02.2017. u 03:21.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 06:14   #3016
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mislim da APU iz PS4 Pro dolazi iz TSMC-a, a vjerojatno ce proizvoditi APU iz iduceg Xboxa.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 09:23   #3017
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Znamo za sada za jedan veliki trade off arhitketure (linkao ranije)



Otud vjerojatno oni dosta stari grafovi da će se zen natjecati sa intelom u 80% serverskog tržišta, jer HPC navodno iznosi 15-20% serverskog tržišta

Inače u onom intervju the cpu stručnjak kaže da su učinjeni određeni trade offovi u arhitekturi kako bi dobili veći L2 cache, clockove, efikasnost itd. no misli da je cpu jako dobro balansiran. Uglavnom mana bi mogli biti neki specifični benchmarci, zbog kojih bi zen možda mogao imati čudan prosjek
Nisu problem slabije Zen FP performanse u HPC segmentu. Vega je FP monster.
AMD će ih jednostavno prodavat u paru HPC klijentima.
A tek kad upare Vegu+Zen+HBM na interposeru iduće godine- e tek tada će gaće Intelove počet da se tresu!
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 10:50   #3018
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
I meni isto smrdi da bi zen+vega za pro trziste mogla biti jako jako dobra kombinacija.
za neke vegine tehnologije vjerojatno cemo saznati tek kada bude uparena sa zenom-mislim da je amd u razvoju dosta inzistirao da medusobno budu komplementarni
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 12:19   #3019
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kopija čru that

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Mislim da APU iz PS4 Pro dolazi iz TSMC-a, a vjerojatno ce proizvoditi APU iz iduceg Xboxa.
Zar ps4 pro nije još uvijek na 28nm? Taj proces od TSMC su koristli godinama za gpu, mislio sam na ovaj novi proces. Vjerojatno će što kažeš next-gen konzole na njemu pravit
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 12:30   #3020
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
AMD Ryzen 7 1800X listed in Europe for 628 Euro


https://www.ocaholic.ch/modules/news...?storyid=16146
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 12:34   #3021
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
AMD Ryzen 7 1800X listed in Europe for 628 Euro


https://www.ocaholic.ch/modules/news...?storyid=16146
Znaci kod nas između 5-6 tisuća kuna.
Strašno!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 12:38   #3022
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne, flagship ispod 5000kn u svakom slučaju (i sa coolerom). To je ono što sam ja govorio samo su uračunali belgijski porez od 21% + nekih 20-ak eura za verziju sa coolerom (malo puno). Ma ionako nitko normalan neće davati extra lovu za flagship, bit će još jedan sa XFR osjetno jeftinije
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 12:40   #3023
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kopija čru that



Zar ps4 pro nije još uvijek na 28nm? Taj proces od TSMC su koristli godinama za gpu, mislio sam na ovaj novi proces. Vjerojatno će što kažeš next-gen konzole na njemu pravit
Iako nije 100% potvrđeno, vjerojatno su APU-i u PS4 Slim i PS4 Pro napravljeni u 16 nm FinFet. Tesko da bi bez prelaska na 16 nm uspjeli toliko spustiti potrosnju na Slim modelu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 13:05   #3024
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čudno da takve stvari nisu objavljene

Inače sve mi više smisla ima lista. 9 komada djeluje realnije nego onih 17, po dva SKU za svaki core/thread count (sa i bez XFR) sa jednom iznimkom. Treći i najjeftiniji 8/16 je AMD-ovska tipična undervoltana i underclockana "E" verzija, a jedino za taj core count bi izbacili 3 komada da cijenom konkurira najvećem amd-ovom problemu - i7 7700K (gayming) pa da barem ima duplo više threadova (inače idu na 50% više) kad neće IPC i OC potencijal. Tog trećeg nisam predvidio, zato će i hexa (barem jeftinija verzija) isto ići ispod bilo kojeg i7 (dakle čak i niže od 2500kn, mada su i non K i7 sada skuplje)

4 core je jedini bez SMT iz razloga da se amd s time spusti što niže što može sa ponudom, jer nije ni za njih dobro da im zen od 200 eura i više bude najjeftiniji. Dodatni komadi će vjerojatno biti verzije (samo drugačiji kataloški broj) sa i bez coolera u X verzijama. Znači ovi non-x će vjerojatno svi ići sa jeftinjaker coolerom, dok je sa X verzijama zbog featurea u interesu da imaju što bolji cooler, no kako malo i košta, te budući da takvi useri koriste aftermarket coolere ponudit će verzije sa i bez wraitha.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 15.02.2017. u 13:12.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 13:30   #3025
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Neznam zašto gledati te procove sa XFR, to je samo auto overclock. Uzmeš najjeftiniji 8/16 i clockas ga sam. Koliko sam svatio svi su otkljucani i klokablini na B350 mbo.

Taj XFR ce vjerojatno ionako namistit previše soka za manji OC.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 13:38   #3026
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da, koliko god ga dobro napravili XFR ziher ne može nadomjestiti fine tjuning by human. No naravno uvijek će biti ljudi koji će htjeti platiti više, kojima se ne da zajebavati. Na kraju krajeva morali su nekako segmentirati ponudu, jedan SKU po core/thread broju nitko nikad nije izbacio, a "K" , odnosno otključanost jednostavno ne prodavaju extra.

Inače postoji određena šansa da ovaj 8/16 sa TDP 65w bude limitiran voltažom kako bi to zadržao. Recimo moj 910e ima više limitirano naspram recimo 955 BE (ne znam sad točno), ali doduše nije ni otključan, a svi zenovi jesu... Tako da na kraju mislim da će to ipak sve biti isti kuratz kao i kod FX-a. Priče o binnanju ali će biti kakav te primjerak zapadne
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 14:23   #3027
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Znaci kod nas između 5-6 tisuća kuna.
Strašno!
A zasto bi bilo strasno? Ja citam i ne vjerujem kako ekipa brije sa tim cijenama. Kao da se cijela ekonomija svijeta vrti oko rvacke. Vani je ekipi cisto normalno skupit pare i kupit recimo maticnu iz rog serije, a tu kod nas spika "joj nisu normalni sa cijenom" . To sta mi biramo jednoteiste kretene koji su nas osiromasili i poskupili nam drzavu je nas problem, a ne problem intela i amd-a. Cijene su korektne. Ako hoces flagship proc, plati pa se igraj.. isto vrijedi za sve ostalo
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 14:35   #3028
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor karuro Pregled postova
A zasto bi bilo strasno? Ja citam i ne vjerujem kako ekipa brije sa tim cijenama. Kao da se cijela ekonomija svijeta vrti oko rvacke. Vani je ekipi cisto normalno skupit pare i kupit recimo maticnu iz rog serije, a tu kod nas spika "joj nisu normalni sa cijenom" . To sta mi biramo jednoteiste kretene koji su nas osiromasili i poskupili nam drzavu je nas problem, a ne problem intela i amd-a. Cijene su korektne. Ako hoces flagship proc, plati pa se igraj.. isto vrijedi za sve ostalo
Ne kužim ni ja zašto je to tako strašno, danas klinci imaju mobitele po 6k kn.


Nitko te ne tera da kupiš taj procesor. Ima procesora i za 300kn.


Na procesore ne mogu stavit znatno veću cijenu od prosjeka €U. Zato što ih može uvest ko god želi, i zato što je poštarina s obzirom na masu i volumen mala.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 14:57   #3029
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Dobro,dobro,ajde!
Jeftin bude!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2017., 15:02   #3030
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ne kužim ni ja zašto je to tako strašno, danas klinci imaju mobitele po 6k kn.
Drito to, meni je gore vidit ekipu koja na kredit kupuje iphone 7plus za osam somova (da ima kaj stavit na stol u birtiji), i onda te još na ulici zaustavi i pita znaš li kak se dođe do ulice te i te
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na