Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2018., 23:01   #3961
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
imam pitanje, par njih zapravo. moguće je da će biti hejta ali jebat ga - desilo se.

naime, mislim da sam u svojoj gaming karijeri propustio dva naslova koja su must have, bar pretpostavljam. radi se o witcher i s.t.a.l.k.e.r. igrama

neznam kako mi je promaklo, neznam zašto sam ih zaobišao, možda zapravo i nisu must have pa ajde, ali zanima me sljedeće:

1. stalker - ima li smisla sada nakon sto godina sve nastavke? jel vrijedno odigravanja?

2. witcher - isto pitanje kao iznad + pretpostavljam da je must have odigrat sva 3?
Ja isto tako kaskam (zato sam još na ovakvoj gpu), ali definitivno se isplati. Da non stop igraš, ne možeš stići odigrati sve velike naslove, to je IMO skroz normalno.

Stalkere sam odigrao prije par godina, to je do danas OK popečirano, nikakvih problema nisam imao sa bugovima (kojih se sada sjećam), a imaš i "complete" modove koji unaprijede grafiku. I dalje naravno nije na nivou novijih igara, ali nije da će ti smetati grafika. Druge igre sličnog tipa se jednostavno ne mogu mjeriti sa atmosferom i gameplayom. Ako ne voliš mračne i tmurne igre onda nije za tebe. Preporuka sva tri redom, a ako ćeš samo jednog - obavezno prvog - shadow of chernobyl. Igra ima "learning curve" i nije da ćeš odmah u startu igranja imati relevantan dojam.

Što se tiče witcher serijala, W2 je po mom mišljenju još uvijek relativno "moderna" igra, dok je W1 već dosta star i sa mnogima čudnom borbom, pa odbija mnoge, no meni nije smetalo.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 22.04.2018. u 23:07.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2018., 23:03   #3962
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
što se stalkera tiče, jel naporan rpg element? više sam za ubijanje, manje za sakupljanje

a witcher, vjerojatno bi trebalo sva 3 igrat jer prate priču
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2018., 23:10   #3963
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Meni osobno nije bio naporan, ali ovisi koliko imaš afiniteta prema rpg elementima. Ja sam recimo dosta lootao (nakupim ranac sa oružjem, pa trgovcu prodati itd.), ali ne moraš to raditi. Obavezno ih igrati na najjačoj težini.

Witchere možeš kako hoćeš. Mogu se prenositi sejvfajlovi od jedinice (isto kao i u mass effect serijalu), ali nije to nešto da ne možeš igrati kojeg hoćeš. Kao da se ja sjećam nekih odluka, likova ili questova iz jedinice...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 07:17   #3964
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
što se stalkera tiče, jel naporan rpg element? više sam za ubijanje, manje za sakupljanje

a witcher, vjerojatno bi trebalo sva 3 igrat jer prate priču
Kreni redom:
Shadow of Chernobyl
Clear Sky
Call of Pripyat

Za svaki skini Complete mod sa Moddb stranice.

I ne laprdaj sad tu nego kreni i onda da ti kažem, to nije spray and pray i nema da se čučneš iza bačve da se health popravi. Imaš zavoje, lijekove, injekcije i slično, svaki lijek za nešto.

A računaj i na to da su te igre stare 11, 10 i 9 godina pa da se ne nadaš Crysis 3 grafici niti Metro LL Redux fizici

I da - to JE najbolja igra svih vremena, a ne Witcher 3 vičer je odma nakon

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 08:56   #3965
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
imam pitanje, par njih zapravo. moguće je da će biti hejta ali jebat ga - desilo se.

naime, mislim da sam u svojoj gaming karijeri propustio dva naslova koja su must have, bar pretpostavljam. radi se o witcher i s.t.a.l.k.e.r. igrama

neznam kako mi je promaklo, neznam zašto sam ih zaobišao, možda zapravo i nisu must have pa ajde, ali zanima me sljedeće:

1. stalker - ima li smisla sada nakon sto godina sve nastavke? jel vrijedno odigravanja?

2. witcher - isto pitanje kao iznad + pretpostavljam da je must have odigrat sva 3?
sto se witchera tice ne moras igrati sva 3. prica je povezana s nekim poveznicama ali svaka igra je za sebe, nista bitno da nemozes skuziti o cemu se radi.

jedinica ima totalno drugaciji combat sistem li i dalje fenomenalna igra.
dvojka je sto se svega tice next level (osim u prici jedinica je tu svakako na razini) a trojka e to jednostavno moras odigrati



@drug brko

vidim da cu morat nakon witchera stalker igrat.
sto ti modovi donose? jesu must ili ih mogu zaobici?
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 09:20   #3966
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ti modovi ti malo uljepšaju grafiku, teksture i zvukove oružja. Iako realna igra, doda vizualno još malo na realnosti.
Ne mjenja gameplay niti priču.

Ali isto napomene kao i mamutarki. Ne očekuj eyecandy igru. Nemoj imati nikakva očekivanja. Ako zapne, postoje teme za sve 3 igre pa se javi. Netko od nas sa 5000+ sati u zoni ti bude dao neki savjet

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 09:20   #3967
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Complete modovi donose vizualnih poboljsanja u vidu tekstura, ali i po pitanju realnosti (balistika metka i ponasanje oruzja). Meni je konkretno SoC bez i sa CMa bio bitno razlicit u korist CMa
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 11:51   #3968
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ti modovi ti malo uljepšaju grafiku, teksture i zvukove oružja. Iako realna igra, doda vizualno još malo na realnosti.
Ne mjenja gameplay niti priču.

Ali isto napomene kao i mamutarki. Ne očekuj eyecandy igru. Nemoj imati nikakva očekivanja. Ako zapne, postoje teme za sve 3 igre pa se javi. Netko od nas sa 5000+ sati u zoni ti bude dao neki savjet

Sent from Mobara
ma jasno.
stara je to igra. nikad nisam niti brijao na grafiku vec na content.

sad samo cekam neki popust. trenutno dosta traze za to.

Zadnje izmijenjeno od: tuna3. 23.04.2018. u 11:58.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 16:32   #3969
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Kao netko tko donedavno nije igrao nijedan Witcher ni STALKER, a nedavno sam započeo Shadow of Chernobyl i prvi Witcher, mogu reći sljedeće:

- prvi Witcher se po meni slobodno može preskočiti. Ne kužim zašto je to ljudima takav vrh. I na stranu preloš sistem borbe, sam dizajn questova nije ništa posebno ili novo, a priča je čisti prosjek. Onako - OK, ali ništa više od toga. Ako je netko igrao klasične RPGove tipa prva dva Fallouta, Infinity engine igre, Arcanum i sl., pa čak i Neverwinter nights 1/2, ovo doista ne nudi ništa novo po pitanju dizajna same igre osim perspektive iz trećeg lica, više "filmičnosti" i malo više naglaska na twitch mehanike. I to je to.

- STALKER je pak druga priča i njega doista preporučujem. Kombinacija FPS/RPG odrađena kako spada. Puno bolje nego recimo bethesdini Fallout 3 i 4.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2018., 16:19   #3970
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
pao assassins creed origins, sad da još uhvatim vremena za igru ( subota nedjelja) i onda se razočaram kako sam dao novac na još jedan loš AC
cdhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2018., 03:46   #3971
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Igra netko mobile legends ?
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2018., 22:07   #3972
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Evo par dana godišnjeg pa odigrao dead space u par dana

Odlična atmosfera, igrao na hard i dobro prošlo. Taman tesko, al ne frustrirajuće. Vidim da nakon prelaska ima opcija da krenem new game sa svim oružjima i još jedna razina težine je dostupna, al to ću ipak ostavit za koji drugi put
nub je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2018., 09:42   #3973
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
povlačim sve što sam rekao AC origins je najbolji AC od početka do kraja. Bolji od black flag i svih ostalih zajdno!
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2018., 09:48   #3974
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Hebote, trebao bi odigrati sve ponovo.
Koliko ih ima uopće? Prva 2-3 sam odigrao ja mislim.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2018., 13:51   #3975
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ima ih nekih 10 komada

Meni se taj serijal nikad nije sviđao, jednostavno ne mogu to igrati
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2018., 14:02   #3976
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ima ih nekih 10 komada

Meni se taj serijal nikad nije sviđao, jednostavno ne mogu to igrati
+1
Probao AC Origins i obrisao. Ubisoft igra još jedna bila bi mi previše

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2018., 15:34   #3977
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Ekipa morate igrati Battletech pogotovo tko voli XCOM serijal.
Ovo mi je čisto savršena igra. Prošao kampanju (puno teksta) i nastavio špilat dalje jer poslije kampanje otvaraju se nove mogućnosti uglavnom nisam siguran da se igra ikad može završiti da bude 100% kompletirana...
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2018., 15:36   #3978
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Gledao sam malo streamove.. Nisam ja za te igre na poteze. Volio might&magic, ali ovo mi se neda nikako... Nije baš prošla dobro među reviewerima koliko sam čitao.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2018., 15:51   #3979
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Gledao sam malo streamove.. Nisam ja za te igre na poteze. Volio might&magic, ali ovo mi se neda nikako... Nije baš prošla dobro među reviewerima koliko sam čitao.
Uglavnom se ekipa žali na sporost i što nije sve 1 klikom... ali upravo u tome je čar da proucis mecha da razmisliš na koji način pristupiti i s kojim mechom u match, da proucis teren/slabe strane protivnickih mechova itd..

Uglavnom danas je problem ako u igrama trebas malo razmislit odmah ekipa puca po savovima jer su navikli na hack&slash gluposti i ultra extra super grafiku..

I da prica same igre je onak meh, ali je poanta da te igra (ako i malo voliš mechove) uvuce untura i zelis imati sve
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2018., 19:34   #3980
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Ekipa morate igrati Battletech pogotovo tko voli XCOM serijal.
Ovo mi je čisto savršena igra. Prošao kampanju (puno teksta) i nastavio špilat dalje jer poslije kampanje otvaraju se nove mogućnosti uglavnom nisam siguran da se igra ikad može završiti da bude 100% kompletirana...
Hvala na preporuci. S obzirom da su mi Shadowrun Dragonfall i Hong kond bili odlični, ovo ću svakako odigrati nakon svih preporuka koje čujem. Mechovi mi nisu zanimljivi pa sam zato stalno previđao igru, ali čini se da će gameplay koji mi sjedi kompenzirati to.

Inače, završio sam ovaj novi Prey iz 2017 i moram reći da doista preporučujem igru. Kažem to kao netko tko voli stare FPSove tipa doom 1/2, blood, duke 3D, quake 1/2 i kome novi FPSovi nimalo ne sjede. Ovo je po meni daljnja evolucija FPSova nakon half-life 1/2 koja mi odgovara još bolje od half-lifeova. Igra ima nekih poveznica sa recimo SOMA-om u pogledu načina na koji se koristi okoliš da priča priču, ali je po meni gameplay puno jači od SOME jer igra nije ni približno toliko linearna i leveli su puno bolje dizajnirani, a k tome ima i dosta dobro izveden RPG element napredovanja, kao što je i pucanje dobro (na najvećoj težini gdje te praktički sve ubija one-hitom). Odlična igra.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 09:29   #3981
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Witcher 3 već nekoliko dana. Polako riješavam questove i uživam u atmosferi i priči. Leti na ultra detaljima
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 09:33   #3982
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Witcher 3 već nekoliko dana. Polako riješavam questove i uživam u atmosferi i priči. Leti na ultra detaljima
Taman ga i ja jučer počeo ispočetka(pošto ga nisam nikad do kraja prešo,nego uvijek negdje stao)uz to još igram god of war na ps4 i zeldu na switchu
Markos je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 09:45   #3983
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
PUBG šibam već nekih 400+ sati, zadovoljan, drži me i dalje.

Ali gledam neku alternativu da bar 1h dnevno odigram nešto SP.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 11:27   #3984
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Markos Pregled postova
Taman ga i ja jučer počeo ispočetka(pošto ga nisam nikad do kraja prešo,nego uvijek negdje stao)uz to još igram god of war na ps4 i zeldu na switchu
Ja sam Witchera vec krenuo igrati 100 puta i nisam igrao dulje od 3 sata
btw ja sam prošao Mario Odyssey na Switchu, imam i Zeldu odigrao sam nekoliko sati pa je došao Battletech Sad bi bio red Zeldu proc.

Btw izgleda da ima par ljudi switch u našoj zemlji
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 10:07   #3985
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor m&n Pregled postova
Ja sam Witchera vec krenuo igrati 100 puta i nisam igrao dulje od 3 sata
btw ja sam prošao Mario Odyssey na Switchu, imam i Zeldu odigrao sam nekoliko sati pa je došao Battletech Sad bi bio red Zeldu proc.

Btw izgleda da ima par ljudi switch u našoj zemlji

Ja sam krenuo jedno 5,6 puta,došao dosta daleko iskreno,i onda svaki put il nisam imao vremena il sam zaboravio,i kad sam se sjetio sam ušao u igricu nisam znao di sam,tko sam nit šta dalje,nisam znao kaj su stvari u inventoriju pa reko ma daj neda mi se

E vidiš imam odyssey isto,nisam ga baš ni igrao još,zeldu,skyrim i xenoblade tučem inače na switchu
Markos je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2018., 13:37   #3986
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 908
preporuka nečeg igrivog...prednost fps, ali može i ostali žanrovi, 2015- pa do sad, neki gem da mi je ostao

hvala.
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2018., 13:44   #3987
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
DOOM, Far Cry 4, Battlefield 1, Battlefield 4, The Witcher 3... sve super igrivo i sasvim dobro za ubit vrijeme uz Singleplayer.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2018., 14:05   #3988
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Titanfall 2
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2018., 14:09   #3989
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Uz ovo što su kolege nabrojale i Fallout 4 je vrijeda utrošenog vremena.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2018., 14:12   #3990
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
POE za dušu, al pošto mi fali nekakav fps jer mi CS:GO i nije baš sija uzeo si PUBG pa budemo videli...
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na