Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2012., 03:16   #1
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Euro Truck Simulator 2

Evo sluzbeno je najavljena igra i to za 19.10.2012.g.
Koliko sam vidio do sada igra ce biti jako zanimljiva; naravno ukoliko volite ovakav tip igre. Sudeci prema svemu mapa i nije previse veca u odnosu na prvi dio ali je zato dobila poprilican "boost" s efektima, cestama, zgrada i sl. sto je cini puno relisticnijom i ugodnijom za oko. Uglavnom jos se vode pregovori sa pojedinim kompanijama oko licence za ime/logo tako da sve sto vidite na beta gameplayu nece i nuzno biti u igri, tj. biti ce preimenovano.

Da ja ne duzim previse evo link za kratki Preview i link za sluzbenu stranicu igre.

Naravno da ne zaboravim igra na Amazon.com se moze naruciti vec sada po cijeni od nekih 20 € sto i nije previse.

SCS Blog - Sluzbena stranica s vise detalja o igri.

__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 15:30   #2
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Ima nas koji i takve igre volimo . Jedva čekam da dodje, stvarno su se ljudi potrudili, nedavno su izdali scania truck simulator sada euro truck simulator 2. A imaju i licence od MAN-a, Scanie i Renaulta, pregovaraju još i sa Mercedesom, Ivecom. No, to i nije tako bitna bar je euro truck simulator poznat po super modovima, tako da će to brzo biti sređeno nakon izlazka igre.

Samo se nadam da će u ETS 2 biti više običnih cesta nego autocesta, malo su mi autoceste dosadne, volim voziti malim uskim cestama, to mi je baš gušt .
sa20 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2012., 19:25   #3
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor sa20 Pregled postova
Samo se nadam da će u ETS 2 biti više običnih cesta nego autocesta, malo su mi autoceste dosadne, volim voziti malim uskim cestama, to mi je baš gušt .
Istina, doslovno su cijelu Europu sveli na 30 cesta, od čega je 29 autocesta, pa kuda god krenuo imaš osjećaj da stalno voziš istom cestom, istim smjerom, prema istom gradu
Al unatoč tome i svim ostalim manjkavostima, ako ne pokvare kampanju, ja ću je iz gušta preć kao i prošlu, dakle ovako nekako;


114k km, 4 mjeseca na cesti, 63k litre goriva, 44 sati u real time
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 19:44   #4
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Samo se nadam da će u ETS 2 biti više običnih cesta nego autocesta, malo su mi autoceste dosadne, volim voziti malim uskim cestama, to mi je baš gušt .
Kako sam do sada vidio na blogovima i svim ostalim stranicama (a ipotvrdeno je od SCS Team-a) manjih cesta ce biti puno vise nego prije.

A sto se tice modova barem toga ima, za STDS vec imam hrpu korisnih modova takoder za ETS 1 koji sam tek nedavno prestao igrati.
Ja koji volim ovo vozati po veci broj sati jedva cekam da izade pa da mogu dostavljati svasta. Takoder broj tereta i upgrade-a za kamion ovisi o levelu koji vozac dostigne, naravno i certifikatima koji se dobiju skupljanjem bodova i kupnjom.
Koliko sam uspio pohvatati sve igrac koji dostavi sve terete na vrijeme bez ostecenja i kazne dobije veci "respect" i samim time dobije mogucnost voziti zahtijevne terete koji su oznaceni crveno i mogu ih dostaviti samo iskusni igraci koji voze dovoljno brzo i efikasno... Sve u svemu bit ce zanimljivo

Evo slika mape koja je u beta verziji - MAP
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 23:42   #5
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Istina, doslovno su cijelu Europu sveli na 30 cesta, od čega je 29 autocesta, pa kuda god krenuo imaš osjećaj da stalno voziš istom cestom, istim smjerom, prema istom gradu
Al unatoč tome i svim ostalim manjkavostima, ako ne pokvare kampanju, ja ću je iz gušta preć kao i prošlu, dakle ovako nekako;


114k km, 4 mjeseca na cesti, 63k litre goriva, 44 sati u real time
Hehe svaka čast . Tako sam i ja znao kad imam vremena uzeti volan u ruke i satima voziti, znalo mi se desiti da pol noći vozim virtualni kamion, i onda na kraju zaspim ko top jer sam se pravo umorio sjedeći satima i vozeći . A vidim ovu mapu, meni se sviđa, dosta je velika za početak kasnije sa dlc-ovima ili modovima se može maksimalno proširiti.

A stvarno se veselim ovim običnim cestama, u ovoj zadnjoj verziji German truck simulatora gdje je bila i Austrija ubačena, bilo je nekoliko cesti onak em lijep okoliš em užitak. Moraš lakše voziti jer su zavoji oštri i još ak žuris isporučiti teret onda je još bolje .
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2012., 16:14   #6
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Bilo je noci kada smo ja i kolega naizmjenice vozili do zore, naravno tu je bio prisutan MegaMix Map mod sa stvarno puno ceste... stavarno je znala biti zanimljiva igra.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 00:04   #7
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Evo samo za one koji vole i zele probati. Igra je sluzbeno izasla i moze se kupiti na sluzbenim stranicama.
Link
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 12:21   #8
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Ja sam uzeo original preko njihove stranice, eto bar da im malo pomognem.... iako bi najradije upucao dizajnera ingame menija i onog ko im je stranicu napravio, to je nesto sto me najvise smeta. A ni grafika mi nije za ovo stoljeće! Ostalo mi je savrseno.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 22:12   #9
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Probao i ja. Napredak u odnosu na prosli dio i izvedenice. Kaj nema palciara i igri ili sam automatici? Ugl ja se drzim malo, puno vecih masina jer mi je jedna simulacija dosta.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 11:27   #10
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Eto i mene od jučer na ETS 2 Prešao sam s 18 W.O.S. : ALH. U zadnje vrijeme što "gluplja" igrica to mene više privlači.

Enivej htio sam vas pitati za koji kamion se isplati štediti i još par tips'n'tricksa ako bi ste udjelili

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 21.10.2012. u 11:33.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2012., 11:35   #11
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Kamioni napokon imaju masu! Bemu, naguzio sam valjda 10-ak auta dok sam ušao u šemu

Sviđa mi se, pimp my truck šeme, garaže, vozači... Sve u svemu zanimljivo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 12:28   #12
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Ja sam kupio s njihove stranice. Prvi dojmovi su da je odlično napravljeno, igram od jučer dosta vremena. Skupio sam 90 000 eura pa imam dilemu dal da još skupljam ili da uzmem kredu pa da odmah mogu kupiti svoj kamion .

Grafika nije nešto posebna ali naspram german truck simulatora je veliki napredak. Posebno vožnja po noći i vožnja po magli i kiši. Samo me smeta što često ai auti voze ko muhe bez glave, ono ograničenje 50 oni voze bar 70, uopće ne mare za ograničenja.

To se sve lako ispravi dlc-evima i patchevima. A vidim na početku se može odabrati mapa europe(mislim zatamljena je), pa to znači da nas očekuju i drugi kontinenti. Uglavnom jedna od igara koju se isplati kupiti jer se ljudi stvarno trude.
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 14:13   #13
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
I meni je malo trebalo da se nakon 18 W.O.S. naviknem na ovo. bilo je problema i s motanjem volana, ali sad je ok

Doduše mroam se još malo naviknuti (igram tek kojih sat vremena) pa niti neznam nešto pretjerano
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 14:41   #14
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Ja sam lvl 9 trenutno, digao sam 400 tisuca eura kredu i kupio 2 MAN-a najjeftinija jer nemam lvl za bolje pa sam upgrade garaže i unajmio vozača .

Kad su već stavili hrvatski jezik u igri mogl isu i naše poslovanje, da sad nemoram vozača plaćati i da mogu novu tvrtku osnovati sa ovim parama a nek komp plaća moju kredu .

Eh al ništa od toga, skoro 6 tisuća dnevno sad moram davati dugo dugo
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 15:06   #15
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
pa je se isplati kreda i ekstra vozač? ili skupljati pare do nečeg boljeg?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 15:18   #16
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Citiraj:
Autor sa20 Pregled postova
Eh al ništa od toga, skoro 6 tisuća dnevno sad moram davati dugo dugo
Tako ti je to kada otvaraš firmu za 10kn
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 15:49   #17
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
pa je se isplati kreda i ekstra vozač? ili skupljati pare do nečeg boljeg?
Neznam još, javim kad bankrotiram . Dobro je kad imaš svoju tvrtku da onda možeš uzimati vožnje gdje zaradiš i do 30 tisuća sa jednom vožnjom. Al tek sam počeo pa ću kasnije vidjeti oću li imati dovoljno zarade za otplatit kredu i plaćati vozača dodatnog .

Možda i nisam trebao baš 400 tisuća odmah uzeti al zove duša balkanska Dobro da nema kakve krčme u igri i to bi skockao.

E da kad imaš tvrku i oćeš prevesti neki teret koji nije blizu moraš do tereta sam otići, nema ko kad radiš za drugog da ti automatski ode do grada odakle nešto prevozi
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 17:52   #18
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor sa20 Pregled postova
Neznam još, javim kad bankrotiram . Dobro je kad imaš svoju tvrtku da onda možeš uzimati vožnje gdje zaradiš i do 30 tisuća sa jednom vožnjom. Al tek sam počeo pa ću kasnije vidjeti oću li imati dovoljno zarade za otplatit kredu i plaćati vozača dodatnog .
Nekako mi se čini ako vas dvojica zarađujete da bi to trebalo biti onda ok s kreditom.

Citiraj:
Autor sa20 Pregled postova
E da kad imaš tvrku i oćeš prevesti neki teret koji nije blizu moraš do tereta sam otići, nema ko kad radiš za drugog da ti automatski ode do grada odakle nešto prevozi
Da, to sam i ja skužio. Prvo sam mislio da moram uzimati rute koje se nastavljaju jedna na drugu, onda sam skužio da je najbolje uzeti onu koja nudi najviše para po milji
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 18:05   #19
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Vozite u Englesku i nakon 4 ture cete imat za novi kamion...
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 18:11   #20
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
Nekako mi se čini ako vas dvojica zarađujete da bi to trebalo biti onda ok s kreditom.
U globalu kad gledam čak i je. Taj vozač (Bujo se zove ) zarađuje oko 1000-2000 dnevno zasada, a ja oko 30 k dnevno tako da čak i ide ok. Imao sam nakon troškova za garažu i kamione 80k kod sebe, a sad nekoliko dana poslije imam 160k a kreda se svaki dan uredno plati tako da ide.

Što se tiče vožnji u englesku jesam samo ja il je užasno teško se priviknuti na lijevu stranu nakon što stalno voziš desno . Meni je užas, svako malo skrenem na desno pa skoro nekog kresnem kamionom, zato izbjegavam ići tamo, ali ako je tako profitabilno morat će se ići

Zadnje izmijenjeno od: sa20. 21.10.2012. u 18:18.
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 19:08   #21
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Vozite u Englesku i nakon 4 ture cete imat za novi kamion...
Ja sam doma u Nizozemskoj ako se ne varam i ni jedan kamion koje sam do sad vozio neide više od 90 Km/h? Jel tako i drugdje ili je tu neka zabrana?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 19:25   #22
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Tak je u Europi valjda zadnjih 20 godina...
Mene smeta kaj nema klasicnog mjenjaca i svog veselja kaj dolazi s tim. Mada je danas vecina novih kamiona automatik..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 19:51   #23
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Probao i ja. Jedino mi se ne svidja sto je misem tesko upravljati. I na najmanjem sensitivityu moram raditi mikro pokrete da bih isao ravno po traci i skretao po zavojima. Vrijedi li skidat volan sa tavana za ovo?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 21:50   #24
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Evo od mene par korisinih stvari, naime dobio sam par modova za upload na site tako da bi mogli kosristit nekome od vas. Imate za download i lvl 40 save game sa 9 milijuna eurica pa mozete probati kamione i upgrade prije nego potrosite pare na svom save-u

Evo i LINK

[EDIT] Ako ima netko da radi modove neka se slobodno javi, pomoc je uvijek dobrodosla.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2012., 23:43   #25
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
jel neko zna gdje ima kod nas kupit orginal ets 2?
__________________
ČSSR-četiri sjede sedam rade
SSSR-sedam sjedi sedam radi
SFRJ-sedam filozofira radi jedan
matrix30zg je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 02:09   #26
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Neki money mode mozda? Jer sad skidanjem blokade stalno pusim 500e kazne, not cool. A na ovom profilu sa lovom nema nis mape otvorene.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 07:58   #27
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
kako se zapošljavaju vozači u ETS2? dodatni vozači naravno
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 10:30   #28
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
kako se zapošljavaju vozači u ETS2? dodatni vozači naravno
Na home meniju imaš company manager opciju - tamo upravljaš garažama, vozačima itd... Trebaš kupiti novu ili nadograditi postojeću garažu zbog novih "parkirnih mjesta" (180000 novčića). Vozač te košta siću, ali mu moraš kupiti kamion (~90000).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 10:32   #29
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Moraš prvo naći agencije za zapošljavanje, ima ih svaki veći grad. Kad si ih našao možeš i kod sebe na glavnom meniju odabrati agencija za zapošljavanje i onda imaš popis vozača koje možeš zaposliti.

Odabereš vozača, garažu i kamion u koji ga hoćeš smjestiti i on je spreman. Dobra je stvar što vozač odmh kreće sam sa poslom tako da nemaš s tim problema.

Jedino što još neznam dali bolje vozače na izbor dobiješ sa većim levelom ili sa više otkrivenih agencija. Ja sam ih otkrio bar 15 do sada i imam sve veći izbor vozača.

Kolega xlr me pretekao s odgovorom ali je naveo stvari koje sam zaboravio. Prvo moraš garažu nadograditi i onda tek kupiti kamion drugi.
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 11:02   #30
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Ja ih zaposlio dvojicu (jbga, uzeo kredu i plaćat ću je do kraja života ) i ovaj jedan ljenčina nije uspio naći posao pa se izležavao u garaži. Nećeš razbojniče! Onda sam mu promjenio kriterije da traži poslove koji odgovaraju njegovom skilu. Bio sam stavio high value jobs umjesto balanced na obojicu, a nemaju oba isti skil. Sad, koliko to igra ulogu, ne znam, ali garaža je u Manchesteru. Da je htio raditi našao bi job
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na