Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.03.2014., 10:35   #61
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
A joj, u tom slučaju nema tu budućnosti. Koji je onda smisao točno toga ako je u pozadini baza koja se oslanja na ručni unos?

Pa time efektivno odpada hrpa mogućnosti poput najpovoljnije trgovine, alternativnih konfiguracija u odnosu na trgovinu itd ...
Prva iduca verzija aplikacije imati ce potpuno automatizirano osvjezavanje baze podataka
thubanx6 je offline  
Staro 12.03.2014., 17:38   #62
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
dodaj checkbox ili slider od 0 do 1000kn gdi je rezervacija love za kejs pa neka se zli jezici smire
domis je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2014., 23:04   #63
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Dobili smo post na ISK blogu

http://informaticar.eu/222-poker-asova/
thubanx6 je offline  
Staro 16.03.2014., 22:56   #64
askip
Registered User
Moj komp
 
askip's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 28
Sve pohvale na ideji ..Samo laganini sređivati algoritam i bit ce to to
__________________
askip je offline  
Staro 17.03.2014., 08:54   #65
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Dobili smo post na ISK blogu

http://informaticar.eu/222-poker-asova/
Nabiju ga ekonomisti
Baja 001 je offline  
Staro 23.03.2014., 23:19   #66
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Nvidia GTX 750 te 750ti su dodane u bazu podataka
GT 640 te gtx650ti su izbacene jer 650-ku mijenjaju maxwelli a u segmentu gt640 se kao bolji izbor pokazuje R7 250. Bacite oko
thubanx6 je offline  
Staro 22.04.2014., 18:05   #67
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Evo upravo sam provjerio i po potrebi osvježio cijene u bazi podataka. Usputno sam malo popunio spektar ssd-ova s nesto samsungovih evo/pro igrackica

Izrada druge verzija aplikacije je u tijeku. Kroz koji mjesec bi trebala biti online i donijeti puno poboljsanja/novosti
thubanx6 je offline  
Staro 22.04.2014., 18:20   #68
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 669
Lijepo je sve to,al nekad kad upišem konfu od ajmo reć 7.5k,izbaci mi za 6.7-6.8k.
Al sve u svemu,odlična ideja
Btw. odakle su vam cijene? Nešto je to uberjeftino.
DragonSlayer je offline  
Staro 22.04.2014., 18:45   #69
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor DragonSlayer Pregled postova
Lijepo je sve to,al nekad kad upišem konfu od ajmo reć 7.5k,izbaci mi za 6.7-6.8k.
Al sve u svemu,odlična ideja
Btw. odakle su vam cijene? Nešto je to uberjeftino.
Da, tu je 700kn predviđeno za kuciste . Naravno algoritam jos nije dovoljno dobar i ispoliran da bi to radilo kako treba pa cijene znaju malo varirat. U iducoj verziji ce bit mnogo preciznije.

Same cijene su balans između domacih maloprodajnika. Odnosno nesto između cijena jeftinijih web shopova i skupljih maloprodajnika koji imaju poslovnice. Tako da gdje god kupuješ nebi trebalo bit ozbiljnijeg odstupanja
thubanx6 je offline  
Staro 29.04.2014., 22:12   #70
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Odlična ideja. Mislim da trebate ubaciti kućišta pod specifikacije.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2014., 22:42   #71
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
kejsovi su previše subjektivna stvarčica, tako da je i bolje da ih ne nudi

eventualno bi bilo bolje da se napravi checkbox u kojem se algoritmu veli da imam kejs ili da trebam kejs
domis je offline  
Staro 17.11.2014., 11:32   #72
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Novi Assemblio je tu!

http://assemblio.hr/

Nakon skoro 3 mjeseca razvoja, novi Assemblio.hr ugledao je svijetlo dana
nećemo previše dužiti, nadamo se da vam se sviđa, poslušali smo vaše zahtjeve i kritike i pokušali ih iskoristiti u što većem broju!
Uživajte u korištenju!

Promjene u odnosu na prethodnu verziju:
- novi dizajn
- novi algoritam slaganja
- napredni konfigurator
- uređivanje konfiguracije
- mogućnost naručivanja konfiguracije
- integracija s Nabava.net cijenama
- verzioniranje konfiguracije
- "duboke poveznice" na konfiguracije i verzije konfiguracija
- detaljnija stranica o nama

Da preduhitrim odmah pitanja koja vidim
Cijene koje assemblio koristi za sam algoritam su srednja cijena svih ponuda XY komponente s nabava.net.
Dakle ako narucite konfu iz future ispast ce vas nesto jeftinije nego je assemblio predvidio.
Ako se odlucite za links ispast ce vas nesto skuplje. Nisu drasticne razlike

Za sada je samo futura IT među ponuđenim dobavljacima ali to ce se uskoro mijenjati

I da, znam da ce vam ovo zapet za oko pa... ako se slaze gamersku konfiguraciju povise 3000kn sve je okej.
Ako se slaze ispod 3000 nužno je odznaciti SSD da bi se mogla izabrati diskretna grafika.
Na listi je da to automatiziramo naravno. Ispod 2500kn jednostavno nema novca za diskretnu grafiku.
S obzirom da se radi o srednjim cijenama i da nismo voljni radit kompromise kao: ubaci mu MS napajanje pa ce bit para za grafiku.
Mislim da je to razumljivo

Hvala svima na podrsci, cekamo komentare i pitanja
thubanx6 je offline  
Staro 17.11.2014., 11:45   #73
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Kad sam vidio reklamu za dotičnu trgovinu ispod dobivene konfiguracije pao mi mrak na oči.
Makni bilo kakve reklamerske linkove, pogotovo ako od njih nemaš nikakve financijske koristi, a ako imaš, tim gore za cijeli projekt.
Vuci cijene sa nabave kao i što sad radiš, ispiši popis komponenti i to je to, dalje je na kupcu gdje će šta kupiti, ako hoće nek kupi i u inozemstvu.
Ostavi se te promidžbe, pogotovo za ove likove iz future koji se guraju i promoviraju gdje god stignu.
wooden je offline  
Staro 17.11.2014., 12:34   #74
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Nice, svidja mi se WEB update. Svaka cast.

Sto se tice algoritma moguce da jos uvijek ima nekih problema jer evo konkrento ovdje http://assemblio.hr/pc/zrJrQ8n8E8/1
sam izabrao konfu za video obradu do 25000 kn (zasto je 25k maximum ?) i on izbaci 19300 i stavi mi 1150 socket CPU sa 4 jezgre i utra 1TB SSD + 5TB HDD Green? To je u krajnju ruku cudno, kao da se samo trudi nabacati skupe komponente (SSD je 3300kn a CPU 2600kn a stavio sam CPU na 100% algoritma) bez neke logike ?

Znaci stvari koje bi u takvoj konfi bile puno efikansije/potrebnije su i7 5930K (eventualno 5960K ako ga je moguce uklopit u cifru), 256GB SSD umjesto 1TB te 2*3TB storage i editing (po mogucnosti AV model ako je vec izabrao Video konfu ili Black zbog brzine ali nikako Green) a stale bi u tu odabranu cijenu.

Mislim i dalje mi se svidja sto st eodradili je rsigurno je trebalo hrpu truda i vremena da se to poslozi.

Samo naprijed.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 17.11.2014., 12:47   #75
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
bravo ekipa

triba jos malo doradit, npr 3k kn uredsko i stavi maticnu od 700kn
http://assemblio.hr/pc/z0bPI1KcbN/1
webstartm je offline  
Staro 17.11.2014., 14:05   #76
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nice, svidja mi se WEB update. Svaka cast.

Sto se tice algoritma moguce da jos uvijek ima nekih problema jer evo konkrento ovdje http://assemblio.hr/pc/zrJrQ8n8E8/1
sam izabrao konfu za video obradu do 25000 kn (zasto je 25k maximum ?) i on izbaci 19300 i stavi mi 1150 socket CPU sa 4 jezgre i utra 1TB SSD + 5TB HDD Green? To je u krajnju ruku cudno, kao da se samo trudi nabacati skupe komponente (SSD je 3300kn a CPU 2600kn a stavio sam CPU na 100% algoritma) bez neke logike ?

Znaci stvari koje bi u takvoj konfi bile puno efikansije/potrebnije su i7 5930K (eventualno 5960K ako ga je moguce uklopit u cifru), 256GB SSD umjesto 1TB te 2*3TB storage i editing (po mogucnosti AV model ako je vec izabrao Video konfu ili Black zbog brzine ali nikako Green) a stale bi u tu odabranu cijenu.

Mislim i dalje mi se svidja sto st eodradili je rsigurno je trebalo hrpu truda i vremena da se to poslozi.

Samo naprijed.

Da da jer nismo jos ubacili podrsku za vise GPUova ili raid 0 s ssd-ovima. A to dolazi do izrazaja u jako skupim konfama... ali nije nas 400 nego 4 u timu pa moramo slozit prioritete i prvo izgradit ono bitno široj publici Sve ovo ostalo je na "to do" listi.
thubanx6 je offline  
Staro 17.11.2014., 14:06   #77
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Kad sam vidio reklamu za dotičnu trgovinu ispod dobivene konfiguracije pao mi mrak na oči.
Makni bilo kakve reklamerske linkove, pogotovo ako od njih nemaš nikakve financijske koristi, a ako imaš, tim gore za cijeli projekt.
Vuci cijene sa nabave kao i što sad radiš, ispiši popis komponenti i to je to, dalje je na kupcu gdje će šta kupiti, ako hoće nek kupi i u inozemstvu.
Ostavi se te promidžbe, pogotovo za ove likove iz future koji se guraju i promoviraju gdje god stignu.
Kolega to nije nikakva reklama vec su nam momci iz Future suradnici i pomocu assemblia preko njih mozes naruciti racunalo. Momci imaju izvrsnu uslugu i jako uredno slazu racunala. Oni su prvi, tu ce uskoro biti jos shopova.
thubanx6 je offline  
Staro 17.11.2014., 16:33   #78
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Zafrkancije radi, stavio sam računalo za igre, 25.000 kn budžet i onda mi izbaci Titan Black grafu.

Vidim da SLI/CF još uvijek nije podržan od strane algoritma.
Garro je offline  
Staro 17.11.2014., 16:38   #79
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Zafrkancije radi, stavio sam računalo za igre, 25.000 kn budžet i onda mi izbaci Titan Black grafu.

Vidim da SLI/CF još uvijek nije podržan od strane algoritma.
Procitajte predzadnji komentar prije vaseg
Bit ce podrzano u nadolazecim nadogradnjama nema brige
thubanx6 je offline  
Staro 17.11.2014., 16:46   #80
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
NHF, ali to su i dalje loše sklepani kompovi.
ShanTech je offline  
Staro 17.11.2014., 17:52   #81
Futura IT
Premium
Moj komp
 
Futura IT's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 504
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Kad sam vidio reklamu za dotičnu trgovinu ispod dobivene konfiguracije pao mi mrak na oči.
Makni bilo kakve reklamerske linkove, pogotovo ako od njih nemaš nikakve financijske koristi, a ako imaš, tim gore za cijeli projekt.
Vuci cijene sa nabave kao i što sad radiš, ispiši popis komponenti i to je to, dalje je na kupcu gdje će šta kupiti, ako hoće nek kupi i u inozemstvu.
Ostavi se te promidžbe, pogotovo za ove likove iz future koji se guraju i promoviraju gdje god stignu.
Pozdrav, u futuri ste vec kupovali kad vam od nje pada mrak na oci? Imate li kakvih losih iskustava sa nama kada znate nase poslovanje?

Sto se tice assemblia, tko god narucuje iz inozemstva, njemu assemblio nije niti potreban. Oni koji ne znaju slagati racunala, ce koristiti njihov algoritam. U ovome projektu smo vidjeli veliki potencijal te smo se sa dečkima našli i porazgovarali o svemu. Ukoliko se ne varam bili smo prva trgovina koja ima se javila. Drugima nitko ne brani da sa njima napravi suradnju kako bi svaki kupac imao čim više izbora.
Futura IT je offline  
Staro 18.11.2014., 10:46   #82
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Jel to neka greška ili...? Izbaci mi procesor pentium i na njega stavi GTX970 grafičku. A u drugoj konfiguraciji celeron i Z97 ploča??
Doc je offline  
Staro 18.11.2014., 12:11   #83
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Doc Pregled postova
Jel to neka greška ili...? Izbaci mi procesor pentium i na njega stavi GTX970 grafičku. A u drugoj konfiguraciji celeron i Z97 ploča??
Da pokusat cemo vec danas izbacit prvi fix. Penitume stavlja gdje nebi trebalo, nekad stavlja pre skupe ploce, kingston 60GB ispada loš izbor i debalansira sve konfiguracije pa cemo ga izbacit. Radimo na tome, nadamo se da ce do veceras bit bolje. Hvala na savjetima.
thubanx6 je offline  
Staro 19.01.2015., 22:45   #84
jjk525
Premium
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: karlovac
Postovi: 25
dobra zamisao al zasad loše...
jjk525 je offline  
Staro 20.01.2015., 14:26   #85
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Odlična stranica i ideja. Ona nije za vrsne stručnjake koji u svemu nađu manu, nego za početnike i malo naprednije početnike.
Svaka čast na ideji
lowrider je offline  
Staro 21.01.2015., 10:26   #86
AlexZG
Registered User
Moj komp
 
AlexZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 20
Svaka cast na stranici i ideji. Bravo. Samo naprijed... Gledajte u daljnjem razvoju napraviti mobilnu aplikaciju koja bi uvelike olaksala stvari.
AlexZG je offline  
Staro 21.01.2015., 13:03   #87
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Završili smo tekst i video vezan za usporedbu stolnog računala i raznih tipova prijenosnika

Iduči put kad prijatelj tvrdoglavo želi prijenosnika uputite ga tako da zna što time dobiva a što gubi

Uživajte, kritike su dobrodošle kao i uvijek.

http://assemblio.hr/stolno-racunalo-ili-laptop
thubanx6 je offline  
Staro 21.01.2015., 13:15   #88
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Maloprije pročitao tekst, nije loše.
KruLe je offline  
Staro 01.02.2015., 02:41   #89
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Jako dobar website . Puno mi je pomogao da naučim ponešto o konfama.

Do nedavno su jedine komponente koje su me zanimale bile processor i količina RAM-a. Kako se bližilo vrijeme da kupim novo računalo, dobio sam volju da naučim nešto i o ostalim komponentama. Nisam znao od kuda početi, a bilo mi je glupo zatrpavati forum s pitanjima tipa: E, a kako ovo? A koji je bolji? Zašto baš taj? i onda sam otkrio Assemblio. Upisao bih neku cijenu i kada mi je izbacilo konfu, uspoređivao sam komponente s onima koje su već bile predlagane ovdje na forumu i gledao reviewe po internetu. Nakon nekog vremena sam lagano počeo kužiti stvari, pa kada sam ovdje tražio mišljenje o konfiguraciji koju sam sam složio, očito da nije bilo toliko loše jer me ekipa nije popljuvala, već je samo dala par prijedloga s kojima bih mogao dobiti još bolje računalo. Naravno, imam još jako puno za naučiti, pa se nadam da će biti još videa i članaka poput ovog o usporedbi laptopa i stolnog računala.

E, sad kad sam naučio nešto, red je da se odužim i prijavim potencijalni propust u algoritmu: Intel Core i5-4690K i Asus B85M-E baš i nisu optimalna kombinacija (http://assemblio.hr/pc/Be3bPE5KEb/1). Korišten napredni konfigurator sa sljedećim postavkama: računalo za sve; cijena do 7200 kn; snaga procesora 60% i snaga grafike 40%; odabran Intelov procesor i ugradnja SSD-a. Također, neobično mi je da bez obzira na to što veličinu diska postavim na 0%, kako podižem cijenu, tako raste i veličina HDD-a. Slažem se s već navedenim da bi bilo dobro da se može odvojiti koliko novca je planirano za kućište jer bi se na taj način moglo izvući maksimum iz preostalog novca. Stekao sam dojam da algoritam trenutno predviđa novac za kućište proporcionalno unesenoj cijeni, što ne mora nužno biti slučaj u realnosti, pošto je izbor kućišta dosta individualna stvar.
KhongLo je offline  
Staro 19.05.2015., 13:59   #90
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Evo još nešto novo. Tekst za sve one koji su u nedoumici u vezi kupnje 4k ekrana

http://assemblio.hr/4k-ekrani
thubanx6 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na