Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.08.2007., 13:06   #1
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Arrow Najbolji LCD monitor

Čitao sam puno recenzija, zapravo sve relevantne koje se mogu naći na internetu i dobio sam dojam da je ovaj model najbolji LCD monitor koji trenutno postoji-

BenQ FP241W

a i nije toliko skup. Više me ne zanimaju monitori koji nemaju radnu rezoluciju ispod 1920*1200 pa me zanima da li se i vi slažete s tim ili ste negdje našli bolji monitor, naravno ako ste znali da postoji ovaj pa ga detaljno usporedili?
Uniks je offline  
Staro 08.08.2007., 13:40   #2
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
pa i ne čini se lošim

http://prad.de/en/guide/screen2735.html

iako bi rekao da recimo Dell/Samsung/Nec vjerojatno imaju kvalitetnije ali i skuplje monitore
Hamm je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2007., 13:50   #3
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
A vjerojatno ni Eizo nije los...
morph je offline  
Staro 08.08.2007., 14:31   #4
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
pa i ne čini se lošim

http://prad.de/en/guide/screen2735.html

iako bi rekao da recimo Dell/Samsung/Nec vjerojatno imaju kvalitetnije ali i skuplje monitore
a ja sam baš čitao da je bolji od Dellovih i Samsungovih modela u istoj kategoriji.

btw ovaj link nije recenzija već tehničke specifikacije.
Uniks je offline  
Staro 08.08.2007., 14:37   #5
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
izgleda da baš niste informirani ili neznate engleski dovoljno dobro.
Uniks je offline  
Staro 08.08.2007., 14:38   #6
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
?
koristi edit opciju...vidiš i to je na engleskom..vidiš da ga znam
ja samo kažem da sam ga vidio live i da se nije previše dojmio i znam da to nije recenzija...nisam tukac
Hamm je offline  
Staro 08.08.2007., 15:46   #7
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Joj dajte molim vas...

NE POSTOJI "najbolji monitor na svijetu".

Ljudi imaju razne potrebe i prohtjeve, i neki monitor koji je odličan Peri može biti katastrofalan Ivi, itd.

No kad već spominjete konkretne modele - da, taj 24" BenQ je za prosječnog korisnika bolji od 24" Dell / Samsung / HP modela (no opet - za određene potrebe npr. Dell može biti bolji izbor itd.). No najbolji? Niti blizu, postoji gro boljih monitora.


to Uniks:

Ako želiš jedan od najboljih monitora s 1920x1200 rezolucijom onda gledaj NEC 2690WUXi. Trenutno teško da ćeš naći išta toliko dobro (no budi spreman platiti oko 11000 kuna za njega, te budi svjestan da tebi vjerojatno ne treba velik dio njegovih funkcija i prednosti - ukoliko se ne baviš grafikom / pripremom za tisak vjerojatno bi bolji izbor bio Dell 3007WFP, monitor s također S-IPS matricom, no 2650x1200 rezolucijom). Niti jedan od drugih 24" model mu ne može ni prismrditi blizu (S-IPS panel, 92% color gamut, 12-bit LUT itd itd.).
gorluk je offline  
Staro 08.08.2007., 17:07   #8
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Također bi htio napomenuti i dopuniti Gorlukov post gore - neznam da li znate, ali 30" Dell osim sto je fizicki veci ima i vecu rezu (cca. 50 - 60% radnog prostora vise) od 26" NEC-a, takodjer ima i slicnu cijenu (11500 kn) kao i NEC. Matrica je IPS, sto bi znacilo da je kvalitetom na vrlo visokom nivou (relativno blizu NEC-u) i narafski, pogodan za graficki rad.

Uniks, ako imas graficku koja moze podrzati tako veliki monitor (citaj Dual-Link DVI izlaz), onda ti preporucam 30" Dell.

Toliko od mene, adio!
flek je offline  
Staro 08.08.2007., 18:07   #9
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ovaj se meni čini kao bestbuy:
http://www.prad.de/new/monitore/test...180wg-led.html
(s tim da mi se kod ovoga kutevi malo ne sviđaju)

A ovoga bih želio imati:
http://www.prad.de/guide/screen3810.html

Sorry na OT.
frANZi je offline  
Staro 08.08.2007., 18:29   #10
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor flek Pregled postova
Također bi htio napomenuti i dopuniti Gorlukov post gore - neznam da li znate, ali 30" Dell osim sto je fizicki veci ima i vecu rezu (cca. 50 - 60% radnog prostora vise) od 26" NEC-a, takodjer ima i slicnu cijenu (11500 kn) kao i NEC. Matrica je IPS, sto bi znacilo da je kvalitetom na vrlo visokom nivou (relativno blizu NEC-u) i narafski, pogodan za graficki rad.
Istina, no opet - ovisno o korisnikovim potrebama. Za "pro" grafički dizajn / prepress / pohto editing NEC 2690WUXi je daleko bolji izbor, iako ima 1920x1200 rezoluciju. Naime tu je 12-bit LUT (+ hardverska kalibracija), extended color gamut (92%), A-TW IPS matrica (naprednija vrsta IPS matrice od S-IPS), te i činjenica da NEC ugrađuje i kvalitetniji backlight, ima veću konzistentnost boje na ekranu itd. (ovo posljednje je iznimno bitno - naime 30" modeli često imaju problema s konzistentnošću boje preko cijele površine ekrana, što je problem ukoliko obrađujete fotografije i sl....to je u biti i najveća zamjerka za 30" modele).

Dell 3007WFP jest kvalitetan monitor, ali nije ni blizu NEC 2690WUXi.


to frANZi:

NEC Spectraview Reference jest izvrstan monitor, no u biti ga se ne isplati kupovati (eventualno ako imate neku veliku tiskaru). Istina je da taj monitor ima wide gamut (i LED backlight), no trenutno se zbog nepodržavanja od strane softvera, operativnih sistema, te grafičkih kartica taj wide gamut ne može u potpunosti iskoristiti. Taj monitor košta oko 4000-5000€ (oko 35000-40000kn) i jednostavno je neisplativ - naime trenutno ne daje puno više od npr. NEC 2690WUXi (naravno, taj monitor ima bolji prikaz boje, ali ne toliko da bi opravdao svoju užasno visoku cijenu).

Od fancy monitora za prepress / graphic design zanimljiv je i 24" Eizo CG241W - napokon su ubacili S-IPS u jedan od svojih 24" modela, a bogami ima i extended color gamut, kao i 12-bit LUT. No, kao što je i inače slučaj s "pro" Eizo monitorima (a zato ih baš i ne preporučujem) - košta više od konkurentnih NEC modela, a u najboljem slučaju nudi isto (a često i manje). Taj model košta oko 2000€. To je preko 500€ više od NEC 2690WUXi (a kod nas će razlika sigurno biti i veća - i sada modeli iz "pro" Eizo linije, CG ili CE, koštaju osjetno više nego vani...brijem da će razlika naspram 2690WUXi biti preko 5000kn, a to jako ide u prilog NEC-u). Izgleda nice, ne znam tko ga ne bi poželio imati na svojem stolu, no IMHO ne isplati se.

http://www.prad.de/en/news/shownews1017.html

Iako Eizo proizovodi ok monitore (no treba gledati samo njihovu "pro" liniju - CG i CE; njihove consumer modele jednostavno se ne isplati kupovati - koštaju previše za to što nude), u ogromnoj većini slučajeva više se isplati uzeti jedan od modela iz NEC "pro" linije xx90UXi.


edit: a što se tiče kuteva gledanja kod Spectraview Reference - normalno je da su takvi - naime taj monitor nije baziran na S-IPS ili A-TW IPS matrici, već na SA-SFT (model: NEC NL160120BC27-02).


E da, i Uniks:

Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
izgleda da baš niste informirani ili neznate engleski dovoljno dobro.
Ajde nemoj govoriti ljudima da nisu informirani, nakon vlastitih bisera poput "Benq FP241 najbolji LCD monitor". Očito ni ti nisi baš najbolje informiran.

Zadnje izmijenjeno od: gorluk. 08.08.2007. u 18:42.
gorluk je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.08.2007., 03:26   #11
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Pod najboljim monitorom se naravno misli na cjelokupnu zaokruženost, opseg primjena(video, igre..), HD ready, te cijenu.
Više od 24" modela sigurno ne bi išao kupovati jer su takve glomazne veličine posve suvišne i kontraproduktivne, da ne govorim onda o još višoj radnoj rezoluciji s kojom bi se stalno morao utrkivati sa najbržim, najskupljim grafičkim karticama i to u SLI soluciji.
Stoga ne vidim čemu uopće spominjati modele veće od 24" kad je to posve očito.
Uniks je offline  
Staro 09.08.2007., 03:54   #12
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Gledaj - rad na 30" monitoru je sve osim "suvišan i kontraproduktivan". Očito nisi ni prismrdio takvom modelu, pa ni ne znaš što takva rezolucija znači za ugodan i ultra produktivan rad. Igre su nešto drugo, no ljudi koji kupuju monitore od 11k kuna uglavnom imaju i za najnovije kartice (a u tom slučaju dobivaju nenadje*ivu uživanciju - gaming na 30" modelu je nešto predobro).

To što se tiče 30", a ne znam da li je tebi jasno da 26" / 27" modeli imaju apsolutno jednaku rezoluciju kao i 24" modeli? Radna površina na tim modelima je IDENTIČNA.

Uostalom zašto ljudi ne bi spominjali 30" modele? Ti si odlučio da je to suvišno, pa tako treba biti, ili....? Ti si pokrenuo raspravu apsolutnim terminima poput "najbolji koji postoji" (što je naravno glupost, to se ne može reći za niti jedan monitor - može biti najbolji samo za određenu vrstu korisnika / namjena, ali nikako takav apsolut...)

Vidim da se opet vraćaš na to kako je BenQ FP241W najbolji monitor - e pa zaokruživao ti ili ne on to jednostavno nije. Postoji gro boljih monitora s 1920x1200 rezolucijom koji su kad sve namjene zbroje opet daleko bolji od BenQ FP241. Možeš ti zbrajati i izokretati koliko ti srce želi, ali to je jednostavno tako.

Uostalom ti apsolutno NIGDJE nisi rekao na koji način si ti "zbrajao", već si rekao, citiram:

Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
...da je ovaj model najbolji LCD monitor koji trenutno postoji
Da se razumijemo - BenQ FP241W je dobar consumer monitor, i ja bih ga preporučio prije konkurentnih Samsung / Dell / HP modela (znači Dell 2407WFP, HP LP2465 itd.), ostalom to sam više puta i učinio (pa i na ovom forumu, zadnji put baš jučer - prekjučer), ali govoriti kako je to "najbolji LCD monitor" je pogrešno, neozbiljno, navodi ljude na netočne informacije i potencijalno krivi izbor (ovisno o njihovim potrebama / namjenama). Mogao si jednostavno napisati "ja mislim da je ovo najbolji monitor za mene" i gotova stvar, ali ovako...

Uostalom izašla je novija verzija tog modela, s unaprijeđenom vrstom MVA matrice, tako da si i tu falio - stavio si slabiji BenQ model kao "najbolji".

I btw. užasno me zanima na koje to recenzije ciljaš kad kažeš "čitao sam sve relevantne recenzije koje sam našao na netu"? To me stvarno užasno zanima (budući da je 99.9% recenzija na netu sve drugo prije nego "relevantno"..
gorluk je offline  
Staro 09.08.2007., 05:52   #13
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Koliko sam ja gledao testove igara pri max. rezolucijama i max. postavkama rezolucije koje nude 30" modeli ne bi izdržala ni najnovija i najskuplja grafička i tako bi uvijek bilo jer je taj pomak uvijek konstantan. Dakle očito se u tom smislu vidi da bi 30" modeli bili suvišni i kontraproduktivni, jer to nije nikakvo pitanje novca za najbržu grafičku. Već se za izbor 1920*1200 korisnik automatski odlučuje za utrku što znači da mora svakih pol godine kupovati najnoviju najbržu grafičku ako želi ugodno igranje pri max. postavkama.

Da ne govorim o prostornoj konfiguraciji tj. na koju razdaljinu i gdje bi trebalo smjestiti monitor te veličine da imaš adekvatan pregled.
Mislim, stvarno je glupo da spominješ 30" modele...

I nije mi jasno ako spominješ gro modela koji su bolji od spomenutog BenQ zašto ih onda ne navedeš, čak nisi naveo ni koja je to nova verzija tog modela.
Takva vrsta pisanja nema smisla, ili nešto napiši ili nemoj.
Uniks je offline  
Staro 09.08.2007., 07:57   #14
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Gledaj - kako si započeo post, takve si odgovore i dobijao. Ti nisi napisao "BenQ FP241W je najbolji monitor ukoliko želite gaming monitor koji košta ispod 7000kn, a ima 1920x1200 rezoluciju", već si napisao "FP241 je najbolji monitor na svijetu". Možeš li ti shvatiti tu razliku? Tebi su ljudi (pa i ja među njima) odgovarali na tezu o "najboljem monitoru na svijetu" (no tako nešto naravno ne postoji, samo smo htjeli reći kako postoji gomila boljih monitora od tog BenQ-a i kako je smiješno tvrditi kako je baš taj model "najbolji na svijetu", a usput i prodiskutirati o top modelima koji su trenutno na tržištu, ili pak tek dolaze).

Mislim, mogu ja reći - "ja imam najbolji computer setup na svijetu", a onda kad se povede rasprava to rasijeckati na "mislio sam u svojoj ulici, u bloku od 3 haustora, ako se broje samo računala koja koštaju ispod 10000kn, te ako je vlasnik star između 20 i 30 godina i ima kratku kosu, te ljetuje na Mljetu i ne zove se Ivan, Marko, Giuseppe ili Fabijan".

Ako koristiš takav apsolut ili tako širok pojam normalno da ćeš dobijati i široke odgovore (pa tako i monitore od 30"). Možeš li to shvatiti, ili je presloženo?

Mi ne možemo znati na što si ti "mislio", moraš to i napisati. Složenica "najbolji monitor na svijetu" ne podrazumijeva da ti misliš na nekakvu "zaokruženost", gaming, određeni cjenovni rang itd itd. Shvaćaš?

Što misliš kakvu salvu postova bi dobio da si u nekom drugom subforumu ovdje npr. napisao "E4400 je najbolji procesor na svijetu". Daj malo razmisli o tome.

Što se tiče tvojeg pitanja - od tog BenQ-a (daleko) bolji monitori s 1920x1200 rezolucijom su naprimjer:

NEC 2690WUXi (92% color gamut)
NEC 2490WUXi
Eizo CG241W (92% color gamut)
Planar PX2611W (92% color gamut)
Samsung XL24 (111% color gamut)

a dalo bi se i diskutirati o Dell 2407WFP-HC (nova verzija s extended color gamutom - 92%)

Svi navedeni modeli su za nekoliko kopalja bolji od tog BenQa.


A što se pak tiče tvojeg pitanja o BenQ modelu - ne znam zašto bih ti odgovorio na to, kada se ti nisi udostojio odgovoriti na moje pitanje o tvojim "relevantnim" izvorima. Uostalom ja sam o tom konkretnom BenQu već pisao na forumu, a isto tako postoji i Google...

Gle, meni se uopće ne prepucava s tobom, ali kad si tu počeo ljude vrijeđati "da nisu informirani" (a ti si prvi koji spada u tu skupinu), morao sam reagirati. Dečki su htjeli malo diskutirati o temi "najbolji LCD monitor", a tvoj drugi / treći post je već bio nekakvo vrijeđanje.

I btw. - mod koji ovo čita i vjerojatno ne vjeruje - IMHO ovaj cijeli thread je ili za lock ili još bolje za brisanje - ništa pametno se iz ovog ne može izroditi.
gorluk je offline  
Staro 09.08.2007., 12:23   #15
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
u vezi Eizo CG241W:
Citiraj:
These are not for playing games. They are for accurate colour representation and that's all.
u vezi NEC 2490WUXi:
Citiraj:
We ran it through a quick game of F.E.A.R, Black levels were quite good, although the minor contrast problems from before also reared their head. Meanwhile during The Matrix, there was a little noise noticeable in some parts of the screen, but again it wasn't a serious problem. Overall, there are better entertainment oriented monitors on the market at the moment.
u vezi Planar PX2611W:
Citiraj:
The dot pitch is .2865mm or about 1/3 of a millimeter. Some motion blur inherent to LCD monitors
Osim toga dosta je nahvaljen, osobito za gaming pa bi jedino možda za taj rekao da je dosta dobar. No nije mi jasno kako si došao do zaključka da je bolji od BenQ-a?
Što se tiče ostalih takve zamjerke za BenQ nisu postojale, zapravo nikakve zamjerke za gaming aspekt nisu postojale, osobito u vezi F.E.A.R.-a koji se često koristi za testiranje kontrasta i vjernosti crne boje. Pa mi opet nije jasno po čemu si zaključio da su bolji od BenQ-a?

Za Samsung XL24 nisam uspio ništa naći, kao da ne postoji?!

Nakon tolikog čitanja malo sumnjam da uopće znaš o čemu pričaš, nemoj se ljutit.
Uniks je offline  
Staro 09.08.2007., 13:29   #16
k2006
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: 'rvacka
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova

Nakon tolikog čitanja malo sumnjam da uopće znaš o čemu pričaš, nemoj se ljutit.
WTF? Jel' se ti to za***avaš?
__________________
___
k2006 je offline  
Staro 09.08.2007., 14:29   #17
burner
Registered User
Moj komp
 
burner's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 43
Nego Uniks, koliko si zadrt, pomislićemo da te plaćaju da sereš o tom BenQ-u. Ohladi malo i priznaj da nisi u pravu. Inače, mogao bi biti "obilježen" kao ignorant...
burner je offline  
Staro 09.08.2007., 14:29   #18
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Čini mi se da imamo novog dragu...
Delta S4 je offline  
Staro 09.08.2007., 16:23   #19
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
OK, sad mi je jasno otkud tebi tvoje "znanje" o monitorima (iako se opet nisi udostojio postati jedan od tih sajtova, sad sam barem skužio izvore tvojeg "obrazovanja").

Ne da mi se više raspravljati s nekim tko ne može razumijeti tako jednostavne koncepte, nisam ja tu neki defektolog i socijalni radnik, postoje primjerenije ustanove za to, no samo da ti odgovorim na to o NEC 2690WUXI:

"there are better entertainment oriented monitors on the market at the moment"

OK - apsolutno se slažem, samo mi molim te sada kvotaj mjesto gdje si napisao kako želiš da ti kažem koji je bolji "entertaiment oriented monitor" na tržištu?

Možeš li ti shvatiti da postoje monitori koji su općenito bolji (u većini pogleda), te da postoje lošiji monitori u skoro svakom pogledu, ali su ipak bolji za određenu namjenu? Mislim, znam da ne možeš shvatiti tako kompleksne koncepte, no ipak nekakva nada tinja...

Ti si sam naveo "zaokruživanje" i "kad se sve zbroji" itd. - e pak kad se sve zbroji NEC 2690WUXI je daleko bolji monitor od BenQ FP241W. Uopće se ni ne mogu uspoređivati - NEC je za nekoliko klasa bolji. Bih li ga preporučio za gaming? Rijetko (odnosno u onim slučajevima kada se na kompu pored gaminga radi i nešto drugo što može iskoristiti prednosti tog monitora), ali ne govorimo o tome. A-TW IPS matrica naspram MVA matrice / 12-bit LUT koji se mogu hardverski kalibrirati naspram nedostatka te opcije / 92% color gamut naspram 72% color gamut itd itd...

I btw. taj Planar i NEC imaju IDENTIČAN panel, te identičan dot-pitch.

Inače, ja sam razgovarao s desecima ljudi koji imaju NEC i koji im služi izvrsno za gaming (a zahtjevni su korisnici, te su taj model uzeli ISKLJUČIVO zbog gaminga). To što nema najmanji response time i sl. ne znači da to i dalje nije izvrstan monitor i za gaming.
gorluk je offline  
Staro 09.08.2007., 21:09   #20
flek
Premium
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
A sta da se radi, Uniks je postao zrtva marketinga i njihovih fora...
flek je offline  
Staro 10.08.2007., 05:37   #21
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Gaming strana je vrlo važna jer ako je izvrstan za to automatski znači da je izvrstan i za čitav niz drugih stvari a obrnuto se ne može reći. Tako da su gaming monitori općenito bolji, takva jednostavna stvar ti nije jasna?

Možda bi onda trebalo promijeniti naslov topica u Najbolji LCD monitor(1920*1200) za gaming?

Sve u svemu ništa korisno nisam saznao, samo ste još dodatno sve pomutili.

btw zanimljivo da uopće na ništa ne odgovaraš...

Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova

Inače, ja sam razgovarao s desecima ljudi koji imaju NEC i koji im služi izvrsno za gaming (a zahtjevni su korisnici, te su taj model uzeli ISKLJUČIVO zbog gaminga). To što nema najmanji response time i sl. ne znači da to i dalje nije izvrstan monitor i za gaming.
čemu ovakvi kontradiktorni besmisleni postovi?
Uniks je offline  
Staro 10.08.2007., 05:44   #22
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor burner Pregled postova
Nego Uniks, koliko si zadrt, pomislićemo da te plaćaju da sereš o tom BenQ-u. Ohladi malo i priznaj da nisi u pravu. Inače, mogao bi biti "obilježen" kao ignorant...
Mene zanimaju činjenice a ne BenQ.
Uniks je offline  
Staro 10.08.2007., 06:09   #23
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Aj pustite čovjeka na miru...njemu je najbolji taj Benq i za upravo tu lovu,i šta koga boli patka dalje...

Nije ni moja stvar,ali pustite čovjeka neka odmara...

BTW : Koliko vidim svi imaju te neke monitore iz naslova pa zato tako stručno svi govore o njima (nije da se i po specs. nemože reći i po matrici...ali..)..ali baš me zanima koliko vas ima spomenute monitore doma,naročito od ekipe koja je komentirala sve ovo. Ekipa draga čitanja su čitanja i recenzije su samo (tuđe!) recenzije,a vi ne govorite iz prve ruke,pa nitko ne može biti mjerodavan... Samo pristran,ili nepristran,manje ili više subjektivan...eventualno objektivan "po svom sudu"...

BTW2 : Vidio sam da se spominje određeni monitor,a u naslovu je "najbolji" 24 inch monitor - 2690WUX je 26" ; bez obzira na radnu povšinu ili šta,ali to je 26"...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline  
Staro 10.08.2007., 07:50   #24
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
BTW2 : Vidio sam da se spominje određeni monitor,a u naslovu je "najbolji" 24 inch monitor - 2690WUX je 26" ; bez obzira na radnu povšinu ili šta,ali to je 26"...
Ozy, ajde mi molim te pokaži gdje se u naslovu nalazi "najbolji 24" monitor"? Koliko ja vidim naslov threada je "Najbolji LCD monitor". Nigdje u prvom Uniksovom postu se ne spominje 24" model (osim što je BenQ 24" monitor, ali Uniks nigdje ne ukazuje kako se radi isključivo o 24" LCD monitoru "namijenjenom za gaming". Ajde pročitaj ponovo taj prvi post (i btw. rugala se sova stjenici - ti si me jučer prozivao zbog toga što nisam pročitao neke stvari u nekom postu, a ti ne samo da to radiš, već haluciniraš stvari koje nigdje ni ne pišu). Uniks u prvom postu samo ističe kako ga zanimaju monitori s min. rezolucijom od 1920x1200, a NEC 2690WUXi je upravo to.

I Ozy, nije uopće stvar u tome "što je njemu najbolji" - upravo to sam i rekao u jednom od prethodnih postova - da je on napisao "meni se čini da je ovaj BenQ najbolji LCD monitor za mene", "za moje potrebe" itd. ne bih ništa ni napisao (odnosno najvjerojatnije bih to potvrdio, ukoliko bi naveo namjenu, te budget). Ajde, i sam dobro znaš što bi bilo da je on napisao u "Intel" subforumu "C2D E4300 je najbolji procesor na svijetu", bez da je spomenuo ikakve namjene, budgete itd. Ne da bi ga satrli, nego bi još dobio i dvije stranice posvećene sebi u "Mladež i droge".


Vidim da moram ponovo kvotati istu stvar:

Citiraj:
...da je ovaj model najbolji LCD monitor koji trenutno postoji
"Najbolji monitor koji trenutno postoji". "..koji trenutno POSTOJI". "...koji trenutno POSTOJI". Taj BenQ NIJE najbolji monitor koji trenutno postoji i točka. Uniks piše bljezgarije i točka.


Vidim i da povlačiš pitanja poput tko je radio na kojem monitoru, otkuda netko ima određeno znanje itd. Ako baš hoćeš konkretno, radio (ili ih barem nakratko testirao) sam na sljedećim modelima:

NEC 2690WUXi
NEC 2090UXi
NEC 2190UXi
NEC 2080UXi
NEC 1990
NEC Spectraview Reference
BenQ FP241W
Dell 2007FP
Dell 2007WFP
Dell 2407WFP
Dell 3007WFP
20" Apple Cinema Display
23" Apple Cinema Display
30" Apple Cinema Display
24" iMac
HP LP1965
HP LP2065
HP LP2465
Samsung SM214T
Samsung SM305T
Samsung 971P
Philips 20WP7ES
Philips 230WP7NS
Philips 230W5
Eizo S2411W
Eizo Color Edge CG211
Eizo Color Edge CG19
Eizo Color Edge CE240W


I tako dalje i tako dalje, i bliže itd. (a tu je još i gomila slabijih modela koje mi se uopće ne da nabrajati, poput Samsung 205BW, Samsung 206BW, Samsung 226BW, Philips 190P7ES, Philips 190X7FB, pa neki Aceri, zatim slabiji Eizo modeli, BenQ, HP, Philips, dosta Sony modela itd itd itd.). Naravno, radio sam i na gomili CRT monitora, i to na samoj kremi poput Eizo / NEC / Mitsubishi / Sony modela...

Na nekim od navedenih sam samo radio, neke sam pak detaljno testirao (ponekad i usporedo s nekim od drugih modela), gomilu sam ih kalibrirao itd itd.

Kako? jednostavno. Preko 10 godina bavim se grafičkim dizajnom / ilustracijom / pripremom za tisak / obradom fotografija i sl., i svakodnevno surađujem s tiskarama, agencijama i dizajn studijima (u kojima se vrlo često nalaze vrhunski monitori). Kroz tih 10 godina radio sam i u nekoliko dizajn studija, te sam tako imao priliku raditi na puno raznih modela i tamo. Inače ne propuštam priliku za provjeriti neki model koj mi je još nepoznat (npr. kad dođem kod nekog, ili u neku tiskaru itd.). Zatim, surađujem s drugim ljudima koji se bave sličnim poslovima (fotografi, 3D animatori, video editori, kamermani, prepress ekipom), a imam i dosta prijatelja među njima, i naravno nikad ne propuštam priliku da s njima prodiskutiram o modelima na tržištu, njihovima razlikama, prednostima, manama...

Nadalje - svakodnevno (koliko mi posao dopusti - nekad više, nekad manje) pratim desetke foruma gdje se mogu naći informacije o monitorima - nekoliko hardware foruma / nekoliko fotografskih foruma / nekoliko dizajn foruma. Pročitao sam na tisuće threadova o raznim modelima, desetke tisuće postova, iskustva iz prve ruke itd itd itd.

Nadalje - u posljednjih nekoliko godina stotine ljudi su kupili LCD monitor direktno na moju preporuku i niti jednom mi se netko nije požalio da sam mu preporučio nešto čime nije bio zadovoljan (samo u proteklih godinu-dvije preko 100-150 ljudi iz HR je kupilo monitor direktno na moju preporuku, a one izvana ni ne brojim).

Prema tome - recenzije jedva da i čitam, eventualno s nekoliko sourceva koji su koliko-toliko ok, ali čak i tad uzimam s dobrom dozom opreza ono što sam pročitao, budući da vrlo dobro znam kako funkcionira recenziranje proizvoda i usluga (bilo da se radi o hardveru, automobilima, muzici ili nečem petom). Ja sam ionako na ovom forumu već gomilu puta istaknuo što mislim o recenzijama monitora (bilo na netu, bilo u časopisima) i njihovoj relevantnosti.

Eto, kad si već potegao to pitanje.



Nadalje - stvarno mi je dosadilo da me tu tko zna kakvi nikogovići povlače za jezik, i ne da mi se svako malo nešto objašnjavati, raznim lamerima odgovarati, gledati kako ljudi pišu stvari poput "ovaj 19" TN monitor od 1300kn je IZVRSTAN, pogotovo za grafiku i obradu slika", "po čem' je to S-IPS bolji od TN-a" i gomilu raznoraznih ignorantskih grozota. Ja se tu pretrgavam da dam što više informacija, koje su provjerene, i onda trebam slušati tu neko vrijeđanje i slično.

Ovo je moj posljednji post na ovom forumu, jerbo vidim da se ljudima ovdje više sviđa da im neki potpuni ignorant koji je u životu valjda radio na jednom 17" CRT-u i jednom 19" LCD-u preporučuje monitore, nego netko tko se monitorima bavi godinama, i to svakodnevno. A ti Ozy - budući da si nešto povlačio pitanje mojih postova na ovom forumu - ajde molim te pogledaj koliko si ti korisnih aplikacija preporučio na ovom forumu, koliko si opširno opisao osobine određenih proizvoda i preporučio onaj koji bolje odgovara nečijim potrebama, te pogledaj koliko puta si nekome riješio nečiji soft problem ili nedoumicu, a koliko puta se tvoji postovi svode na ...




Dakle, do viđenja ekipa, vidimo se nikad, a ako vam treba kakva preporuka monitora obratite se Ozyju ili Uniksu, oni će vam objeručke preporučiti najbolje monitore na svijetu, monitore koji ima se "jako sviđaju", ali uopće ne znaju radi li se o wide ili non wide modelu, monitore za koje niti ne znaju koju matricu koriste itd. Vjerujem da će svima biti drže takve preporuke.
gorluk je offline  
Staro 10.08.2007., 07:55   #25
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
BTW2 : Vidio sam da se spominje određeni monitor,a u naslovu je "najbolji" 24 inch monitor
Krivo si vidio to ne pise niti u naslovu, niti u prvom postu...citaj ponovo
morph je offline  
Staro 10.08.2007., 09:26   #26
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Ja ne vjerujem da netko može biti toliko zadrt. Kaj je igranje igara najvažnija stvar na svijetu?

30'' je kontraproduktivno....lol ajd odi nekome u photo/video studio/lab i to kaži .... mislim da bi se samo nasmijali.... a onda im tek uleti kak je teško igrat igre na njemu

najjače mi je kad je reko čemu kontradiktornost u postu za NEC-a.... lik se očito pali kad vidi 2ms na nekoj brošuri za TN, a nema blage veze što to uopće znači, i da nakon ovoga definitivno sam siguran da u životu nije vidio niti jedan kvalitetan monitor sa IPS matricom....

@gorluk
pusti lika vidiš da ni sam ne kuži što priča i što želi, to su jedni od onih koji padaju na marketing a u životu su vidjeli par modela LCD-a od ćega je 90% imala TN matricu.
Ovo me podsjeća na moje dane borbe sa Raptoxx štovateljima

btw vidim nigdje ne spominješ Viewsonic, što nisu i oni tu negdje kvalitetom/pristupačnošću ko Dell,NEC i kompanija

nemoj se toliko ljutit i pustit ih da ti dignu tlak, znam kako je to, milijun puta je meni prekipjelo. Trebaš stat kad vidiš da ne možeš protiv zadrtosti i niskog IQ-a



....mislim da je ovo najbolje lockat jer cijeli thread nema smisla....tip traži mišljenje i kada ga dobije od nekog tko je u tom svijetu počne pobijat svaku riječ bez nekih suvislih komentara....
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 10.08.2007., 10:25   #27
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Ne bu taj nikad skužio, osim ako ga jednog dana netko ne posjedne u grafički studio, uzme taj kojeg on preporuča i onog kojeg Gorluk preporuča, pa mu pokaže kako izgleda rad na malo zahtjevnijim projektima.

Mislim, ja nemam nimalo iskustva s takvim stvarima, i vjerojatno imam sasvim krivu predodžbu o tome koji su monitori dobri a koji loši, a vjerojatno još krivlju predodžbu o tome koji su dobri za što, pa bih se vjerojatno i ja dao uvući u neku raspravu gdje bih zastupao krivi stav, al brate mili, kad bi me netko tako prešemarao argumentima povukao bih se istog trena. Kvragu, promijenio bih nick odmah.
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline  
Staro 10.08.2007., 11:06   #28
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Heheheh, tek sam sad skužio (ok, ono mi je bio prezadnji post, ali na ovo nisam mogao odoljeti - Uniks je u biti napisao da ga samo zanimaju monitori koji imaju rezoluciju ispod 1920x1200. Prema tome gleda krivi monitor, taj BenQ je 1920x1200.

Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
Više me ne zanimaju monitori koji nemaju radnu rezoluciju ispod 1920*1200
Hehehehe. "ne zanimaju koji nemaju ispod".
gorluk je offline  
Staro 10.08.2007., 11:20   #29
Uniks
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
@gorluk, ajde onda budući da si preporučivao stotinama ljudi monitore i nitko nije požalio, daj meni preporuči LCD monitor radne rezolucije 1920*1200 za vrhunski gaming i obećajem da ću prvom prilikom otići u dućan da vlastitim očima provjerim taj monitor i i usporedim s mojim ostalim favoritima.
Uniks je offline  
Staro 10.08.2007., 11:21   #30
marqox
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zg
Postovi: 16
@gorluk, vrlo malo pratim forum, pa ipak od par rijetkih članova koje sam zapamtio si upravo ti. I eto baš jučer sam ženi skidao tvoje kompletne postove i materijale o učenju web-designu.
Bila bi velika šteta da prestaneš pisat i to sve zbog principa "došli divlji i istjerali pitome". Ne daj se
marqox je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na