Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2006., 01:32   #1
radoznalko
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 288
prevelika temperatura grafičke?

bog ljudi..evo skinuo sam rivatuner 2.0 jer sam mislio da imam preveliku temperaturu grafičke (gigabyte 6600 turbo edition) i pokazuje mi core temperature - 75 c i to baš sada kad mi je samo uključen radio na compu i na netu sam i ovo pišem..kad sam u igri nekoj (jedino americasarmy na netu ) temperatura mi je 80-81..to je previše zar ne ? pitam jer nemam baš iskustva sa compom velikoga..usput vjerovatno zbog prevelike temperature ni clockanje grafičke mi baš neide bajno..sa defaulta 400/500 uspio sam nategnut je na 430/600, no u igrama mi 430 padne na 400 (valjda zbog temperature - opet) ..inače sad mi je temperatura u compu system 49 cupu 53..mislim da bi se ovoga
riješio kupnjom hladnjaka zalman vf 700 alcu - da li bih onda mogao više grafičku klokati i za koliko bi mi pala temperatura..hvala : cheers2
radoznalko je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2006., 12:17   #2
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
temperatura ce pasti puno sa zalmanom jer ovaj turbo edition koji imas posjeduje pasivni hladnjak, te visoke temperature nisu nista cudno
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2006., 22:52   #3
AMDhammer
Premium
Moj komp
 
AMDhammer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VT
Postovi: 367
taj temp ti je dosta visko, zalmanom bi to svakako rjesio ali ta graficka moze izdrzati i jace temp. max joj je do 145C. kako i sam imam jednu 6600 - je da je GT ali to nema veze, sa original coolerom je temp bila oko 45-50 a u loadu i 55-60 C sada je od 35C u idleu a u loadu nekih 38-40C tako da se isplati uzet vf700 ili ako imas malo vise para pronadi negdje kod nas vf900
AMDhammer je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2006., 22:55   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
temperatura ti nije prevelika za pasivno hladjenu grafu .
mozda prvo probaj sa nekim ventom da ti po njoj dere , pa ako to ne da rezulatate , onda zalman .
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na