Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2005., 17:43   #91
Jaymz
Fallen
Moj komp
 
Jaymz's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: -
Postovi: 237
a sta ja znam , moras njega pitat hehehe
mislio sam da je to moguce (da postoji takav program )
Jaymz je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2005., 18:06   #92
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ajd pa nisu se svi rodili pametni...

Decka su preveslali jer se nije informirao...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2005., 18:08   #93
Jaymz
Fallen
Moj komp
 
Jaymz's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: -
Postovi: 237
vijdet cu samo sto ce mi ponudit u zamjenu kad nemaju nista drugi u tom rangu cjenovnom osim te iste serije istog proizvođača
Jaymz je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2005., 21:55   #94
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Pa zemi si nekog X800 derivata....nekaj sigurno imaju u ponudi. Ili mora biti nVidia?
McG je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2005., 22:27   #95
Jaymz
Fallen
Moj komp
 
Jaymz's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: -
Postovi: 237
ma nisam za atija zagrijan uopce
nema shadere 3.0 , manje pajpa i tkao dalje
imo sam par atijevka i sa svakom sa se razocaro
Jaymz je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2005., 22:41   #96
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Meni kad je tip rekao za cd-rw prije 2 godine kad je crkao - Pa sto ste radili sa njim da je izgorio? rekao sam mu - a kaj se tebe to tice ? moja przilica i ribao sam krumpir za pitu na njemu i kaj mi mozes . samo je usutio i dao mi novu . Gle , ti po servisima glume i prave se ko da ide njima iz djepa , a taj proc od tvog frenda nisu ni probali nego kad vide da je donio mozda netko mladji onda misle da clocka . Uzmi ati i mijenjaj samnom za moju Leicu joj sto volim ati . sad sam i ovu prodao i stavljam oglas da kupujem neki ati , recimo 9700 ili 9500 . jedva cekam da neki nadjem
Router je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2005., 14:07   #97
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
e, a kad je tema 6600 vec nek neko veli kolka je razlika, ja imam 6600GT VIVO gainward golden sample i radi mi ok, ali me znaima kolko je 6800LE jaca i dal mi se isplati prodat ovu za oko 900 - 1000 kn (a platio ju 1500 u hg spotu prije 2 mj) i dodat ostatak za 6800LE???
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2005., 14:32   #98
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
6600GT je brza od obicne 6800LE, no ako se 6800LE otkljuca i kloka, onda je suprotno...

Ako imas PCI-E grafu, onda ti se ne isplati jer mislim da se PCI-E 6800LE grafe nedaju otkljucati...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2005., 20:59   #99
Jaymz
Fallen
Moj komp
 
Jaymz's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: -
Postovi: 237
Citiraj:
Originally posted by Jaymz
ok , probo sam danas karticu kod frenda i ustanovio da je problem u njoj stoga ju u ponedjeljak saljem nazad u ducan
evo , i to sam napravio ali nakraju nista od garancije . razgovor je isao ovako nakon poslanog pisma i DETALJNOG OBJASNJENJA. (razgovarao sam sa 2 lika iz linksa) :

lik 1:Kartica mora prvo biti testirana kod nas u servisu, donesite je pa cemo nakon testiranja znati vise reci.

jak tako cu i napravit
ocekujete oko srijede-cetvrtka

lik2 : Svakako gledajte dati detaljan opis kvara. Te pošaljite kablove konektore itd što ste dobili pri kupovini same kartice.

-ja nakon toga cjelu vec pisem detaljan opis -


petak je , nitko ne odgovara, pa ja pisem

ja :lijep pozdrav
evo poslao sam vam karticu u ponedjeljak (+garancija i pismo) pa me zanima dali je dosla na red za testiranje

lik1 :
Kartica je testirana u 3dm01 (19.5k ), 3dm03 (9.5k), 3dm05 (3.7k) i igrama te radi potpuno normalno. Mozda problem lezi negdje u ostatku vase konfiguracije, ukoliko cete i dalje imati problema s nekim igrama vjerujem da bi bilo najbolje da donesete racunalo do nas pa da vidimo o cemu se radi. Pozdrav

ja :m aprobao sam ju i na drugim konfiguracija i isto je radila a probao sam i leadtekovu koja je radila puno puno bolje.
9700 bolje vrti igre na istim detaljima nego ova xfxova 6800
znaci , saljete mi je nazad ? kad?


lik1:Ante ce vas kontaktirati vezano za isporuku ..




Postoji mogucnost da nemate bas propuha u kucistu te kartica se zagrije pa kada dode do odredene temperature pocne throttlati ? Pokusajte starije drivere ? Promjenite GART driver od ploce ? Moze biti svasta .. Mi smo koristili Nforce 5.11, Forceware 81.95 .


ja : (3 posta u jednom )
ja sam probao tonu drajvera (kao sto sam vam i napisao ) al zadnje sam koristio 81.95
inace , imam mali sobni vent jake snage koji puse direktno u grafu , tako da sumnjam da je do pregrijavanja (sa tim ventom mi ne prelazi 55-60C)
menjao sam drajvere od chipseta , metao nove biose na maticnu itd
al ista je stvar (jos jednom napominjem ) i na drugim konfiguracijama na kojima sam probao
dok sam probao leadtekovu na svojoj konfi i radila je ko zvijer

a i u kontaktu sam sa dosta ekipe kojima lete nove igre na 6800 , dok meni ne
uglavnom se svi zale na te xfxove agp verzije.takav rezultat dobijem i ja u 3d marku 05 sa novim drajverima ali lako za 3d mark kad igre nemogu igrat

znao sam vec prije nego sta sma je slao da ce ovako ispast na kraju
imao bi jos jedno pitanje :
po kojim to kriterijima određujete dali su dobre performanse ili ne
20-35 fps je ok za starije grafe ali ne i za 6800 . b&w II na drugoj mapi na low-mid detlajima nemogu ni igrat jel ide u 7 (rijecima SEDAM ) fps kad napravim malo vise građevina i vojske . probao sam i sa gigom i pol rama , onda mi ne cuka (sto je dobro ) al fps je naravno isti



lik 1 :
Kada ste karticu dali na servis trebali ste napomenuti kao sto Vam je Vedran rekao tocan opis kvara - znaci se ustvari radi o bugovitoj B&W2 igri gdje ljudima s X1800XL framerate padne na jednoznamenkaste brojeve. B&W2 nazalost nemamo u servisu za potrebe testiranja. Napominjem da kartica prema svojim specifikacijama radi i vise nego dobro te je potpuno ispravna. Ante ce Vas kontaktirati u vezi daljnjeg rijesavanja reklamacije.


*napisao sam toliko tocan opis da nisam mogao bolji , cjelu noc sam razmisljao da nisam nesto zaboravio , cak i najmanju sitnicu *


ja:
u pismu sve pise , spomenuo sam i B&W II . neznam jel bugovita ili nije ali znam kako radi na drugim 6800 karticama drugih proizvodjaca . na prvom landu ide ok (15-25 ovisno gdje fps -mid. detalji ) a na drugom landu koji je malo zahtjevniji kad izgradim dosta toga vise nemogu ni igrat . mogu vam poslat i save da nemorate vozit do tamo

lik2 :
Zaključavam topic. VGA je testirana radi ispravno. Jedna igra ne čini grafičku karticu neispravnom. Links testira grafičke u 3d markovima svima i ako je potrebno u igrama na Quake3 i Pain Killer-u to je što imamo od originala. U tim igrama se pokazala kao ispravna. Kontaktirati će Vas naš djeltanik iz servisa i sa Vama riješiti daljnji tijek reklamacije.



Nakon cega je topic zakljucan i lik2 mi salje poruku da je grafa testirana u , pazite , Q3 i daje grafa ispravna . sacuvaj me boze . igrao sam ju sa gf4ti4800 u 120 fps nakon cega on odgovara da nemaju original igre u ducanu da bi probali i isto tako mi jos kaze :
Ukoliko smatrate da i dalje treba se baviti tom reklamacijom potrebno je poslati računalo, original igru sa kojom imate problema pa ćemo nastaviti sa testiranjem.



sad neka ja saljem komp postom posto nedolazim cesto u zg . a i nikako objasnit da nije stvar u drugim komponentama jel sam grafu probo na jos 2 razlicite konfe i ista stvar . oni samo po svome tjeraju

eto toliko

jos sam kod njih nakraju narucio i silencer jel sam planirao vec prije

Zadnje izmijenjeno od: Jaymz. 03.12.2005. u 12:21.
Jaymz je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2005., 01:07   #100
Jaymz
Fallen
Moj komp
 
Jaymz's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: -
Postovi: 237
ok , vratili su mi je nazad i ja budala jos iso uzimat silencer , i nakraju opet isti kurac
Jaymz je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2005., 02:41   #101
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Od valjda 30 nVidia grafi koje su ljudima radili probleme na forumima, njih jedno 25 je od XFX-a. Taj proizvođač me lagano već plaši.
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2005., 00:20   #102
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Izgleda da samo AGP varijante imaju taj problem...

Moja na PCI-E je predobra...za sada nikakvih problema...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na