Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2014., 00:08   #31
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel zna netko kako se zove irska verzija nabave.net?

Sestra je u Irskoj i sad me plodi da joj nadjem laptop, usput mi linka dućan(Argos) koji " je kao najbolji dućan za informatiku u Dublinu" a tamo jedan posten 17" laptop.
Ne znam za laptop, ali pošto ćemo i mi uskoro putem Dublina, reci mi, iz prve ruke, cijene namjernica, najma stana i ostale "sitnice"?
Može li se proći sa primanjem srednji-donji rang neko vrijeme, i koliko je realno mjesečno potrebno za neki pristojan život?

Pitam ovdje, ne na forum.hr jer je taj forum pun kompleksaša i "mudro- serkanja", premda ima posebnu sekciju emigracija.
  Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 00:15   #32
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ne znam za laptop, ali pošto ćemo i mi uskoro putem Dublina, reci mi, iz prve ruke, cijene namjernica, najma stana i ostale "sitnice"?
Može li se proći sa primanjem srednji-donji rang neko vrijeme, i koliko je realno mjesečno potrebno za neki pristojan život?

Pitam ovdje, ne na forum.hr jer je taj forum pun kompleksaša i "mudro- serkanja", premda ima posebnu sekciju emigracija.
Ako koristiš Face ima tamo dobra grupa za UK i Irsku
https://www.facebook.com/groups/idemo.u.UK.i.irsku
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2014., 00:21   #33
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ma presjedanje nije problem. Zanima me jel postoji povratna karta a da traje 3 mjeseca te naravno - cijena.
-ili je bolje uzet kartu u jednom smijeru, jer nije sigurno kad bi se vraćao...
Da ne planiras mozda cekati da te imigraciona izbacuje iz drzave?

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Kolege koji ste vani jedno vrijeme,napisite malo iskustva isplati li se,kakve su plaće,troškovi stanovanja,života i sl. Svejedno koja država.
Bez obzira na sve navedeno, gdje god odeš iz ove naše vukojebine (svi iz bivše nam države smo u istom sranju) biće ti bolje. Ako ništa drugo, psihički.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 00:37   #34
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,605
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ma presjedanje nije problem. Zanima me jel postoji povratna karta a da traje 3 mjeseca te naravno - cijena.
-ili je bolje uzet kartu u jednom smijeru, jer nije sigurno kad bi se vraćao...
Mislim da je limit na povratnu kartu 6 ili 12 mjeseci.
Kad sam išao u US, 4 mjeseca je bio razmak. Preporučam Swiss za sve prekooceanske letove. Meni je bio najjeftiniji, ali ako i košta malo više, isplati se.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 11:59   #35
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Imate inace working holiday vizu i za novi zeland. 100 viza ako se ne varam, manje vise isti uvjeti kao za kanadu samo nije tako hladno
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 20:49   #36
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Ja se upravo nastanio u Njemackoj.
Radna dozvola mi nije trebala, stan sam nasao preko neke agencije, prazan, tako da sve moram kupiti osim kuhinje. Vecinu tih troskova mi je firma pokrila u sklopu paketa za preseljenje.
Cijena stana s grijanjem 570€ za 62 m2 + na to ide jos struja, internet i tv, znaci oko 650€ sve. Nije lose obzirom da sam u Vinkovcima placao 3000kn sve to. A placa je 2.5x veca.
Sve ostalo sto se tice supermarketa, trgovina elektronike, goriva, cijene su vise-manje kao i kod nas.
Jedino sta je tu skupo su usluge (dostava, majstor i slicno).
Eto toliko zasad koliko sam uspio vidjeti u 10 dana.
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 21:17   #37
rovad
Registered User
 
rovad's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Virovitica
Postovi: 26
Šta je s pokretačem teme? Vidim da je još uvijek u Thompsonistanu.

Nego, nažalost trajna emigracija je za one dobro potkožene i one kojima je još i dobro
jer za trajnu evakuaciju da bi igdje došao i počeo treba ti par tisi eura tako da nas
je većina tu gdje je...
rovad je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 21:58   #38
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Ja se upravo nastanio u Njemackoj.
Radna dozvola mi nije trebala, stan sam nasao preko neke agencije, prazan, tako da sve moram kupiti osim kuhinje. Vecinu tih troskova mi je firma pokrila u sklopu paketa za preseljenje.
Cijena stana s grijanjem 570€ za 62 m2 + na to ide jos struja, internet i tv, znaci oko 650€ sve. Nije lose obzirom da sam u Vinkovcima placao 3000kn sve to. A placa je 2.5x veca.
Sve ostalo sto se tice supermarketa, trgovina elektronike, goriva, cijene su vise-manje kao i kod nas.
Jedino sta je tu skupo su usluge (dostava, majstor i slicno).
Eto toliko zasad koliko sam uspio vidjeti u 10 dana.
PayTV + Internet su nešto skuplji nego u RH (oko 2 puta, pogotovo ako uzmeš najbolje pakete), ali su i jedno 5 puta bolji.
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 22:12   #39
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,605
Pokretač teme je nakon domaćih poslodavaca dospio u ruke stranom poslodavcu i do daljnjeg nema potrebu za bježanjem

Što ne znači da se stvari mogu preokrenuti, a onda kud koji...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 22:29   #40
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
PayTV + Internet su nešto skuplji nego u RH (oko 2 puta, pogotovo ako uzmeš najbolje pakete), ali su i jedno 5 puta bolji.
Pa, jos cekam da mi dodje ali ja sam t-comu placao 293 kn mjesecno za 10mbit dsl bez tv-a.
Sad sam uzeo ugovor za 39.99€ za 50/10 VDSL sa TV-om. Naj paket za TV je koliko vidim 20€ extra. A ima i Netflix za par eura...
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2015., 22:48   #41
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Pa, jos cekam da mi dodje ali ja sam t-comu placao 293 kn mjesecno za 10mbit dsl bez tv-a.
Sad sam uzeo ugovor za 39.99€ za 50/10 VDSL sa TV-om. Naj paket za TV je koliko vidim 20€ extra. A ima i Netflix za par eura...
MagentaZuhause L jel ?

Što se TVa, možeš to preko telekoma (Sky mit Entertain) i sa sva 4 premium paketa (Sky Welt, Sky Film, Sky Sport, Sky Bundesliga) ti dođe 34.99€ prvih 2 godine (+10 € ukoliko želiš sve u HDu) nakon toga je 58.99€.

Mi smo uzeli sve i za sad je super
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 23:01   #42
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
MagentaZuhause L jel ?

Što se TVa, možeš to preko telekoma (Sky mit Entertain) i sa sva 4 premium paketa (Sky Welt, Sky Film, Sky Sport, Sky Bundesliga) ti dođe 34.99€ prvih 2 godine (+10 € ukoliko želiš sve u HDu) nakon toga je 58.99€.

Mi smo uzeli sve i za sad je super
Imaju prijenose Španjolske lige?
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 23:08   #43
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Imaju prijenose Španjolske lige?
Sky nema. Ali ih teoretski možeš gledati ako sklopiš ugovor sa digital+ om s obzirom da oni emitiraju preko astre pa ih se može gledati u Njemačkoj (isto vrijedi i za Sky u hrvatskoj recimo).
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 21:25   #44
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
MagentaZuhause L jel ?

Što se TVa, možeš to preko telekoma (Sky mit Entertain) i sa sva 4 premium paketa (Sky Welt, Sky Film, Sky Sport, Sky Bundesliga) ti dođe 34.99€ prvih 2 godine (+10 € ukoliko želiš sve u HDu) nakon toga je 58.99€.

Mi smo uzeli sve i za sad je super
Da bas to sam uzeo. Danas stigli likovi iz telekoma. Ja stizem s posla a oni vec zvone na vratima, skoro smo se mimoisli.
Sve fercera super, moram se samo sa zenom dogovorit koje programe uzeti kad mi se pridruzi ovdje.
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 12:31   #45
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Otišao frend s ženom u Dublin prije 7 dana,ne treba ništa...kupili kartu za avion,rezervirali hostel...dobili neki broj u hostelu koji sluzi kao personal ID i s njim se moze zaposlit itd...nasli posao oboje,12 eura po satu + 10% od svakog računa...radi se 10 sati,ispod 1000kn dnevno kaže nema šanse da može proć...konobari oboje,pa si računajte koja je to cifra U 3 dana zarade plaću trgovkinja u konzumu.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 14:25   #46
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
A da sad onda zarade 30 tisuća mjesečno tj.60k oboje lol to je malo pretjerivanje,pratim grupu na fejsu i nije bas tako,sta onda liječnici i med.osoblje te visokoobrazovani milijunaši za 4-5 godina ?
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 14:50   #47
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Pa u Irskoj je po zakonu minimalna satnica oko 8.5€, ta ko da to i nije tako "strašno"
puno, a kako to nama izgleda u Hrvatistanu, to je drugi par cipela.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 15:23   #48
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
A da sad onda zarade 30 tisuća mjesečno tj.60k oboje lol to je malo pretjerivanje,pratim grupu na fejsu i nije bas tako,sta onda liječnici i med.osoblje te visokoobrazovani milijunaši za 4-5 godina ?
?

Pročitaj šta sam napisao sve iz početka,dakle frend i žena otišli u Dublin prije 7 dana,danas im je prvi radni dan,plaća 12 eura po satu + 10% od svakog računa.

Dakle nisam napisao "čuo sam" da se netko zaposlio za 12 eura + 10%,nego dajem info iz prve ruke!

Ljudi vani žive dobro od svog rada,to nije tako teško za shvatit,teško je za shvatit za šta ljudi ovdje rade.

Ja sam dao info iz real life,a ti samo nastavi pratit "FB grupu" Nemoj se ljutit,ali indirektno mi oćeš reć da lažem.A to su mi vrlo bliski prijatelji,nitko nema ništa od laži,niti imamo 16 godina bavit se takvim pizdarijama.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 15:24   #49
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
da a kakav je standard tamo ?
kakve su cijene ? /// potrosnja ?
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 15:28   #50
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
da a kakav je standard tamo ?
kakve su cijene ? /// potrosnja ?
Stan je nemoguće nać,doslovno nemoguće...potražnja je duplo veća od ponude...i stanovi su SKUPI,1500+ eura mjesečno za malu garsonjericu...i to ako nađeš...trenutno su u hostelu za 10 eura dnevno,što je vrh cijena.

Standard nije toliko bitan,rade 10 sati dnevno doslovno ne stignu zujat puno i trošit pare...dakle hrane se na poslu,restoran je u pitanju...roba je jeftina koliko sam skužio,hrana u marketima baš i ne.Kafići pive kavice itd isto skupo...za naše pojmove,ali ljudi tamo zarađuju lovu,pa im je jeftinije platit pivu 7 eura nego nama 0.5l točene vode Ožujsko.

E da,2 grama hašiša je 50 eura

Radit će 3-4-5 godina,uštedit maksimalno i vratit se...a možda i ostat,tko zna.

Poletili su iz Zadra,inače ovo je bio njihov avion koji us čekali...nisu ga dočekali,došla zamjena

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ku/810847.aspx
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 16:35   #51
rovad
Registered User
 
rovad's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Virovitica
Postovi: 26
Opet onda pričamo o privremenoj emigraciji. Radit vani za velike pare, a kućit ili šatorovat u Hrvatistanu.

Jel zna tko nekoga tko je emigrirao i kućio tamo gdje je otišao? Zauvijek prekrižio Hrvatistan i ostao tamo.
rovad je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 16:54   #52
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Znaš ono kako se kaže,nikad ne reci nikad... Većina mojih koji su otišli su otišli da se maknu s opcijom ostanka zauvijek vani i opcijom povratka...jbg...vratio bi se i ja s 200-300 milja u džepu,izgradio nesto maleno na nekom otoku i ladio jajca
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 17:07   #53
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,043
Godinu dana u Brazilu, portugalski fluent, zivim ko kralj, radim u struci (it) i ne gledam nazad. Ukratko
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 17:43   #54
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
Citiraj:
Autor rovad Pregled postova
Opet onda pričamo o privremenoj emigraciji. Radit vani za velike pare, a kućit ili šatorovat u Hrvatistanu.

Jel zna tko nekoga tko je emigrirao i kućio tamo gdje je otišao? Zauvijek prekrižio Hrvatistan i ostao tamo.
kolega pretprosle godine dao otkaz i otisao za kanadu..u 7. mj..
u 2. mj. prosle godine mu dosli zena i troje djece..nece se vratit..tako kaze
ja otisao prosle god za njemacku..ja muku mucim sa jezikom al ne mislim se vratit..i nemam gdje
a skupa radili u vojsci..nije neka placa bila al brate nije ni poso
al jebga, kud svi turci...


(..al da budem iskren, nekad se pitam koji k.. mi je ovo trebalo)
baban je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 17:52   #55
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor baban Pregled postova

(..al da budem iskren, nekad se pitam koji k.. mi je ovo trebalo)
Mozes molim te malo detaljnije?
Zato jer ljudi cesto to kazu. Uglavnom ih uhvati trenutak sjete, ceznje ili sl. koji prodje.
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 18:15   #56
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
ja kad bi otišao, otišao bih u Las Vegas ili negdje u Kaliforniju (toplije krajeve) pa makar kosio travu kao posao.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 18:17   #57
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Slow Pregled postova
Mozes molim te malo detaljnije?
Zato jer ljudi cesto to kazu. Uglavnom ih uhvati trenutak sjete, ceznje ili sl. koji prodje.
A čuj, nekim ljudima baš i nije lagano mjenjati posao, sredinu i državu samo tak.

Pogotovo ako si povezan sa svojim krajem, imaš obitelj ili sl.
Ako ne znaš jezik, ili ga ne znaš dovoljno dobro da vodiš "normalan" život, isto baš nije najugodnije.

Neki ljudi i jednostavno očekuju da u inostranstvu teče med i mlijeko, pa onda razočaranje kad odu van i shvate da moraju raditi k'o i u Hrvatistanu
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 18:22   #58
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor rovad Pregled postova
Opet onda pričamo o privremenoj emigraciji. Radit vani za velike pare, a kućit ili šatorovat u Hrvatistanu.

Jel zna tko nekoga tko je emigrirao i kućio tamo gdje je otišao? Zauvijek prekrižio Hrvatistan i ostao tamo.
Da, nekoliko vrlo bliskih frendova, uglavnom švicarska (bolje da ti ne nabijam komplekse sa plaćama i standardom koji imaju tamo (it sektor)), par njih u njemačku, isto sasvim fino žive, al ni blizu ovih u ch. Niti jedan se ne misli vraćati, samo jedan ima primisli o kupnji par apartmana na moru pa da ima extra prihode i da da starcima zanimaciju kad odu u mirovinu za koju god.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 18:25   #59
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
A čuj, nekim ljudima baš i nije lagano mjenjati posao, sredinu i državu samo tak.

Pogotovo ako si povezan sa svojim krajem, imaš obitelj ili sl.
Ako ne znaš jezik, ili ga ne znaš dovoljno dobro da vodiš "normalan" život, isto baš nije najugodnije.

Neki ljudi i jednostavno očekuju da u inostranstvu teče med i mlijeko, pa onda razočaranje kad odu van i shvate da moraju raditi k'o i u Hrvatistanu
Tako je. Ja osobno imam gdje otići ali iz obiteljskih razloga nema ni teoretske šanse, makar ovdje zadnjih par g doslovno jedem g što se tiče preživljavanja i plaće
Što se tiče posla vani, yes, ekipa misli da je vani svima sve extra, a nije baš tako, npr., bratić mi je rođen u njemačkoj i radio je godinama 3 posla (8icu u trg inf. komponentama i igrama, plus dostave za 2 firme do 22-23 navečer, SVAKI DAN), drugi je bauštelac, išto rođeni 'švabo', pa ne moram pričat kak je obojici 'med i mlijeko'.... Ima tu i svijetlih primjera koliko hoćeš, ali naravno da ima i ljudi koji crnče danonoćno da bi stekli nešto...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 18:33   #60
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Što se tiče posla vani, yes, ekipa misli da je vani svima sve extra, a nije baš tako, npr., bratić mi je rođen u njemačkoj i radio je godinama 3 posla (8icu u trg inf. komponentama i igrama, plus dostave za 2 firme do 22-23 navečer, SVAKI DAN), drugi je bauštelac, išto rođeni 'švabo', pa ne moram pričat kak je obojici 'med i mlijeko'.... Ima tu i svijetlih primjera koliko hoćeš, ali naravno da ima i ljudi koji crnče danonoćno da bi stekli nešto...
Dobro, ima ipak nekih sitnih, ali bitnih razlika u odrađivanju posla u RH i vani.
Ono, to seže od brzine kojom se radi (vani, barem kod većine poslodavaca, nema toliko forsiranja kao u RH) do prekovremenih, točnosti plaće i sl.

Ne teče vani med i mlijeko. Radi se koliko i svugdje drugdje, ali ono, znaš da će ti se to platiti i to na vrijeme i da te poslodavac neće ubit sa glupostima.
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na