Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2007., 11:33   #211
Kefa
Registered User
Moj komp
 
Kefa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 39
Citiraj:
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
Istina, samo što se ovaj dio prakticira ovisno o tome koliko je vremena prošlo od datuma kupnje.... Jer niti jedan trgovac (osim možda onih velikih) nije toliko lud da ti npr vrati 1500kn za karticu koja 6 mjeseci kasnije košta 800kn...

Stoga, zakon je i dalje malo nedorečen kod ovih stvari, a što jest-jest, zabrijali ste... Kako god okrenuo, kod reklamacija možeš dobiti samo isti ili jači proizvod...

I druga glupost na koju se pozivate - karticu X sam platio 1500 kn a ovi su mi dali u zamjenu karticu Y od 1200kn i zakinuli me.
Da, samo što kartica X sada košta 1000kn, a kartica Y je u vrijeme kupnje kartice X koštala 1900kn (da karikiram)

Citiraj:
I ruku na srce koliko skuplje placamo robu u HR, mislim da i zasluzuje taj povrat.
koliko god da plaćamo, jeftinije je nego u europi

E, da i još jedno pitanje, kad vam na autu koji je još pod garancijom nešto crkne, da li dođete u servis i tražite povrat kompletnog iznosa ili tražite novi auto?
Kefa je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 11:40   #212
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor Kefa Pregled postova
koliko god da plaćamo, jeftinije je nego u europi
nije
raf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2007., 11:54   #213
raptox
Premium
Moj komp
 
raptox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 137
Imam jedno pitanje...Evo prije koji 2tj sam odfuro leadtek 7900gt na reklamaciju,krepala je memorija na noj,znaci to nemogu popravit.Po ovome sto ste sve napisal,ja bi za zamjenu ,mogao traziti 7950gt za nju ili pun iznos koji sam dao za nju(2200kn)jel tak?
raptox je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 11:57   #214
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Ta kartica je recimo radila godinu dana. i on sada mora trositi svoje vrijeme i gorivo da tu karticu odnese u servis i onda ici po nju.
I onda plati kaznu mup-u kad je isao po grafu, pa se i to mora uracunat. Pa je gorivo x puta poskupilo u medjuvremenu, pa mu i to moraju nadoknadit. Pa kebab sa bugicom, da utapa tugu jer nema grafu....mislim

Govorim za slucaj da mu daju noviji proizvod po tim karakteristikama ili cak i bolji u zamjenu. Aloo, pa kakvi ste vi likovi. Znam da bi on sada nesto divlje/bolje (8800, 2900...itd), ali ne oni sada moraju njemu dati 2k kuna zato sto on ne prihvaca bolje/novije od njegovog proizvoda

Ja da sam na mjestu trgovca, nasao bi u oglasima identican model, kupio ga i Bulji uvalio pod njegovu grafu. Svi sretni i zadovoljni (osim Bulje )
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 12:01   #215
Kefa
Registered User
Moj komp
 
Kefa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 39
Ok, kako u čemu, ali ima i jeftinijih i skupljih

I, ne, ne možeš tražiti 7950gt, nego što ti oni ponude to češ dobiti...

Arrrgh, koji je ovo balkanizam....
Maltene samo što zbog krepane memorije ne bi tražili i kompletan novi PC....
Kefa je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 12:06   #216
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
nino razumno i racionalno misli, zapravo je ista stvar kao npr primjer sa autom (opet): rikne nakon 9 mjeseci rasplinjac, sta ja znam i sad oni nemaju tocno isti, vec ekvivalentni, pa jel vi mozete auto NOV traziti? mozete, ali necete dobiti, nikako.

@raptox: ako nemaju isti model graficke onda ti biras, oces zamjensku ili nesto, procitaj prvi post ove teme pa onda pitaj potpitanja
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 12:06   #217
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
po zakonu ako nemogu popraviti tvoju, moraju ti ponuditi 2 mogucnosti, a TI biras koju od te 2.

1.Zamjenu za isti proizvod ili slican po karakteristikama
2.Vratiti ti TOCNO onoliko koliko si ju platio

Ako nece vratiti pare sto je 99% slucaj onda zovi inspektorat pred njima. Pa da vidis.


I da ako kazu pa ti se je koristio odredeno vrijeme, to sada kosta puno manje, neka te ne grize savjest jer ti si platio da ti necrkne u garantnom roku, a crkla je. I da naglasim ponovo da imas pravo na ove 2 opcije jedino ako ne mogu popraviti tvoju. Tako da samo pazis da ti neuvale neku staru koja nije tvoja i kazu da su popravili...
E ovakvi komentari stvarno me razljute. Pa daj koristi zdravi razum: ti si tu karticu koristio odredjeno vrijeme! Po tvom ja sad kupim 8800gtx za 5000kn, za 6 mjeseci strgam 8800gtx te kupim 9900gtx koji ce tada kostati 5000kn i tako unedogled. Povrat love ide po zadnjoj cijeni u cjeniku!

Da povucem paralele da lakse razumijes - kupis novi auto, predjes s njim 100 000Km, auto prestane raditi, odneses ga u servis i trazis povrat punog iznosa. Po tome bi ispalo da si ti tih 100 000 prijedjenih kilometara besplatno koristio automobil.

Citiraj:
Autor raf
Gledano to s druge strane on je platio da mu (sad karikiram kad nezanm tocno koliko je) ta kartica radi 2 godine (zato sluzi garancija). Ta kartica je recimo radila godinu dana. i on sada mora trositi svoje vrijeme i gorivo da tu karticu odnese u servis i onda ici po nju. I mozda je sada u gubitku jer nemoze raditi svoj posao jer nema grafu.

Dakle oni se nisu pridrzavali "ugovora" koji kaze da ce raditi barem 2 godine i time bi se taj "ugovor" trebao ponistiti i njemu vratiti koliko je platio. Dakle mislim da apsolutno ima pravo da dobije SVE novce nazad.
On nije platio da mu ta kartica radi dvije godine. On je platio tu karticu da se moze igrati najnovije igrace naslove sa tom karticom, a to da li ce ona raditi dvije godine - to samo bog zna. NIGDJE trgovac ne kaze da ce kartica raditi dvije godine. U ugovoru (jamstvu) pise da ako se nesta dogodi odredjenom komadu hardwarea da ces dobit novi, besplatni popravak ili povrat novca. Kakvi god da jesu, trgovci jos uvjek nisu proroci i telepati.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 12:29   #218
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Kuzim slucaj kod Hamma ali kod tebe je situacija jasnija, ne? Sta bi rekao da ti ponude da biras 1900gt ili 1950gt/pro?

pa uzeo bi gt ili pro..nije da mi je previše stalo koju bi dobio

iako meni definitivno više paše da oni odugovlaće još tih pola mjeseca pa da ih stisnem možda za 2950 ili 8800gt
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 12:45   #219
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Obje strane su u pravu ali evo pogledajte kako hspot radi, vrati svu lovu.
Zakon kaže da mogu lovu nazad, zašto onda ne bi išao na to?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 12:51   #220
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
I onda plati kaznu mup-u kad je isao po grafu, pa se i to mora uracunat. Pa je gorivo x puta poskupilo u medjuvremenu, pa mu i to moraju nadoknadit. Pa kebab sa bugicom, da utapa tugu jer nema grafu....mislim
a zasto ga sad pretjerujes? On je uzeo karticu i garantiraju mu da ce raditi barem 2 godine. nije trajala 2 godine. A kada je kupovao je htio da nema zahebancije s njom te 2 godine. i sada on mora imati troskove (nebitno kakve i kolike, ali su to troskovi) da bi dobio novu.

Citiraj:
Autor Kefa Pregled postova
Arrrgh, koji je ovo balkanizam....
Maltene samo što zbog krepane memorije ne bi tražili i kompletan novi PC....
ne balkanizam je kada zakon kaze da trebas dobiti puni iznos, a trgovci ti nude zadnji u cjeniku.

Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
E ovakvi komentari stvarno me razljute. Pa daj koristi zdravi razum: ti si tu karticu koristio odredjeno vrijeme!
Ajde ti koristi razum: ako je placam po danu koju koristim grafu onda to tvoje stoji. Ja sam karticu kupio da radi barem 2 godine. To je jedan od razloga zasto sam recimo dao 100kn vise, da umjesto 1 ima 2 godine garancije. A kartica nije radila. Dakle zahebali su me.
Ili mozes i reci da nisi dobio ono sto si platio. recimo da kupis neku nvidia gt karticu. ovaj ti da gs. Ti imas pravo traziti onu koju si platio ili da ti vrate novac. Jer ti nisi dobio sto si platio. Isto je s garancijom jer si platio da ti radi 2god, a nije. Dakle nisi dobio sta si platio.

Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
Po tvom ja sad kupim 8800gtx za 5000kn, za 6 mjeseci strgam 8800gtx te kupim 9900gtx koji ce tada kostati 5000kn i tako unedogled. Povrat love ide po zadnjoj cijeni u cjeniku!
A po tvome ako sam karticu platio 730kn i ima 2 godine garancije i crkne mi 1 dan prije istka garancije, trebao bi dobiti 1 kunu nazad jer sam je eto koristio 1 godinu, 11 mj i 30dana.

Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
Da povucem paralele da lakse razumijes - kupis novi auto, predjes s njim 100 000Km, auto prestane raditi, odneses ga u servis i trazis povrat punog iznosa. Po tome bi ispalo da si ti tih 100 000 prijedjenih kilometara besplatno koristio automobil.
Ja taj auto nisam iznajmio nego sam ga kupio. Da sam ga iznajmio onda bi platio tu kilometrazu i bok.
Ja nisam kupio auto da bi s njim presao 100 000km i onda kupio novi.
A usporedba ti nestoji jer se auti mogu popraviti, a grafe se neisplate popravljati. Tj ako se mogu popraviti onda nemozes traziti, ni dobiti bilo kakvu drugu karticu.

Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
On nije platio da mu ta kartica radi dvije godine. On je platio tu karticu da se moze igrati najnovije igrace naslove sa tom karticom, a to da li ce ona raditi dvije godine - to samo bog zna.
A ako sam ja recimo dao 100kn vise za isti ali skuplji model koja ima 2 godine garancije? Sta sam onda platio?
Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
NIGDJE trgovac ne kaze da ce kartica raditi dvije godine.
Istina nigdje nekaze, on GARANTIRA da ce raditi 2 godine i to se zove garancija.

Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova
U ugovoru (jamstvu) pise da ako se nesta dogodi odredjenom komadu hardwarea da ces dobit novi, besplatni popravak ili povrat novca.
I sta sam ja pogrijesio onda? ja isto to tvrdim, a u zakonu kazu da se vraca puni iznos koji je placen. Nigdje u zakonu nepise da trgovac mora vratiti zadnju cijenu u cjeniku, vec da mora punu koja je placena.



EDIT:
Citiraj:
Autor buljo
Obje strane su u pravu ali evo pogledajte kako hspot radi, vrati svu lovu
Hg spot je imao dosta prijava inspektoratu i zato vjerojatno vraca SVU lovu nazad. Zasto bi to radio osim ako to nije po zakonu?
raf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2007., 12:56   #221
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Evo ja sam u Linksu nedavno imao reklamaciju na Asus En7950gx2 i nakon 2 i pol tjedna sam dobio u zamjenu novu XFX 8800GTX, u svako slucaju sam zadovoljan...
Nego sto me brine vidio sam na papiru tek naknadno kada sam dosao doma da mi je garancija produzena za 20 dana, zar ne ide nova garancija ako se dobije u potpunosti novi proizvod???
Jer ovako imam na karticu negdje oko 9mj garancije a mogao bi imati 2god. ako je zakonski ostvarivo..??
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 13:02   #222
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Ja bih se pravio skeptičan da će i sljedeća riknut i tražio pare nazad.

@Nammoth: Tko kaže da je on tu grafu kupio "da se moze igrati najnovije igrace naslove"? On je kupio grafu i platio da u tih 2 godine koliko traje garancija može neometano istu koristit. A jel može sad kad je ta crka, a ne može dobiti taku istu u zamjenu? Njegovo pravo je nakon što istekne "primjereni rok za ispunjenje ugovora" tražiti povrat novca, točno onoliko koliko ju je platio. I da, u tom slučaju je koristio grafu besplatno, koliko god tebe to ljutilo.

edit: Zapravo, Raf je rekao sve što je trebalo.
generic je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 13:02   #223
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Raf slažem se s tobom po svemu, a što se hgspota tiče to je prevelika firma da bi se svako malo natezala sa kupcima i inspektorima...
Osim toga nema ništa gore nego nezadovoljne mušterije...

2 Nammoth

Auti i grafičke nisu ista stvar, da si usporedio cijeli komp i auto ok ali ovako to ne stoji, jer ti auto možeš popravit a grafu u pravilu ne..

Inače znam jedan slučaj kad je čovjeku neš na mašini od Toyote Rav4 otišo... Ukratko dobio je novu mašinu...

Isto tako znam slučaj di je kum od starog odnio fotič na servis, i kad su rekli da ne šljaka, a s obzirom na starost istog, dobio je ponudu za fotič u rangu cijene koju je platio za taj svoj stari fotič. Znači tipa da oni meni sad ponude 8800GTS.

2 Gjuro

Mislim da bi trebala garancija isponova iči ali nisam 100% siguran.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 13:53   #224
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
a zasto ga sad pretjerujes? On je uzeo karticu i garantiraju mu da ce raditi barem 2 godine. nije trajala 2 godine. A kada je kupovao je htio da nema zahebancije s njom te 2 godine. i sada on mora imati troskove (nebitno kakve i kolike, ali su to troskovi) da bi dobio novu.
Ne, ti ides u krajnost sa izjavom o vremenu, gorivu itd. i nemoj mjesati pojmove Garancija/Garantni rok i "...garantiraju da ce mu radit 2god". Prijatelju moj NIKO tebi ne garantira da ce ona radit 2 god., nego ti daju mogucnost da u garantom roku (2 god. npr) mozes zamijeniti/reklamirati...itd.

Dali vi razumijete ovu recenicu: "Sutradan ce Bulju zvat i reci mu da je dosla nova 1900gt iz tvornice". Sta ce Buljo napravit ili sta bi ti raf napravio?"

Dali je dobijanjem 1950gt on dobio losiji proizvod? Nije.

Gjurovski ima dobar primjer.(OT Jel stiglo? ). Za grafu koja je takorec 2x7950 dobio je 8800gtx (mozda je trebao po vasem trazit 2x za sli) koja manje vrijedi od njegove ali je po performansama bolja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 13:56   #225
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor nino Pregled postova

Gjurovski ima dobar primjer.(OT Jel stiglo? ). Za grafu koja je takorec 2x7950 dobio je 8800gtx koja manje vrijedi od njegove ali je po performansama bolja.
Trebali su mu dat tu 8800GTX i isplatit razliku, jer cijena novih 2X7950 još uvijek ista.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 13:57   #226
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Eto jedne rupe u zakonu...

U svakom slučaju ja bi odabrao ono što meni više odgovara, o ovom slučaju to je, naravno, lova.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 14:51   #227
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Gjurovski ima dobar primjer.(OT Jel stiglo? ). Za grafu koja je takorec 2x7950 dobio je 8800gtx (mozda je trebao po vasem trazit 2x za sli) koja manje vrijedi od njegove ali je po performansama bolja.

Ma ja sam bio zadovoljan nije ni 8800 GTX tako losa grafa (mada me ovo brine malo za garanciju jer nisam dobio novu na 2godine a mislim da su Asus i XFX ipak razliciti proizvodaci...
@nino5 je je care stiglo je hvala jos jednom
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 15:55   #228
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Moraš dobiti novu garanaciju
gog je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 16:45   #229
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor gog Pregled postova
Moraš dobiti novu garanaciju
Ne moraš. Garancija traje od prvotno kupljenog prozvoda. Isto tako je i u mom slučaju bilo, sa GB-ovom pločom. A isto tako i kolegi koji je za skurenu 7800GT dobio 7950GT (sa tekućom garancijom od prošle).

U vezi buljine grafe. Pošto dotične kartice nema, a to da će ju nekako moći nabaviti je u najmanju ruku nemoguće. Tako da ćeš, IMHO, ili dobiti lovu u protuvrijednosti koliko si dao za tu GT-jku, ili neku drugu grafu u vrijednosti iste.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 17:06   #230
teofil
Udaram Ljude Za Pare
 
teofil's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: BEHIND YOU
Postovi: 835
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Ne moraš. Garancija traje od prvotno kupljenog prozvoda. Isto tako je i u mom slučaju bilo, sa GB-ovom pločom. A isto tako i kolegi koji je za skurenu 7800GT dobio 7950GT (sa tekućom garancijom od prošle).

U vezi buljine grafe. Pošto dotične kartice nema, a to da će ju nekako moći nabaviti je u najmanju ruku nemoguće. Tako da ćeš, IMHO, ili dobiti lovu u protuvrijednosti koliko si dao za tu GT-jku, ili neku drugu grafu u vrijednosti iste.
je da razer je u pravu.
i ja mislim da mozes traziti lovu to ti moraju dati,bez obzira imaju li grafu ili ne
teofil je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 17:10   #231
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Piše u zakonu da se može, na prošloj strani, zadnji moj post.

Samo kad sam je davao njima pitao sam frajera dal mogu ukoliko ispadne da je neispravna nadoplatit za jaču grafu (cijena koliko sam ja platio tu koja je krepala + moja nadoplata za jaču) i frajer kaže da ne mogu...
Da bar bude on tam kad ću doć
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 17:28   #232
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Ne moraš. Garancija traje od prvotno kupljenog prozvoda. Isto tako je i u mom slučaju bilo, sa GB-ovom pločom. A isto tako i kolegi koji je za skurenu 7800GT dobio 7950GT (sa tekućom garancijom od prošle).

MORAŠ i točka. Zato jer kupuješ novi proizvod. Ne znam kako uopće mogu voditi te garancije u knjigama ako ne daju novu??? Već je neki trgovac o tome govorio i rekao da se mora dati nova garancija.

Vezano za ovog što govori o nekakvom balkanizmu. Stari moj, u Njemačkoj švaba kupi sako za vjenčanje i vrati ga nakon vjenčanja uz povrat novca. Šta je on onda? Također, za svaki euro će se on boriti svim mogućim sredstvima i izborit će se. To se zove: ZAŠTITA POTROŠAČA.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 17:31   #233
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ja ti ne pričam što se mora, pričam što je bilo i kako to ide kod nas.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 17:38   #234
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Pa napisao si "ne moraš". A to "kako to ide kod nas" slobodno otpiši. Zaboli me kako ide kod nas...
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 18:16   #235
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Tako je... Neki je trgovac napisao prije. Ako se dobije novi proizvod tada ide i nova garancija jer je ona sastavni dio toga proizvoda, tj. nemozes dobiti nesto sto je novo bez garancije.

Izgleda da Links baca neki mulj ako neda garanciju na novi proizvod...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 18:26   #236
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Valjda im se neda vise bakcati samnom posto je to vec treca kartica
Prva je bila Asus 7900GTX koja je nakon 4 dana vrisnula, tada sam ju platio 4600,00 kuna, na reklamaciji sam nadoplatio nekih 450 kuna i dobio Asus EN7950gx2 koja je izdrzala donedavno.. (izgleda da sam previse peglao COD2 po ovim nesnosnim vrucinama tijekom ljeta pa nije izdrzala ono sto sam ja u stanju bio baciti pred nju ) i na kraju dobio XFX 8800GTX koja je u vrijednosti sada nekih 4000-4200 kuna... nadam se da ce ova izdrzati mada uskoro stize COD4 tako da nije nista sigurno
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 19:04   #237
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Evo ja sam u Linksu nedavno imao reklamaciju na Asus En7950gx2 i nakon 2 i pol tjedna sam dobio u zamjenu novu XFX 8800GTX, u svako slucaju sam zadovoljan...
Nego sto me brine vidio sam na papiru tek naknadno kada sam dosao doma da mi je garancija produzena za 20 dana, zar ne ide nova garancija ako se dobije u potpunosti novi proizvod???
Jer ovako imam na karticu negdje oko 9mj garancije a mogao bi imati 2god. ako je zakonski ostvarivo..??
Ako je novi proizvod, dobivas novu garanciju. Vrati se u links i ekipi u servisu objasni da mislis da su napravili malu pogresku i da na novu graficku trebas dobiti dvije godine garancije. Vjerujem da ce se problem vrlo brzo rijesiti u tvoju korist.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 19:08   #238
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Nebih se kladio...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 19:16   #239
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Bas su mi dragi ovi sto brane prodavace

Evo da spomenem svoj slucaj. Nedavno mi krepala 1950 xt. Bila je placena prije pola godine ~1950kn. Odnio je u hg-a i normalno nemogu je popraviti . Uglavnom 1950 XT nemaju niti je mogu nabaviti. E sad dali je mozda 1950pro slicna mene ne zanima. Ja sam platio da imam 1950 XT a oni je nemaju. Dakle rekli su mi biraj iz cjenika ili uzmi lovu. Posto sam bio nestrpljiv a oni nisu imali nista slicno na lageru uzeo sam novac i otisao u linksa. I tu nema rasprave koliko ta kartica bi sada vrijedila jer tko je uopce taj strucnjak koji ce dokazati na sudu koliko ona trenutno vrijedi???? Da stavimo ovdje na forum procjenu mozda?? Ljudi ne budite smjesni, ako je tako po zakonu onda se tako to i rjesava na kulturan i civiliziran nacin. Njihov problem sto se 1950 XT prestala proizvoditi i mos mislit kako bi u zamjenu uzeo 1950 pro ili jos gore 2600xt koju mi je prodavac ponudio kada je cuo razgovor mene i servisera o tome sto da uzmem u zamjenu. Uostalom koliko puta sam cuo onu: " Ne drzimo to na lageru jer znas kako cijene toga padaju pa bi puno izgubili. Ako narucis doci ce za dva tjedna do mjesec dana." Ali cijela situacija mi je najsmjesnija sto neki brane trgovce umjesto da se mi potrosaci drzimo skupa. I bas mi je zao jednog vemila i hga kako ce prezivit od nasih reklamacija kada usporedim cijene u nas i vani.

I da naglasim da cijenim to sto trgovina postuje zakone iako je to s moje/nase strane smijesno. Ne sijecam se da mi je itko ikada rekao: "Svaka cast stari ti nisi kriminalac." To je jednostavno najnormalnija stvar da ne krsim zakon. Pa bilo prekrsajni ili kazneni.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 20:49   #240
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ja mislim da bi kod novog proizvoda trebala ič i nova garancija, ipak se radi o novom proizvodu...
Istina da bi tako moglo ič u nedogled ali to nije moja stvar, to je stvar trgovca.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na