Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2008., 09:47   #121
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
U jednu ruku imaš pravo, u drugu nemaš. Papir nikada nije biti niti će biti garancija uspjeha.
A ove besmislice o da će netko sa SSS morati raditi sve što mu se kaže neću ni komentirati.
Misliš li da ljudi sa SSS nemaju pravo glasa i ne ulaze u rasprave s nadređenima?

Ti želiš reći da postoji razlika u fatalnoj pogrešci ako osoba ima SSS/VSS/VŠS? Ako postoji molim te reci mi kakva je?

Znači svi koji imaju više obrazovanje mogu slobodno uzeti šmrk i fino svaki dan zaliti server salu jer eto tako oni će si naći drugi posao?

I kakve su ovo besmislice o suženom rasponu poslova?

Ali opet kažem..faks je mrak stvar..ali nije nužan za uspjeh..pomoć je..ali nije nužan.

Slažem se da za neke poslove jednostavno treba diploma..medicina..stomatologija..obrazovanje (profesor)...psihologija...pravo..itd (da ih ne nabrajam sve..ima ih).


Uglavnom zaglibli smo duboko OT

Ali rasprava je ok..korketna jelte

Nego baš me zanima koliko članova pcekspert foruma zarađuje svoj kruh i IT sektrou?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 10:01   #122
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Da i ja pridonesem ovoj raspravi. Pred završetkom sam ekonomije (još samo jedan mali ispitić, nisam stigao ugurati kuvertu na vrijeme ), smjer Poslovna informatika.

U 6mj kontaktirala me prof dal sam zainteresiran za posao. Rekoh, naravno da jesam. Radi se o FINA-i, i modeliranju poslovnih procesa u programskom alatu ARIS. Prošao sam testiranja i upao.

Posao nije težak, zanimljiv je. Ima dosta interakcije s ljudima. Pripravnička plaća je standard 4kkn. A kad se donese diploma raste za nekih 1.2-1.5kkn.

Kad se bude steklo iskustva vidjet ćemo kako ćemo dalje. Modeliranje poslovnih procesa koriste sve srednje i velike firme za svoje potrebe, a i gradovi, tak da je tržište dosta veliko.
FINA koristi Aris? Interesting.
Postoji li i definiran proces za grupno ustajanje u 12:00 i odlazak na ručak, ili je samo običaj unutar IT odjela?
Cataphract je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2008., 10:10   #123
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ja sam diplomirao prije godinu dana,pišem upravo magistarski rad,radim za 5200kn kao pripravnik,mislim da sam sjajno prošao,koliko čujem od ostalih kolega sa svog i drugih fakulteta.

Diploma ti treba i neukusno je govoriti suprotno dok studiraš,kad ti otvori neka vrata,voda će drukčije teći na taj mlin. Dok si studoš a pogotovo kad zapneš,onda je svaka druga pas mtr i kontra svega si,u velikoj većini slučajeva.

Osobno evo,slučajno,poznajem jednog lika koji je završio FER i sad je na magisteriju,radi za jednu našu boljestojeću banku na održavanju sustava kao ajmo reći,jedan od dva ili tri takva programera tamo i ima dvije prosječne plaće. Mislim da se rad i trud svakako isplati.

Da sam strukom u IT sektoru apsolutno bi išao za programera,ne želim bubati koji je to smjer jer se ne razumijem,kažem,nije moja struka,ali s koliko sam ih razgovarao,to je uz malo sreće - čitaj pravu firmu,idealno zanimanje.

Inovativno,dinamično,dobro plaćeno i zanimljivo. Apsolutno zanimanje u korak s vremenom.

@ Matt : još nisi gotov? kolega..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 10:21   #124
Zunzara
WiFiHr member
Moj komp
 
Zunzara's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 137
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova

1).i kada netko s SSS dobi takav posao prisiljen je raditi sve šta mu se kaže jer je sretan šta uopće radi tako nešto. Dok ljudi s VSS-om na istom radnom mjestu imaju puno veću slobodu za pogreške, rasprave s nadređenima i sl. jer i oni i nadređeni znaju da će i u slučaju otkaza brzo naći sličan ako ne i bolji posao, a isto tako žele zadržati stručne ljudi...

2.)Ti ljudi su daleko superiorniji u komunikaciji s drugima, samouvjereniji i kad ih slušate vidite da su to ljudi koji znaju reći ono šta misle... To je zato jer su se 3-5-7 godina kretali među visoko obrazovanim ljudima, a okolina itekako utječe na ponašanje...
1). ma nemoj,znaci ja moram pognuti rep i biti kus- mozes misliti.
Kod mene u gradevini svaki ing. koji se zaposlio u zadnjih 10 g. dolazi sa teoretskim znanjem koje je za rac ako ga neznas primjeniti na trasi.Najvise nauce od nas sa 20 g. iskustva i prakse a oni koje nije sram pitati nas crve brze uce nego oni sa stavom-ja imam fax.

2).trebao bi biti prisutan kad sljaker na trasi tako razbuca ovoga sa stavom da vise nezna sta je htio.

Uglavnom moje skromno misljenje je da treba voljeti ono sto radis a nikada netreba prestati uciti nove stvari,osobno sam radio na jednom poslu i usput ucio sve sto je vezano za moj posao ali usvajao nova znanja na drugim poslovima vezanim uz moj,tako da sada mogu a po potrebi pokrivam tri radna mjesta a jedno od tih inace radi VŠS.
__________________

Albatron PXP35 v 2.0,E2160 M0 @2,7 GHz,2x1GB+2x512MB Kingmax DDR2 800,Seagate 320 GB Sata II,Optiarc DVD-RW,Peak HD3850 256MB,Fortron 400W PNF in Coolermaster Praetorian,Samsung 205BW"

Gigabyte MA69G-S3H,X2 4000+,2x1GB Kingmax DDR2 800,Seagate sata II 250 GB + WD 200 GB,LG DVD-RW,Powercolor X1950 PRO Xtreme 256MB colled by Accelero X2,Fortron 350W PNF in Chieftec Dragon mediumtower,front 1x80mm,back 1x120mm,Vivax 20" LCD TV

COMPAQ EVO N800v
Zunzara je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 10:37   #125
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Zasto ste zaglibili u informatiku?vjerujem da vecina provodi na kompu 8+h dnevno i palo im je na pamet kak bi bilo super da ti tih 8h bude placeno...bez rada i volje za radom mozes bit sta god zelis sa neznam kakvim diplomama bit ces nula!

Hijerarhija u drzavnim firmama je vjerujem kao i kod mene,prvo si pripravnik pol godine do godinu dana,tocnije jedes go.na,pa nakon 10 godina ako si se pokazao napredujes,to je obicno 100-200kn visa placa,u narednih 10 godina netko umre ili ode u penziju i opet ako si dobar odes na njegovo mjesto,za dodatnih 100-200kn vise i sad si vec 20 godina u firmi,ono starosjedioc i opet cekas da smjenovođa/poslovođa ode u penziju ili mandrkne pa da dodes na njegovo mjesto(ovo je slucaj sa SSS) kod mene u firmi!

Druga stvar je koju imam doma,cura je odustaal od prava(rekla je da ju ne zanima,nevidi se ko pravnica,nemoze izdrzat pritiske ucenja na faksu,nemoze se odrec zivota 5-6 godian da se bavi iskljucivo ucenjem i odustala je-ja cu reci neka,bolje da se ne muci kad ju to ne zanima),upisala je neki tecaj-dizajn interijera,godian dana,16k kn,opet zanimljivo joj je to bilo jer si je zabrijala da ce ona doc kod nekog u firmu,izvadit katalog sa namjestajem i rec "u ovu sobu vam pase ovaj ormar,ovaj stol,ove zavjese i ove stolice,vi si samo odaberite boju",mos mislit,sad je vidjela da bi joj pomogao neki graficki program tipa Cad te bi joj olaksao zadace koje ima a crta rucno,pa joj je potrebno neko "informaticko znanje"...
iz ovoga mogu reci sljedece,nemoj ic na faks jer su ti frendovi rekli da je to zakon,da imas brutalnu placu i da neradis nista(to imaju samo oni koji se bave necim ilegalnim),i ako ti mama i tata kazu "sine sa tim faksom si neko i nesto" tak su rekli mojoj curi,samo umjesto sine kceri.
Naravno ona je htjela filozofiju upisat i vjerovatno bi je do sad zavrsila sa 10% muke za razliku od ucenja na pravu!Druga stvar je zasto ste svi zapeli za ingormatiku,ima dosta poslova u kojima je informatika kao dodatno znanje uz neki posao super,naprimjer kolega s posla izrađuje kuhinje,ormare i to,ima posla da se ubijes,nema vremena za nista,ni za spavanje,ovisno o tome kome radi namjestaj,uzima pola ili onoliko koliko kosta materijal!nemoram pricat kolko je to para,a kad ga vidim da po papirima se muci sa crtanjem kuhinjskih elemenata i gubljenje vremena na toem crtanju muka mi je a i njemu,vise bi mi odgovaralo da se zna sluziti nekim grafickim programom pa kad jedan element nacrta pa si ga spremi i prilikom ponovnog crtanja samo taj element odabere i izvuce ga na vidjelo i eto ustede na vremenu...
sad ga vec kompliciram,ako ste volji raditi,kupite 10 muznih krava,10ha zemlje,traktor i prodaja mlijeka,nije bog zna kakva zarada ali imas para za zivot,nulta stopa pdv-a na prodaju mlijeka,po litri 2.5kn,svaka krava dnevno 20-ak litara mlijeka,racinica je jasna,u stalu si stavite video nadzor,provucete si mrezne kablove ili se koristite bezicnom mrezom,sjednete su i fotelju i kao direktor obiteljskog gospodarstva nadgledate kako vasi radnici "kravice" rade,papaju,daju mlijeko itd...i da zaboravio sma rec,morate se naradit za te pare krvnicki!ali kazu da se to neisplati,naravno seljaci(ljudi koji zive na selu,nikakav posprdan naziv),voze tratore od 50+ k eura,dosta sam samim time rekao...
Budite inovativni,radite i zavrsavajte ono sto zelite i ako imate mogucnosti,nemojte raditi nesto sto vam od susjedove babe sukunbaba rekla,vjerujem da sami imate neke zanimacije,bitno je dalje spojiti ugodno s korisnim,ali od nerada nebudete imali velike place,a kad se sjetim one fleksove,bolje kopat grobove za 5k kn nego radit nesto az 2.5k kn,mogu rec da je istina...5k kn je ipak duplo vise od 2.5k kn,samo sad je lijepo dok si mlad i nadobudan to radit,vjerujem da se nitko nemoze sa 55 godina vidjet kako kopa grobove ko netko od 20 godina tko prsti od snage!

Zadnje izmijenjeno od: komer. 05.12.2008. u 12:00. Razlog: natrkeljio sam svasta:)
komer je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 10:43   #126
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..kriste koji post..kako će ova tema pod lock..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 10:51   #127
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Nekak imam osjećaj da si pripravnik 10 godina zbog prikazane pismenosti, ali hej - to sam samo ja - teh grammar nazi.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 10:53   #128
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor Zunzara Pregled postova
1)
2).trebao bi biti prisutan kad sljaker na trasi tako razbuca ovoga sa stavom da vise nezna sta je htio.
Šta ti konkretno znači razbuca??
Nakon što to doznam povlačim se iz teme, jer je ovo sve ionako OT...

Zadnje izmijenjeno od: eluminer. 05.12.2008. u 11:08.
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 11:11   #129
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
Zasto ste zaglibili u informatiku?vjerujem da vecina provodi na kompu 8+h dnevno i palo im je na pamet kak bi bilo super da ti tih 8h bude placeno...bez rada i volje za radom mozes bit sta god zelis sa neznam kakvim diplomama bit ces nula!Hijerarhija u drzavnim firmama je vjerujem kao i kod mene,prvo si pripravnik pol godine do godinu dana,tocnije jedes go.na,pa nakon 10 godina ako si se pokazao napredujes,to je obicno 100-200kn visa placa,u narednih 10 godina netko umre ili ode u penziju i opet ako si dobar odes na njegovo mjesto,za dodatnih 100-200kn vise i sad si vec 20 godina u firmi,ono starosjedioc i opet cekas da smjenovođa/poslovođa ode u penziju ili mandrkne pa da dodes na njegovo mjesto(ovo je slucaj sa SSS) kod mene u firmi!Druga stvar je koju imam doma,cura je odustaal od prava(rekla je da ju ne zanima,nevidi se ko pravnica,nemoze izdrzat pritiske ucenja na faksu,nemoze se odrec zivota 5-6 godian da se bavi iskljucivo ucenjem i odustala je-ja cu reci neka,bolje da se ne muci kad ju to ne zanima),upisala je neki tecaj-dizajn interijera,godian dana,16k kn,opet zanimljivo joj je to bilo jer si je zabrijala da ce ona doc kod nekog u firmu,izvadit katalog sa namjestajem i rec "u ovu sobu vam pase ovaj ormar,ovaj stol,ove zavjese i ove stolice,vi si samo odaberite boju",mos mislit,sad je vidjela da bi joj pomogao neki graficki program tipa Cad te bi joj olaksao zadace koje ima a crta rucno,pa joj je potrebno neko "informaticko znanje"...iz ovoga mogu reci sljedece,nemoj ic na faks jer su ti frendovi rekli da je to zakon,da imas brutalnu placu i da neradis nista(to imaju samo oni koji se bave necim ilegalnim),i ako ti mama i tata kazu "sine sa tim faksom si neko i nesto" tak su rekli mojoj curi,samo umjesto sine kceri.Naravno ona je htjela filozofiju upisat i vjerovatno bi je do sad zavrsila sa 10% muke za razliku od ucenja na pravu!Druga stvar je zasto ste svi zapeli za ingormatiku,ima dosta poslova u kojima je informatika kao dodatno znanje uz neki posao super,naprimjer kolega s posla izrađuje kuhinje,ormare i to,ima posla da se ubijes,nema vremena za nista,ni za spavanje,ovisno o tome kome radi namjestaj,uzima pola ili onoliko koliko kosta materijal!nemoram pricat kolko je to para,a kad ga vidim da po papirima se muci sa crtanjem kuhinjskih elemenata i gubljenje vremena na toem crtanju muka mi je a i njemu,vise bi mi odgovaralo da se zna sluziti nekim grafickim programom pa kad jedan element nacrta pa si ga spremi i prilikom ponovnog crtanja samo taj element odabere i izvuce ga na vidjelo i eto ustede na vremenu...sad ga vec kompliciram,ako ste volji raditi,kupite 10 muznih krava,10ha zemlje,traktor i prodaja mlijeka,nije bog zna kakva zarada ali imas para za zivot,nulta stopa pdv-a na prodaju mlijeka,po litri 2.5kn,svaka krava dnevno 20-ak litara mlijeka,racinica je jasna,u stalu si stavite video nadzor,provucete si mrezne kablove ili se koristite bezicnom mrezom,sjednete su i fotelju i kao direktor obiteljskog gospodarstva nadgledate kako vasi radnici "kravice" rade,papaju,daju mlijeko itd...i da zaboravio sma rec,morate se naradit za te pare krvnicki!ali kazu da se to neisplati,naravno seljaci(ljudi koji zive na selu,nikakav posprdan naziv),voze tratore od 50+ k eura,dosta sam samim time rekao...Budite inovativni,radite i zavrsavajte ono sto zelite i ako imate mogucnosti,nemojte raditi nesto sto vam od susjedove babe sukunbaba rekla,vjerujem da sami imate neke zanimacije,bitno je dalje spojiti ugodno s korisnim,ali od nerada nebudete imali velike place,a kad se sjetim one fleksove,bolje kopat grobove za 5k kn nego radit nesto az 2.5k kn,mogu rec da je istina...5k kn je ipak duplo vise od 2.5k kn,samo sad je lijepo dok si mlad i nadobudan to radit,vjerujem da se nitko nemoze sa 55 godina vidjet kako kopa grobove ko netko od 20 godina tko prsti od snage!
Kriste, jesi ti vidio svoj post?! Pa tko to može/želi čitati?
Stvarno si ga natrkeljao
tor je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 11:48   #130
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
post je inace oke i jako realan, samo komer daj iskoristi edit i ubaci jebene odlomke
Pippincro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2008., 11:59   #131
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Nekak imam osjećaj da si pripravnik 10 godina zbog prikazane pismenosti, ali hej - to sam samo ja - teh grammar nazi.
imam 22 godine,tak da to si samo ti
drago mi je da je netko stvarno vidio da kolko tolko realno razmisljam,svi neki nadobudni misle da kad spomenes "ja sam informaticar,instaliro sam windoze 8 milijuna puta,a i overkloko sam intela na 5ghz,480fsb ,koci me ploca!" odma bacaju ugovore za stalno na potpis i ugovaraju se milijunski poslovi.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 12:35   #132
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
Evo da i ja nešto doprinesem ovome svemu.. Nisam sve čitao, ali mi se sad baš za dobro jutro da nešto napisati..
Ovo je jedan od boljih topica na forumu u zadnje vrijeme, ajd ne bolje od AMD vs Intel ili ATI vs Nvidia, no bolje je da pročitaš cijeli topic...

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
U jednu ruku imaš pravo, u drugu nemaš. Papir nikada nije biti niti će biti garancija uspjeha.
A ove besmislice o da će netko sa SSS morati raditi sve što mu se kaže neću ni komentirati.
Misliš li da ljudi sa SSS nemaju pravo glasa i ne ulaze u rasprave s nadređenima?

Ti želiš reći da postoji razlika u fatalnoj pogrešci ako osoba ima SSS/VSS/VŠS? Ako postoji molim te reci mi kakva je?

Znači svi koji imaju više obrazovanje mogu slobodno uzeti šmrk i fino svaki dan zaliti server salu jer eto tako oni će si naći drugi posao?

I kakve su ovo besmislice o suženom rasponu poslova?

Ali opet kažem..faks je mrak stvar..ali nije nužan za uspjeh..pomoć je..ali nije nužan.

Slažem se da za neke poslove jednostavno treba diploma..medicina..stomatologija..obrazovanje (profesor)...psihologija...pravo..itd (da ih ne nabrajam sve..ima ih).
Totalno se slažem sa Hammom, većina posta od geniusboy-a nema smisla. Gdje je to uklesano u kamen? Naravno, svaki faks treba poštovati i dao bog da svi imamo prilike studirati, ali to nije apsolutno garancija za uspjeh, pomoć da, više otvorenih vrata da, no brate ako su LiJen, "nesposoban" i nemaš barem malu dozu ambicije nebuš uspio nikak. Jedino po meni točno u postu je stavka "samopouzdanje", te je istina i realno, no ako si prošao faks čisto tako da prođeš bez dodatnog truda i učenja, vjerujem da ti naglo padne samopouzdanje kad zasjednješ u neku uredsku stolicu i dobiješ prve radne zadatke/projekte. Isto tako koja je logika uspoređivait VSS i SSS koji 3-5-7 godina ladi jaja... ajde da si rekao zeleni VSS vs SSS sa 3-5-7 godina radnog iskustva u "istim"/sličnim poslovima. Pošto se naslov teme odnosi na informatiku, kad velim faks većinom mislim na informatičke fakultete.

Citiraj:
Autor komer Pregled postova
Zasto ste zaglibili u informatiku?
Ajd pravit ćmo se da je tema topica "Najbolje plaćeni poslovi u informatici u Hrvatskoj"
Zanimljiv post, sam da nema dijela o govedarstvu...
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:01   #133
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
znam da je govor o informatici,informatika moze biti usko povezana sa jos nekim poslom..ako od samo naprimjer grafickog dizajna nemas neke koristi,a znas u nekom grafickom programu raditi cuda,zasto nebi to iskoristio tako da spojis tu informatiku sa nekim fizickim radom,znaci nesto odrezati,zavariti,istokariti itd....
no moje je misljenje da programer moze zaraditi solidne novce,ne mislim sad na milijune mjesecno,ali da pristojno moze zivjeti!
komer je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:10   #134
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
nisi me shvatio...yedwy

ja radim automatizacije , projektiram ipak iako je to krema tih poslova , nema više neke zarade...o tome se radi

dakle ako trebaš nešto automatizirati slodno me nazovi, ali sada su neki novi klinci u igri kojima je to sve poznato...stisneš PLAY i to radi...malo morgen bi rekli...

no kako država opće ni ne pokušava zaštiti domaću "pamet" onda nam se svima skupa loše piše...u stvari naša se država vodi politikom kokošaka ...DOK IMA JEDI...
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:11   #135
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
znam da je govor o informatici,informatika moze biti usko povezana sa jos nekim poslom..ako od samo naprimjer grafickog dizajna nemas neke koristi,a znas u nekom grafickom programu raditi cuda,zasto nebi to iskoristio tako da spojis tu informatiku sa nekim fizickim radom,znaci nesto odrezati,zavariti,istokariti itd....
no moje je misljenje da programer moze zaraditi solidne novce,ne mislim sad na milijune mjesecno,ali da pristojno moze zivjeti!
Osoba koja radi čuda u nekom od grafičkih programa sigurno neće, niti nema problema sa poslom ili plaćom, a da je mogao doći do toga da je profić u grafčkom dizajniranju morao je uložiti puno truda i voljeti svoj posao, tako da nevidim kako nebi imao koristi, no shvaćam što si htjeo reći i da moguće je.
Zarada programera ovisi o više faktora, može se solidno živjeti, odlično i fenomenalno... ali opet i nemora, da ne nabrajam, no sigurno je jedan od perpektivnijih poslova u budućnosti, jer IT svijet samo postaje veći i veći i veći...
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:11   #136
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
sad ga vec kompliciram,ako ste volji raditi,kupite 10 muznih krava,10ha zemlje,traktor i prodaja mlijeka,nije bog zna kakva zarada ali imas para za zivot,nulta stopa pdv-a na prodaju mlijeka,po litri 2.5kn,svaka krava dnevno 20-ak litara mlijeka,racinica je jasna,u stalu si stavite video nadzor,provucete si mrezne kablove ili se koristite bezicnom mrezom,sjednete su i fotelju i kao direktor obiteljskog gospodarstva nadgledate kako vasi radnici "kravice" rade,papaju,daju mlijeko itd...i da zaboravio sma rec,morate se naradit za te pare krvnicki!ali kazu da se to neisplati,naravno seljaci(ljudi koji zive na selu,nikakav posprdan naziv),voze tratore od 50+ k eura,dosta sam samim time rekao...
na ovo se moram nasmijati jer je sprdacina uopce spominjati koliko kosta 10 muznih krava, pripadajuca infrastruktura za drzanje istih, koliko te kosta 10ha zemlje i sl. za to trebas kredit i to mastan koji sigurno neces moci vracati od 200 prodanih litara mlijeka. taj posao vise nema racuna, samo se slijevas iz kredita u kredit i stvarno se ne isplati. imam poznanika koji se u "seoskoj idili" bavi istim poslom, do grla je u kreditima koje jednostavno ne moze vracati i to su samo problemi, strojeve je kupio isto na kredit. svi koji se bave istim poslom odlaze u kredit jer da imaju npr 2-3 mil. kuna sigurno ne bi investirali u takvo nesto
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:15   #137
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
A tek čipirat svaku kravu i ugradit satelitsko navođenje sa elektrošokovima ako kuja pobjegne za nekim psom,zamjenivši ga za vola..tema je informatika i plaćeni poslovi u istoj, inače,a ne uvođenje ADSL-a u štale..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:33   #138
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
....kada bi sljedece godine isao upisati TVZ koji bi smjer preporucili,informatika ili

računalstvo? mislim da na računalstvu imaju smjer mreže pa se za to odlucio...jel ima

netko tko je zavrsio TVz i dali se uspio zaposliti bez beda negdje? Jos jedno pitanjce

ali nakon 3 godine TVZ.a postoji mogucnost plus 2 godine na FER.u da budes VSS?
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:34   #139
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
da se i ja ubacim u raspravu, odradio sam glavne zadatke, pa umjesto na gablec idem malko tu baciti svoje mishljenje...

bilo bi super da svi mozhemo/zhelimo na faks, ali nije to sam tak...
dolazim iz radnichke obitelji, gdje mi starci rade u industriji i oboje skrpaju za dvije prosjechne place (nisu isti iznos ni priblizhno)...uvijek su me bodrili da idem na faks i da budem shto obrazovaniji, jer kakti, samo pamet prolazi u svijetu...yeah right...
srednju shkolu smo buraz i ja zavrshili jer smo morali, i starci su stalno bili u nekim kreditima da bi nam mogli placati knjige i svakojaka sranja....za treninge smo sami radili i za izlaske, i pribojavali se dana kad ce trebat na faks, jer to treba financirat...
2003 zavrshio telekom. shkolu za tehnichara i krenu na promet, smjer telekom., teta je dala svoju ushtedjevinu za moju shkolsku godinu (cca 8000kn, kasnije se to neshto smanjilo, a ja sam radio i vracao joj uz to kaj sam studiral)...
htio sam telekom. zavrshiti jer me to zanimalo nakon srednje, i dalje me zanima, ali sam od faksa nakon dvije godine odustal (redovito daval ispite)...krov nam se pocheo urushavati pred zimu i trebalo ga je mijenjati (mislim da niti ne moram napominjati koliko to koshta ), a starci nisu nigdje mogli dobiti kredit, pa buraz i ja krenuli raditi....svoj posao sam svaki dan obavljal 120%, poslije posla trebao pochistiti, bacal savjete ljudima koji su sjedili za kompjuterima i koje su smetale razne sitnice i problemi koje nisu mogli rijeshiti...vecina njih nema faks, vec SSS i normalno rade svoje poslove....nisu nishta manje vrijedni od ljudi sa faksom koje svakodnevno zanju popljuvati zbog raznoraznih kretenarija i gluposti koje izjave/naprave (shto samo dokazuje da ne trebash imati faks da bi bio pametan)....nikakav mi problem nije suprotstaviti se nadredjenima ili ih ispravljati ako su u krivu (ali to se radi diskretno, a ne otvoreno se kurchiti i svadjati, nekaj kaj puno fakultetlija zna raditi --- ne pokushavam ih sad uklopiti u kakav stereotip, jer svaka chast pojedincima, dok je 75% takvih sa diplomom samo seljachina koja nema nit kulture niti pameti...)
sa SSS radim na kompjuterskom odjelu u firmi, dobio sam promaknuce iz donjih redova zbog velike uchinkovitosti i predanosti poslu, te zato jer me telekomunikacije zanimaju....ako cu kada htjet/moci priushtit cu si tu faking diplomu, tek toliko da stoji, jer neki ljudi misle da si manji od njih zato jer nemash faks, a to nije u redu....
moj posao osobno nije najbolje placen, ali chinjenica je da sa ovog mjesta mogu napredovati i sam se shkolovati na poslu svakodnevno i uchiti ono shto me zanima.....mislim da je i to jedan dio posla koji se zaboravlja, puno toga je u lovi, ali treba znati i htjeti znati neshto o poslu kojeg se radi....

uglavnom, isprichavam se kaj sam tak osobno opisival svoj dio zhivota, samo sam htio da me se shvati i moj nachin razmishljanja...
manki je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:40   #140
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
ekonomski gledano,neracionalnije je napisati ch i sh umjesto č,ć odnosno š

diploma se inače nema,samo da stoji..eventualno ako si mislio na futrolu koja paradira na veoma zamjetnom mjesto u tvojoj sobi..

gledaj to ovako,sa diplomom bi počeo vrlo vjerojatno na poslu do kojeg ćeš dogurati tek sa SSS,ako i to..jer je u uređenim firmama postavljena vrlo jasna hijerarhija poslova i osoblja,naravno u skladu sa stručnim spremama odnosno kvalifikacijama.

Da svi SSS rade poslove ljudi sa faksovima..pa šta će ti onda više,visoke i faksevi ako se to može tako,u smislu napretka..to je hazard i slučajnost,nikako pravilo..

Sa višim stupnjem obrazovanja imaš veće mogućnosti i mislim da to ne bi sebi trebao stavljati pod upitnik.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:41   #141
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
manki....probaj zavrsiti nesto da dobijes diplomu,,mozda te odma promaknu a ako ne nek ti plate školovanje tj.certifikate...jbg tak je i meni zivotna prica slicna bila i nisam usipio faks zavrsiti,,,sad se stanje popravilo i sve bi htio nadoknaditi...s tim da me sad copila jako volja za ucenjem i napredovanjem...
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:48   #142
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
@kruno..čim ti dođe volja reagiraj jer ona jako brzlo prolazi..to ti kažem iz vlastitog iskustva
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:49   #143
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
tako pishem na SMS porukama i to mi je navika u svim forumima, ak smeta, jbg, sorry

istina i bog da diploma otvara vrata poslova do kojih ne mozhesh ni prismrdjeti ako si SSS, ali tu i tamo nama koji imamo srece, dobijemo priliku i uzmemo je i cijenimo i borimo se za taj posao vishe nego neki sa faksom (opet, chast iznimkama) je rizik, stari je....

ali ne mogu si svi priushtiti faks u danashnje vrijeme....to ne bi trebao biti luksuz, vec bi se trebao uzimati kao normalan nastavak shkolovanja.....a sad tko to zheli.....


@kruno:
hvala na podrshci, upravo sam o tome prichao, zhelim zavrshiti faks, ali si trenutno to ne mogu priushtiti, imam namjeru i chim skupim love, nastavit cu studij, bez pardona
--------------------------------------------------------
samo ne volim da mi ljudi koji su zavrshili faks spochitavaju i pitaju zashto ga nisam zavrshio, i onda mi se obracaju kao da sam govno radi toga

nije upuceno vama, vec opcenito.....
-->
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
ekonomski gledano,neracionalnije je napisati ch i sh umjesto č,ć odnosno š

diploma se inače nema,samo da stoji..eventualno ako si mislio na futrolu koja paradira na veoma zamjetnom mjesto u tvojoj sobi..

gledaj to ovako,sa diplomom bi počeo vrlo vjerojatno na poslu do kojeg ćeš dogurati tek sa SSS,ako i to..jer je u uređenim firmama postavljena vrlo jasna hijerarhija poslova i osoblja,naravno u skladu sa SSS..

Da svi SSS rade poslove ljudi sa faksovima..pa šta će ti onda više,visoke i faksevi ako se to može tako,u smislu napretka..to je hazard i slučajnost,nikako pravilo..

Sa višim stupnjem obrazovanja imaš veće mogućnosti i mislim da to ne bi sebi trebao stavljati pod upitnik.
c,z,s ---> tako pishem na SMS porukama i to mi je navika u svim forumima, ak smeta, jbg, sorry

istina i bog da diploma otvara vrata poslova do kojih ne mozhesh ni prismrdjeti ako si SSS, ali tu i tamo nama koji imamo srece, dobijemo priliku i uzmemo je i cijenimo i borimo se za taj posao vishe nego neki sa faksom (opet, chast iznimkama) je rizik, stari je....

ali ne mogu si svi priushtiti faks u danashnje vrijeme....to ne bi trebao biti luksuz, vec bi se trebao uzimati kao normalan nastavak shkolovanja.....a sad tko to zheli.....


@kruno:
hvala na podrshci, upravo sam o tome prichao, zhelim zavrshiti faks, ali si trenutno to ne mogu priushtiti, imam namjeru i chim skupim love, nastavit cu studij, bez pardona
--------------------------------------------------------
samo ne volim da mi ljudi koji su zavrshili faks spochitavaju i pitaju zashto ga nisam zavrshio, i onda mi se obracaju kao da sam govno radi toga

nije upuceno vama, vec opcenito.....
manki je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:53   #144
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
....hocu cim prijem...zeznuo sam se kaj nisam ove godine upisivao,ali sam zato rijesio algebru SMA(aj bar nesto),mislio sam ici sad u 12mj, na ccna tečaj nedjeljom sam kaj bi mi trajo onda oko 8-9mj...a i povisili su nedavno cijene 8400kn je,,tak da mi to nikako ne pase...dao bog da nagodinu upisem tvz pa bi mogao usput i ccna full jeftinije platiti...

@HAmm hvala na dodjeljenom iskustvu....
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:53   #145
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Da se razumijemo,ima divnih radnika sa SSS,konkretno u mojoj firmi,ali upravo zbog nedostatka te diplome,oni rade za 3500kn u vrh glave,da imaju diplomu i poziciju VSS-a,imali bi 4500,5500 itd. I veći spektar za napredak,jednostavno stvar je mogućnosti i radnog mjesta.

Želim ti kao i kolega hamm,da kad te opali želja,da se uhvatiš toga i odvališ barem višu ako ne visoku i faks. Koristiti će ti.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 13:59   #146
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Da se razumijemo,ima divnih radnika sa SSS,konkretno u mojoj firmi,ali upravo zbog nedostatka te diplome,oni rade za 3500kn u vrh glave,da imaju diplomu i poziciju VSS-a,imali bi 4500,5500 itd. I veći spektar za napredak,jednostavno stvar je mogućnosti i radnog mjesta.

Želim ti kao i kolega hamm,da kad te opali želja,da se uhvatiš toga i odvališ barem višu ako ne visoku i faks. Koristiti će ti.
Slažem se u potpunosti...
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 14:03   #147
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
...naravno da ima divnih radnika i kod mene u banci sa SSS isto sve radimo kao i VSS i place su na iste,,,sam sto banka kao banka jedino prihvaca EFZG i jos par faksića...jednio sa takvim faksom mozes od direktora traziti napredak...kolegica nazalost ima šumarski faks i banka ne prizna to....gleda ju kao SSS,,,
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 14:16   #148
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
...naravno da ima divnih radnika i kod mene u banci sa SSS isto sve radimo kao i VSS i place su na iste,,,sam sto banka kao banka jedino prihvaca EFZG i jos par faksića...jednio sa takvim faksom mozes od direktora traziti napredak...kolegica nazalost ima šumarski faks i banka ne prizna to....gleda ju kao SSS,,,

Ma ono što ti u jednoj rečenici kao čovjek na korak do magisterija želim reći je, da sa srednjom školom u iole ozbiljnom poduzeću a kamoli holdingu,banci itd, ne možeš konkurirati za radno mjesto osobe sa fakultetom ili višom. To je sve.

Sad ako je poduzeće ustrojeno hopa cupa,pa ovaj radi ono,ovaj ovo,svi isto plaćeni,nitko nikog ne pita,neki privatnik il nešto,onda ti je svejedno.

Ali u pravilu,u svakoj ozbiljnoj firmi diploma je osnovni uvjet za konkuriranje radnom mjestu.

Što sam ti zaboravio reći maloprije,moraš znati da si ti ipak,iz mog iskustva do sada,sa SSS zamjenjivija radna snaga,nego da će najurivati ljude sa VSS. Ovisi jasno o situaciji od firme do firme,i stanja na tržištu rada,ali opet u pravilu odlete prvo činovnici sa SSS,bar kod mene,u financijama. VSS ima veći prostor za nesvjesnu manipulaciju i bolje reći pogrešku,kako je netko napisao.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 14:22   #149
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
da sa srednjom školom u iole ozbiljnom poduzeću a kamoli holdingu,banci itd, ne možeš konkurirati za radno mjesto osobe sa fakultetom ili višom. To je sve.
a jeli? si ziher?



Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ali u pravilu,u svakoj ozbiljnoj firmi diploma je osnovni uvjet za konkuriranje radnom mjestu.
mislim da ti je old iggy vec naveo primjere tipa IBM, HP itd...tako da..



Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Što sam ti zaboravio reći maloprije,moraš znati da si ti ipak,iz mog iskustva do sada,sa SSS zamjenjivija radna snaga,nego da će najurivati ljude sa VSS.
svatko je zamjenjiv..nemoj si maštati



@kruno
nek kolegica da otkaz i ode raditi u sturci...Hrvatske Šume jelte..

mislim ruku na srce realno je da neka financijska institucija baš previše tangira takove fakultete.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 14:36   #150
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ziher sam,jer sam bio na razgovoru u tri banke,dva osiguranja i prolazili su ljudi koji su imali vezu,i time bolje reference od mene sa fakultetom,što u tvojim očima stavlja mene u nezgodniji položaj,no to nije catch da SSS dobije moje radno mjesto.

Na poziciji na kojoj se sad nalazim,jasno zamjenjiv sam,svatko je,ali je stvar jesi zamjenjiviji i u kojoj mjeri,ja sam na svom radnom mjestu 8mj,a u to vrijeme su se tri blagajnice dolje sa SSS promjenile. I to nešto govori zar ne?
Ja samo pišem iz svoje perspektive. Nisam ja to u nikakvom Forbesu ili Banki pročitao. To tako je u praksi. SSS leti prije od VSS,i ja iza toga stojim.

Na PDS-u sam sa ljudima od revizora,do članova uprave PBZ-a,ljudima iz Fine, ljudima iz Erstea,Zabe i još nekoliko manjih banaka,i svi redom potvrđuju ono što ovdje pričam.

Hamm,pa ispričao sam se za informatiku,nije moj fach,ja govorim o financijskim institucijama gdje sam se applyao i sa kojima imam kontakta ili preko kolega na poslu,pdsu ili na nekoj osobnoj razini.

Ne ulazim u iznimke niti pišem isključivo tako da me nemoj na taj način ni shvaćati,sad je dream tako prosrao i to tako je. Generalno,jeste. Ja sam se javio za VSS radno mjesto,i to mjesto sam dobio putem natječaja.

Nije se moglo dogoditi da ga zauzme SSS jer se tražila diploma ekonomskog fakulteta. I to je kraj priče. Zar ne? Osim ako se ne kupe na placu..
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na