Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.03.2018., 15:53   #1
Pulja
Registered User
Moj komp
 
Pulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Bih
Postovi: 19
Problem sa bijelim tockicama po ekranu

Pozdrav ekipa,

Prije neki dan mi izbaci nvidia update graficke kartice ( gtx 760 ) 391.01, a imao sam 390.77 i odjednom nakon tog update u igricama me pocinje izbacivati iz igre, i stalno crashati igre, i nakon toga odlucim vratiti ove stare ( 390.77) te mi se pocinje dogadjati sljedece:
Cesto mi izbaci bijele linije po displeju i to njih mali milion, nakon nekog vremena nestanu ali se opet pojave nakon 20 sec(otprilike) , znaci isto kao da driveri nadodju pa se odjednom crashaju i to uzrokuje pad istih..Pokusao sam vracati i stare( jos starije od ovih sto sam imao) ali opet isto , vadio sam graficku,cistio, u safe modu brisao drivere pa ponovo instalirao i isto..Jedino sto nisam radio je mjenjao dvi kabal( imam u planu probati)
I da u pocetku mi je izbacivalo ; driver stopped responding and has recovered i to mi vise ne izbacuje..
Znaci do update drivera sve ok bilo, tako da sumnjam da je do graficke kartice jer kada obrisem drivere skroz nemam nikakvih poteskoca

Ako ko moze pomoci bio bih zahvalan..

edit; temperatura graficke 28c, tako da ne dolazi do pregrijavanja

Pulja je offline  
Staro 03.03.2018., 16:10   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Probaj kompletno obrisati drivere i instalirati ponovo.

Inače, smrdi mi da grafa odlazi u vječna lovišta, iskreno.
Mommistake je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2018., 16:28   #3
Pulja
Registered User
Moj komp
 
Pulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Bih
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Probaj kompletno obrisati drivere i instalirati ponovo.

Inače, smrdi mi da grafa odlazi u vječna lovišta, iskreno.

Pokusao, brisao drivere i instalirao opet isto..Nije mi jasno zbog grafe jer evo dok nisam uradio update drivera bilo sve ok, kao i inace jer uvijek instaliram kada god bude najnoviji update..Pokusao upravo i DVI kabal mjenjati opet isto.

Eh jedino mi pada na pamet da pokusam jos formatirati pc, jer ga nisam formatirao dobrih 2.5 god ako cak nema i vise

I da koristim win7 64 bit

edit; p.s u safe modu ili kad obrisem drivere nema nikakvih problema, sve ok sa slikom...
Pulja je offline  
Staro 03.03.2018., 17:05   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
A da samo deinstaliraš / očistiš te "nove" 391.01, i vratiš se na 390.77 koji su ti uredno radili ?
Kako se ono kaže, ne mijenjaj šta uredno radi.
Hebo ih sa tim drkanjem, mora biti zadnja verzija ...
Nikky je offline  
Staro 03.03.2018., 17:10   #5
Pulja
Registered User
Moj komp
 
Pulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Bih
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A da samo deinstaliraš / očistiš te "nove" 391.01, i vratiš se na 390.77 koji su ti uredno radili ?
Kako se ono kaže, ne mijenjaj šta uredno radi.
Hebo ih sa tim drkanjem, mora biti zadnja verzija ...

Radio takodjer i to,ali opet isto

Ima li ko kakav drugi prijedlog
Pulja je offline  
Staro 03.03.2018., 18:37   #6
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Kako se snalaziš u kuhinji?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline  
Staro 03.03.2018., 19:10   #7
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Pećnica.
Brlja je offline  
Staro 03.03.2018., 20:03   #8
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Pulja Pregled postova
Radio takodjer i to,ali opet isto

Ima li ko kakav drugi prijedlog
Sa DDU obriši drivere.
Revolver3844 je offline  
Staro 03.03.2018., 23:25   #9
Pulja
Registered User
Moj komp
 
Pulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Bih
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Sa DDU obriši drivere.
Probao i to, i dalje isto..Znaci slika se izbistri i nema točkica nakon nekoliko refresha iste i tako dok ne otvoris nesto drugo i opet isti postupak..
Pulja je offline  
Staro 03.03.2018., 23:31   #10
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Citiraj:
Autor Pulja Pregled postova
Probao i to, i dalje isto..Znaci slika se izbistri i nema točkica nakon nekoliko refresha iste i tako dok ne otvoris nesto drugo i opet isti postupak..
Jesi išao ovako -> safe mode, DDU clean -> restart -> install drivera (naravno onih koji su radili normalno)?

Nije do grafike ako radi normalno u safe mode ili/i je radilo prije update-a normalno. Dalje probati jedino zamjeniti kabel sa kojim spajaš monitor i GPU, te eventualno probati na drugom monitoru da se i to isključi.
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2018., 23:43   #11
Pulja
Registered User
Moj komp
 
Pulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Bih
Postovi: 19
Citiraj:
Autor KrpaZG Pregled postova
Jesi išao ovako -> safe mode, DDU clean -> restart -> install drivera (naravno onih koji su radili normalno)?

Nije do grafike ako radi normalno u safe mode ili/i je radilo prije update-a normalno. Dalje probati jedino zamjeniti kabel sa kojim spajaš monitor i GPU, te eventualno probati na drugom monitoru da se i to isključi.
Upravo pokusavao i drugi monitor, opet isto..A sto se tice DDU tako sam uradio, ali opet isto...
Ni meni nije jasno da u safe modu sve ok pa zato ne znam sta mi je raditi osim da pokusam nabaciti novi win..
Pulja je offline  
Staro 04.03.2018., 15:28   #12
Pulja
Registered User
Moj komp
 
Pulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Bih
Postovi: 19
Evo odradio i novi win, opet isto..Mjenjao sam graficku, drugu stavio sve ok nema nikakvih smetnji..Bojim se da je onda ona nesto zeznuta prilikom driver update.
Ima li jos kakav prijedlog ili da ide pravo u pećnicu
Pulja je offline  
Staro 04.03.2018., 15:45   #13
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor KrpaZG Pregled postova
Jesi išao ovako -> safe mode, DDU clean -> restart -> install drivera (naravno onih koji su radili normalno)?

Nije do grafike ako radi normalno u safe mode ili/i je radilo prije update-a normalno. Dalje probati jedino zamjeniti kabel sa kojim spajaš monitor i GPU, te eventualno probati na drugom monitoru da se i to isključi.
U safe mode-u radi na sniženim taktovima jer nema drivera - zato se i zove safe mode. Čim se dignu taktovi, raspucava se slika

@ Pulja: pečnica, ili probaj s fenom grijati malo čipove pa budeš vidio da ti se situacija bude popravila. Istina kratkoročno jer ne možeš postići veliku temperaturu tako
Alister je offline  
Staro 04.03.2018., 16:32   #14
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Rerna majka,nemaš šta izgubiti,ako si sve gore navedeno isprobao u rernu s njom i meni se isto dogodilo novi driver i ode grafa,najgore je što sumnjaš u sto drugih stvari jer je do prije 15min radila.Možda eventualno da probaš BIOS flashati drugi,da se nije u njemu što pohebalo.
Prki je offline  
Staro 04.03.2018., 17:36   #15
Pulja
Registered User
Moj komp
 
Pulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Bih
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Rerna majka,nemaš šta izgubiti,ako si sve gore navedeno isprobao u rernu s njom i meni se isto dogodilo novi driver i ode grafa,najgore je što sumnjaš u sto drugih stvari jer je do prije 15min radila.Možda eventualno da probaš BIOS flashati drugi,da se nije u njemu što pohebalo.
Pokušat cu i to.. Hvala

Imam ponudjenu takodjer Sapphire R9 280x 3 gb, pa me zanima vase misljenje da je zamjenim sa ovom trenutnom da li bi se znatno osjetila razlika?
Pulja je offline  
Staro 04.03.2018., 20:50   #16
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Ako nećeš ništa platiti mjenjaj,a ostalo zavisi koliko moraš nadoplatiti.Ali svakako još probaj Bios flashat a ako ne u rernu s njom.
Prki je offline  
Staro 04.03.2018., 21:04   #17
Pulja
Registered User
Moj komp
 
Pulja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Bih
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ako nećeš ništa platiti mjenjaj,a ostalo zavisi koliko moraš nadoplatiti.Ali svakako još probaj Bios flashat a ako ne u rernu s njom.
Pa recimo 50-60e bi trebao doplatiti i da dam svoju u ovakvom stanju
Pulja je offline  
Staro 05.03.2018., 09:28   #18
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Ak' netko hoce grafu u takvom stanju i nadoplata 50-60EUR za 280x -> odma uzmi!
Em' je to upgrade na ono sto si imao, em' realno... ova grafa se mozda da osposobiti.. mozda, no uvijek ces imati problema s njom.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline  
Staro 05.03.2018., 10:13   #19
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Nikako ne smatraj pećnicu trajnim rješenjem jer će ti se isto desiti opet, samo je pitanje nakon koliko dugo.
Ako ćeš se igrati, sumnjam da će držati dulje od par dana/tjedana, ako se nećeš igrati mogla bi i mjesec dana
Vrijednost te kartice u takvom stanju je jednaka vrijednosti metala po kg i ako ti je netko želi uzeti pod račun, a zna u kakvom je stanju, s tom osobom nešto ne štima
trex je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na