Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2012., 18:05   #361
s7ank0
Premium
Moj komp
 
s7ank0's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 117
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Ovak, imam na Sony Ericsson X10 mini Cyanogenmod 6 [MiniCM6-1.0.2 i/ili Android 2.2.1], a Recovery je ClockworkMod v3.2.0.0-r3 x10mini i to sam instaliral pomoću nekog vodiča s jednog foruma.
sad ja hoću instalirati ovo al se odmah pogubim. Ne znam krenal instalirati ni ne znam kaj sve moram napraviti. Znam da sve napraviti kak je bilo tu objašneno samo BEZ instalacije custom krenala.

Sad vas ja molim ak bi mi mogal objasniti netko ko trogodišnjaku. Znači kaj da sve skinem i kak da instaliram jer stvarno sam se izgubil.
probaj tu pronac guide za svoj model...

http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Main_Page
s7ank0 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 19:38   #362
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nema restorea kao na iphone-u. Trebas naci instalacijski firmware koji odgovara tvom tvornickom i pokrenuti ako ti zatreba. Takozvani RUU.
Znaci ako nesto podje krivo bez toga RUUa san sjeban?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 10:32   #363
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor z33 Pregled postova
jel moguce rootat one x bez unlockanja bootloadera?
probao sam s ovim, mob se par puta reboota ali nema roota.
Otkljucaj bootloader, imas sve potrebno na www.htcdev.com, nakon kaj napravis kaj si trebao, lako ga zakljucas nazad....
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 11:18   #364
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Znaci ako nesto podje krivo bez toga RUUa san sjeban?
Ovisi šta misliš raditi na mobu. Ako ne želiš rootati niti petljati po njemu onda ga ne možeš ubiti. Ako iz bilo kojeg razloga ne možeš bootati mob odeš u recovery i napraviš factory reset čime si vratio mob na početno stanje kao da si flešao RUU. Dokle god se mob pali možeš ga oživiti. Pa makar zapeo na HTC boot screenu, bitno da u njemu poteku neki elektroni.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 14:23   #365
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Exclamation

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ovisi šta misliš raditi na mobu. Ako ne želiš rootati niti petljati po njemu onda ga ne možeš ubiti. Ako iz bilo kojeg razloga ne možeš bootati mob odeš u recovery i napraviš factory reset čime si vratio mob na početno stanje kao da si flešao RUU. Dokle god se mob pali možeš ga oživiti. Pa makar zapeo na HTC boot screenu, bitno da u njemu poteku neki elektroni.
Aha, evo ovako konkretno. Pocmen s rootom, i svim glupostima. Stavim rom ne svida mi se, napravim reset i iman htc sense? Ista procedura ali sad iz nepoznatog razloga nesto zajebaje (crka zvucnik) napravim rec je li vridi garancija? Naravno sve je hipotetski i nije mrtvo zbog swa jer ne mislim lckat ni nista kemijat, samo nac nesto jednistavno i brzo, sense i bas nije definicija toga... Naxan se da san bolje pojasnio...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 16:14   #366
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Aha, evo ovako konkretno. Pocmen s rootom, i svim glupostima. Stavim rom ne svida mi se, napravim reset i iman htc sense?
Ovako je već bolje. Odgovor je ne, resetom nećeš vratiti stock rom.
Zamisli imaš Windowse na kompu. Preko njih pukneš Linux... Ne sviđaju ti se, ali resetom nećeš opet dobiti Windowse jer si ih obrisao s particije.
U tom slučaju imaš dvije opcije:
- flešaš RUU tvornički rom, jedan obični exe, pokreneš next next i imaš Sense rom iz trgovine. Fleša čisti Sense rom.
- ili vratiš nandroid backup!
Nandroid backup je kompletan dump nand chipa (u image formatu, sejvani svi podaci, rom, data, igrice, sejvovi, poruke, sve osim interne sd kartice). Za napraviti nandroid treba ti root i recovery. Iz recoveryja flešaš romove i radiš backup.
Ono što možda uviđaš, znači ti kada rootaš, uđeš u recovery i prvo napraviš nandroid - tebi se tada sprema i root. Znači ovo ti ne bi prošlo pod garanciju, ali je odličan step back u slučaju da se želiš vratiti na stari rom ili ti novi rom otkaže poslušnost ili ne možeš bootati u rom itd. Ovo je nešto kao system restore na Windowsima - koliko god ti modificirao Windowse on sejva današnje stanje, a sutra kada vratiš restore dobvaš Windowse po kojima si ti petljao - ne čistu instalaciju.

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ista procedura ali sad iz nepoznatog razloga nesto zajebaje (crka zvucnik) napravim rec je li vridi garancija?
Kažu da HTC ima odvojenu garanciju na SW i HW. Ako si otključao bootloader, rootao, flešao gore šta ja znam i crkne ti zvučnik - tebi garancija na HW uredno teče, što ne vrijedi i za SW. Tako kažu...
U slučaju da ga želiš vratiti u servis i želiš full garanciju bez da te jebu, tada vraćaš RUU tvornički rom (koji uklanja root) i pored toga vjerojatno moraš zaključati bootloader (nemam One X pa neka netko bliži toj tematici da točniji odgovor). Nandroid od maloprije ti tu ne vrijedi zbog toga što ne briše root.

Mora da ti je teško sve ovo pohvatati s obzirom da prellaziš s jabuke, ali bez brige. Nećeš sve naučiti u par dana. Kad sam ja to učio nije ni bilo tutoriala, zato fino sjedni i studiraj tematiku, terminologiju i povezuj jedno s drugim. I štogod htio napraviti, uvijek se raspitaj "a koji je način da vratim sve na staro" ili "šta ako nešto pogriješim ili zapnem, koje su šanse da će mob preživjeti". Kada znaš što želiš i znaš koji je korak nazad ako zapneš, onda sve znaš.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 16:26   #367
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Updataj 1. post ovo je odlican noob odgovor!

Odlicno onda kasnije provjerim RUU I RELOCK i ide na stol
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 19:05   #368
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Updataj 1. post ovo je odlican noob odgovor!

Odlicno onda kasnije provjerim RUU I RELOCK i ide na stol
Unlock napravis preko htc dev, a ako poslije zelis zakljucati, u cmd upises recenicu od 15 slova i bootloader je ponovo zakljucan...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 21:31   #369
jurica_m
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Stubičke Toplice
Postovi: 206
Lijep pozdrav.

Naime, u ponedjeljak dobivam HTC EVO 3D koji je na službenom dakle official ICS-u. Sad mene zanima postoji li način da se roota EVO koji je na ICS-u? Neki su mi rekli da to nije moguće pa me zanima je li to istina? Ako nije moguće, može li se kako napraviti downgrade na GB pa onada rootati? Hvala
jurica_m je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 00:50   #370
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Sony Xperia S

Kupio sam ovaj mob i zanima me postupak za root i stavljanje custom roma, ili barem root official updejta, bas je danas stavljen novi...
Ako itko zna postupak ili neki dobar guide bio bi mu zahvalan!
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2012., 13:09   #371
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Evo, kolega, pročitaj, bit ćeš guru na kraju dana.
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1526866
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2012., 03:40   #372
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
eh procito jednom i apsolutno nista mi nije jasno )

Cini mi se da je za U8650 puno lakse bilo sve ^^
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2012., 10:24   #373
tommek81
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: zgb
Postovi: 1
napravil sam updejt na 4.0.3. na službenom fonu... sgs2.....problem je da se kod sms ne javlja ime upisano u imenik nego sam broj.. kak to rešiti (ne smijem previše prčkat po telefonu znači nema flešanja)
tommek81 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 15:02   #374
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Nabavio sam neki dan novu memorijsku za Desire od 16 Gb umjesto 4 koju sam imao po defaultu.
Zanima me kako što brže i bezbolnije napraviti zamjenu s tim da je na mobu flashan MIUI XJ ROM te je kartica particionirana tako da 500 MB na kartici glumi internu memoriju ?

Također, stavio bih neki drugi ROM jer je MIUI gore od Nove godine i polako mi već stvara probleme pa slobodno može i preporuka nekog brzog i stabilnog ROM-a.

Što mi je činiti ?
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 17:36   #375
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
stavi karticu,udji u cwm i odaberi opciju partition sd card.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 18:28   #376
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Podatke s ove sadašnje kartice kopiram na komp pa na novu karticu jednostavno nakon što particioniram novu ili treba nešto posebno ?
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 21:33   #377
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Isto kao što si particionirao prvu karticu, napravi i na drugoj. Podatke prebaci kroz neki linux jer winsi ne vide ext podatke. Kada particioniraš sve, obični kopipejst 1:1 će odraditi posao. I po mogućnosti radi to preko card readera, a ne moba. Mob mooožda nećeš moći upaliti s praznom karticom, a i ako se upali možeš zeznuti sustav. Ako se znaš služiti recoveryjem možeš probati mountati tamo bez bootanja OS-a. Ali ne vjerujem ja tome.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2012., 23:37   #378
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ma ja ne vjerujem i prebacivanje sistema s kartice na karticu ako pricamo tome. Uvijek nesto zasteka. Po meni najbolje je particionirati drugu karticu preko cwm-a, staviti miui i prebaciti fajlove s kartice na karticu. Misim na fajlove s fat32 particije, slike, muziku itd. Ono s ext perticije nemoj niti prebacivati kad ces ionako stavljati drugi rom.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 12:42   #379
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Ne znam, radio sam to nekoliko puta na Desireu. Ljudima ostane isti rom i postavke, samo zamjene karticu. Na novu karticu komplet kloniram fat32 i ext situaciju i sve radi kao da se ništa nije dogodilo. U pitanju je bio Oxygen rom, ne znam bi li neki drugi rom radio probleme, ali po ovome što sam prošao ne bi trebao nužno.

Alternativa je napraviti nandroid (sistem+data+ext), napraviti ext na novoj kartici, kopirati fat dio na nju, ubaciti novu karticu u mob i restorati nandroid ali samo ext dio. Sve to može napraviti i iz recoveryja u jednom tiru (kreirati ext + restorati ext nandroid)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 21:59   #380
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Pitanjce, imam rootan Desire, na njemu je Cyanogenmod 7. Dok mi bio Froyo gore bez problema su mi radili stalno Task Manager i A.I. type Keyboard, znači dvije aplikacije koje želim da su mi stalno upaljene međutim s ovim modom dogodi se bar jednom dnevno da ih pogasi. A.I. keyboard je naravno enajblana da mi bude defaultna no ko sto rekoh bar jednom dnevno ju moram ponovo pokretati i stavljati da mi bude primarna.

Savjet kako da se te dvije stvari ne gase?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 14:29   #381
gogzzzz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
pozdrav svima.. nakon duzeg vremena koristenja htc desirea odlucio sam rootat mob.. i search me odve na forum i vidim da je sve ljepo opisano..
krenuo sam ispocetka sa svim instalacijama, pripremama itd. i zaglavio na jednom djelu.. naime ... nakon pokretanja unrevoked-a mob se spoji sa kompom, slijedi reboot kao sto je i napisano.. mob se resetira i otvori mi se meni .. na kojem mogu izabrat neke opcije medu kojima je i recovery ... tipkom dolje se spustim na navedenu opciju i pritisnem power .. i na mobu se pokaze crni ekran sa malom ikonom mobitela preko kojeg je crveni trokut sa usklicnikom ..i to je to .. bilo kakva upotreba ili koristenje moba nije moguca dok ne izvadim bateriju iz moba i vratim ju.. upalim mob radi bez problema. provjerom aplikacije dal je napravljen root javi da mobitel nije roootan.. ima tko kakvu pametnu da podjeli.. unatoc ponavljanju cijelog postupka nekoliko puta rezultat je isto.. ??? ako ima tko rijesenje problema.. neka zbori !! hvala
gogzzzz je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 14:40   #382
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
koju verziju gingerbreada imaš gore? 2.3.7? jer ako se dobor sjećam (već poduže nemam Desire), s tom verzijom je bilo nešto problema sa rootanjem i custom romom...

pogledaj tu:
http://androidforums.com/desire-all-...-2011-a-3.html
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 14:45   #383
gogzzzz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
na verziji sam 2.2.2
gogzzzz je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 14:57   #384
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
evo link pa po njemu pokušaj, koliko vidim to sigurno radi:
http://androidforums.com/desire-all-...er-2011-a.html

tools&info:
http://androidforums.com/desire-all-...ov-2011-a.html
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 15:42   #385
gogzzzz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
prvi link je rijesio dio problema
..neke sitnice mi nisu stimale.. i sad je sve sjelo na svoje mjesto.. hvala puno

Zadnje izmijenjeno od: gogzzzz. 08.10.2012. u 19:29.
gogzzzz je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2012., 12:06   #386
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Molim preporuku brzog i stabilnog ROM-a za Desire. Trenutno je gore MIUI pa sam željan promjene.
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2012., 13:19   #387
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Citiraj:
Autor D.O.M.I. Pregled postova
Molim preporuku brzog i stabilnog ROM-a za Desire. Trenutno je gore MIUI pa sam željan promjene.
Po ne znam koji put, Oxygen 2.3.2 Nećeš ga naći na xda pa vidi ovdje http://download.oxygen.im/roms/
Rom se inače već dugo vremena ne razvija što me nije spriječilo da ga zadnjih godinu dana aktivno koristim (inače sam ga koristio od najranijih početaka). Neću reći da nema bugova, ali ja ih nisam imao. Uz rom ide i thalamusov kernel koji je jedan od boljih koje sam koristio na Desireu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 19:28   #388
gogzzzz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
pri pokusaju instaliranja bilo kojeg roma dobijem sljedecu poruku " E:Wrong digest: system/app/Browser.apk. E:Verification failed. Installation aborted "

kako da rijesim problem??

probao sam staviti jelly bean 10 , milwild ,ics i uvijek dobijem istu poruku...
gogzzzz je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 19:35   #389
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Koji mob?

U CWM recoveryju bi trebao pod "flash zip file" imati opciju "toggle zip verification" pa podesi na disabled.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 19:52   #390
gogzzzz
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
htc desire je mob...

a ovu opciju nemam ..
cwm 5.0.2.0 verzija
gogzzzz je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na