Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2014., 21:25   #1
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
DVD player s USbom da čita sve formate

Znaci da cita sto vise formata videa s USba ...ajmo ljudi mašti na volju, hvala!!
  Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 21:47   #2
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
skoro svaki BD player ti čita skoro sve sa USBa...i mp4 ili divX, i wmv i mkv...
ako ti je to bitno možda bolje da uzmeš media player pa možeš ukopčat USB ili ext. HDD ili preko LANa streamat filmove sa kompa
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2014., 21:49   #3
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
ovako, mene je nedavno frend zamolio za sličnu stvar da mu pomognem u potrazi za sličnim dvd uređajem do nekih 250-300kn, media player mu nije igrao zbog toga što ima kolekciju optičkih medija.

i onda smo malo surfali i došli do zaključka da dvd playeri nemaju previše smisla, jer nijedan ne podržava mkv, ne podržava h.264, podržava mp4, ali ako je aac audio kodek u mp4 kontejneru, video će ostat nijem i sl...

onda se malo rastegnuo s budžetom, nabavio br player za nešto manje od 600 kn, uredno žvače sve šta mu se ubaci, 2.0 usb podrška i kao šlag na tortu - bd playback.

lako moguće da se neki model sličnih/istih mogućnosti da nabavit i koji za poneku kunu manje. jer izdvojit 300-njak kuna za klasični DVD uređaj kojeg je - budimo pošteni - pregazilo vrijeme, nema mi više puno smisla.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 21:54   #4
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
ovako, mene je nedavno frend zamolio za sličnu stvar da mu pomognem u potrazi za sličnim dvd uređajem do nekih 250-300kn, media player mu nije igrao zbog toga što ima kolekciju optičkih medija.

i onda smo malo surfali i došli do zaključka da dvd playeri nemaju previše smisla, jer nijedan ne podržava mkv, ne podržava h.264, podržava mp4, ali ako je aac audio kodek u mp4 kontejneru, video će ostat nijem i sl...

onda se malo rastegnuo s budžetom, nabavio br player za nešto manje od 600 kn, uredno žvače sve šta mu se ubaci, 2.0 usb podrška i kao šlag na tortu - bd playback.

lako moguće da se neki model sličnih/istih mogućnosti da nabavit i koji za poneku kunu manje. jer izdvojit 300-njak kuna za klasični DVD uređaj kojeg je - budimo pošteni - pregazilo vrijeme, nema mi više puno smisla.
točno, DVD (mpeg2) je stvar prošlosti - u stvari, nije za onoga ko gleda na CRT, ali na LCD ili plazmu je BD player sa mkv ili mp4 formatom ono što je nekad bio DVD sa CRTom.

Već sam jednom pisao da sam se gadno za***o što sam kupovao DVD (mpeg2) dok sam imao CRT TV - sad mi oni ne vrijede niš jer ih je pregazio FULL HD.
No i dalje tvrdim da ne treba trošit lovu ni na BD diskove jer će još brže stić 4K a onda opet ista priča.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 08:13   #5
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
jest imam dva DVD playera koja nicemu ne sluze, cula sam za ovaj media player , posto gledam s usb a , jel neko moze preporucit barem model media playera?

Zadnje izmijenjeno od: yaya. 20.01.2014. u 08:33.
  Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 08:18   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Čitaj malo pažljivije što su napisali - media playeri jedino što "ne čitaju" su optički diskovi, jer nemaju čitač za njih Tako da ako nemaš nekakvu poveću kolekciju istih, ne vidim razloga zašto ne bi kupila neki.
I drugo, flyer1 ti je linkao philipis BR player, tako da imaš sve
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 11:19   #7
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 11:34   #8
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Problem s novim blu ray playerima od 2012 sto posjeduju cinavia zastitu, otprilike nakon 20 minuta dolazi do mute zvuka sto bas i nije jako zgodno ako reproducirate puno novih mkv "fileova". Ako ne treba blu ray kao medij neki media player je puno bolje rjesenje posto kod njih (zasad) takve zastite nema.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 10:10   #9
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
dal mi moze neko rec valj ali ovaj kaj sam ga gore stavila, dal se to isplati kupovat?
  Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 16:43   #10
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
pa jel mora bit E-baj baj???

imaš kod nas bilo novih ili preko oglasnika odličnih media playera tipa WD live, Med8er 400/500, Tvix, Asus....uzmi neki od tih i nećeš imat problema i poteškoća!!
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2015., 14:58   #11
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Problem s novim blu ray playerima od 2012 sto posjeduju cinavia zastitu, otprilike nakon 20 minuta dolazi do mute zvuka sto bas i nije jako zgodno ako reproducirate puno novih mkv "fileova". Ako ne treba blu ray kao medij neki media player je puno bolje rjesenje posto kod njih (zasad) takve zastite nema.
Ja imam Philips BDP3490 i cinavia zaštita se pojavljuje samo ako je film napržen na DVD-u. Kad je isti materijal stavljen na USB-stick, cinavia se ne pojavljuje.
Kako je tema čitanje playera s USB-a, čuo sam da blu-ray playeri imaju limit čitanja od 2TB s hard diskova koji se preko USB utora spajaju na player. Mene zanima, ako na gorespomenuti Philips BDP3490 stavim eksterni disk (preko vanjskog kućišta) od 3 TB, da li ga neće moći učitati ako je samo jedna particija od 3 TB na njemu ili hoće ako ima više particija manjih od 2 TB, pa je sasvim nebitno koliko TB eksterni disk u totalu ima?
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2015., 08:56   #12
devil2580
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Pula
Postovi: 90
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Ja imam Philips BDP3490 i cinavia zaštita se pojavljuje samo ako je film napržen na DVD-u. Kad je isti materijal stavljen na USB-stick, cinavia se ne pojavljuje.
Kako je tema čitanje playera s USB-a, čuo sam da blu-ray playeri imaju limit čitanja od 2TB s hard diskova koji se preko USB utora spajaju na player. Mene zanima, ako na gorespomenuti Philips BDP3490 stavim eksterni disk (preko vanjskog kućišta) od 3 TB, da li ga neće moći učitati ako je samo jedna particija od 3 TB na njemu ili hoće ako ima više particija manjih od 2 TB, pa je sasvim nebitno koliko TB eksterni disk u totalu ima?
Cinavia se samo pojavljuje ako se reproducira sa Blu-Ray media, sa usb-a to nema veze.
A sad šta se tiče tog limita do 2TB ovisi od playera do playera mislim.
DVD player da čita sve sa usb-a, naročito mkv ja nisam mogao nać, jako su rijetki, pa sam uzeo neki infinity dvb-t koji čita mkv, za stari crt tv spojit..
Riješenje je blu-ray player koji čita skoro pa sve sa usb-a, media player a čak i skoro sve tv sa usb-a čitaju sve živo pa nema ni potrebe za media playerom.
Sve novije tv od lg-a i samsunga provjereno vrte skoro pa sve formate videa sa titlovima, ima i opcija podešavanaj titla, time correction...
Ja ima npr LG 37lk450 i šta god uštekam na usb radi, osim šta ne podržava dts zvuk jer je malo stariji model, ali ako je ac3 ili drugo radi super.

lp
devil2580 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2015., 10:30   #13
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor devil2580 Pregled postova
Cinavia se samo pojavljuje ako se reproducira sa Blu-Ray media, sa usb-a to nema veze.
A sad šta se tiče tog limita do 2TB ovisi od playera do playera mislim.
DVD player da čita sve sa usb-a, naročito mkv ja nisam mogao nać, jako su rijetki, pa sam uzeo neki infinity dvb-t koji čita mkv, za stari crt tv spojit..
Riješenje je blu-ray player koji čita skoro pa sve sa usb-a, media player a čak i skoro sve tv sa usb-a čitaju sve živo pa nema ni potrebe za media playerom.
Sve novije tv od lg-a i samsunga provjereno vrte skoro pa sve formate videa sa titlovima, ima i opcija podešavanaj titla, time correction...
Ja ima npr LG 37lk450 i šta god uštekam na usb radi, osim šta ne podržava dts zvuk jer je malo stariji model, ali ako je ac3 ili drugo radi super.

lp
Na mojem fići cinavia se pojavljuje i kada je .mkv i .avi file napržen na DVD-R i DVD+R, dok se na USB-u ne pojavljuje. Provjerio sa "The Amazing Spider-Man 2". Naravno, ako nema cinavie, nema ni smetnji. Očito ovisi tko stavlja film na blu-ray format. Ako je riječ o Sonyju, gotovo je sigurno da će napucati cinaviu, pa oni koji konvertiraju film u .mkv ili .avi file, konvertiraju i cinaviu i to se primijeti kada se film naprži na DVD.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 13:39   #14
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Telesystem ne cita sub titlove sad ja moram preimenovat ic u srt o covjece al nemam srece a i taj ko radi titlove u sub haha
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na