Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2011., 13:42   #1
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Problem s DDR3 keksom

Pozz, evo posto sam nadograđivao PC ispricat cu situaciju kakva je bila prije. Prije sam imao 9800GTX+ i 2GB rama kingmax s 32 bitnim windowsom 7, sve je radilo okej, zatim sam kupio grafu VTX HD6850, NOVU memoriju u linksu G Skill 2GB, DDR3, 1333mhz, htio sam uzet kingmax al' nije je bilo trenutno pa sam samo uzeo G Skill pa mislio bit ce sve u redu, i znaci sve sam to poslozio i instalirao frisko windows 7 64 BIT... To sam sve napravio jucer ujutro i cijeli dan sam igrao, surfao i sve je radilo super. Navečer sam išao na spavanje te ugasio komp, a pošto je bilo nevrijeme ugasio sam i napajanje, tj. stavio sklopku na 0... Danas ujutro se probudim, upalim komp i BSOD prilikom dizanja windowsa, prvo sto sam napravio je izvadio G Skill van i čiri bu čiri ba, sve radi kako treba, samo mi sad pomalo "šteka" i rad na win 7 64 bitom mi je nestabilan, a i zasto bi imao 2GB rama kad bi trebao imat 4 no. uglavnom, izvadio sam taj kingmax i stavio g skill i eto opet bsod kod dizanja windowsa, znaci keks nije u redu, jel mozda neka opcija u biosu uzrok toga ili sto ? ili cu se morat natezat pa ju cekat tjednima novu memu s ovima u linksu... Molim Vas pomoc, hvala

lp
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2011., 13:46   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
MemTest u ruke (sprži iso image na cd i digni sistem sa cd-a tako da ni ne ulaziš u winse) i oderi nekoliko passova. Ako izbaci error, uslikaj i odnesi u Links. Možda je jednostavno nekompatibilan sa pločom. Naravno, sve mora biti na default vrijednostima.
Eventualno da staviš taj keks u neki drugi komp da budeš siguran da je problem baš sam keks, a ne ploča tj. tvoj komp.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2011., 20:23   #3
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Pao na MemTestu, odnešeno na reklamaciju.
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2011., 20:30   #4
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Pretpostavljam da si i sliku priložio.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2011., 12:44   #5
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Evo nastavljam priču ovdje znaci problem je ovdje

Kolega je rekao da trebam promjeniti latencije u biosu, tj " namjestiti ih " kad uđem u bios pod memory, ima tih latencija da dobim glavobolju i izgubim se i nist ne kuzim sta trebam, i nema da se moze namjestit posebno za jedan keks posebno za drugi samo je za sve skupa ili sto.. pomoc moolim vas.
Reedy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na