Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2002., 13:21   #1
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
server

frend treba složit server pa me pita koju matičnu, procesor i memoriju da ubode. jel ima netko više iskustva sa serverima?
ozren, joža,..., kaj sjedi iza vašeg servera?
choby je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2002., 17:21   #2
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Re: server

Citiraj:
Originally posted by choby
frend treba složit server pa me pita koju matičnu, procesor i memoriju da ubode. jel ima netko više iskustva sa serverima?
ozren, joža,..., kaj sjedi iza vašeg servera?
haha, nas server ti je opaka mrcina...
duron 600, asus a7v, 128mb rama, ibm 75gxp disk (onaj koji se navodno najvise kvari i navodno nije preporucen za vise od 8 sati dnevne upotrebe).

to se sve skup fino vrtilo na beta kernelu, sa beta podrskom za promise-ov hard disk kontroler. stroj radi non-stop 24h dnevno od '99-te i nikad se nije srusio. to ti je tak kad profesionalci naprave posao
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 27.03.2002., 20:38   #3
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Re: Re: server

Citiraj:
Originally posted by dpajur


haha, nas server ti je opaka mrcina...
duron 600, asus a7v, 128mb rama, ibm 75gxp disk (onaj koji se navodno najvise kvari i navodno nije preporucen za vise od 8 sati dnevne upotrebe).

to se sve skup fino vrtilo na beta kernelu, sa beta podrskom za promise-ov hard disk kontroler. stroj radi non-stop 24h dnevno od '99-te i nikad se nije srusio. to ti je tak kad profesionalci naprave posao
Da, nas dragi serverchich... ah, iako se ne sjecam kad sam ga fizichki zadnji put vidio prirasao je mom srcu...

a sto drugo reci... Pajo je sve rekao - tko zna zna.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2002., 22:48   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: server

Citiraj:
Originally posted by dpajur
...ibm 75gxp disk (onaj koji se navodno najvise kvari i navodno nije preporucen za vise od 8 sati dnevne upotrebe)...
Ako je Made in Japan, onda tesko da ce ikada vrisnuti. Sto se tice ogranicenja koliko dnevno smije biti upaljen, mislim da se pritom mislilo na one silne serije iz Tajlanda (takav je BIO moj (otisao u vjecna lovista)) i iz Madjarske (takav je BIO frendov (sada su na pivi s Hijavatom) i ostalih egzoticnih IBMovih tvornica. Istina, bilo je i dobrih serija i iz tih egzota, ali puno premalo.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2002., 09:35   #5
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
frendu treba za firmu. bit će nekoliko stanica (drugih pc-a) skopčano na njega da dijele bazu podataka za firmu. kaže da pri kraju godine file-ovi znaju narast i na 100 mb. scsi će ić sigurno, ali je pitanje koliko mu memorije treba za takvo što. naravno, i koja?
choby je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2002., 11:22   #6
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Re: Re: Re: server

Citiraj:
Originally posted by gpremec


Ako je Made in Japan, onda tesko da ce ikada vrisnuti. Sto se tice ogranicenja koliko dnevno smije biti upaljen, mislim da se pritom mislilo na one silne serije iz Tajlanda (takav je BIO moj (otisao u vjecna lovista)) i iz Madjarske (takav je BIO frendov (sada su na pivi s Hijavatom) i ostalih egzoticnih IBMovih tvornica. Istina, bilo je i dobrih serija i iz tih egzota, ali puno premalo.
mislim da je nas madjarski...
nego kad smo kod toga, ja zadnjih 5-6 godina imam samo IBM diskove.. i sve sam ih kupio kod nas.. znaci upravo takvi iz madjarske, tajlanda i sl. i nijedan mi nije riknuo.

mislim da clanak sa storage review-a o ibm diskovima puno toga objasnjava.. uz dobro hladjenje (nemora biti ni aktivno, glavno da ima cirkulacije zraka) disk radi savrseno.. ako je pak stisnut uz milijon drugih komponenti, svasta se desava
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2002., 11:26   #7
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by choby
frendu treba za firmu. bit će nekoliko stanica (drugih pc-a) skopčano na njega da dijele bazu podataka za firmu. kaže da pri kraju godine file-ovi znaju narast i na 100 mb. scsi će ić sigurno, ali je pitanje koliko mu memorije treba za takvo što. naravno, i koja?
ma kaj se brines opce.. reci mu nek uzme neki brand name stroj, sa firmama bar nemas brige oko nofci.

ubode si nekog dell-a, hp-a ili compaq-a, jeftinjak server, ima support u svim zemljama svijeta, tocno se zna kaj podrzava i nema da ne radi ili da rikne pa se moras patit s dijelovima kojih vise nema.

a to sa bazom podataka koju dijele ostali pc-i, ja se opce nebi igro s bilo cim osim scsi raid-a u mirror-ingu.. osim ak su ti podaci za bacit
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2002., 02:45   #8
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Re: Re: server

Citiraj:
Originally posted by dpajur
mislim da clanak sa storage review-a o ibm diskovima puno toga objasnjava.. uz dobro hladjenje (nemora biti ni aktivno, glavno da ima cirkulacije zraka) disk radi savrseno.. ako je pak stisnut uz milijon drugih komponenti, svasta se desava
Moj je IBM bio izuzetno dobro hladjen, aluminijski hladnjak za diskove (Hermannator) s jednim 8cm ventilatorom ispred hladio je mrcinu na sobnu temperaturu (sada je u tom hladnjaku iza 8cm ventilatora SCSI Seagate koji se vrti na 10000/min), tako da smatram da ta tvrdnja i nije u potpunosti tocna, barem ne u mom slucaju. Na mom bivsem (IBM 46.1GB 7200/min iz Tajlanda) bio je problem povrsina ploca (sada dali je problem bio u proizvodnom procesu ili su glave za pisanje zagreble povrsinu, nemam pojma), ali vremenom sam izolirao mjesta na disku na kojem su se javljale greske (nakon sto je podatak upisan na taj dio povrsine, svako pristupanje toj particiji bilo je nemoguce), ali sam pri tome izgubio vise GB prostora na disku. Za dokaz prilazem sliku diska prije nego sto sam ga isao zamijeniti (one praznine diska su izolirani dijelovi - dovoljnno je bilo ne koristiti ih).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	slika diska ibm 307045 75gxp.jpg‎
Views:	167
Size:	74.5 kB
ID:	12  
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na