Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2015., 22:51   #1
roogac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Exclamation SONY HT-CT180 VS LOGITECH Z623

Pozdrav!

Trebam pomoć između sony HT-CT180 i Logitech z623.
Kupujem zvučnike za PC, koji bi se ujedno i koristili za slušanje galzbe s mobitela kada PC ne radi.
Gledao sam Logitech Z623 i planirao ih kupiti za cijenu od oko 1400 kn. Tada sam naišao na Sony HT-CT180 soundbarr + subwoofer koji bi me na popustima koje mogu ostvariti izašao 850 kn. Soundbar je jačine 100w i ima mogućnost analognog, optičkog i bluetooth povezivanja. Redovna cijena soundbara u sancta domenici je 1500 kn. Kada bih gledao sljedeće dvije cijene naravno da bih se odlučio za z623 jer su to prvenstveno pc zvučnici koji su vrlo dobro ocjenjeni. Ovaj soundbar ima mogućnost bluetooth reprodukcije što je po meni ogroman plus na takvom uređaju jer ne moram brinuti oko kablova kada želim sa deezera streamati nešto na njega. Može li soundbar od sonya reproducirati donekle zvuk koji je u skladu s kvalitetom pc zvučnika. Veliki plus je bežični subwoofer. Reviewovi po netu o sonyevim soundbarovima govore sve najljepše ali nisam naišao da PC korisnik ih redovno koristi i da može podijeliti iskustvo. Maltene su duplo jeftiniji od Logitecha a pakuju doista puno snage koliko mi treba za sobu od 15 m2.

Hoću li požaliti ?? Hitno je jer popust mogu dobiti do nedjelje.


Inače link za soundbar:
http://www.amazon.co.uk/Sony-HT-CT18.../dp/B00U1DW7BG

z623:
http://www.amazon.co.uk/Logitech-2-1.../dp/B00413BI7Q
roogac je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2015., 09:44   #2
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
i meni soundbar izgleda kao kvalitetnija opcija, samo je pitanje kako ćeš ga smjestiti da ima smisla, u kontekstu (pretpostavljam) nekog regularnog PC desktopa, odnosno fiksnog mjesta za PC....

ako je dobro orijentiran prema sobi, možda stvarno dobro legao....ako stol za PC nije u kutu, nego recimo po sredini šireg zida sobe (15m2=3x5m?), možda bi dobro bilo da ga namontiraš tik iznad monitora, malo tiltan na dolje.

to bi bio neki optimalan scenarij za kojeg sam skoro siguran da bi dobio lijep zvuk. Ne znam je li bi bio bolji od ovih zvučnika jer ih nisam čuo i ne znam koliko dobri uopće mogu biti, ali ovo bi bilo super za igre i filmove, a i za muziku barem solidno
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2015., 10:47   #3
roogac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
i meni soundbar izgleda kao kvalitetnija opcija, samo je pitanje kako ćeš ga smjestiti da ima smisla, u kontekstu (pretpostavljam) nekog regularnog PC desktopa, odnosno fiksnog mjesta za PC....

ako je dobro orijentiran prema sobi, možda stvarno dobro legao....ako stol za PC nije u kutu, nego recimo po sredini šireg zida sobe (15m2=3x5m?), možda bi dobro bilo da ga namontiraš tik iznad monitora, malo tiltan na dolje.

to bi bio neki optimalan scenarij za kojeg sam skoro siguran da bi dobio lijep zvuk. Ne znam je li bi bio bolji od ovih zvučnika jer ih nisam čuo i ne znam koliko dobri uopće mogu biti, ali ovo bi bilo super za igre i filmove, a i za muziku barem solidno
Da, mislio sam svakako iznad ili ispod monitora, jer planiram uskoro i monitor montirati na zid da dobijem prostora na radnom stolu. Jedino me brine kvaliteta zvuka jer je sub povezan bežično, no dosad me nijedan Sonyjev hi-fi proizvod nije razočarao. Micro linija od Sonyja mi idalje radi nakon 12 godina agresivnog povremenog slušanja te tu i tamo kakve zabave...

Inače jesi li imao iskustva sa soundbarovima, kvare li se te mogu li poslužiti za pc gaming(kada se usi umore od težine slušalica)???


Edit: stol je pretežno u kutu sobe nažalost, ali sub sam mislio postaviti malo dalje od stola kako bih dobio bolje pozicioniran bas u većem dijelu prostora.
roogac je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2015., 13:21   #4
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Soundbarovi su izmišljeni kao praktična alternativa klasičnom surroundu, pa bi za igre trebao biti sasvim dobar - ima taj neki virtualni surround, što god to značilo.
za mjuzu je već neka druga priča, ali tu ti je krucijalno pitanje koliko su kvalitetni zvučnici koje uspoređuješ, ili neki drugi za istu lovu.
ako stvarno ne možeš odmaknuti zvučnike iz kuta, onda je možda manje zlo ipak klasičan satelit.

sub bi teoretski mogao u kut, klasičan zvučnik (osim nekih rijetkih izuzetaka o kojima sad ni ne pričamo) nikako. kako je soundbar zapravo koncipiran sa idejom disperzije zvuka, smještaj u kut bi mogao više pokvariti njegov zvuk nego nekog mini-monitora.

ja osobno sam u jednom trenutku skoro pokleknuo pred jednom starijom yamahom ysp (1000, mislim), jer kod kolege svirala vrlo vrlo lijepo i ugodno, a ušteda prostora je neusporediva.....no kako je meni glazba primarna, radije trpim (supruga, zapravo ) kompromis jer ipak u stereo ulažem dugo, i teško bi mu bilo koji soundbar mogao parirati.

ali za pozadinsku mjuzu i filmove mislim da je stvarno ok stvar, pogotovo u malim sobama. pod uvjetom da je smješten centralno u sobi ispod/iznad TV-a, baš kako to i svi promo materijali na slikama pokazuju.
nemam statističke podatke, ali mislim da ne moraš brinuti oko kvarova više nego što bi to kod PC zvučnika

vidi što drugo ima za 800 kn, pa odluči. možda neki aktivni monitor (ne PC zvučnik)?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2015., 15:04   #5
roogac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Smile

Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Soundbarovi su izmišljeni kao praktična alternativa klasičnom surroundu, pa bi za igre trebao biti sasvim dobar - ima taj neki virtualni surround, što god to značilo.
za mjuzu je već neka druga priča, ali tu ti je krucijalno pitanje koliko su kvalitetni zvučnici koje uspoređuješ, ili neki drugi za istu lovu.
ako stvarno ne možeš odmaknuti zvučnike iz kuta, onda je možda manje zlo ipak klasičan satelit.

sub bi teoretski mogao u kut, klasičan zvučnik (osim nekih rijetkih izuzetaka o kojima sad ni ne pričamo) nikako. kako je soundbar zapravo koncipiran sa idejom disperzije zvuka, smještaj u kut bi mogao više pokvariti njegov zvuk nego nekog mini-monitora.

ja osobno sam u jednom trenutku skoro pokleknuo pred jednom starijom yamahom ysp (1000, mislim), jer kod kolege svirala vrlo vrlo lijepo i ugodno, a ušteda prostora je neusporediva.....no kako je meni glazba primarna, radije trpim (supruga, zapravo ) kompromis jer ipak u stereo ulažem dugo, i teško bi mu bilo koji soundbar mogao parirati.

ali za pozadinsku mjuzu i filmove mislim da je stvarno ok stvar, pogotovo u malim sobama. pod uvjetom da je smješten centralno u sobi ispod/iznad TV-a, baš kako to i svi promo materijali na slikama pokazuju.
nemam statističke podatke, ali mislim da ne moraš brinuti oko kvarova više nego što bi to kod PC zvučnika

vidi što drugo ima za 800 kn, pa odluči. možda neki aktivni monitor (ne PC zvučnik)?
Pa upravo nista za 850 realno mislim da ne konkurira jer pc zvučnici uglavnom nisu u tom rangu te kvalitete, naravno ovo je skuplji proizvod koji mi je na umu isključivo radi svoje cijene trenutne. nije potpuni kut sobe ali je vise na stranu nego u sredini. Bas nisam stručan pretjerano u audio opremi pa ako postoji neki prijedlog s tvoje strane kvalitetnog monitor zvučnika koja ne bi zauzeo cijeli stol?
Iznimno sam zahvalan na informacijama, vec si mi puno pomogao.
roogac je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 09:38   #6
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
U taj dio općenito nisam baš upućen, znam da su dobri KRK-ovi i Geneleci, ali to su pare puno više od tvog budžeta.......

Netko je u temi HI FI preporučio ovo:

http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=94&Source=1

pa i meni se to čini dobro.

Doduše, cijena je ona viša, ali ako si mislio to dati za Logitech, tu ovi Wharfedalovi pobjeđuju sigurno, bez obzira što nemaju subac (koji je u toj klasi novaca u 90% slučajeva ionako samo smetnja).

Tak da opet imaš dvojbu između 850 i 1400.....jbg.....ali ovdje je stvar lakša - ako kupuješ na duži rok i imaš te novce a često ćeš slušati glazbu, kupi monitore, isplatit će ti se.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 13:02   #7
roogac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
U taj dio općenito nisam baš upućen, znam da su dobri KRK-ovi i Geneleci, ali to su pare puno više od tvog budžeta.......

Netko je u temi HI FI preporučio ovo:

http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=94&Source=1

pa i meni se to čini dobro.

Doduše, cijena je ona viša, ali ako si mislio to dati za Logitech, tu ovi Wharfedalovi pobjeđuju sigurno, bez obzira što nemaju subac (koji je u toj klasi novaca u 90% slučajeva ionako samo smetnja).

Tak da opet imaš dvojbu između 850 i 1400.....jbg.....ali ovdje je stvar lakša - ako kupuješ na duži rok i imaš te novce a često ćeš slušati glazbu, kupi monitore, isplatit će ti se.
Opa! Nije da se razumijem previše u opremu ali ocjenjeni su fantasticno. Koliko glasno moze tih 14 w? Mogu li očekivati neki manju zabavu u sobi od 15 kvadrata?(kada igramo fifu znamo biti prilično glasni Haha, pa se bojim da neka pozadinska glazbica se nebi čula)

Zadnje izmijenjeno od: roogac. 15.10.2015. u 13:35. Razlog: Dodatak
roogac je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 14:33   #8
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Teoretski je 14w dosta za sobno slušanje, ali to nije pitanje pojačala nego zvučnika (zvučnikih jedinica) - većinom je sobni level glasnoće prvih par wata pojačala. Ovi zvučnici su mali pa teško da imaju SPL
kojim ćeš izbit prozor iz okvira, al i raspitivao si se mali monitor, ne?

Mislim da je ovaj kolega iz Hi-fi teme kupio na kraju taj zvučnik, pa pitaj njega na PP kak mu fercera, za početak?

za soma i pol možeš u SHu nabavit amp-komponentu i solidno velike (pasivne) zvučnike koje će ti razvalit tih 15m2, al onda ćeš htjet DAC, pa stalke, kablove.........si siguran da to stvarno želiš?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 14:45   #9
roogac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Smile

Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Teoretski je 14w dosta za sobno slušanje, ali to nije pitanje pojačala nego zvučnika (zvučnikih jedinica) - većinom je sobni level glasnoće prvih par wata pojačala. Ovi zvučnici su mali pa teško da imaju SPL
kojim ćeš izbit prozor iz okvira, al i raspitivao si se mali monitor, ne?

Mislim da je ovaj kolega iz Hi-fi teme kupio na kraju taj zvučnik, pa pitaj njega na PP kak mu fercera, za početak?

za soma i pol možeš u SHu nabavit amp-komponentu i solidno velike (pasivne) zvučnike koje će ti razvalit tih 15m2, al onda ćeš htjet DAC, pa stalke, kablove.........si siguran da to stvarno želiš?
Ne, trenutno nisam prostorno u mogucnosti za amp i provlačenje svih žica te velike speakere. Treba mi nesto kompaktno a nekako mi se ti zvučnici zbog blututa čine super.
roogac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2015., 16:47   #10
roogac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Thumbs up Kupio sam soundbar

Ipak sam išao za manje skupu alternativu jer jednostavno nisam htio propustiti za te novce. Što se tiče soundbara, mogu pohvaliti sony jer je snažan i pojačan na sto posto donosi čist bas i kristalan zvuk. Nije preporucivo nikako za glazbu jer mali driveri u soundbaru jednostavno zvuce pomalo slabi. Inače za filmove i igrice doslovno osjećaš kako te bas trese. Vrlo jak subwoofer, iznenađujuće bez distorzije kada je najjače pojačan. Soundbar je postavljen u roku minuta, nema problema sa syncom između dva uređaja. Mana je pomalo slabašni zvučnici u soundbaru koje subwoofer zna nadjačati, te mi stoji smanjen ispod tvorničkih postavki. sve u svemu za 850 kuna sam zadovoljan, uloženo->očekivano. Znam da sam za više novaca mogao dobiti puno kvalitetniji zvuk za glazbu ali ovo je nešto što me može zadovoljiti na godinu, dvije.
roogac je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na