Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2013., 02:10   #31
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Danas smo proveli novi kabel od kutije na tavanu sa direkt spojem na routeru,lag u BF3 je skoro skroz nestao,meni se čini puno bolje iako i dalje ima gubitak paketa ali više se nema šta napraviti,ni sa moje strane a valjda ni od T-coma.


Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 22:02   #32
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Konačno otkriven uzrok problema- TG782
Iako sam isprobavao prošle godine drugi router i on je bio TG782 pa je bilo gubitka paketa,prije par dana sam kupio SX763 i NEMA gubitka paketa

Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2014., 11:21   #33
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Evo da se i ja javim jer sam imao isti problem. Osim samog gubitka paketa bilo je problema sa pucanjem veze, al to je riješeno. Modem je prvo bio Thomson 782i, pa nakon toga ovaj novi ZTE od HT-a, i sad sam ih uspio nagovorit da mi daju Siemens SX 763. Osim toga sam stavio u drugu lan karticu u komp. Po WinMTR jedino što je pomoglo oko gubitka paketa je kada sam MTU smanji na 1450, bio je po defaultu 1492. Sad idem testirat malo u igrama pa javim kakvo je stanje
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2014., 11:32   #34
hafthorr
Premium
Moj komp
 
hafthorr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 121
cisto informativno, svaki router u vecini slucajeva ima QoS podesen tako da ICMP (ping) paketi su sekundarni naprama pravom prometu.

to sto ovi vasi alati prikazuju packetloss na nekom routeru kroz koji prolazite do svoje destinacije ne znaci realno nista.

packetloss se mjeri izmedu dvije tocke, recimo sa http://www.pingtest.net

napominjem jos jednom, traceroute / winmtr i slicno ako pokaze packetloss na routerima izmedu tebe i necega nema NIKAKVE veze sa pravim packetlossom.
hafthorr je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2014., 12:41   #35
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Bilo kako bilo, meni je pokazivao packet loss prije promjene MTU na 1450, nakon sto sam promjenio vise ga ne detektira. A i u igri više nema tog zastajkivanja svake minute na 2-3 sekunde. Ja zadovoljan
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2014., 16:06   #36
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor hafthorr Pregled postova
cisto informativno, svaki router u vecini slucajeva ima QoS podesen tako da ICMP (ping) paketi su sekundarni naprama pravom prometu.

to sto ovi vasi alati prikazuju packetloss na nekom routeru kroz koji prolazite do svoje destinacije ne znaci realno nista.

packetloss se mjeri izmedu dvije tocke, recimo sa http://www.pingtest.net

napominjem jos jednom, traceroute / winmtr i slicno ako pokaze packetloss na routerima izmedu tebe i necega nema NIKAKVE veze sa pravim packetlossom.
Možda i je tako ali kako onda kod 10 ljudi sa TS-a koje sam zamoliio da isprobaju Winmtr prema google-u nema gubitaka pakate a kod mene je bilo,sa TG782?
Sa SX763 nema gubitka paketa,ping mi se smanjio u igri za cca 5ms i sve to iako mu je QoS valjda podešen tako da ICMP (ping) paketi nisu sekundarni.
Žali Bože vremena potrošenog na zaje****nje sa smečem od TG782.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na